Nauka szwedzkiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z językiem szwedzkim.
cover

NAUKA JĘZYKA szwedzkiego

1

Komunikuj się skutecznie po szwedzku, rozwijaj swoje kompetencje, awansuj, wzmacniaj relacje oraz buduj zaufanie wśród współpracowników zagranicznych dzięki nauce języka szwedzkiego ze szkołą językową Skrivanek!

Sprawdź jak możemy Ci pomóc osiągnąć cele zawodowe oraz osobiste związane z nauką języka szwedzkiego!

Elastyczność – formę oraz treść kursów z szwedzkiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta – każdy Kursant otrzymuje dostęp do swojego profilu, w którym znajdują się informacje na temat zajęć z języka szwedzkiego, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Bezpłatne odwołanie zajęć – umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Certyfikaty – udział w kursach szwedzkiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Unikalna metoda EFFECTO – nasi lektorzy języka szwedzkiego pracują w oparciu o metodę opracowaną przez szkołę językową Skrivanek, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Poznaj naszą unikalną metodę nauczania

metoda effecto

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań językowych lub sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawdź ofertę sklepu online.

  Firma / Imię i Nazwisko (wymagane) Numer telefonu Adres email (wymagane) Temat Treść wiadomości
  Zaufali nam:
  klienci szkoła językowa

  NAUKA SZWEDZKIEGO –
  DLA KOGO I GDZIE?

  1

  Kursy szwedzkiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na kurs językowy przez pracodawcę (kursy firmowe szwedzkiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o inwestycji w język szwedzki (kursy indywidualne lub grupowe języka szwedzkiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

  KURS SZWEDZKIEGO –
  JAK DŁUGO?

  1

  To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

  Przygotowanie do ważnego zadania w języku szwedzkim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem szwedzkojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

  Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem szwedzkim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

  Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w tym obcym języku  regularny kurs dwusemestralny.

  WYBRAŁEŚ KURS SZWEDZKIEGO – CO DALEJ?

  1

  No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę szwedzkiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka szwedzkiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę szwedzkiego?

  Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

  POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
  ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

  Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

  • potrzebuje języka szwedzkiego do pracy (negocjacje, spotkania biznesowe),
  • chce mówić płynniej po szwedzku
  • chce, by kurs szwedzkiego otworzył jej drzwi do nowych obszarów działalności,
  • uwielbia podróżować i chce swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami w języku szwedzkim.

  To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

  W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka szwedzkiego, biznesowy lub branżowy.

  Zbadamy też Twój obecny poziom znajomości języka szwedzkiego – podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

  JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ KURS SZWEDZKIEGO?

  Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

  SPOTKANIA Z LEKTOREM

  1

  Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci stacjonarne lekcje szwedzkiego lub kurs szwedzkiego online – indywidualnie lub w grupie.

  Lektor języka szwedzkiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

  Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

  PLATFORMA E-LEARNINGOWA

  1

  Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ naukę szwedzkiego na platformie e-learningowej.

  Wówczas uczysz się, kiedy masz na to czas i ochotę poświęcić się nauce szwedzkiego. Platforma jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

  Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki szwedzkiego.

  BLENDED-LEARNING

  1

  Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka szwedzkiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka szwedzkiego online nie przyniesie efektów.

  Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

  Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

  Zajęcia prowadzone przez lektora są skupione na konwersacjach w języku szwedzkim.

  Dlaczego warto uczyć się języka szwedzkiego?

  Szwedzki należy do języków północnogermańskich i zalicza się do grupy języków wschodnioskandynawskich. Wersja standardowa, tzw. rikssvenska, jest oparty na dialektach regionu sztokholmskiego. Tę wersję oferuje właśnie standardowy kurs języka szwedzkiego. Szwedzki jest głównie używany w Szwecji, ale jest również dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i częściowo (bardziej w piśmie niż w mowie) dla Duńczyków. Charakterystyczną cechą języka szwedzkiego jest mnogość dialektów, z których większość jest doskonale zrozumiała dla wszystkich jego użytkowników.

  Ministatystyki

  Język szwedzki jest językiem urzędowym w Szwecji oraz w Finlandii (obok fińskiego) i obecnie posługuje się nim około 9 milionów ludzi. Finlandssvenska to szwedzki, którego jako języka ojczystego używa około 5,53% mieszkańców Finlandii zamieszkujących głównie południowo-zachodnie wybrzeże Finlandii. Rosnący wzrost zainteresowania krajami skandynawskimi oraz pojawiające się na rynku liczne oferty pracy dla osób posługujących się szwedzkim sprawiły, że stał się on popularny nie tylko wśród uczestników tradycyjnych kursów języka szwedzkiego, ale i w ramach szkoleń online.

  Minirozmówki w podróży

  Przed podróżą po Szwecji warto przyswoić sobie kilka przydatnych zwrotów.

  Dzień dobry! – God dag! [gudaa]

  Dzień dobry! (rano) – God morgon! [gumorron]

  Dobry wieczór! – God kväll! [gukwel]

  Cześć! – Hej! [hej]

  Jak się nazywasz? – Vad heter du? [waad hieter duu]

  Miło mi poznać. – Trevligt att träffas. [triewlit at treffas]

  Nie rozumiem, co to znaczy. – Jag förstår inte vad det betyder. [ja fesztoor inte waad det betyyder]

  Która godzina? – Vad är klockan? [waad eer klokkan]

  Ile to kosztuje? – Vad kostar det? [wa kostar de]

  Jak daleko jest stąd do…? – Hur långt är det till…? [hulońgt eer det til]

  Szczęśliwej podróży! – Trevlig resa! [triewlig rjesa]

  nauka szwedzkiego
  nauka języka szwedzkiego
  nauka szwedzkiego

  Kultura w pigułce

  Najdziwniejszą tradycją w Szwecji jest święto kiszonego śledzia, które przypada w sierpniu i rozpoczyna sezon serwowania kiszonego śledzia z cienkim chlebem tunnbröd, czerwoną cebulką i małymi ziemniaczkami mandelpotatis.

  Miniprzewodnik

  Fani golfa mogą rozegrać międzynarodową partyjkę na polu golfowym na pograniczu Szwecji i Finlandii, którego dołki są rozmieszczone po obu stronach granicy. Na słynnej Gotlandii warto skosztować trufli, a potem poleniuchować w ramach szwedzkiej sjesty (fika), czyli najczęściej przerwy kawowej. Miłośnicy Astrid Lindgren mogą odwiedzić wioskę Brösarp, a czytelnicy kryminałów mogą podążać śladami Larrsona czy inspektora Wallandera, które przywodzą na myśl nie tylko Malmö czy Kopenhagę, ale również Ystad czy wioskę Fjällbacka. Podróż to przede wszystkim rozmowa w języku docelowym. Umiejętność tę można doskonalić na kursach konwersacyjnych z języka szwedzkiego.

  Warto wiedzieć!

  Język szwedzki preferuje formę zwrotną „ty” zamiast Pan/Pani, co jest przejawem równości społecznej.

  Brak tu dosłownego odpowiednika wyrazu „proszę”. Zamiast tego na końcu zdania umieszcza się słowo tack lub tackar, oznaczające „dziękuję”. Zatem, jeśli chcemy o coś poprosić, tak naprawdę dziękujemy za to.

  Szwedzi odpowiadają nja (coś pomiędzy ja (tak) oraz nej (nie)), kiedy nie są czegoś pewni oraz kiedy nie chcą wprost powiedzieć „nie” z obawy, że zostanie to uznane za niegrzeczne. Niuanse tego rodzaju pozwalają sobie przyswoić grupowe lub indywidualne kursy języka szwedzkiego prowadzone przez rodzimych użytkowników albo lektorów, których ojczystym językiem jest język polski.