FAQ – często zadawane pytania!

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania oraz odpowiedzi na nie.
cover

Jakich języków uczycie?

Statystycznie, najczęściej organizujemy zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego. Jednak jesteśmy w stanie zorganizować kurs każdego języka obcego.

Czy oferujecie kursy prowadzone przez native speakerów?

W naszej ofercie znajdziesz zarówno zajęcia z lektorami polskojęzycznymi, jak i lektorami natywnymi.

Jakie kursy oferujecie?

Specjalizujemy się w kursach typu in-company, ale nasza działalność nie ogranicza się wyłącznie do nich. W ofercie naszej szkoły znajdują się również zajęcia dla osób prywatnychlekcje online czy warsztaty językowe. Na życzenie klienta organizujemy również kursy zagraniczne. Zajmujemy się również przeprowadzaniem audytów językowych, które ułatwiają rekrutację nowych pracowników.

Czy organizujecie kursy dostosowane do branży?

Podczas wstępnej analizy potrzeb poznajemy specyfikę pracy klienta, dzięki temu mamy pewność, że program dostosowany jest tematycznie do branży, w której działa dana firma.

W jakich miastach oferujecie kursy?

Współpracujemy z lektorami z różnych miejscowości, dzięki czemu możemy zorganizować zajęcia stacjonarne niemal w każdym mieście na terenie Polski. Oferujemy również zajęcia online — przy tej formie nauki nie musisz martwić się problematyczną lokalizacją.

Czy mogę brać udział w kursach online, korzystając z tabletu lub z telefonu?

Większość platform do spotkań online umożliwia łączenie się z urządzeń mobilnych, jednak z doświadczenia wiemy, że ten sposób uczestnictwa w zajęciach nie sprawdza się najlepiej. Użytkownik łączący się z telefonu lub tabletu często nie widzi wszystkich dostępnych w danym programie opcji, a połączenie internetowe nie jest na tyle stabilne, by uczestniczyć w lekcji bez zakłóceń. Dlatego polecamy używanie laptopów lub komputerów stacjonarnych.

Na jaki okres muszę podpisać umowę i jak wygląda ewentualne odstąpienie od niej?

Najkrótsza oferta zawierana jest na okres jednego miesiąca. Umożliwiamy też wykupienie jednej lekcji próbnej (bez podpisywania umowy). Po pierwszych zajęciach można zdecydować się na podpisanie umowy na dłuższy czas.

Czy uczycie Business English?

W ofercie szkoły językowej Skrivanek znajdziesz: szkolenia z języka angielskiego ogólnego (General English), biznesowego (Business English) lub specjalistycznego z tematyką dostosowaną do danej dziedziny czy

Ile osób liczą grupy zajęciowe?

Zazwyczaj rekomendujemy grupy liczące nie więcej niż pięciu uczestników. Z doświadczenia wiemy, że taka ilość kursantów jest optymalna i umożliwia aktywny udział w lekcji każdej z osób.

Kiedy startują kursy i czy są konkretne terminy, w których muszę się zapisać na zajęcia?

Zarówno program kursu, jak i harmonogram zajęć dopasowywany jest do potrzeb słuchacza. Oznacza to, że zajęcia mogą się rozpocząć w dowolnie wybranym terminie.

Jak można odwołać zajęcia?

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wziąć udziału w lekcji, zawsze możesz poinformować o tym zespół naszej szkoły. Przekażemy wiadomość Twojemu lektorowi — dzięki czemu zajęcia zostaną odwołane w odpowiednim czasie i nie przepadną. Każdą lekcję odwołaną na minimum 24 godziny przed planowanym rozpoczęciem zajęć możesz drobić w innym, uzgodnionym z lektorem terminie.

Kim są Wasi lektorzy?

Nasi lektorzy są świetnie przygotowalni pod względem metodycznym i jednocześnie mają bogate doświadczenie w nauczaniu. Wielu z nich ma dodatkowe umiejętności oraz kwalifikacje potwierdzone zdanymi egzaminami, dyplomami i certyfikatami. Jednak najważniejszą cechą lektorów, z którymi współpracujemy, jest pasja. Kochają to, co robią i wkładają w pracę całe serce, dzięki czemu możemy z dumą powiedzieć, że są najlepszą wizytówką naszej szkoły.

Co wyróżnia Waszą szkołę na tle innych?

Wiemy doskonale, że nie wystarczy mówić w językach, by dobrze się zrozumieć, dlatego każdy projekt traktujemy jako indywidualne wyzwanie. Zapewniamy personalizację rozwiązań oraz wsparcie ze strony zespołu szkoły. Na cały okres współpracy dedykujemy opiekuna metodycznego, który dba o komunikację oraz czuwa nad realizacją założeń projektowych. Niezbędnym elementem efektywnych szkoleń jest analiza potrzeb klientów, co pozwala precyzyjnie dopasować rozwiązania językowe. Wiemy też, jak istotna dla każdego klienta jest informacja zwrotna. Skupiamy się na regularnym monitorowaniu procesu szkoleń, co gwarantuje możliwość szybkiej reakcji oraz elastycznego działania w czasie współpracy.

Jak są wyznaczane cele szkoleniowe?

Kluczowym elementem jest wstępna analiza potrzeb klienta. Przed rozpoczęciem kursu określamy wspólnie cele nauki. Dzięki temu wiemy jak przygotować program nauczania, żeby spełnić oczekiwania kursantów.

Czy Wasze metody nauczania sprawdzają się w 100%? Możecie zagwarantować szybkie postępy w nauce języków obcych?

Na sukces wpływa wiele czynników. Przede wszystkim predyspozycje, zaangażowanie oraz praca własna każdego kursanta. Jako jednostka szkoleniowa z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, wiemy jak pomagać oraz wpływać na motywację i aktywność kursantów. Nasza metoda nauczania składa się z odpowiednio dobranych elementów, które umożliwiają efektywne dotarcie do odbiorcy i zmotywowanie do nauki. Dbamy też o odpowiednie przeszkolenie naszej kadry lektorskiej, która odpowiada za dobór najlepszych rozwiązań językowych. Materiały oraz narzędzia wspierające naukę dobierane są w taki sposób, aby aktywizowały wszystkich kursantów podczas zajęć.

Jaką metodę nauczania stosujecie?

Opracowaliśmy autorską metodę nauki EFECTO, która łączy w sobie pięć podstawowych elementów: aktywność,  inspirację, zabawę, indywidualne podejście oraz gwarancję skuteczności, które umożliwiają uczestnikom osiąganie zamierzonych rezultatów oraz doskonalenie umiejętności językowych.

Czym jest metoda EFFECTO?

Nasza metoda łączy w sobie pięć podstawowych elementów: aktywność,  inspirację, zabawę, indywidualne podejście oraz gwarancję skuteczności, które umożliwiają uczestnikom osiąganie zamierzonych rezultatów oraz doskonalenie umiejętności językowych.

Co wyróżnia Waszą szkołę na tle innych?

Wiemy doskonale, że nie wystarczy mówić w językach, by dobrze się zrozumieć, dlatego każdy projekt traktujemy jako osobne wyzwanie. Nasz zespół czuwa nad przebiegiem każdego szkolenia, nieważne, czy jest to kurs indywidualny, czy zajęcia grupowe. Zapewniamy stały kontakt z dedykowanym opiekunem projektu, który na bieżąco będzie odpowiadał na Twoje pytania i pomagał we wszystkich kwestiach związanych z kursem.

Jak są wyznaczane cele szkoleniowe?

Kluczowym elementem jest wstępna analiza potrzeb klienta. Przed rozpoczęciem kursu określamy wspólnie cele nauki. Dzięki temu wiemy jak przygotować program nauczania, żeby spełnić oczekiwania kursantów.

Czy Wasze metody nauczania sprawdzają się w 100%? Możecie zagwarantować szybkie postępy w nauce języków obcych?

Na sukces składają się dwie równie ważne rzeczy: po pierwsze — aktywny udział w zajęciach, po drugie — samodzielna praca. Jeśli na którymś etapie brakuje zaangażowania, to trudno o duże postępy w nauce. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że po kilku miesiącach każdy kursant stanie się biegły w posługiwaniu się wybranym językiem obcym, niemniej, dajemy Wam wszystkie narzędzia do tego, żeby tak właśnie się stało. Reszta zależy od Was.

Ile kosztują lekcje? W jaki sposób rozliczam się ze szkołą?

Cennik zajęć zależy od wielu czynników, dlatego przed rozpoczęciem kursu, podczas analizy potrzeb, zbierzemy kluczowe informacje i wówczas opracujemy ofertę cenową.

Z klientami biznesowymi rozliczamy się na podstawie faktur, a z osobami prywatnymi na podstawie paragonów. Termin  płatności uzależniony jest od formy współpracy oraz innych czynników, które określamy z klientami podczas analizy potrzeb.

Czy wystawiacie faktury?

Jako szkoła językowa mamy możliwość wystawiania faktur w trybie miesięcznym lub z góry za cały kurs (w zależności od preferencji klienta).

Jakich danych potrzebujecie ode mnie przed rozpoczęciem zajęć?

Potrzebujemy danych, które umożliwią nam wystawienie faktury — imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz NIP (w przypadku firm). Dodatkowo przyda nam się Twój numer telefonu i adres mailowy — dzięki temu będziemy w stałym kontakcie.

Na jakie konto dokonać wpłaty?

Dla płatności w PLN: PL49114000260000386149001001

Dla płatności w EUR: PL22 1140 0026 0000 3861 4900 1002

Chcę się uczyć polskiego, czy możecie mi pomóc?

Tak, organizujemy kursy języka polskiego dla obcokrajowców, zarówno w formie stacjonarnej, jak i online; indywidualnie, a także w grupie. Prowadzimy również zajęcia przygotowujące do egzaminu z języka polskiego na poziomie B1, niezbędnego do uzyskania polskiego obywatelstwa.

Czy to prawda, że jedynym sposobem na przyswojenie sobie języka obcego jest rozmawianie z native speakerami?

Rozmawianie z native speakerami może pomóc w przyswojeniu sobie języka obcego, ale to dobra opcja dopiero wtedy, gdy ma się już opanowane podstawy. Na początku nauki większe korzyści przynoszą zajęcia z polskim lektorem, który pomoże nauczyć się gramatyki i będzie na bieżąco wyjaśniał niejasności, używając rodzimego języka kursantów.

Znam język polski i angielski – jakiego kolejnego języka warto się nauczyć? I dlaczego?

Grupa języków, których warto się uczyć, ciągle się poszerza. Dla Polaków należą do nich oczywiście języki naszych sąsiadów, zwłaszcza niemiecki, rosyjski, słowacki, czeski czy ukraiński. Ze względu na rozwój współpracy biznesowej z Chinami, Japonią i krajami arabskimi rośnie zapotrzebowanie na osoby posługujące się chińskim, japońskim i arabskim. Dobrym wyborem może być również język hiszpański – jest on stosunkowo łatwy i posługuje się nim ponad 500 mln osób na całym świecie. Ostatecznie jednak wybór kolejnego języka obcego to kwestia subiektywna – aby nauka była również przyjemnością, warto wybrać taki język, który jest związany z zainteresowaniami danej osoby.

Których języków obcych najtrudniej, a których najłatwiej się nauczyć?

To zależy od tego, jakimi językami już się posługuje dana osoba, a także od jej osobistych predyspozycji. Za ogólnie łatwy w nauce uznawany jest język angielski. Dla Polaków języki o stosunkowo niskim poziomie trudności to m.in. słowacki, czeski albo chorwacki. Z kolei trudniejsze języki to m.in. chiński, japoński (ze względu na zupełnie inny alfabet) czy węgierski (w związku z wymową).

Czy jeśli raz nauczymy się jakiegoś języka, to już zawsze będziemy go umieć?

Nawet jeśli osiągnęliśmy wysoki poziom znajomości języka, ale przestajemy go używać, stopniowo będziemy go zapominać.

Jaki język jest najbardziej „opłacalny” do wyuczenia?

Opłacalne może być nauczenie się jednego z najpopularniejszych języków na świecie, takich jak oczywiście angielski, a także mandaryński (chiński), hindi oraz hiszpański. Warto uczyć się także języków naszych sąsiadów. Dobrym pomysłem może być również przyswojenie sobie japońskiego lub arabskiego ze względu na to, że w ostatnim czasie Japonia i kraje arabskie stają się strategicznymi partnerami biznesowymi.

Gdzie najlepiej wyjechać na kilka miesięcy, żeby nauczyć się języka angielskiego?

Dobre miejsca to Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada i Australia. Aby maksymalnie wykorzystać czas spędzony w innym kraju, warto skorzystać z naszej oferty kursów językowych za granicą. Pozwolą one nauczyć się języka, zdobyć pewność siebie w posługiwaniu się nim, poznać kulturę i zwyczaje panujące w danym kraju, a także nawiązać ciekawe znajomości.

Czy nauka języka pójdzie mi o wiele szybciej, jeśli jestem słuchowcem?

Tak, jednak ważne, żeby dobrać odpowiednią metodę. W przypadku indywidualnej nauki z materiałów tekstowych naturalne predyspozycje słuchowca nie zostaną wykorzystane; powinien on więc wybrać kurs językowy prowadzony przez lektora. Słuchowcowi łatwiej przyjdzie nauczenie się intonacji i właściwego akcentu. Szybciej przyswoi sobie słówka i zagadnienia z gramatyki, jeśli będą one wyjaśniane ustnie przez nauczyciela.

Jakie są godziny pracy szkoły?

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem szkoły językowej Skrivanek możesz kontaktować się z naszym zespołem telefonicznie lub mailowo. Wszystkie dane znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Możesz skontaktować się z nami w robocze dni tygodnia między 8:00 a 16:00.

Jeśli zechcesz skontaktować się z nami poza standardowymi godzinami pracy, zostaw nam wiadomość z pytaniem oraz swoimi danymi kontaktowymi, a my odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe.

Jeżeli jesteś klientem szkoły językowej Skrivanek, kontaktuj się bezpośrednio ze swoim opiekunem metodycznym.

Wszystkie dane znajdziesz w Strefie Klienta lub Strefie Kursanta programu LangLion.

Prowadzicie zajęcia również dla dzieci?

Specjalizujemy się w zajęciach dla osób dorosłych, nie organizujemy kursów dla dzieci.

Czy po ukończeniu kursu otrzymam jakiś certyfikat?

Tak, po zakończeniu kursu wystawiamy certyfikat potwierdzający znajomość języka na danym poziomie, zgodnie z CEFR.

Czy przygotowujecie do międzynarodowych egzaminów językowych?

Na życzenie klienta przygotowujemy kursy przygotowujące do egzaminów językowych.

Na co zwracać uwagę, kupując językowy kurs online?

Podczas szukania kursu językowego online warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak narzędzia wykorzystywane przez daną szkołę językową oraz elastyczność i dostępność wielu opcji. 

W przypadku szkoły językowej Skrivanek zajęcia odbywają się za pośrednictwem dedykowanej platformy, która oprócz prowadzenia zajęć daje możliwość dostępu do materiałów po zakończeniu lekcji. W ofercie mamy zarówno zajęcia indywidualne, jak i w grupie, dla klientów indywidualnych, a także firm. Program i długość kursu są ustalane z kursantem w taki sposób, aby maksymalnie odpowiedzieć na jego potrzeby językowe.

Czy warto korzystać z kursów online? Czy można się z nich czegoś dowiedzieć, czy to tylko sposób na wyciągnięcie pieniędzy od kursantów?

Zdecydowanie warto! Jeśli kursy online są dobrze przygotowane i poprowadzone, przez wykwalifikowanych lektorów, mogą przynieść takie same efekty jak zajęcia stacjonarne.

Nadal nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Śmiało, napisz do nas już teraz! Kontakt

chatsimple