Nauka szwedzkiego.
Kursy językowe online. stacjonarne. dla firm. dla Ciebie.
SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
NAUKA SZWEDZKIEGO
POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE, ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty. To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji.

Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka szwedzkiego, biznesowy lub branżowy. Zbadamy też Twój obecny poziom języka szwedzkiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

loga szkola grey
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań językowych lub sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawdź ofertę sklepu online.

Formularz kontaktowy

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Kursy szwedzkiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na kurs językowy przez pracodawcę (kursy firmowe szwedzkiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o inwestycji w język szwedzki (kursy indywidualne lub grupowe języka szwedzkiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę szwedzkiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka szwedzkiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę szwedzkiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku szwedzkim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem szwedzkojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem szwedzkim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w tym obcym języku  regularny kurs dwusemestralny.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA?
Elastyczność
Formę oraz treść kursów z szwedzkiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji celów, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz postępów w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udział w kursach szwedzkiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ naukę szwedzkiego na platformie e-learningowej.

Wówczas uczysz się, kiedy masz na to czas i ochotę poświęcić się nauce szwedzkiegoPlatforma jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki szwedzkiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci stacjonarne lekcje szwedzkiego lub kurs szwedzkiego online – indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka szwedzkiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka szwedzkiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka szwedzkiego online nie przyniesie efektów.

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Zajęcia prowadzone przez lektora są skupione na konwersacjach w języku szwedzkim.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
KURS JĘZYKA SZWEDZKIEGO

Szwedzki należy do języków północnogermańskich i zalicza się do grupy języków wschodnioskandynawskich. Wersja standardowa, tzw. rikssvenska, jest oparty na dialektach regionu sztokholmskiego. Tę wersję oferuje właśnie standardowy kurs języka szwedzkiego. Szwedzki jest głównie używany w Szwecji, ale jest również dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i częściowo (bardziej w piśmie niż w mowie) dla Duńczyków. Charakterystyczną cechą języka szwedzkiego jest mnogość dialektów, z których większość jest doskonale zrozumiała dla wszystkich jego użytkowników.

Język szwedzki jest językiem urzędowym w Szwecji oraz w Finlandii (obok fińskiego) i obecnie posługuje się nim około 9 milionów ludzi. Finlandssvenska to szwedzki, którego jako języka ojczystego używa około 5,53% mieszkańców Finlandii zamieszkujących głównie południowo-zachodnie wybrzeże Finlandii. Rosnący wzrost zainteresowania krajami skandynawskimi oraz pojawiające się na rynku liczne oferty pracy dla osób posługujących się szwedzkim sprawiły, że stał się on popularny nie tylko wśród uczestników tradycyjnych kursów języka szwedzkiego, ale i w ramach szkoleń online.

Przed podróżą po Szwecji warto przyswoić sobie kilka przydatnych zwrotów.

Dzień dobry! – God dag! [gudaa]

Dzień dobry! (rano) – God morgon! [gumorron]

Dobry wieczór! – God kväll! [gukwel]

Cześć! – Hej! [hej]

Jak się nazywasz? – Vad heter du? [waad hieter duu]

Miło mi poznać. – Trevligt att träffas. [triewlit at treffas]

Nie rozumiem, co to znaczy. – Jag förstår inte vad det betyder. [ja fesztoor inte waad det betyyder]

Która godzina? – Vad är klockan? [waad eer klokkan]

Ile to kosztuje? – Vad kostar det? [wa kostar de]

Jak daleko jest stąd do…? – Hur långt är det till…? [hulońgt eer det til]

Szczęśliwej podróży! – Trevlig resa! [triewlig rjesa]

Najdziwniejszą tradycją w Szwecji jest święto kiszonego śledzia, które przypada w sierpniu i rozpoczyna sezon serwowania kiszonego śledzia z cienkim chlebem tunnbröd, czerwoną cebulką i małymi ziemniaczkami mandelpotatis.

Fani golfa mogą rozegrać międzynarodową partyjkę na polu golfowym na pograniczu Szwecji i Finlandii, którego dołki są rozmieszczone po obu stronach granicy. Na słynnej Gotlandii warto skosztować trufli, a potem poleniuchować w ramach szwedzkiej sjesty (fika), czyli najczęściej przerwy kawowej. Miłośnicy Astrid Lindgren mogą odwiedzić wioskę Brösarp, a czytelnicy kryminałów mogą podążać śladami Larrsona czy inspektora Wallandera, które przywodzą na myśl nie tylko Malmö czy Kopenhagę, ale również Ystad czy wioskę Fjällbacka. Podróż to przede wszystkim rozmowa w języku docelowym. Umiejętność tę można doskonalić na kursach konwersacyjnych z języka szwedzkiego.

Język szwedzki preferuje formę zwrotną „ty” zamiast Pan/Pani, co jest przejawem równości społecznej.

Brak tu dosłownego odpowiednika wyrazu „proszę”. Zamiast tego na końcu zdania umieszcza się słowo tack lub tackar, oznaczające „dziękuję”. Zatem, jeśli chcemy o coś poprosić, tak naprawdę dziękujemy za to.

Szwedzi odpowiadają nja (coś pomiędzy ja (tak) oraz nej (nie)), kiedy nie są czegoś pewni oraz kiedy nie chcą wprost powiedzieć „nie” z obawy, że zostanie to uznane za niegrzeczne. Niuanse tego rodzaju pozwalają sobie przyswoić grupowe lub indywidualne kursy języka szwedzkiego prowadzone przez rodzimych użytkowników albo lektorów, których ojczystym językiem jest język polski.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Z przyjemnością przygotujemy ofertę kursów dla Twojej firmy.