Nauka hiszpańskiego w Skrivanku

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe

i osobiste związane z językiem hiszpańskim.

DLA KOGO I GDZIE?

 

Kursy hiszpańskiego cieszą się popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę
(kursy firmowe hiszpańskiego, indywidualne
lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie
w Warszawie lub online);
 
same podjęły decyzję o inwestycji w hiszpański
(kursy indywidualne lub grupowe języka hiszpańskiego,
z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie
lub Lublinie, online).

JAK DŁUGO?

 

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku hiszpańskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem hiszpańskojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem hiszpańskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku hiszpańskim – regularny kurs dwu semestralny.

CO DALEJ?

 

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę języka hiszpańskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka hiszpańskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE
 

Każda z osób, która trafia do naszej szkoły chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:
 
potrzebują hiszpańskiego do pracy (negocjacje, spotkania biznesowe, rozmowy telefoniczne),
chcą mówić płynniej po hiszpańsku,
chcą, by kurs języka hiszpańskiego otworzył im drzwi do nowych obszarów biznesowych,
uwielbiają podróżować i chcą swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami w języku hiszpańskim.
 
To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.
 

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka hiszpańskiego,
biznesowy lub branżowy
.

Zbadamy też Twój obecny poziom języka hiszpańskiego – podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online
lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

7985

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ KURS HISZPAŃSKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę hiszpańskiego online – indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka hiszpańskiego lub native speaker – na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem rozważ kurs hiszpańskiego na platformie e-learningowej.

Wówczas uczysz się, kiedy masz na to czas i ochotę. Platforma Rosetta Stone Advantage jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki języka hiszpańskiego.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka hiszpańskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów.

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku hiszpańskim.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?
 

Język hiszpański należy do rodziny języków romańskich i jest drugim po języku angielskim najczęściej używanym językiem na świecie. Zgodnie z Konstytucją Hiszpanii znajomość kastylijskiej odmiany języka hiszpańskiego to obowiązek każdego Hiszpana. Kursy stacjonarne oraz kursy online języka hiszpańskiego umożliwiają poszerzenie liczby jego użytkowników i jego upowszechnienie.

Ministatystyki

Szacuje się, że językiem hiszpańskim jako ojczystym posługuje się około 500 mln ludzi. Są to przede wszystkim mieszkańcy Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, ale również Europy oraz Afryki Zachodniej. Kolejne 100–150 mln stanowią osoby uczące się w ramach kursów indywidualnych i grupowych kursów języka hiszpańskiego. Ponadto stosuje się go w roli języka urzędowego w wielu organizacjach politycznych, gospodarczych czy sportowych, między innymi w: ONZ, UNICEF, FIFA, UEFA oraz w Unii Europejskiej.

Minirozmówki w podróży

Podróżując po krajach hiszpańskojęzycznych z pewnością przyda się znajomość kilku podstawowych zwrotów:

Pomocy.                              Ayuda.                                                 [aiuda]

Nie rozumiem.                  No entiendo.                                                    [no entiendo]

Zgubiłem się.                     Estoy perdido.                                                 [estoi perdido]

Gdzie jest szpital/bankomat/dworzec kolejowy?

¿Dónde está el hospital?                                                                             [donde esta el ospital]

¿Dónde está el cajero automático más cercano?               [donde esta el cahero automatiko mas θerkano]

¿Dónde está la estación de trenes?                                                        [donde esta la estaθion de trenes]

Dziękuję.                             Gracias.                                                              [graθias]

Ciekawostki

Marka Chupa Chups pochodzi z Hiszpanii, a nazwa wywodzi się od czasownika chupar, co po hiszpańsku oznacza „ssać”. Logo popularnego lizaka zaprojektował sam Salvador Dalí. Podróżując po Meksyku lub Ameryce Łacińskiej, warto zwrócić uwagę na różne znaczenia określenia Gringo. Może ono oznaczać osobę, dla której hiszpański nie jest językiem ojczystym (w Ameryce Łacińskiej) lub być pogardliwym określeniem Amerykanina zza północnej granicy (w Meksyku). Hiszpanie mają dwuczłonowe nazwiska. Pierwszy człon odnosi się do pierwszego nazwiska ojca, a drugi do pierwszego nazwiska matki. Poznanie takich niuansów językowych umożliwi uczestniczenie w kursach konwersacyjnych z języka hiszpańskiego.

Miniprzewodnik

Hiszpanię kojarzy się głównie z corridą, słynną gonitwą byków w Pompelunie oraz bitwą na pomidory podczas święta La Tomatina w miasteczku Buñol w Walencji. Hiszpania to także największy producent oliwy i bananów.

Na Wyspach Kanaryjskich można usłyszeć język gwizdany, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast na przylądku Fisterra odkryjemy legendarny koniec ziemi. Miłośnicy boulderingu, czyli wspinaczki bez zabezpieczeń po wysokich, wolnostojących skałach, z pewnością odwiedzą Albarracin w Aragonii, a entuzjaści ciekawej architektury będą mogli podziwiać wiszące domy zbudowane na samej krawędzi klifu w mieście Cuenca.

5788

Justyna Różniecka

Koordynator ds. szkoleń językowych

5790

Aleksandra Śnitko

Key Account Manager