Polski dla obcokrajowców
w Skrivanku

Sprawdź, jak możemy pomóc Ci mówić pewnie po polsku
i odnaleźć się w polskiej rzeczywistości.
cover
NAUKA POLSKIEGO
— DLA KOGO I GDZIE?
1

Uczymy przedstawicieli wszystkich narodowości. Nasi kursanci to najczęściej Europejczycy — bardzo często Francuzi, Niemcy, Holendrzy, Włosi i Ukraińcy. Są to osoby, które:

  • otrzymały dofinansowanie swoich pracodawców do kursów polskiego in-company, aby lepiej odnaleźć się w życiu codziennym w Polsce, a z czasem na pewno skuteczniej komunikować się w różnych sytuacjach zawodowych (kursy polskiego indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • związały swoją przyszłość z Polską, tu mieszkają i pracują, chcą rozpocząć naukę polskiego lub też doskonalić swoje umiejętności (kursy indywidualne lub grupowe języka polskiego — z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).
KURS POLSKIEGO
— JAK DŁUGO?
1

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku polskim (np. przemówienie, rozmowa kwalifikacyjna, korespondencja biznesowa) — kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem polskim — kilka miesięcy. Polski uchodzi co prawda za wyjątkowo trudny język świata, ale głowa do góry! Jeśli skupimy się na konkretnych aspektach, Twoja nauka z pewnością nie będzie trwała latami!

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku polskimi — regularny kurs dwusemestralny.

WYBRAŁEŚ KURS POLSKIEGO
— CO DALEJ?
1

No dobrze. Jesteś gotowy do rozpoczęcia Twojej przygody z językiem polskim. Teraz tylko zdecyduj, jak chcesz rozwijać swoje umiejętności, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Która metoda i forma nauki polskiego będzie dla Ciebie odpowiednia?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

  •  chce swobodnie komunikować się w podstawowych sytuacjach życia codziennego, takich jak nawiązywanie znajomości, zakupy, wizyty w restauracji, itp.,
  • chce poznać polską kulturę — zrozumieć różnice kulturowe, wiedzieć, co w Polsce wypada, a co nie,
  • przygotowuje się do państwowego egzaminu z języka polskiego,
  • chce swobodnie studiować, mieszkać i pracować w Polsce,
  • potrzebuje języka polskiego w pracy zawodowej, w formalnych i nieformalnych relacjach zawodowych.

To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie ogólny, biznesowy lub branżowy kurs polskiego.  

Zbadamy też Twój obecny poziom języka polskiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ KURS POLSKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM
1

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę polskiego online — indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka polskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA
1

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs polskiego na platformie e-learningowej.

Wówczas uczysz się, kiedy masz na to czas i ochotę. Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki polskiego przebiega sprawniej, a skuteczność zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania. Platforma jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Jest stworzona dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem polskim (poziomy A0–B1).