Nauka francuskiego w Skrivanku

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe i osobiste związane z nauką języka francuskiego.
cover

NAUKA FRANCUSKIEGO
– DLA KOGO I GDZIE?

1

Język francuski to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych języków świata: melodyczny i dźwięczny. To również jeden z najważniejszych języków Unii Europejskiej. W naszej szkole organizujemy kursy francuskiego dla:

  •  firm, które decydują się dofinansować naukę tego języka swoim pracownikom — indywidualne lub grupowe kursy języka francuskiego in-company, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online;
  •  osób, dla których znajomość francuskiego jest osobistą inwestycją w przyszłość edukacyjną lub zawodową — kursy indywidualne lub grupowe języka francuskiego (z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

KURS FRANCUSKIEGO
– JAK DŁUGO?

1

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku francuskim (np. prezentacja, networking lub spotkanie z klientem francuskojęzycznym) — kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem francuskim — kilka miesięcy. Oczywiście na początku musimy poznać podstawy fonetyki, oswoić się ze specyficzną wymową, ale szybko przekonasz się, że jest to język bardzo intuicyjny. Jeśli skupimy się na konkretnych celach językowych, nauka francuskiego z pewnością nie będzie trwała latami!

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku francuskim — regularny kurs dwusemestralny.

WYBRAŁEŚ KURS FRANCUSKIEGO
– CO DALEJ?

1

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę francuskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki francuskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce w trakcie nauki języka francuskiego zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

  • potrzebuje francuskiego do pracy, np. do komunikacji z francuskojęzycznymi współpracownikami czy przełożonymi,
  • chce czuć się pewniej podczas spotkań po francusku w firmie i na arenie międzynarodowej,
  • chce, by nauka francuskiego otworzyła jej drzwi do kariery,
  • podróżuje po całym świecie i chce swobodnie komunikować się choćby w takich krajach jak Francja, Szwajcaria, Luksemburg, Belgia, Monako, Kanada czy dalekie kraje Afryki
  • chce przeprowadzić się do Francji i móc swobodnie posługiwać się językiem w codziennym życiu.

To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie naukę języka francuskiego – kurs ogólny, biznesowy lub branżowy.

Zbadamy też Twój obecny poziom języka francuskiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA NAUKA FRANCUSKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

1

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę francuskiego online — indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka francuskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

1

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ lekcje francuskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces uczenia się francuskiego przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki francuskiego.

BLENDED-LEARNING

1

Co, jeśli powyższe formy nauki francuskiego nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka francuskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka francuskiego z wykorzystaniem programu nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.
Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku francuskim.

Nauka francuskiego w Warszawie

Ludzki mózg funkcjonuje w sposób sprzyjający skrótom myślowym i kategoryzowaniu elementów poznawanego świata. To zaś może prowadzić do błędów poznawczych i powstawania przeróżnych stereotypów i uprzedzeń. Z reguły nie lubimy lub obawiamy się tego, czego nie znamy. Do danych kategorii przypisujemy zarówno ludzi, przedmioty, jak i rzeczy niematerialne. Decyzje podejmowane przez nas instynktownie najczęściej wynikają z naszego doświadczenia, wiedzy zdobytej w szkole i pracy, informacji wyczytanych w internecie lub przekazanych nam przez znajomych. Z lękiem podchodzimy często do takich kwestii jak nauka nowego języka. Wiele osób rezygnuje z nauki języka obcego, obawiając się, że np. nauka języka francuskiego przerośnie ich możliwości i czas nauki będzie czasem straconym.

W trakcie naszego kursu obalamy mity i stereotypy dotyczące nauki. Język francuski wcale nie jest o wiele trudniejszy do nauczenia się niż na przykład język angielski lub język niemiecki. Z nami przekonasz się, jak efektywny może być kurs francuskiego. Warszawa to miasto, w którym funkcjonuje wiele szkół językowych. Jednak to właśnie w naszej szybko i sprawnie zaczniesz mówić po francusku.

Poprawna wymowa

Wiele osób uważa francuską wymowę za bardzo skomplikowaną i trudną do nauczenia się. Jest to oczywiście nieprawda. Przypominamy o wybitnych Polakach, którzy biegle posługiwali się językiem francuskim: Maria Skłodowska-Curie, która podjęła studia na paryskim uniwersytecie, Fryderyk Chopin, który przez względy polityczne i zawodowe wyemigrował na zachód, czy Adam Mickiewicz, który na stałe osiadł w Paryżu.

Poznanie podstaw fonetyki i ortografii, a następnie przyswojenie zbitek liter pozwala na intuicyjne wypowiadanie nieznanych nam jeszcze słów. Oczywiście nie od razu Paryż zbudowano — opanowanie języka (takich kwestii jak właśnie fonetyka języka francuskiego czy gramatyka) wymaga wielu lekcji i konsekwencji. Dlatego właśnie polecamy nasze kursy francuskiego. Warszawa to miasto możliwości, a na naszym kursie francuskiego wraz ze słownictwem przyswoisz prawidłową wymowę. Łatwo przyjdzie Ci również zapamiętanie akcentów w słówkach.

Kurs francuskiego w Warszawie

Jak już wspomnieliśmy, ludzki mózg szuka skrótów. Dlatego tak ogromną uwagę przywiązuje się do tak zwanych fałszywych przyjaciół. Folie nie oznacza wcale folii, a szaleństwo, natomiast garniture to nie garnitur, tylko okładzina, lis to lilia, a tata to ciocia. Skomplikowane? Z nami nie sprawi Ci to trudności. O wszelkich pułapkach językowych, które mogłyby spowodować wiele stresu i wpędzić w niezręczne sytuacje, poinformują Cię lektorzy prowadzący nasz kurs francuskiego. Warszawa słynie z licznych środowisk wielokulturowych. Dzięki temu wiedzę zdobytą podczas naszego kursu możesz z łatwością sprawdzić nie tylko na zajęciach prowadzonych częściowo w języku polskim, ale i w rozmowie z rodowitymi Francuzami.

Nauka języka francuskiego od podstaw

A bon entendeur salut. Jednym z największych problemów Polaków rozpoczynających kurs językowy z francuskiego jest nieprawidłowe nastawienie. Mówi się, że człowiek żyje tyle razy, ile zna języków — warto zatem poznawać inne kultury i rozpocząć naukę, nawet jeżeli początki będą wydawały się trudne. Posługiwanie się danym językiem pozwala nie tylko komunikować się z osobami z innych krajów, ale też otwiera nam oczy na całkowicie inną kulturę. W każdym języku istnieją tak zwane słowa nieprzetłumaczalne. Na przykład le dépaysement oznacza uczucie, które dopada nas na obczyźnie. Nasze lekcje francuskiego pomogą Ci zrozumieć choćby to, dlaczego kogut stał się symbolem Francuzów.

Praktyka czyni mistrza

Podczas kursu prowadzonego przez profesjonalnych lektorów ogromny nacisk kładziemy na ćwiczenia praktyczne. Nauka języka musi trwać — nie wszystko rozumie się od razu, jednak wszystko jest do zrozumienia. Im bogatszy staje się zasób słownictwa, tym szybciej idzie nauka. Prowadzony przez naszą szkołę językową kurs jest przygotowany przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Zatem do perfekcji opanowali oni pokonywanie barier dotyczących mówienia czy pisania w obcym języku, które bywają zmorą niejednego początkującego.

nauka francuskiego
kurs francuskiego warszawa
nauka francuskiego

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Język francuski należy do rodziny języków romańskich i wywodzi się z łaciny. Jest jednym z 24 oficjalnych języków Unii Europejskiej. Ponadto jest drugim językiem roboczym między innymi w: FIFA, NATO, ONZ. Francuski jest też uznawany za trzeci w kolejności, najczęściej nauczany i studiowany język na świecie. Obecnie staję się również coraz bardziej popularny w komunikacji międzynarodowej. Ze względu na swoją melodyjność francuski jest określany przez niektórych jako język miłości. Płynnego posługiwania się językiem francuskim można się nauczyć na kursach francuskiego online lub zajęciach stacjonarnych.

Ministatystyki

Ponad 80 milionów osób na całym świecie używa języka francuskiego jako ojczystego, a kolejne 72 miliony użytkowników posługuje się nim na co dzień jako drugim z kolei. Francuski jest wiodącym językiem urzędowym w 22 krajach, natomiast w wielu innych jest jednym z oficjalnych. Doskonałą formą jego opanowania są zajęcia grupowe lub kursy indywidualne z lektorem polskim albo rodzimym użytkownikiem języka francuskiego (locuteur natif). Pod względem liczby rodzimych użytkowników plasuje się on na osiemnastym miejscu na świecie, po wietnamskim oraz koreańskim.

Minirozmówki w podróży

Podczas podróży po krajach francuskojęzycznych z pewnością przyda się znajomość kilku podstawowych zwrotów:

Pomocy. – Au secours. [o sə.kuʁ]

Nie rozumiem. – Je ne comprends pas. [ʒə n(ə) kɔ̃.pʁɑ̃ pɑ]

Zgubiłem się. – Je suis perdu. [ʒə swi pɛʁdy]

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? – Où est l’hôpital / le distributeur de billets / la gare? [u ɛ lɔ.pi.tal / dis.tʁi.by.tœʁ də bi.jɛ / la ɡaʁ/?]

Dziękuję. – Merci. [mɛʁ.si]

Wypróbuj nasze rozmówki z języka francuskiego.

Ciekawostki

Zjawiskiem obserwowanym głównie wśród francuskiej młodzieży jest używanie w języku mówionym slangu, tzw. verlan. Jego nazwa powstała po zastosowaniu inwersji w wyrazie l’envers (na odwrót), a tworzenie słów polega na przestawianiu kolejności sylab. W ten sposób zamiast merci usłyszymy cimer, femme (kobieta) zamieni się na meuf, a z métro powstanie tromé itd. Verlan jest także obecny w gazetowych komiksach, w telewizji czy muzyce. Możesz nauczyć się go na przykład w ramach kursów stacjonarnych języka francuskiego ogólnego z rodzimym użytkownikiem języka (locuteur natif), który umożliwi poznanie różnych odmian języka.

Miniprzewodnik

Kraje francuskojęzyczne to istny raj dla zwiedzających. Warto odwiedzić nie tylko stolicę i największe miasta, ale również pojechać w inne zachwycające zakątki.

Francja – polskie miejsca

We Francji możemy natrafić na nazwy budzące skojarzenia z Polską, tak jak Place Stanislas, czyli plac w Nancy, który został nazwany na cześć króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, będącego również inicjatorem budowy. Na Pere-Lachaise znajdziemy około 470 polskich grobów, a na Montmartre 60, co czyni z tych cmentarzy prawdziwie polskie nekropolie.

Kanada

W Kanadzie, gdzie również używa się języka francuskiego, przejedziemy się najdłuższą na świecie autostradą o długości ponad 7 821 km, jak również najdłuższym szlakiem rowerowym liczącym 23 931 km. Miłośnicy wędkowania mogą wybrać się nad Wielkie Jezioro Niedźwiedzie, gdzie przewodnicy wskażą im doskonałe miejsca połowu ryb oraz najlepsze punkty obserwacji niedźwiedzi grizzly.

Wybrzeże Kości Słoniowej

Wybrzeże Kości Słoniowej, to mniej znane, to na przykład miejscowość Assinie, w której atrakcją turystyczną jest Dipi Crocodile Farm. Wielbiciele krokodyli będą mogli spędzić czas w parku między innymi w towarzystwie małych osobników tego gatunku.