SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK

Dlaczego warto uczyć się języka fińskiego?

Język fiński (suomi) należy do języków ugrofińskich z rodziny uralskiej. Najbliżej jest spokrewniony z estońskim oraz językami ludów północno-zachodniej Rosji, dalsze pokrewieństwo łączy go również z węgierskim. Fiński jest jednym z dwóch, obok szwedzkiego, języków urzędowych w Finlandii oraz jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej.

Odkryj nieograniczone możliwości w biznesie i życiu prywatnym, rozwijając swoje umiejętności komunikacyjne z naszymi wszechstronnymi kursami językowymi. Nasze kursy języka fińskiego zapewniają nie tylko znajomość języka, ale także narzędzia niezbędne do budowania międzynarodowych relacji i osiągania osobistego sukcesu w coraz bardziej globalizującym się świecie.
Maturalne
Konwersacyjne
Dla firm i Ciebie
Indywidualne
Online
Grupowe
0
kursantów w 2023
0
dostępnych języków
0
zrealizowanych lekcji w 2023
Rozpocznij swoją edukacyjną podróż z nami i odkryj, jak płynna znajomość fińskiego może zmienić Twoje życie. Nie czekaj, wypełnij formularz lub sprawdź ofertę ➡️ kursów z fińskiego ️⭐ w naszym sklepie online

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Klikając „Prześlij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Szukasz konkretnego kursu językowego? Sprawdź sklep szkoły językowej.

NAUKA FIŃSKIEGO DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE ZAŁOŻENIA JĘZYKOWE, ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Witaj w Skrivanku, gdzie każdy – czy to działając indywidualnie, czy w grupie – znajdzie drogę do realizacji swoich celów. Jesteśmy tutaj, aby wspierać Cię w drodze do osobistego i zawodowego sukcesu, oferując elastyczne kursy online dostosowane do Twoich potrzeb. Nasza oferta skierowana jest do osób na różnych poziomach zaawansowania i dostosowana jest do konkretnych branży, co umożliwia naukę w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu.

Korzystając z naszych kursów, zyskujesz dostęp do najwyższej jakości materiałów edukacyjnych i możliwość pracy z doświadczonymi lektorami. W Skrivanku wierzymy, że nauka fińskiego i innych języków otwiera przed Tobą świat nowych możliwości. Dołącz do nas i odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Twoja przyszłość rozpoczyna się tutaj, w miejscu, gdzie pasja do nauki i profesjonalizm łączą się, tworząc idealne warunki dla Twojego rozwoju i osiągania sukcesów.

Poszukujesz sposobu na zwiększenie kompetencji językowych w swoim zespole? Szkolajezyk.pl oferuje więcej niż kursy języka fińskiego i innych języków – to inwestycja w rozwój Twojej firmy. Nasze programy językowe, dostosowane do specyfiki branżowej, ogólnej wiedzy biznesowej lub konkretnych potrzeb Twojego zespołu, są kluczem do globalnego sukcesu. Dzięki profesjonalnemu wsparciu i regularnemu raportowaniu postępów będziesz na bieżąco z osiągnięciami swoich pracowników. Przeprowadzimy również szczegółową analizę poziomu językowego Twojego zespołu, wykorzystując rozmowy, testy online oraz narzędzie audytowe FOCUS, aby dostosować program nauczania do Waszych potrzeb. Zarezerwuj spotkanie online i odkryj, jak nasza oferta może wspierać Twój biznes. Razem przekroczymy barierę językową, otwierając drzwi do nowych możliwości!

loga szkola grey
Opinie naszych uczniów i klientów
Ich pozytywne doświadczenia świadczą o skuteczności naszych metod i indywidualnym podejściu.
Nasz cel to zapewnienie bogatej wiedzy i umiejętności komunikacji w języku obcym.

Miałem korepetycje z angielskiego dla programistów i jestem bardzo zadowolony. Na zajęcia uczęszczałem przez kilka miesięcy z olbrzymim entuzjazmem. Pan Karol (Korepetytor) przygotowywał świetne materiały oraz prowadził zajęcia w bardzo ciekawy sposób. Oprócz angielskiego posiada wiedzę z najnowszych technologii, także było co przerabiać posługując się angielskim

Bardzo jestem zadowolona z lekcji, lektor z którym mamy zajęcia jest bardzo zaangażowany i prowadzi zajęcia w ciekawy sposób. Na zajeciach robimy różnorodne formaty które nie pozwalają na nudę. Wyjątkowo udało mi się więc podtrzymać moją wewnętrzną motywację i z tego się najbardziej cieszę, bo jest to niezmiernie trudne Zajęcia mam już prawie rok, dwa razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej. Zajęcia są w biurze zaraz po pracy więc jest to duże ułatwienie.

Mam przyjemność współpracować ze Szkołą Językowa Skrivanek. Szkoła oferuje ciekawe kursy , przygotowane do indywidualnych potrzeb kursantów. Jest rzetelną i profesjonalną firmą, z którą współpraca na każdym etapie jest przyjemnością. Polecam !

Z usług Szkoły Językowej Skrivanek korzystałam w ramach zajęć grupowych, organizowanych przez firmę, w której pracowałam. Gdy poszukiwałam platformy e-learningowej do nauki języka, a następnie lektora do zajęć indywidualnych wybrałam również Skrivanka. Doceniam bardzo dobry kontakt z firmą i otwartość na klienta.

Wysoko oceniamy współpracę z zespołem szkoły językowej Skrivanek pod kątem organizacji. administracji i komunikacji na poszczególnych etapach projektu. Polecamy szkołę językową Skrivanek jako rzetelnego partnera, który świadczy oferowane usługi z należytą starannością oraz na najwyższym poziomie.

Stosowane rozwiązania oraz odpowiednio dobrana kadra lektorska korzystnie wpływają na rozwój kompetencji językowych pracowników biorących udział w szkoleniach. Proces organizacji oraz administracji projektu umożliwia bardzo dobrą komunikację i realizację celów biznesowych naszej organizacji.

Cenimy sposób monitorowania przebiegu procesu szkoleń i sprawną komunikację z zespołem szkoły. Pracownicy biura za każdym razem wspierają Dział HR w ustaleniu harmonogramu zajęć , dostosowując się do naszych wytycznych i potrzeb. Pozostają też w stałym kontakcie z uczestnikami zajęć i są otwarci na informacje zwrotne z ich strony.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA
Elastyczność
Formę oraz treść kursów z fińskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji celów, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz postępów w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udział w kursach fińskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Kursy fińskiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (kursy firmowe fińskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o inwestycji w język fiński (kursy indywidualne lub grupowe języka fińskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę języka fińskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka fińskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę fińskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku fińskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem fińskojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem fińskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w tym języku obcym — regularny dwusemestralny kurs języka fińskiego.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kursy języka fińskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek cały proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki fińskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę języka fińskiego online indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka fińskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka fińskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku fińskim.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
KURS JĘZYKA FIŃSKIEGO

Język fiński (suomi) należy do języków ugrofińskich z rodziny uralskiej. Najbliżej jest spokrewniony z estońskim oraz językami ludów północno-zachodniej Rosji, dalsze pokrewieństwo łączy go również z węgierskim. Fiński jest jednym z dwóch, obok szwedzkiego, języków urzędowych w Finlandii oraz jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej.

Fiński stanowi język ojczysty dla 92% populacji Finlandii, czyli dla ponad 4,7 mln ludzi. W Szwecji posługuje się nim około 300 000 mieszkańców pochodzenia fińskiego, a jako język mniejszości jest również oficjalnie używany w Republice Karelii w Rosji, w prowincji Finnmark na północy Norwegii oraz w Estonii. Język fiński posiada aż 8 samogłosek, 6 typów czasownika i 15 przypadków oraz cechuje się doklejaniem do wyrazu wielu końcówek, a także nie posiada czasu przyszłego.

Jeśli chcesz się płynnie posługiwać językiem fińskim, musisz poświęcić trochę czasu na kurs języka fińskiego. Na początek warto jednak poznać kilka użytecznych zwrotów, które z pewnością przydadzą się podczas podróży po Finlandii. To np.:

Pomocy. – Tarvitsen apua! /tarvitsen apua/

Nie rozumiem. – En ymmärrä. /em ymmarra/

Zgubiłem się. – Olen eksynyt /olen eksynyt/

Gdzie jest szpital/ bankomat/ dworzec kolejowy? – Missä on lähin sairaala/ pankkiautomaatti/ rautatieasema? /missa on lahin sairaala / pankkiautomaatti / rautatieasema/

Dziękuję. – Kiitos. /kiitos/

Republika Finlandii, potocznie zwana Finlandią, to malowniczy kraj tysiąca jezior i wysp, którego 2/3 powierzchni zajmują lasy, dzięki czemu jest uznawany za jeden z najrzadziej zaludnionych krajów świata (ok. 18 osób na km²). Finowie unikają mówienia „ja” czy stosowania określeń „ona, on”, zamiast czego używają form bezosobowych. Podczas podróży po Finlandii trzeba pamiętać, że 13 października obchodzony jest Dzień Porażki, a nazwy ulic, miejscowości oraz miast zapisywane są zarówno po szwedzku, jak i fińsku.

Poza Helsinkami słynącymi z Placu Senackiego (Senaatintori), Uniwersytetu Yliopisto oraz parku Kaivopuisto warto odwiedzić dawną stolicę, czyli miasto Tuku (które znaczy Targ), gdzie znajdują się najstarszy uniwersytet i katedra. Dzieci z pewnością będą chciały pojechać do Rovaniemi, gdzie w Laponii mieści się siedziba Świętego Mikołaja, a dorośli będą mogli obserwować zorzę polarną (tzw. efekt „białych nocy”). W Lainio trzeba koniecznie zobaczyć „Śnieżną wioskę” i spędzić noc w lodowym hotelu lub przejechać się zaprzęgiem prowadzonym przez renifery. W Nantali znajduje się park rozrywki wzorowany na bajkowej krainie Muminków, a pisarka Tove Jansson, autorka serii książek o wspomnianych postaciach, jest najbardziej popularną Finką.

Najdłuższa rzeka Finlandii, Kemijoki, ma 550 km długości, a najdziwniejsze zawody to mistrzostwa świata w noszeniu żony.

Zjawisko Zorzy Polarnej, tzw. białe noce, w Laponii można obserwować przez całą zimę.

W czerwcu lub lipcu na północy kraju, w tzw. Krainie Północnego Słońca, słońce nigdy nie chowa się za horyzontem.

W Finlandii jest więcej saun niż samochodów, a biwakowanie dozwolone jest niemal wszędzie.

Finowie uwielbiają tańczyć tango, pić czarną kawę oraz jeść lukrecję.

Finlandia to także Kraj Tysiąca Jezior, który również słynie z najlepszej na świecie pizzy z wędzonym reniferem.

Pogoda w Finlandii bywa kapryśna, więc niezależnie od pory roku warto mieć ze sobą różnorodną garderobę, od grubego swetra po strój kąpielowy.

W zimie można pojechać na safari na skuterach śnieżnych lub przejechać się psim zaprzęgiem.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Z przyjemnością przygotujemy ofertę kursów dla Twojej firmy.
chatsimple