SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK

Dlaczego warto uczyć się języka chińskiego?

Język chiński to właściwie grupa języków z rodziny sino-tybetańskich, których wyróżnia się kilkanaście, a najbardziej popularny to standardowy mandaryński. Jest on oficjalnym językiem w Chińskiej Republice Ludowej putonghua (mowa powszechna) i urzędowym guoyu (język państwowy) w Tajwanie i Singapurze. Chiński posiada wiele dialektów, które mają różne standardy i są często wzajemnie niezrozumiałe.

Szkoła językowa Skrivanek umożliwia naukę podstaw chińskiego, a także dalsze rozwijanie zdobytych już wcześniej umiejętności. Dlaczego warto uczyć się języka chińskiego? Jego nauka może okazać się pomocna w zawodowych, a także osobistych kontaktach międzynarodowych i otworzyć drzwi do wymarzonej kariery.

Rozwiń skrzydła w biznesie i życiu prywatnym z naszymi kursami językowymi!
Maturalne
Konwersacyjne
Dla firm i Ciebie
Indywidualne
Online
Grupowe
0
kursantów w 2023
0
dostępnych języków
0
zrealizowanych lekcji w 2023
Napisz do nas!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Klikając „Prześlij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Szukasz konkretnego kursu językowego? Sprawdź sklep szkoły językowej.

NAUKA CHIŃSKIEGO DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE ZAŁOŻENIA JĘZYKOWE, ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Witaj w Skrivanek, gdzie każdy – czy to działając indywidualnie, czy w grupie – znajdzie drogę do realizacji swoich celów. Jesteśmy tutaj, aby wspierać Cię w drodze do osobistego i zawodowego sukcesu, oferując elastyczne kursy online dostosowane do Twoich potrzeb. Nasza oferta skierowana jest do osób na różnych poziomach zaawansowania i dostosowana jest do konkretnych branży, co umożliwia naukę w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu.

Korzystając z naszych kursów, zyskujesz dostęp do najwyższej jakości materiałów edukacyjnych i możliwość pracy z doświadczonymi lektorami. W Skrivanek wierzymy, że nauka języków otwiera przed Tobą świat nowych możliwości. Dołącz do nas i odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Twoja przyszłość rozpoczyna się tutaj, w miejscu, gdzie pasja do nauki i profesjonalizm łączą się, tworząc idealne warunki dla Twojego rozwoju i osiągania sukcesów.

Poszukujesz sposobu na zwiększenie kompetencji językowych w swoim zespole? Szkolajezyk.pl oferuje więcej niż kursy językowe – to inwestycja w rozwój Twojej firmy. Nasze programy językowe, dostosowane do specyfiki branżowej, ogólnej wiedzy biznesowej lub konkretnych potrzeb Twojego zespołu, są kluczem do globalnego sukcesu. Dzięki profesjonalnemu wsparciu i regularnemu raportowaniu postępów będziesz na bieżąco z osiągnięciami swoich pracowników. Przeprowadzimy również szczegółową analizę poziomu językowego Twojego zespołu, wykorzystując rozmowy, testy online oraz narzędzie audytowe FOCUS, aby dostosować program nauczania do Waszych potrzeb. Zarezerwuj spotkanie online i odkryj, jak nasza oferta może wspierać Twój biznes. Razem przekroczymy barierę językową, otwierając drzwi do nowych możliwości!

loga szkola grey
Opinie naszych uczniów i klientów
Ich pozytywne doświadczenia świadczą o skuteczności naszych metod i indywidualnym podejściu.
Nasz cel to zapewnienie bogatej wiedzy i umiejętności komunikacji w języku obcym.

Miałem korepetycje z angielskiego dla programistów i jestem bardzo zadowolony. Na zajęcia uczęszczałem przez kilka miesięcy z olbrzymim entuzjazmem. Pan Karol (Korepetytor) przygotowywał świetne materiały oraz prowadził zajęcia w bardzo ciekawy sposób. Oprócz angielskiego posiada wiedzę z najnowszych technologii, także było co przerabiać posługując się angielskim

Bardzo jestem zadowolona z lekcji, lektor z którym mamy zajęcia jest bardzo zaangażowany i prowadzi zajęcia w ciekawy sposób. Na zajeciach robimy różnorodne formaty które nie pozwalają na nudę. Wyjątkowo udało mi się więc podtrzymać moją wewnętrzną motywację i z tego się najbardziej cieszę, bo jest to niezmiernie trudne Zajęcia mam już prawie rok, dwa razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej. Zajęcia są w biurze zaraz po pracy więc jest to duże ułatwienie.

Mam przyjemność współpracować ze Szkołą Językowa Skrivanek. Szkoła oferuje ciekawe kursy , przygotowane do indywidualnych potrzeb kursantów. Jest rzetelną i profesjonalną firmą, z którą współpraca na każdym etapie jest przyjemnością. Polecam !

Z usług Szkoły Językowej Skrivanek korzystałam w ramach zajęć grupowych, organizowanych przez firmę, w której pracowałam. Gdy poszukiwałam platformy e-learningowej do nauki języka, a następnie lektora do zajęć indywidualnych wybrałam również Skrivanka. Doceniam bardzo dobry kontakt z firmą i otwartość na klienta.

Wysoko oceniamy współpracę z zespołem szkoły językowej Skrivanek pod kątem organizacji. administracji i komunikacji na poszczególnych etapach projektu. Polecamy szkołę językową Skrivanek jako rzetelnego partnera, który świadczy oferowane usługi z należytą starannością oraz na najwyższym poziomie.

Stosowane rozwiązania oraz odpowiednio dobrana kadra lektorska korzystnie wpływają na rozwój kompetencji językowych pracowników biorących udział w szkoleniach. Proces organizacji oraz administracji projektu umożliwia bardzo dobrą komunikację i realizację celów biznesowych naszej organizacji.

Cenimy sposób monitorowania przebiegu procesu szkoleń i sprawną komunikację z zespołem szkoły. Pracownicy biura za każdym razem wspierają Dział HR w ustaleniu harmonogramu zajęć , dostosowując się do naszych wytycznych i potrzeb. Pozostają też w stałym kontakcie z uczestnikami zajęć i są otwarci na informacje zwrotne z ich strony.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA
Elastyczność
Formę oraz treść kursów z angielskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji celów, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz postępów w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udział w kursach angielskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Kursy chińskiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (firmowe kursy chińskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o inwestycji w język chiński (indywidualne lub grupowe kursy chińskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę chińskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki chińskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę chińskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku chińskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem chińskojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających używania języka chińskiego – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku chińskim – regularny dwusemestralny kurs języka chińskiego.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs angielskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek cały proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki angielskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę angielskiego online indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka angielskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka angielskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku angielskim.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
KURS JĘZYKA CHIŃSKIEGO

Język chiński to właściwie grupa języków z rodziny sino-tybetańskich, których wyróżnia się kilkanaście, a najbardziej popularny to standardowy mandaryński. Jest on oficjalnym językiem w Chińskiej Republice Ludowej putonghua (mowa powszechna) i urzędowym guoyu (język państwowy) w Tajwanie i Singapurze. Chiński posiada wiele dialektów, które mają różne standardy i są często wzajemnie niezrozumiałe.

Szkoła językowa Skrivanek umożliwia naukę podstaw chińskiego, a także dalsze rozwijanie zdobytych już wcześniej umiejętności. Dlaczego warto uczyć się języka chińskiego? Jego nauka może okazać się pomocna w zawodowych, a także osobistych kontaktach międzynarodowych i otworzyć drzwi do wymarzonej kariery.

Chiński jest językiem ojczystym dla 1,3 mld użytkowników, z czego mandaryńskim posługuje się 845 milionów osób. Rośnie także liczba uczących się języka chińskiego i obecnie stanowi ona ok. 50 milionów. Język chiński to także jeden z sześciu oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych, a co piąty człowiek na ziemi mieszka w Chinach. Znaki chińskie zapisuje się od strony lewej do prawej, od góry do dołu, z czego każdy odpowiada jednej sylabie i ma określoną wymowę (plnyln), którą można zanotować przy użyciu alfabetu łacińskiego. Język chiński nie operuje spacjami, a intonacja wpływa na sens poszczególnych słów.

Podczas podróży do Chin z pewnością przyda się znajomość kilku użytecznych zwrotów, takich jak np.:

Pomocy. – 帮助 / bang zhu/

Nie rozumiem. – 我不懂 /wo bu dong/

Zgubiłem się. – 我迷路了 /wo mi lu le /

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? – 请问医院/提款机/火车站在哪里?/qing wen yi yuan / ti kuan ji / huo che zhan zai na li/

Dziękuję. – 谢谢 /xie xie/

W Chinach bardzo ważna jest etykieta oraz zwyczaje, a Chińczycy są bardzo wrażliwi na „utratę twarzy” zarówno w sytuacjach nieformalnych, takich jak spotkanie rodzinne, jak i formalnych, np. spotkanie biznesowe. Dlatego też należy pamiętać, że znajomość zasad savoir-vivre jest bardzo istotna w relacjach towarzyskich oraz służbowych. Dzień zakochanych w Chinach obchodzi się na przełomie września i października w trakcie Święta Księżycowych Ciasteczek, podczas którego spożywa się ciasteczka księżycowe. Najważniejszym chińskim ruchomym świętem jest Chiński Nowy Rok, hucznie celebrowany na przełomie stycznia i lutego. Bardzo malownicze jest Święto Lampionów zrobionych z kolorowego papieru. Chińczycy mają także dzień (Święto Wody), w którym opryskują się wodą, co ma odstraszyć demony. Za magiczne stworzenia uznaje się w Chinach smoki, które pojawiają się w różnych formach na wielu wydarzeniach.

Chiny to nie tylko słynny Wielki Mur, ale również mierzący 71 metrów posąg Buddy z Leshan oraz najwyżej (5072 m n.p.m.) położona na świecie linia kolejowa pomiędzy miastem Xining i Lhasa oraz wiszący nad przepaścią (ok. 1400 m) szklany chodnik w górach Tianmen. W Junnanu znajduje się „wioska karłów”, w której mieszkańcy mierzą mniej niż 130 cm, a w Chengdu warto zobaczyć najwyższy budynek świata, czyli New Century Global Center. Po terytorium Chin można przejechać się z prędkością prawie 300 km/h najszybszym pociągiem Siemens Velaro. Turyści chętnie odwiedzą także Azjatyckiego Tygrysa, czyli Singapur, który jest także nazywany Azją w miniaturze, a w nim dzielnicę czerwonych latarni, czyli Geilang, oraz słynną Marina Bay z trzema wieżowcami połączonymi ze sobą dachem. Z kolei zwiedzanie Tajwanu to nie tylko pobyt w stolicy Tajpej, zwaną „maskową stolicą Azji” (dzięki noszonym przez mieszkańców maseczkom chirurgicznym), ale również wizyta w „Wężowej Alei”, czyli na najbardziej egzotycznym rynku.

W Chinach kaligrafię uznaje się za najwyższą formę sztuki, a klasycznym sposobem łowienia ryb jest wykorzystywanie do połowu wytresowanego kormorana.Pamiątki najlepiej kupować na specjalnych targach dla obcokrajowców, na których należy się zawsze bardzo targować.

Chiny to mekka dla smakoszy, bo tutaj skosztujemy wykwintnej kaczki po pekińsku, czy wyśmienitych pierożków z nadzieniem mięsnym lub warzywnym.

Chińczycy wynaleźli papier, ruchomą czcionkę i druk oraz proch strzelniczy, kompas i sejsmograf.

W Chinach ważny jest kult przodków i dlatego też w każdym domu znajduje się ołtarzyk ku czci przodków.

Kultura chińska jest ściśle związana ze światem przyrody, stąd też wywodząca się medycyna ludowa, czyli akupunktura, aromaterapia czy ćwiczenia oddechowe.

Chiny to również kolebka sztuk walki, np. kung-fu, a także rzemiosła artystycznego, do którego należą miniaturowe rzeźby oraz wyroby ceramiczne.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Z przyjemnością przygotujemy ofertę kursów dla Twojej firmy.
chatsimple