Nauka fińskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z językiem fińskiego.
cover

NAUKA JĘZYKA fińskiego

1

Komunikuj się skutecznie po fińskiego, rozwijaj swoje kompetencje, awansuj, wzmacniaj relacje oraz buduj zaufanie wśród współpracowników zagranicznych dzięki nauce języka fińskiego ze szkołą językową Skrivanek!

Sprawdź jak możemy Ci pomóc osiągnąć cele zawodowe oraz osobiste związane z nauką języka fińskiego!

Elastyczność – formę oraz treść kursów z fińskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta – każdy Kursant otrzymuje dostęp do swojego profilu, w którym znajdują się informację na temat zajęć z języka fińskiego, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Bezpłatne odwołanie zajęć – umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Certyfikaty – udział w kursach fińskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Unikalna metoda EFFECTO – nasi lektorzy języka fińskiego pracują w oparciu o metodę opracowaną przez szkołę językową Skrivanek, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Poznaj naszą unikalną metodę nauczania

metoda effecto

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań językowych lub sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawdź ofertę sklepu online.

  Firma / Imię i Nazwisko (wymagane) Numer telefonu Adres email (wymagane) Temat Treść wiadomości
  Zaufali nam:
  klienci szkoła językowa
  NAUKA FIŃSKIEGO
  – DLA KOGO I GDZIE?
  1

  Kursy fińskiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (kursy firmowe fińskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o inwestycji w język fiński (kursy indywidualne lub grupowe języka fińskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).
  KURS FIŃSKIEGO
  – JAK DŁUGO?
  1

  To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

  Przygotowanie do ważnego zadania w języku fińskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem fińskojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

  Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem fińskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

  Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w tym języku obcym — regularny dwusemestralny kurs języka fińskiego.

  WYBRAŁEŚ KURS FIŃSKIEGO
  I CO DALEJ?
  1

  No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę języka fińskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka fińskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę fińskiego?

  Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

  POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
  ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

  Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

  • potrzebuje języka fińskiego do pracy (negocjacje, spotkania biznesowe),
  • chce mówić płynniej po fińsku,
  • chce, by kurs językowy fińskiego otworzył jej drzwi do nowych obszarów działania,
  • uwielbia podróżować i dzięki nauce języka fińskiego chce móc swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami w tym języku.

  To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki języka fińskiego i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu uzyskania znajomości języka obcego, jakim jest fiński. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

  W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie ogólny, biznesowy lub branżowy kurs języka fińskiego, na poziomie podstawowym lub w ramach dalszej nauki.

  Zbadamy też Twój obecny poziom znajomości języka fińskiego – podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

  kurs języka fińskiego online
  140,00 6.400,00 
  JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ KURS FIŃSKIEGO?

  Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

  SPOTKANIA Z LEKTOREM
  1

  Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę fińskiego online – indywidualnie lub w grupie.

  Lektor języka fińskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

  Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

  PLATFORMA E-LEARNINGOWA
  1

  Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ naukę fińskiego na platformie e-learningowej.

  Wówczas uczysz się, kiedy masz czas i ochotę poświęcić się nauce fińskiego. Platforma jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

  Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki języka, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki fińskiego.

  BLENDED-LEARNING
  1

  Co, jeśli powyższe formy nauki fińskiego nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka fińskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka fińskiego online nie przyniesie efektów?

  Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

  Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał interaktywne ćwiczenia z takich zagadnień jak rekcja fińskich czasowników.

  Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach po fińsku, w których wykorzystasz wiedzę zdobytą podczas nauki słówek.

  Dlaczego warto uczyć się języka fińskiego?

  Język fiński (suomi) należy do języków ugrofińskich z rodziny uralskiej. Najbliżej jest spokrewniony z estońskim oraz językami ludów północno-zachodniej Rosji, dalsze pokrewieństwo łączy go również z węgierskim. Fiński jest jednym z dwóch, obok szwedzkiego, języków urzędowych w Finlandii oraz jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej.

  Ministatystyki

  Fiński stanowi język ojczysty dla 92% populacji Finlandii, czyli dla ponad 4,7 mln ludzi. W Szwecji posługuje się nim około 300 000 mieszkańców pochodzenia fińskiego, a jako język mniejszości jest również oficjalnie używany w Republice Karelii w Rosji, w prowincji Finnmark na północy Norwegii oraz w Estonii. Język fiński posiada aż 8 samogłosek, 6 typów czasownika i 15 przypadków oraz cechuje się doklejaniem do wyrazu wielu końcówek, a także nie posiada czasu przyszłego.

  Minirozmówki w podróży

  Jeśli chcesz się płynnie posługiwać językiem fińskim, musisz poświęcić trochę czasu na kurs języka fińskiego. Na początek warto jednak poznać kilka użytecznych zwrotów, które z pewnością przydadzą się podczas podróży po Finlandii. To np.:

  Pomocy. – Tarvitsen apua! /tarvitsen apua/

  Nie rozumiem. – En ymmärrä. /em ymmarra/

  Zgubiłem się. – Olen eksynyt /olen eksynyt/

  Gdzie jest szpital/ bankomat/ dworzec kolejowy? – Missä on lähin sairaala/ pankkiautomaatti/ rautatieasema? /missa on lahin sairaala / pankkiautomaatti / rautatieasema/

  Dziękuję. – Kiitos. /kiitos/

  języki skandynawskie
  nauka fińskiego
  nauka fińskiego

  Kultura w pigułce

  Republika Finlandii, potocznie zwana Finlandią, to malowniczy kraj tysiąca jezior i wysp, którego 2/3 powierzchni zajmują lasy, dzięki czemu jest uznawany za jeden z najrzadziej zaludnionych krajów świata (ok. 18 osób na km²). Finowie unikają mówienia „ja” czy stosowania określeń „ona, on”, zamiast czego używają form bezosobowych. Podczas podróży po Finlandii trzeba pamiętać, że 13 października obchodzony jest Dzień Porażki, a nazwy ulic, miejscowości oraz miast zapisywane są zarówno po szwedzku, jak i fińsku.

  Miniprzewodnik

  Poza Helsinkami słynącymi z Placu Senackiego (Senaatintori), Uniwersytetu Yliopisto oraz parku Kaivopuisto warto odwiedzić dawną stolicę, czyli miasto Tuku (które znaczy Targ), gdzie znajdują się najstarszy uniwersytet i katedra. Dzieci z pewnością będą chciały pojechać do Rovaniemi, gdzie w Laponii mieści się siedziba Świętego Mikołaja, a dorośli będą mogli obserwować zorzę polarną (tzw. efekt „białych nocy”). W Lainio trzeba koniecznie zobaczyć „Śnieżną wioskę” i spędzić noc w lodowym hotelu lub przejechać się zaprzęgiem prowadzonym przez renifery. W Nantali znajduje się park rozrywki wzorowany na bajkowej krainie Muminków, a pisarka Tove Jansson, autorka serii książek o wspomnianych postaciach, jest najbardziej popularną Finką.

  Warto wiedzieć!

  Najdłuższa rzeka Finlandii, Kemijoki, ma 550 km długości, a najdziwniejsze zawody to mistrzostwa świata w noszeniu żony.

  Zjawisko Zorzy Polarnej, tzw. białe noce, w Laponii można obserwować przez całą zimę.

  W czerwcu lub lipcu na północy kraju, w tzw. Krainie Północnego Słońca, słońce nigdy nie chowa się za horyzontem.

  W Finlandii jest więcej saun niż samochodów, a biwakowanie dozwolone jest niemal wszędzie.

  Finowie uwielbiają tańczyć tango, pić czarną kawę oraz jeść lukrecję.

  Finlandia to także Kraj Tysiąca Jezior, który również słynie z najlepszej na świecie pizzy z wędzonym reniferem.

  Pogoda w Finlandii bywa kapryśna, więc niezależnie od pory roku warto mieć ze sobą różnorodną garderobę, od grubego swetra po strój kąpielowy.

  W zimie można pojechać na safari na skuterach śnieżnych lub przejechać się psim zaprzęgiem.