język angielski

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Język angielski należy do rodziny języków germańskich. Obecnie jest to najbardziej popularny język na świecie, współczesna lingua franca. Używa się go między innymi w handlu i biznesie (angielski biznesowy). Jest międzynarodowym językiem sztuki i wymiany myśli dlatego też kursy angielskiego cieszą się obecnie ogromnym powodzeniem.

Angielski to język ojczysty dla ponad 330 milionów ludzi. Jako drugim językiem lub językiem obcym posługuje się nim ponad 1,5 miliarda osób, które ukończyły kursy języka angielskiego. Językiem urzędowym angielski jest w 54 krajach. Pod względem liczby rodzimych użytkowników plasuje się on na trzecim miejscu na świecie, po mandaryńskim oraz hiszpańskim. Obecny rozwój technologii informatycznej sprawił, że nauka angielskiego online jest dostępna na szerszą skalę. Inna opcją nauki języka biznesowego dla firm są kursy konwersacyjne języka angielskiego.

Minirozmówki w podróży

Podróżując po krajach anglojęzycznych z pewnością przyda się znajomość kilku podstawowych zwrotów, takich jak np.:

Pomocy.                           Help me.                                       /help mi/

Nie rozumiem.               I don’t understand.                  /aɪ dəʊnt ˌʌn.dəˈstænd/

Zgubiłem się.                  I got lost.                                      /aɪ ɡɒt lɒst/

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy?     Where is a hospital / a cash machine / a railway station?

/weər ɪz ə ˈhɒs.pɪ.təl / ˈkæʃ məˌʃiːn / ˈreɪl.weɪ ˌsteɪ.ʃən/?

Dziękuję.                          Thank you.                                  /θæŋk juː/

Ciekawostki

Angielski w wersji brytyjskiej rożni się od angielskiego w wersji amerykańskiej. Warto poznać kilka podstawowych słów, które różnią się od siebie, a oznaczają to samo. Na przykład toaleta, czyli toilets w wersji brytyjskiej to rest rooms w wersji amerykańskiej. Bankomat to a cash machine lub cash dispenser w wersji brytyjskiej i an ATM w wersji amerykańskiej. Natomiast a road house to amerykański zajazd, czyli an inn po brytyjsku. Lekcje angielskiego stacjonarne lub kury online z rodzimym użytkownikiem (native speaker) pomagają nauczyć się języka ogólnego w różnych jego odmianach i dialektach.

Miniprzewodnik

Kraje anglojęzyczne to istny raj dla zwiedzających. Warto odwiedzić nie tylko stolice i największe miasta, ale również pojechać w inne zachwycające zakątki. W Wielkiej Brytanii możemy trafić do parku safari Knowsley lub do teatru Minack Theatre wykutego w skale niedaleko miejscowości Porthcurno. Warto wybrać się też na półwysep Lizard – najbardziej wysunięty na południe punkt Wielkiej Brytanii.

Stany Zjednoczone to kraj różnorodny i obfitujący w ciekawe zakątki, zarówno te kultowe (jak Route 66), jak i te mniej znane (jak na przykład: Salt Flats, osada o dziwacznej nazwie Zzyzx w Kaliforni, czy wioska Amiszów w Pensylwanii). Miłośnicy wina odwiedzą zapewne winny park rozrywki z winnicą Francisa Forda Coppoli, a zapaleni podróżnicy pojadą aż na „skrzyżowanie dróg świata”, czyli do Anchorage na Alasce.

Kanada, ta mniej znana, to na przykład mała osada Alert. Jest to najdalej na północ wysunięte, stale zamieszkałe miejsce na kuli ziemskiej.

Natomiast Australia poszczycić się może najdłuższym płotem chroniącym przed psami dingo. Zaś podróżując po Sydney, warto mieć ze sobą GPS, ponieważ na żadnym przystanku nie znajdziemy ani jego nazwy, ani tym bardziej trasy żadnego z autobusów.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kursów stacjonarnych i sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie oraz Twoich pracowników zadzwoń lub napisz do nas!

Szkoła językowa Skrivanek

+22 337 13 35

+48 693 975 300

szkola@skrivanek.pl

ul. Solec 22, 00-410, Warszawa

7821

Magdalena Marcinkowska

Dyrektor szkoły językowej

5790

Aleksandra Śnitko

Key Account Manager