SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

Język włoski należy do grupy języków romańskich. Jest silnie zróżnicowany dialektalnie. Powstał z połączenia łaciny, dialektów celtyckich oraz germańskich. Współcześnie oparty jest na standardzie toskańskim wypracowanym na przełomie XIII/XIV wieku. Panuje powszechna opinia, że język włoski jest jednym z najłatwiejszych języków do nauczenia się. Warto być przygotowanym za ewentualne zetknięcie się z kimś, kto posługuje się tylko tym językiem, a już osoby, które wybierają się do Włoch, zdecydowanie powinny zacząć się go uczyć na kursach języka włoskiego.

Odkryj nieograniczone możliwości w biznesie i życiu prywatnym, rozwijając swoje umiejętności komunikacyjne z naszymi wszechstronnymi kursami językowymi. Nasze kursy zapewniają nie tylko znajomość języka, ale także narzędzia niezbędne do budowania międzynarodowych relacji i osiągania osobistego sukcesu w coraz bardziej globalizującym się świecie.
Maturalne
Konwersacyjne
Dla firm i Ciebie
Indywidualne
Online
Grupowe
0
kursantów w 2023
0
dostępnych języków
0
zrealizowanych lekcji w 2023
Rozpocznij swoją edukacyjną podróż z nami i odkryj, jak płynna znajomość włoskiego może zmienić Twoje życie. Nie czekaj, wypełnij formularz lub sprawdź ofertę ➡️ kursów z włoskiego ️⭐ w naszym sklepie online

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Klikając „Prześlij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Szukasz konkretnego kursu językowego? Sprawdź sklep szkoły językowej.

NAUKA WŁOSKIEGO DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE ZAŁOŻENIA JĘZYKOWE, ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Witaj w Skrivanku, gdzie każdy – czy to działając indywidualnie, czy w grupie – znajdzie drogę do realizacji swoich celów. Jesteśmy tutaj, aby wspierać Cię w drodze do osobistego i zawodowego sukcesu, oferując elastyczne kursy online dostosowane do Twoich potrzeb. Nasza oferta skierowana jest do osób na różnych poziomach zaawansowania i dostosowana jest do konkretnych branży, co umożliwia naukę języka włoskiego w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu.

Korzystając z naszych kursów, zyskujesz dostęp do najwyższej jakości materiałów edukacyjnych i możliwość pracy z doświadczonymi lektorami. W Skrivanku wierzymy, że nauka włoskiego i innych języków otwiera przed Tobą świat nowych możliwości. Dołącz do nas i odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Twoja przyszłość rozpoczyna się tutaj, w miejscu, gdzie pasja do nauki i profesjonalizm łączą się, tworząc idealne warunki dla Twojego rozwoju i osiągania sukcesów.

Poszukujesz sposobu na zwiększenie kompetencji językowych w swoim zespole? Szkolajezyk.pl oferuje więcej niż kursy językowe – to inwestycja w rozwój Twojej firmy. Nasze programy językowe, dostosowane do specyfiki branżowej, ogólnej wiedzy biznesowej lub konkretnych potrzeb Twojego zespołu, są kluczem do globalnego sukcesu. Dzięki profesjonalnemu wsparciu i regularnemu raportowaniu postępów w nauce języka włoskiego będziesz na bieżąco z osiągnięciami swoich pracowników. Przeprowadzimy również szczegółową analizę poziomu językowego Twojego zespołu, wykorzystując rozmowy, testy online oraz narzędzie audytowe FOCUS, aby dostosować program nauczania do Waszych potrzeb. Zarezerwuj spotkanie online i odkryj, jak nasza oferta może wspierać Twój biznes. Razem przekroczymy barierę językową, otwierając drzwi do nowych możliwości!

loga szkola grey
Opinie naszych uczniów i klientów
Ich pozytywne doświadczenia świadczą o skuteczności naszych metod i indywidualnym podejściu.
Nasz cel to zapewnienie bogatej wiedzy i umiejętności komunikacji w języku obcym.

Miałem korepetycje z angielskiego dla programistów i jestem bardzo zadowolony. Na zajęcia uczęszczałem przez kilka miesięcy z olbrzymim entuzjazmem. Pan Karol (Korepetytor) przygotowywał świetne materiały oraz prowadził zajęcia w bardzo ciekawy sposób. Oprócz angielskiego posiada wiedzę z najnowszych technologii, także było co przerabiać posługując się angielskim

Bardzo jestem zadowolona z lekcji, lektor z którym mamy zajęcia jest bardzo zaangażowany i prowadzi zajęcia w ciekawy sposób. Na zajeciach robimy różnorodne formaty które nie pozwalają na nudę. Wyjątkowo udało mi się więc podtrzymać moją wewnętrzną motywację i z tego się najbardziej cieszę, bo jest to niezmiernie trudne Zajęcia mam już prawie rok, dwa razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej. Zajęcia są w biurze zaraz po pracy więc jest to duże ułatwienie.

Mam przyjemność współpracować ze Szkołą Językowa Skrivanek. Szkoła oferuje ciekawe kursy , przygotowane do indywidualnych potrzeb kursantów. Jest rzetelną i profesjonalną firmą, z którą współpraca na każdym etapie jest przyjemnością. Polecam !

Z usług Szkoły Językowej Skrivanek korzystałam w ramach zajęć grupowych, organizowanych przez firmę, w której pracowałam. Gdy poszukiwałam platformy e-learningowej do nauki języka, a następnie lektora do zajęć indywidualnych wybrałam również Skrivanka. Doceniam bardzo dobry kontakt z firmą i otwartość na klienta.

Wysoko oceniamy współpracę z zespołem szkoły językowej Skrivanek pod kątem organizacji. administracji i komunikacji na poszczególnych etapach projektu. Polecamy szkołę językową Skrivanek jako rzetelnego partnera, który świadczy oferowane usługi z należytą starannością oraz na najwyższym poziomie.

Stosowane rozwiązania oraz odpowiednio dobrana kadra lektorska korzystnie wpływają na rozwój kompetencji językowych pracowników biorących udział w szkoleniach. Proces organizacji oraz administracji projektu umożliwia bardzo dobrą komunikację i realizację celów biznesowych naszej organizacji.

Cenimy sposób monitorowania przebiegu procesu szkoleń i sprawną komunikację z zespołem szkoły. Pracownicy biura za każdym razem wspierają Dział HR w ustaleniu harmonogramu zajęć , dostosowując się do naszych wytycznych i potrzeb. Pozostają też w stałym kontakcie z uczestnikami zajęć i są otwarci na informacje zwrotne z ich strony.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA?
Elastyczność
Formę oraz treść kursów z języka włoskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji celów, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz postępów w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udział w kursach włoskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Kursy języka włoskiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

 •  zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (firmowe kursy języka włoskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
 •  same podjęły decyzję o inwestycji w język włoski (indywidualne kursy języka włoskiego lub grupowe lekcje języka włoskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

Życzymy postępów w nauce języka włoskiego!

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę włoskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki włoskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę włoskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku włoskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem włoskojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem włoskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku włoskim – regularny dwusemestralny kurs języka włoskiego.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs włoskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek cały proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki włoskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę włoskiego online indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka włoskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka włoskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku włoskim.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
KURS JĘZYKA WŁOSKIEGO

Nauka języków w szkole językowej to coś, czemu warto poświęcić czas. Ale dlaczego warto oddać się właśnie nauce języka włoskiego?

Język włoski należy do grupy języków romańskich. Jest silnie zróżnicowany dialektalnie. Powstał z połączenia łaciny, dialektów celtyckich oraz germańskich. Współcześnie oparty jest na standardzie toskańskim wypracowanym na przełomie XIII/XIV wieku.

Włoski to język ojczysty dla około 125 milionów ludzi. Włoskim jako drugim, wyuczonym językiem posługuje się ponad 130 milionów ludzi na całym świecie.  Jest językiem urzędowym we Włoszech, San Marino, Szwajcarii, Watykanie, Istrii oraz Zakonie Maltańskim. Język włoski posiada użytkowników na całym świecie. Znajomość języka pomoże nam więc w komunikacji z wieloma osobami w różnych krajach.

Z pewnością przyda się znajomość kilku użytecznych zwrotów z języka włoskiego, takich jak np.:

Cześć! – Ciao! [ˈtʃa.o]

Pomocy! – Aiuto! [aˈjuto]

Nie rozumiem. – Non capisco. [‘no’n ‘ka’pi’s’ko]

Zgubiłem się. – Mi sono perso. [mi ‘so’no ‘pƐ’r’so]

Gdzie jest bankomat? – Dove un bancomat. [Do’ve Ɛ u’n ‘ba’n’ko’ma’t]

Gdzie jest dworzec kolejowy? – Dove si trova la stazione? [‘Do’ve ‘si ‘t’rɔ’va ‘la ‘s’ta’tsio’ne

Dziękuję. – Grazie. [‘gra.tsje]

Wypróbuj nasze rozmówki z języka włoskiego.

Włochy są krajem bardzo zróżnicowanym, a o odmienności kultury decyduje nie tylko część kraju, ale nawet przynależność do regionu, który posiada zwykle własną tradycję, kulturę, a mieszkańcy bardzo się z nim jednoczą. Cały kraj podzielony jest na 21 regionów. Włosi są głośnym narodem, ale życie celebrują bez pośpiechu, śmiejąc się, jedząc, pijąc i dużo rozmawiając – dolce far niente

My Polacy szczególnie musimy uważać podczas rozmów na wypowiadane słowa oraz to, co słyszymy. Istnieje wiele słów, które mogą być mylące dla nas, np. colazione – śniadanie / cena – kolacja  /  divano – sofa, regalo – prezent  /  firma – podpis.

Włochy są piątym najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Co roku przyjeżdża do niego 5 mln osób.

Bez względu na oczekiwania każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. W wielu regionach znajdują się zabytkowe miasta, przyciągające uwagę niezwykłą architekturą oraz legendami. Fascynująca jest również włoska kuchnia i krajobrazy. Warto zobaczyć wszystkie regiony a podróż rozłożyć na kilka etapów. Wszędzie będzie cudnie i smacznie.

 • Najdłuższe włoskie słowo precipitevolissimevolménte oznacza „na łeb, na szyję”.
 • 60% światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się we Włoszech.
 • Statystyczny Włoch spożywa rocznie nawet 25 kg makaronu. W tym kraju wyróżnia się aż 350 rodzajów makaronu!
 • Włochy to największy producent wina na świecie. Włosi uważają, że przypadkowe rozlanie wina przynosi szczęście.
 • We Włoszech wynaleziono lody, termometr, okulary, baterie, telefon, ekspres do kawy, nitroglicerynę, wodę kolońską czy fortepian.
 • Dla Włochów liczba 13 przynosi szczęście, a dla odmiany 17 jest pechowym numerem.
 • Z racji sprzyjającego klimatu Włochy to kraj skuterów oraz motocykli, które często służą jako jedyny środek transportu pozwalający przebić się przez zakorkowane miasto.
 • Z Włoch wywodzi się tradycja obchodzenia Święta Zakochanych, czyli Walentynek.
 • We Włoszech nadal świętością jest popołudniowa drzemka, czyli sjesta.
Już dziś zapisz się na kurs językowy w naszej szkole i sam się przekonaj, dlaczego warto nauczyć się włoskiego!
Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Z przyjemnością przygotujemy ofertę kursów dla Twojej firmy.
chatsimple