Nauka ukraińskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z nauką ukraińskiego.
cover

NAUKA UKRAIŃSKIEGO
– DLA KOGO I GDZIE?

1

Kursy ukraińskiego cieszą się coraz większą popularnością. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (firmowe kursy ukraińskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o inwestycji w język ukraiński (kursy indywidualne lub grupowe języka ukraińskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

KURS UKRAIŃSKIEGO
– JAK DŁUGO?

1

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku ukraińskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem ukraińskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się językiem ukraińskim – regularny kurs dwusemestralny.

WYBRAŁEŚ KURS UKRAIŃSKIEGO
– CO DALEJ?

1

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę j. ukraińskiego! Jednak nadal zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Która metoda i forma nauki języka ukraińskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić nauce ukraińskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

  • potrzebuje ukraińskiego do pracy,
  • chce mówić płynniej po ukraińsku,
  • chce czuć się pewniej podczas small talk po ukraińsku,
  • uwielbia podróżować i chce swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami.

To właśnie od sprecyzowania celu językowego przyświecającego Twojej nauce języka zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki ukraińskiego i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka ukraińskiego, biznesowy lub branżowy.

Zbadamy też Twój obecny poziom języka angielskiego podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA NAUKA UKRAIŃSKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

1

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub lekcje ukraińskiego online – indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka ukraińskiego lub native speaker – na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

1

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ lekcje ukraińskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki języka ukraińskiego.

BLENDED-LEARNING

1

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka ukraińskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie podczas kursu językowego samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku ukraińskim.

nauka języka ukraińskiego
nauka języka ukraińskiego
nauka języka ukraińskiego

Dlaczego warto uczyć się języka ukraińskiego?

Ukraina bezpośrednio graniczy z Polską, a oba kraje łączą mocne więzi handlowe i biznesowe. Wiele polskich firm działa na rynku ukraińskim, co sprawia, że pracodawcy intensywnie poszukują osób władających ukraińskim. Mimo bliskich powiązań obu państw nadal trudno znaleźć w Polsce osoby biegle posługujące się ukraińskim. Warto o tym pamiętać i podjąć naukę ukraińskiego.

Miniprzewodnik po Ukrainie

Ukraina to piękne tereny zajmowane przez dziką przyrodę, malownicze góry, pełne zabytków miasta oraz ciepłe morze. Ukraińcy są niezwykle gościnni. Ich piękny, rozległy kraj zdumiewa różnorodnością krajobrazów. Od Karpat po niekończące się stepy, od gór Krymu po wybrzeże Morza Czarnego — każdy zakątek ziemi ma swoją historię, a w wielu miejscowościach odnaleźć można ślady polskiej historii i kultury. Chociaż podróżowanie po tym kraju nie zawsze jest łatwe i bezproblemowe, to przepiękne krajobrazy i ciekawe miejsca są w stanie wynagrodzić trudy podróżowania każdemu turyście.

Minirozmówki w podróży po Ukrainie

Nauce języków, w tym także uczeniu się ukraińskiego, trzeba poświęcić trochę czasu. Na początek z pewnością przyda się znajomość kilku użytecznych zwrotów, takich jak np.:

так – tak
ні – nie
Дякую. – Dziękuję.
Прошу дуже. Нема за що. – Proszę bardzo. Nie ma za co.
Добрий ранок! – Dzień dobry! (rano)
Добрий день! – Dzień dobry! (po południu)
До побачення! – Do widzenia!
Добрий вечір! – Dobry wieczór!
На добраніч! – Dobranoc!
Привіт! – Cześć! (powitanie)
Бувай! – Pa!

Warto wiedzieć!

Waluta Ukrainy to hrywna. 1 hrywna to 100 kopiejek. W kantorach na terenie Ukrainy można swobodnie wymienić dolary amerykańskie, euro oraz ruble rosyjskie. Wymiana złotówek na hrywny jest możliwa w niektórych punktach na terenie miast i obwodów sąsiadujących z Polską. Nie ma problemu z wymianą PLN na inne waluty w praktycznie każdym kantorze znajdującym się w miastach na zachodzie Ukrainy.