Nauka angielskiego.
Kursy j─Özykowe online. stacjonarne. dla firm. dla Ciebie.
SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK
NAUKA ANGIELSKIEGO
POMO┼╗EMY CI ZREALIZOWA─ć TWOJE CELE J─śZYKOWE, ABY┼Ü TY M├ôG┼ü OSI─äGN─ä─ć SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Ka┼╝da z os├│b, kt├│re trafiaj─ů do naszej szko┼éy, chce zrealizowa─ç sw├│j w┼éasny cel zawodowy b─ůd┼║ osobisty. To w┼éa┼Ťnie od sprecyzowania Twojego celu j─Özykowego zaczynamy nasz─ů wsp├│┼éprac─Ö. Ma to ogromny wp┼éyw na Twoj─ů motywacj─Ö do nauki i to, ┼╝e wytrwasz w swoim postanowieniu. P├│┼║niej wsp├│┼étworzymy ten proces. Ty masz sw├│j cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji.

Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jeste┼Ť. W zale┼╝no┼Ťci od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs og├│lny j─Özyka angielskiego, biznesowy lub bran┼╝owy. Zbadamy te┼╝ Tw├│j obecny poziom j─Özyka angielskiego ÔÇö podczas rozmowy ustnej, za pomoc─ů testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narz─Ödzia do audyt├│w j─Özykowych FOCUS.

loga szkola grey
Je┼Ťli jeste┼Ť zainteresowany wsp├│┼éprac─ů, chcesz dowiedzie─ç si─Ö wi─Öcej na temat naszych rozwi─ůza┼ä j─Özykowych lub sprawdzi─ç, czy s─ů one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawd┼║ ofert─Ö sklepu online.

Formularz kontaktowy

Aby wype┼éni─ç ten formularz, w┼é─ůcz obs┼éug─Ö JavaScript w przegl─ůdarce.

Klikaj─ůc ÔÇ×Prze┼ŤlijÔÇŁ akceptujesz zasady ochrony prywatno┼Ťci Skrivanek sp. z o.o.

Lekcje angielskiego ciesz─ů si─Ö najwi─Öksz─ů popularno┼Ťci─ů┬áw naszej szkole. W┼Ťr├│d naszych kursant├│w s─ů osoby, kt├│re:

  • zosta┼éy skierowane na szkolenie przez pracodawc─Ö (kursy firmowe angielskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • ┬ásame podj─Ö┼éy decyzj─Ö o inwestycji w angielski (kursy indywidualne┬álub grupowe, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podj─ů┼ée┼Ť decyzj─Ö. Bierzesz si─Ö za nauk─Ö angielskiego! Wci─ů┼╝ jeszcze jednak zastanawiasz si─Ö, jak powiniene┼Ť si─Ö uczy─ç, by osi─ůgn─ů─ç jak najlepsze efekty. Kt├│r─ů szko┼é─Ö j─Özykow─ů wybra─ç? Kt├│ra metoda i forma nauki j─Özyka angielskiego b─Ödzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu po┼Ťwi─Öci─ç na nauk─Ö?

Mamy nadziej─Ö, ┼╝e poni┼╝sze informacje pomog─ů odpowiedzie─ç na te pytania. Mo┼╝esz te┼╝ skontaktowa─ç si─Ö z nami, a my zaproponujemy Ci rozwi─ůzanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i cel├│w.

To zale┼╝y od celu, kt├│ry chcesz osi─ůgn─ů─ç.

Przygotowanie do┬áwa┼╝nego wydarzenia w j─Özyku angielskim┬á(np. prezentacja, przem├│wienie lub spotkanie z klientem angloj─Özycznym)┬áÔÇö┬ákilka spotka┼ä w ci─ůgu miesi─ůca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie┬ákonkretnych wyzwa┼ä osobistych lub zawodowych┬áwymagaj─ůcych pos┼éugiwania si─Ö j─Özykiem angielskim┬áÔÇö┬ákilka miesi─Öcy. Pami─Ötaj, ┼╝e praca nad konkretnym celem j─Özykowym nie mo┼╝e trwa─ç latami.

Og├│lne doskonalenie swoich umiej─Ötno┼Ťci w j─Özyku angielskim┬áÔÇö┬áregularny kurs dwusemestralny.

SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA
Elastyczno┼Ť─ç
Form─Ö oraz tre┼Ť─ç kurs├│w z angielskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji cel├│w, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz post─Öp├│w w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udzia┼é w kursach angielskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skal─ů CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Je┼Ťli z g├│ry wiesz, ┼╝e nie b─Ödziesz mia┼é czasu na regularne spotkania z lektorem, rozwa┼╝ kurs angielskiego na platformie e-learningowej.

Dzi─Öki metodzie inteligentnych powt├│rek platformy SuperMemo ca┼éy proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczno┼Ťci zapami─Ötywania spe┼énia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomo┼╝e Ci ustali─ç plan nauki, b─Ödzie wyja┼Ťnia┼é trudne dla Ciebie zagadnienia j─Özykowe, a tak┼╝e motywowa┼é Ci─Ö do nauki angielskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Je┼Ťli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zaj─Öcia stacjonarne lub nauk─Ö angielskiego online ÔÇö indywidualnie lub w grupie.

Lektor j─Özyka angielskiego lub native speaker ÔÇö na bie┼╝─ůco pracuje z Tob─ů nad konkretnym celem j─Özykowym, wykorzystuje materia┼éy, kt├│re Ciebie dotycz─ů, na bie┼╝─ůco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, je┼Ťli powy┼╝sze formy nauki nie do ko┼äca Ci─Ö przekonuj─ů? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem j─Özyka angielskiego, ale obawiasz si─Ö, ┼╝e samodzielna nauka j─Özyka online nie przyniesie efekt├│w?

Blended-learning mo┼╝e by─ç rozwi─ůzaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzi─Öki spotkaniom z lektorem skupisz si─Ö na konwersacjach w j─Özyku angielskim.

SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK
KURS J─śZYKA ANGIELSKIEGO

Pos┼éugiwanie si─Ö jakimkolwiek j─Özykiem obcym niew─ůtpliwie jest przydatne. Je┼Ťli za┼Ť znasz j─Özyk angielski, to ┼Ťwiat nale┼╝y do Ciebie. Dos┼éownie. Faktem jest, ┼╝e angielskim pos┼éuguje si─Ö ogromna liczba ludzi na ca┼éej kuli ziemskiej. Je┼Ťli za┼Ť spojrze─ç tylko na siebie┬áÔÇö┬áw ┼╝yciu codziennym r├│wnie┼╝ mo┼╝esz natkn─ů─ç si─Ö na cudzoziemc├│w. By─ç mo┼╝e b─Ödzie to kto┼Ť, kto zapyta Ci─Ö o drog─Ö, chodzi z Tob─ů na si┼éowni─Ö, a mo┼╝e Twoja wielka mi┼éo┼Ť─çÔÇŽ W ka┼╝dym razie warto by─ç przygotowanym na ka┼╝d─ů ewentualno┼Ť─ç i zawczasu pozna─ç chocia┼╝by podstawowe zwroty. Panuje powszechna opinia, ┼╝e angielski jest jednym z naj┼éatwiejszych j─Özyk├│w do nauczenia si─Ö. Nie bez powodu to w┼éa┼Ťnie on sta┼é si─Ö uniwersalnie u┼╝ywanym j─Özykiem. Dlatego ka┼╝dy jest w stanie opanowa─ç podstawy w nied┼éugim czasie i komunikowa─ç si─Ö w zadowalaj─ůcy spos├│b. Dobra┬ászko┼éa angielskiego w Warszawie┬áto logiczny wyb├│r, dla zdecydowanych na nauk─Ö.

Nie musisz wyje┼╝d┼╝a─ç z kraju, aby poczu─ç potrzeb─Ö poznania nowego j─Özyka. Szczeg├│lnie je┼Ťli chodzi o jeden z najpopularniejszych j─Özyk├│w na ┼Ťwiecie. Z angielskim stykamy si─Ö codziennie w kontaktach z lud┼║mi, ale nie tylko. Jest on obecny w telewizji, ksi─ů┼╝kach, reklamach, sloganach, nazwach firm i produkt├│w. Angielskie frazy zast─Öpuj─ů nieraz swoje polskie odpowiedniki, wprowadzaj─ůc zam─Öt w┼Ťr├│d os├│b, kt├│re nie znaj─ů j─Özyka angielskiego. Dobrze by┼éoby wiedzie─ç, co oznaczaj─ů tak popularne, cz─Östo powtarzane zwroty, jak ÔÇ×sensitiveÔÇŁ na opakowaniach ┼Ťrodk├│w do prania czy ÔÇ×spring/summerÔÇŁ, gdy mowa o kolekcjach odzie┼╝y w sklepach, prawda? Niezrozumienie mo┼╝e by─ç uci─ů┼╝liwie, a czasami nawet znacz─ůco utrudni─ç ┼╝ycie. Takich przyk┼éad├│w mo┼╝na poda─ç niezliczon─ů ilo┼Ť─ç.

Wniosek jest jeden: kurs angielskiego w Warszawie to bardzo praktyczny i życiowy prezent dla samego siebie.

Zainwestuj w samorozw├│j i daj sobie szans─Ö na nauk─Ö┬áÔÇö┬ána pewno tego nie po┼╝a┼éujesz. Co istotne, nauk─Ö j─Özyka obcego mo┼╝na rozpocz─ů─ç w ka┼╝dym wieku. Najwa┼╝niejsze s─ů ch─Ö─ç doskonalenia si─Ö, motywacja oraz samodyscyplina. Wiele os├│b zastanawia si─Ö,┬ágdzie znale┼║─ç dobre┬ászko┼éy angielskiego. Warszawa (centrum)┬áto jedno z miejsc, w kt├│rych zapotrzebowanie na profesjonalne kursy jest najwi─Öksze. I nic dziwnego┬áÔÇö┬áto w┼éa┼Ťnie tam koncentruje si─Ö ┼╝ycie miasta┬áÔÇö┬ábiznesowe, kulturalne, turystyczne.

Obecnie znajomo┼Ť─ç j─Özyka angielskiego jest przez wielu pracodawc├│w uznawana ju┼╝ nie za atut, jak to by┼éo kilkana┼Ťcie lat temu, ale za konieczno┼Ť─ç.

Dlatego warto zawczasu zadba─ç o podszkolenie si─Ö w tym zakresie,┬áwybieraj─ůc odpowiedni┬ákurs angielskiego. Warszawa┬áoferuje wiele mo┼╝liwo┼Ťci w tej dziedzinie┬áÔÇö┬ádost─Öpne s─ů kursy intensywne, e-learningi, z dojazdem do klienta, indywidualne i grupowe. Poziom mo┼╝na z ┼éatwo┼Ťci─ů dostosowa─ç do swoich umiej─Ötno┼Ťci, kt├│re okre┼Ťla si─Ö, wykonuj─ůc test poziomuj─ůcy.

Warto przy tym pami─Öta─ç, ┼╝e pracodawcy przyjmuj─ů jako standard umiej─Ötno┼Ť─ç pos┼éugiwania si─Ö j─Özykiem angielskim na poziomie przynajmniej ┼Ťredniozaawansowanym (B1/B2). W og┼éoszeniach o prac─Ö coraz cz─Ö┼Ťciej pojawiaj─ů si─Ö wymagania jeszcze wy┼╝sze┬áÔÇö┬áznajomo┼Ť─ç j─Özyka na poziomie zaawansowanym (C1) b─ůd┼║ zbli┼╝onym do natywnego (C2). Co istotne,┬ádobra┬ászko┼éa j─Özyka angielskiego┬ámo┼╝e zapewni─ç zmotywowanym osobom osi─ůgni─Öcie nawet najwy┼╝szego poziomu. Odpowiednia kombinacja ─çwicze┼ä z r├│┼╝nych dziedzin wiedzy i ┼╝ycia codziennego, zaj─Öcia z native speakerami oraz profesjonalna kadra to po┼éowa drogi do sukcesu.

Je┼Ťli chodzi o j─Özyk┬áangielski, kurs w Warszawie┬áto doskona┼éy pomys┼é na zwi─Ökszenie swojej atrakcyjno┼Ťci na rynku pracy.

J─Özyk angielski otwiera wiele drzwi kariery, zatem┬áwarto pomy┼Ťle─ç o rozwoju w tym kierunku i zapisa─ç si─Ö na┬áintensywny kurs angielskiego. Warszawa┬áto miasto, w kt├│rym bez angielskiego trudno jest dobrze zaprezentowa─ç si─Ö przysz┼éemu pracodawcy. Mi─Ödzynarodowe ┼Ťrodowisko i szeroka sie─ç zagranicznych kontakt├│w biznesowych w┼Ťr├│d firm maj─ůcych siedzib─Ö w stolicy zobowi─ůzuje do umiej─Ötno┼Ťci pos┼éugiwania si─Ö j─Özykiem, kt├│ry cieszy si─Ö mianem lingua franca. To wa┼╝ne zw┼éaszcza dla os├│b zatrudnionych w korporacjach oraz dla przedsi─Öbiorc├│w. W┼éasny biznes ma wi─Öksz─ů szans─Ö na sukces, je┼Ťli b─Ödzie otwarty na obcokrajowc├│w. W Warszawie stanowi─ů oni du┼╝─ů cz─Ö┼Ť─ç mieszka┼äc├│w miasta i z pewno┼Ťci─ů ch─Ötnie skorzystaj─ů z oferty firmy, kt├│ra oferuje us┼éugi w j─Özyku angielskim. Osobom nastawiaj─ůcym si─Ö na zagraniczne rynki zbytu r├│wnie┼╝┬áprzypominamy o┬átym, jak wa┼╝ny jest j─Özyk angielski. Kurs w Warszawie┬ápomo┼╝e w karierze ka┼╝dego przedsi─Öbiorczego cz┼éowieka, niezale┼╝nie od jego wieku.

J─Özyk angielski opanowa┼é wsp├│┼éczesny ┼Ťwiat. Co do tego nie ma w─ůtpliwo┼Ťci. Ponadto w modzie jest nieustanny, wszechstronny rozw├│j. Je┼Ťli za┼Ť si─Ö uczy─ç, to tylko od najlepszych. Dlatego Skrivanek ÔÇö najlepsza szko┼éa angielskiego w Warszawie ÔÇö przygotowa┼é szerok─ů ofert─Ö zaj─Ö─ç skierowanych do os├│b zainteresowanych samorozwojem. Mo┼╝liwo┼Ťci jest wiele, zar├│wno je┼Ťli chodzi o nauk─Ö w domu, jak i w naszej siedzibie. Dzi─Öki temu dob├│r najbardziej satysfakcjonuj─ůcej opcji jest bardzo ┼éatwy. Dost─Öpne kursy to nie tylko modu┼éy og├│lne podwy┼╝szaj─ůce poziom znajomo┼Ťci j─Özyka. Warto skorzysta─ç z rozbudowanej oferty, kt├│r─ů oferuje┬ászko┼éa angielskiego. Warszawa┬áto miasto pe┼éne przedsi─Öbiorc├│w, a zatem przygotowali┼Ťmy zaj─Öcia nastawione na nauk─Ö specjalistycznych wyra┼╝e┼ä u┼╝ywanych w biznesie. Jeste┼Ťmy tak┼╝e otwarci na ┼╝yczenia i potrzeby naszych klient├│w┬áÔÇö┬ámo┼╝emy przygotowa─ç indywidualnie opracowane kursy dotycz─ůce wybranych dziedzin, takich jak na przyk┼éad: finanse i rachunkowo┼Ť─ç, zarz─ůdzanie, budownictwo, telekomunikacja. Znajomo┼Ť─ç ┼╝argonu jest na pewnym szczeblu kariery niezb─Ödna do porozumiewania si─Ö, a nierzadko pozwala zwr├│ci─ç na siebie uwag─Ö i pom├│c w uzyskaniu awansu. Zapewnij sobie pozycj─Ö lidera ÔÇö intensywny kurs angielskiego w Warszawie┬áz pewno┼Ťci─ů przyjdzie Ci z pomoc─ů!

Szybko┼Ť─ç i skuteczno┼Ť─ç to dwa kluczowe s┼éowa, kt├│re obecnie kr├│luj─ů we wsp├│┼éczesnym ┼Ťwiecie. Wszystko, co dzisiaj robimy, ma by─ç wykonane zar├│wno pr─Ödko, jak i efektywnie, niezale┼╝nie od tego, czy dotyczy to naszej pracy zawodowej, codziennych domowych obowi─ůzk├│w, rozrywki, wypoczynku czy te┼╝ innych dziedzin naszego ┼╝ycia. Ten slogan przewija si─Ö zawsze i wsz─Ödzie, obowi─ůzuje nawet w odniesieniu do nauki j─Özyka obcego, bo dzisiejsi ucz─ůcy si─Ö oczekuj─ů szybkich efekt├│w w mo┼╝liwie kr├│tkim czasie. Pojawia si─Ö zatem konkretne pytanie: jak szybko i skutecznie nauczy─ç si─Ö j─Özyka? Czy wybrany przez nas kurs j─Özykowy w renomowanej szkole j─Özykowej zapewni nam oczekiwane rezultaty, jednocze┼Ťnie pr─Ödko i efektywnie? Czy uzyskane efekty b─Ödziemy mogli natychmiast przetestowa─ç w praktyce?

Odpowiedzi─ů na te dylematy mo┼╝e by─ç na przyk┼éad w pe┼éni spersonalizowany, indywidualny kurs angielskiego, kt├│ry szko┼éa j─Özykowa maksymalnie dopasuje do naszych konkretnych potrzeb oraz mo┼╝liwo┼Ťci czasowych i organizacyjnych. Warszawa, podobnie jak wi─Ökszo┼Ť─ç miast, oferuje kursantom w┼éa┼Ťnie takie mo┼╝liwo┼Ťci, dzi─Öki kt├│rym b─Öd─ů mogli oni osi─ůgn─ů─ç swoje cele szybko i skutecznie.

Indywidualne kursy j─Özykowe s─ů przeznaczone dla os├│b, kt├│re pragn─ů maksymalnie wykorzysta─ç sw├│j cenny czas na nauk─Ö wybranego j─Özyka, bowiem lektor jest w stanie po┼Ťwi─Öci─ç im 100% swojej uwagi i zapewni─ç maksimum zaanga┼╝owania na zaj─Öciach. Dodatkowo, wszelkie tre┼Ťci realizowane na lekcjach mog─ů by─ç w pe┼éni dopasowane do indywidualnych preferencji kursanta, do zajmowanego stanowiska pracy, czy te┼╝ zainteresowa┼ä. Daje to ogromne spektrum r├│┼╝norodnych temat├│w do wyboru, zakresu s┼éownictwa, funkcji j─Özykowych czy sprawno┼Ťci, kt├│rych sta┼ée doskonalenie da poczucie ogromnej satysfakcji z osi─ůganych post─Öp├│w, a tym samym zapewni odczucie sukcesu odniesionego w trakcie nauki.

Indywidualny kurs angielskiego to tak┼╝e ogromne wyzwanie dla samego uczestnika, kt├│ry podejmuje pewne okre┼Ťlone zobowi─ůzanie na bazie kt├│rego mo┼╝liwe jest uzyskanie konkretnych, mierzalnych efekt├│w, bowiem proces nauczania to r├│wnie┼╝ wysi┼éek oraz wk┼éad w┼éasny ucznia w postaci aktywnego zaanga┼╝owania w trakcie lekcji, samodzielna nauka po zaj─Öciach, regularnie odrabiana praca domowa czy korzystanie z dodatkowych materia┼é├│w wyselekcjonowanych i zadanych przez lektora. Dzi─Öki temu zasada ÔÇ×szybko i skutecznieÔÇŁ mo┼╝e zosta─ç w pe┼éni wcielona w ┼╝ycie, przynosz─ůc okre┼Ťlone post─Öpy w nauce angielskiego.

Warto zatem zastanowi─ç si─Ö przy wyborze w┼éa┼Ťciwej dla nas formy kursu angielskiego, na ile spe┼éni ona nasze specyficzne oczekiwania w zakresie szybko┼Ťci i skuteczno┼Ťci oraz czy dzi─Öki niej zrealizujemy nasze indywidualne cele j─Özykowe. Z za┼éo┼╝enia bowiem w pe┼éni zindywidualizowany kurs O-T-O, tradycyjny czy online, elastycznie dopasowany do naszych wymaga┼ä, wydaje si─Ö tutaj najlepsz─ů z mo┼╝liwych opcj─ů. Skorzystajmy z niej, a w my┼Ťl zasady, ┼╝e szybko mo┼╝e znaczy─ç r├│wnie┼╝ skutecznie, efekty naszej wyt─Ö┼╝onej pracy b─Öd─ů widoczne ju┼╝ po kilku miesi─ůcach intensywnej nauki.

J─Özyk angielski nale┼╝y do rodziny j─Özyk├│w germa┼äskich. Obecnie jest to najbardziej popularny j─Özyk na ┼Ťwiecie, wsp├│┼éczesna┬álingua┬áfranca. U┼╝ywa si─Ö go mi─Ödzy innymi w handlu i biznesie (angielski biznesowy). Jest mi─Ödzynarodowym j─Özykiem sztuki i wymiany my┼Ťli dlatego te┼╝ kursy angielskiego ciesz─ů si─Ö obecnie ogromnym powodzeniem.

Angielski to j─Özyk ojczysty dla ponad 330 milion├│w ludzi. Jako drugim j─Özykiem lub j─Özykiem obcym pos┼éuguje si─Ö nim ponad 1,5 miliarda os├│b, kt├│re uko┼äczy┼éy kursy angielskiego. J─Özykiem urz─Ödowym angielski jest w 54 krajach. Pod wzgl─Ödem liczby rodzimych u┼╝ytkownik├│w plasuje si─Ö on na trzecim miejscu na ┼Ťwiecie, po mandary┼äskim oraz hiszpa┼äskim. Obecny rozw├│j technologii informatycznej sprawi┼é, ┼╝e┬á mo┼╝liwo┼Ť─ç nauki j─Özyka angielskiego online jest dost─Öpna na szersz─ů skal─Ö. Inna opcj─ů nauki j─Özyka biznesowego dla firm s─ů kursy konwersacyjne j─Özyka angielskiego.

Podczas podr├│┼╝y po krajach angloj─Özycznych z pewno┼Ťci─ů przyda si─Ö znajomo┼Ť─ç kilku podstawowych zwrot├│w, takich jak np.:

Pomocy. ÔÇô Help me. /help mi/

Nie rozumiem. ÔÇô I donÔÇÖt understand. /a╔¬ d╔Ö╩Őnt ╦î╩în.d╔Ö╦łst├Žnd/

Zgubi┼éem si─Ö. ÔÇô I got lost. /a╔¬ ╔í╔ĺt l╔ĺst/

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? ÔÇô Where is a hospital / a cash machine / a railway station? /we╔Ör ╔¬z ╔Ö ╦łh╔ĺs.p╔¬.t╔Öl / ╦łk├Ž╩â m╔Ö╦î╩âi╦Én / ╦łre╔¬l.we╔¬ ╦îste╔¬.╩â╔Ön/?

Dzi─Ökuj─Ö. ÔÇô Thank you. /╬Ş├Ž┼ők ju╦É/

Wypr├│buj nasze rozm├│wki z j─Özyka angielskiego.

Angielski w wersji brytyjskiej ro┼╝ni si─Ö od angielskiego w wersji ameryka┼äskiej. Warto pozna─ç kilka podstawowych s┼é├│w, kt├│re r├│┼╝ni─ů si─Ö od siebie, a oznaczaj─ů to samo. Na przyk┼éad toalety, czyli┬átoilets┬áw┬áwersji brytyjskiej to┬árest rooms┬áw wersji ameryka┼äskiej. Bankomat to┬áa cash machine┬álub┬ácash dispenser┬áw┬áwersji brytyjskiej i┬áan ATM┬áw wersji ameryka┼äskiej. Natomiast┬áa road house┬áto ameryka┼äski zajazd, czyli┬áan inn┬ápo brytyjsku. Lekcje angielskiego stacjonarne lub kursy online z rodzimym u┼╝ytkownikiem (native speaker) pomagaj─ů nauczy─ç si─Ö j─Özyka og├│lnego w r├│┼╝nych jego odmianach i dialektach.

Kraje angloj─Özyczne to istny raj dla zwiedzaj─ůcych. Warto odwiedzi─ç nie tylko stolice i najwi─Öksze miasta, ale r├│wnie┼╝ pojecha─ç w inne zachwycaj─ůce zak─ůtki. W Wielkiej Brytanii mo┼╝emy trafi─ç do parku safari Knowsley lub do teatru Minack Theatre wykutego w skale niedaleko miejscowo┼Ťci Porthcurno. Warto wybra─ç si─Ö te┼╝ na p├│┼éwysep Lizard┬áÔÇö┬ánajbardziej wysuni─Öty na po┼éudnie punkt Wielkiej Brytanii.

Stany Zjednoczone to kraj r├│┼╝norodny i obfituj─ůcy w ciekawe zak─ůtki, zar├│wno te kultowe (jak Route 66), jak i te mniej znane (jak na przyk┼éad: Salt Flats, osada o dziwacznej nazwie Zzyzx w Kaliforni czy wioska Amisz├│w w Pensylwanii). Mi┼éo┼Ťnicy wina odwiedz─ů zapewne winny park rozrywki z winnic─ů Francisa Forda Coppoli, a zapaleni podr├│┼╝nicy pojad─ů a┼╝ na ÔÇ×skrzy┼╝owanie dr├│g ┼ŤwiataÔÇŁ, czyli do Anchorage na Alasce.

Kanada, ta mniej znana, to na przykład mała osada Alert. Jest to najdalej wysunięte na północ stale zamieszkałe miejsce na kuli ziemskiej.

Natomiast Australia mo┼╝e si─Ö poszczyci─ç najd┼éu┼╝szym p┼éotem chroni─ůcym przed psami dingo. Za┼Ť podr├│┼╝uj─ůc po Sydney, warto mie─ç ze sob─ů GPS, poniewa┼╝ na ┼╝adnym przystanku nie znajdziemy ani jego nazwy, ani tym bardziej trasy ┼╝adnego z autobus├│w.

Jeste┼Ť zainteresowany nasz─ů ofert─ů?
Z przyjemno┼Ťci─ů przygotujemy ofert─Ö kurs├│w dla Twojej firmy.