Nauka francuskiego.
Kursy j臋zykowe online. stacjonarne. dla firm. dla Ciebie.
SZKO艁A J臉ZYKOWA SKRIVANEK
NAUKA francusKIEGO
POMO呕EMY CI ZREALIZOWA膯 TWOJE CELE J臉ZYKOWE, ABY艢 TY M脫G艁 OSI膭GN膭膯 SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Ka偶da z os贸b, kt贸re trafiaj膮 do naszej szko艂y, chce zrealizowa膰 sw贸j w艂asny cel zawodowy b膮d藕 osobisty. To w艂a艣nie od sprecyzowania Twojego celu j臋zykowego zaczynamy nasz膮 wsp贸艂prac臋. Ma to ogromny wp艂yw na Twoj膮 motywacj臋 do nauki i to, 偶e wytrwasz w swoim postanowieniu. P贸藕niej wsp贸艂tworzymy ten proces. Ty masz sw贸j cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji.

Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jeste艣. W zale偶no艣ci od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs og贸lny j臋zyka francuskiego, biznesowy lub bran偶owy. Zbadamy te偶 Tw贸j obecny poziom j臋zyka francuskiego 鈥 podczas rozmowy ustnej, za pomoc膮 testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narz臋dzia do audyt贸w j臋zykowych FOCUS.

loga szkola grey
Je艣li jeste艣 zainteresowany wsp贸艂prac膮, chcesz dowiedzie膰 si臋 wi臋cej na temat naszych rozwi膮za艅 j臋zykowych lub sprawdzi膰, czy s膮 one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawd藕 ofert臋 sklepu online.

Formularz kontaktowy

Aby wype艂ni膰 ten formularz, w艂膮cz obs艂ug臋 JavaScript w przegl膮darce.

J臋zyk francuski聽to niew膮tpliwie jeden z najpi臋kniejszych j臋zyk贸w 艣wiata: melodyczny i d藕wi臋czny. To r贸wnie偶 jeden z najwa偶niejszych j臋zyk贸w Unii Europejskiej. W naszej szkole organizujemy聽kursy francuskiego聽dla:

  • 聽firm, kt贸re decyduj膮 si臋 dofinansowa膰 nauk臋 tego j臋zyka swoim pracownikom 鈥 indywidualne lub grupowe聽kursy j臋zyka francuskiego in-company, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online;
  • 聽os贸b, dla kt贸rych znajomo艣膰 francuskiego jest osobist膮 inwestycj膮 w przysz艂o艣膰 edukacyjn膮 lub zawodow膮 鈥斅kursy indywidualne聽lub grupowe j臋zyka francuskiego聽(z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podj膮艂e艣 decyzj臋. Bierzesz si臋 za聽nauk臋 francuskiego! Wci膮偶 jeszcze jednak zastanawiasz si臋, jak powiniene艣 si臋 uczy膰, by osi膮gn膮膰 jak najlepsze efekty. Kt贸r膮 szko艂臋 j臋zykow膮 wybra膰? Kt贸ra metoda i forma聽nauki francuskiego聽b臋dzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu po艣wi臋ci膰 na nauk臋?

Mamy nadziej臋, 偶e poni偶sze informacje pomog膮 odpowiedzie膰 na to pytanie. Mo偶esz te偶 skontaktowa膰 si臋 z nami, a my zaproponujemy Ci rozwi膮zanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i cel贸w.

To zale偶y od celu, kt贸ry chcesz osi膮gn膮膰.

Przygotowanie do聽wa偶nego wydarzenia w j臋zyku francuskim聽(np. prezentacja, networking lub spotkanie z klientem francuskoj臋zycznym) 鈥 kilka spotka艅 w ci膮gu miesi膮ca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie聽konkretnych wyzwa艅 osobistych lub zawodowych聽wymagaj膮cych pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem francuskim 鈥 kilka miesi臋cy. Oczywi艣cie na pocz膮tku musimy pozna膰 podstawy fonetyki, oswoi膰 si臋 ze specyficzn膮 wymow膮, ale szybko przekonasz si臋, 偶e jest to j臋zyk bardzo intuicyjny. Je艣li skupimy si臋 na konkretnych celach j臋zykowych,聽nauka francuskiego聽z pewno艣ci膮 nie b臋dzie trwa艂a latami!

Og贸lne doskonalenie swoich umiej臋tno艣ci w j臋zyku francuskim聽鈥 regularny kurs dwusemestralny.

SZKO艁A J臉ZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYR脫呕NIA?
Elastyczno艣膰
Form臋 oraz tre艣膰 kurs贸w z francuskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zaj臋膰, grafiku, zada艅 domowych oraz materia艂贸w zrealizowanych podczas zaj臋膰.
Odwo艂anie zaj臋膰
Umo偶liwiamy bezp艂atne odwo艂anie zaj臋膰 na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji cel贸w, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz post臋p贸w w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udzia艂 w kursach francuskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skal膮 CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, kt贸ra k艂adzie nacisk na praktyczny trening kompetencji j臋zykowych podczas zaj臋膰.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Je艣li z g贸ry wiesz, 偶e nie b臋dziesz mia艂 czasu na regularne spotkania z lektorem, rozwa偶聽lekcje francuskiego na聽platformie e-learningowej.

Dzi臋ki metodzie inteligentnych powt贸rek platformy SuperMemo ca艂y proces聽uczenia si臋 francuskiego聽przebiega sprawniej, a proces skuteczno艣ci zapami臋tywania spe艂nia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online pomo偶e Ci ustali膰 plan nauki, b臋dzie wyja艣nia艂 trudne dla Ciebie zagadnienia j臋zykowe, a tak偶e motywowa艂 Ci臋 do聽nauki francuskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Je艣li cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci聽zaj臋cia stacjonarne聽lub nauk臋 francuskiego聽online聽鈥 indywidualnie lub w grupie.

Lektor j臋zyka francuskiego lub native speaker na bie偶膮co pracuje z Tob膮 nad konkretnym celem j臋zykowym, wykorzystuje materia艂y, kt贸re Ciebie dotycz膮, na bie偶膮co przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotka艅 dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, je艣li powy偶sze formy聽nauki francuskiego聽nie do ko艅ca Ci臋 przekonuj膮? Nie masz czasu na regularne spotkania z聽lektorem j臋zyka francuskiego, ale obawiasz si臋, 偶e samodzielna聽nauka j臋zyka francuskiego聽z wykorzystaniem programu nie przyniesie efekt贸w?

Blended-learning聽mo偶e by膰 rozwi膮zaniem dla Ciebie.
Otrzymasz dost臋p do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie b臋dziesz wykonywa艂 膰wiczenia.

Dzi臋ki spotkaniom z lektorem skupisz si臋 na konwersacjach w j臋zyku francuskim.

SZKO艁A J臉ZYKOWA SKRIVANEK
KURS J臉ZYKA francuSKIEGO

Ludzki m贸zg funkcjonuje w spos贸b sprzyjaj膮cy skr贸tom my艣lowym i kategoryzowaniu element贸w poznawanego 艣wiata. To za艣 mo偶e prowadzi膰 do b艂臋d贸w poznawczych i powstawania przer贸偶nych stereotyp贸w i uprzedze艅. Z regu艂y nie lubimy lub obawiamy si臋 tego, czego nie znamy. Do danych kategorii przypisujemy zar贸wno ludzi, przedmioty, jak i rzeczy niematerialne. Decyzje podejmowane przez nas instynktownie najcz臋艣ciej wynikaj膮 z naszego do艣wiadczenia, wiedzy zdobytej w szkole i pracy, informacji wyczytanych w internecie lub przekazanych nam przez znajomych. Z l臋kiem podchodzimy cz臋sto do takich kwestii jak nauka nowego j臋zyka. Wiele os贸b rezygnuje z nauki j臋zyka obcego, obawiaj膮c si臋, 偶e np.聽nauka j臋zyka francuskiego聽przero艣nie ich mo偶liwo艣ci i czas nauki b臋dzie czasem straconym.

W trakcie naszego kursu obalamy mity i stereotypy dotycz膮ce nauki.聽J臋zyk francuski聽wcale nie jest o wiele trudniejszy do nauczenia si臋 ni偶 na przyk艂ad j臋zyk angielski lub j臋zyk niemiecki. Z nami przekonasz si臋,聽jak efektywny mo偶e by膰 kurs francuskiego. Warszawa聽to miasto, w kt贸rym funkcjonuje wiele szk贸艂 j臋zykowych. Jednak to w艂a艣nie w naszej szybko i sprawnie zaczniesz m贸wi膰 po francusku.

Wiele os贸b uwa偶a聽francusk膮 wymow臋聽za bardzo skomplikowan膮 i trudn膮 do nauczenia si臋. Jest to oczywi艣cie nieprawda. Przypominamy o wybitnych Polakach, kt贸rzy biegle pos艂ugiwali si臋 j臋zykiem francuskim: Maria Sk艂odowska-Curie, kt贸ra podj臋艂a studia na paryskim uniwersytecie, Fryderyk Chopin, kt贸ry przez wzgl臋dy polityczne i zawodowe wyemigrowa艂 na zach贸d, czy Adam Mickiewicz, kt贸ry na sta艂e osiad艂 w Pary偶u.

Poznanie podstaw fonetyki i ortografii, a nast臋pnie przyswojenie zbitek liter pozwala na intuicyjne wypowiadanie nieznanych nam jeszcze s艂贸w. Oczywi艣cie nie od razu Pary偶 zbudowano 鈥 opanowanie j臋zyka (takich kwestii jak w艂a艣nie聽fonetyka j臋zyka francuskiego聽czy gramatyka) wymaga wielu lekcji i konsekwencji.聽Dlatego w艂a艣nie polecamy nasze kursy francuskiego. Warszawa聽to miasto mo偶liwo艣ci, a na naszym聽kursie francuskiego聽wraz ze s艂ownictwem przyswoisz prawid艂ow膮 wymow臋. 艁atwo przyjdzie Ci r贸wnie偶 zapami臋tanie akcent贸w w s艂贸wkach.

Jak ju偶 wspomnieli艣my, ludzki m贸zg szuka skr贸t贸w. Dlatego tak ogromn膮 uwag臋 przywi膮zuje si臋 do tak zwanych fa艂szywych przyjaci贸艂.聽Folie聽nie oznacza wcale folii, a szale艅stwo, natomiast聽garniture聽to nie garnitur, tylko ok艂adzina,聽lis聽to lilia, a聽tata聽to ciocia. Skomplikowane? Z nami nie sprawi Ci to trudno艣ci. O wszelkich pu艂apkach j臋zykowych, kt贸re mog艂yby spowodowa膰 wiele stresu i wp臋dzi膰 w niezr臋czne sytuacje,聽poinformuj膮 Ci臋 lektorzy prowadz膮cy nasz kurs francuskiego. Warszawa聽s艂ynie z licznych 艣rodowisk wielokulturowych. Dzi臋ki temu wiedz臋 zdobyt膮 podczas naszego kursu mo偶esz z 艂atwo艣ci膮 sprawdzi膰 nie tylko na zaj臋ciach prowadzonych cz臋艣ciowo w j臋zyku polskim, ale i w rozmowie z rodowitymi Francuzami.

A bon entendeur salut. Jednym z najwi臋kszych problem贸w Polak贸w rozpoczynaj膮cych聽kurs j臋zykowy z francuskiego聽jest nieprawid艂owe nastawienie. M贸wi si臋, 偶e cz艂owiek 偶yje tyle razy, ile zna j臋zyk贸w 鈥 warto zatem poznawa膰 inne kultury i rozpocz膮膰 nauk臋, nawet je偶eli pocz膮tki b臋d膮 wydawa艂y si臋 trudne. Pos艂ugiwanie si臋 danym j臋zykiem pozwala nie tylko komunikowa膰 si臋 z osobami z innych kraj贸w, ale te偶 otwiera nam oczy na ca艂kowicie inn膮 kultur臋. W ka偶dym j臋zyku istniej膮 tak zwane s艂owa nieprzet艂umaczalne. Na przyk艂ad聽le d茅paysement聽oznacza uczucie, kt贸re dopada nas na obczy藕nie.聽Nasze lekcje francuskiego pomog膮 Ci zrozumie膰聽cho膰by to, dlaczego kogut sta艂 si臋 symbolem Francuz贸w.

Podczas kursu prowadzonego przez profesjonalnych lektor贸w ogromny nacisk k艂adziemy na 膰wiczenia praktyczne. Nauka j臋zyka musi trwa膰 鈥 nie wszystko rozumie si臋 od razu, jednak wszystko jest do zrozumienia. Im bogatszy staje si臋 zas贸b s艂ownictwa, tym szybciej idzie nauka. Prowadzony przez nasz膮 szko艂臋 j臋zykow膮 kurs jest przygotowany przez profesjonalist贸w z wieloletnim do艣wiadczeniem. Zatem do perfekcji opanowali oni pokonywanie barier dotycz膮cych m贸wienia czy pisania w obcym j臋zyku, kt贸re bywaj膮 zmor膮 niejednego pocz膮tkuj膮cego.

J臋zyk francuski聽nale偶y do rodziny j臋zyk贸w roma艅skich i wywodzi si臋 z 艂aciny. Jest jednym z 24 oficjalnych j臋zyk贸w Unii Europejskiej. Ponadto jest drugim j臋zykiem roboczym mi臋dzy innymi w: FIFA, NATO, ONZ.聽Francuski聽jest te偶 uznawany za trzeci w kolejno艣ci, najcz臋艣ciej nauczany i studiowany j臋zyk na 艣wiecie. Obecnie staj臋 si臋 r贸wnie偶 coraz bardziej popularny w komunikacji mi臋dzynarodowej. Ze wzgl臋du na swoj膮 melodyjno艣膰聽francuski聽jest okre艣lany przez niekt贸rych jako j臋zyk mi艂o艣ci. P艂ynnego pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem francuskim mo偶na si臋 nauczy膰 na聽kursach francuskiego online lub zaj臋ciach stacjonarnych.

Ponad 80 milion贸w os贸b na ca艂ym 艣wiecie u偶ywa聽j臋zyka francuskiego聽jako ojczystego, a kolejne 72 miliony u偶ytkownik贸w pos艂uguje si臋 nim na co dzie艅 jako drugim z kolei.聽Francuski聽jest wiod膮cym j臋zykiem urz臋dowym w 22 krajach, natomiast w wielu innych jest jednym z oficjalnych. Doskona艂膮 form膮 jego opanowania s膮聽zaj臋cia grupowe lub kursy indywidualne z lektorem polskim albo rodzimym u偶ytkownikiem j臋zyka francuskiego (locuteur natif). Pod wzgl臋dem liczby rodzimych u偶ytkownik贸w plasuje si臋 on na osiemnastym miejscu na 艣wiecie, po wietnamskim oraz korea艅skim.

Podczas podr贸偶y po krajach francuskoj臋zycznych z pewno艣ci膮 przyda si臋 znajomo艣膰 kilku podstawowych zwrot贸w:

Pomocy. 鈥 Au secours. [o s蓹.ku蕘]

Nie rozumiem. 鈥 Je ne comprends pas. [蕭蓹 n(蓹) k蓴虄.p蕘蓱虄 p蓱]

Zgubi艂em si臋. 鈥 Je suis perdu. [蕭蓹 swi p蓻蕘dy]

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? 鈥 O霉 est l鈥檋么pital / le distributeur de billets / la gare? [u 蓻 l蓴.pi.tal / dis.t蕘i.by.t艙蕘 d蓹 bi.j蓻 / la 伞a蕘/?]

Dzi臋kuj臋. 鈥 Merci. [m蓻蕘.si]

Wypr贸buj nasze rozm贸wki z j臋zyka francuskiego.

Zjawiskiem obserwowanym g艂贸wnie w艣r贸d francuskiej m艂odzie偶y jest u偶ywanie w j臋zyku m贸wionym slangu, tzw.聽verlan.聽Jego nazwa powsta艂a po zastosowaniu inwersji w wyrazie聽l鈥檈nvers聽(na odwr贸t), a tworzenie s艂贸w polega na przestawianiu kolejno艣ci sylab. W ten spos贸b zamiast聽merci聽us艂yszymy聽cimer,femme聽(kobieta) zamieni si臋 na聽meuf, a z聽m茅tro聽powstanie聽trom茅聽itd.聽Verlan聽jest tak偶e obecny w gazetowych komiksach, w telewizji czy muzyce. Mo偶esz nauczy膰 si臋 go na przyk艂ad w ramach聽kurs贸w stacjonarnych j臋zyka francuskiego og贸lnego z rodzimym u偶ytkownikiem j臋zyka (locuteur natif), kt贸ry umo偶liwi poznanie r贸偶nych odmian j臋zyka.

Kraje francuskoj臋zyczne to istny raj dla zwiedzaj膮cych. Warto odwiedzi膰 nie tylko stolic臋 i najwi臋ksze miasta, ale r贸wnie偶 pojecha膰 w inne zachwycaj膮ce zak膮tki.

FRANCJA 鈥 POLSKIE MIEJSCA

We Francji mo偶emy natrafi膰 na nazwy budz膮ce skojarzenia z Polsk膮, tak jak Place Stanislas, czyli plac w Nancy, kt贸ry zosta艂 nazwany na cze艣膰 kr贸la Polski Stanis艂awa Leszczy艅skiego, b臋d膮cego r贸wnie偶 inicjatorem budowy. Na Pere-Lachaise znajdziemy oko艂o 470 polskich grob贸w, a na Montmartre 60, co czyni z tych cmentarzy prawdziwie polskie nekropolie.

KANADA

W Kanadzie, gdzie r贸wnie偶 u偶ywa si臋聽j臋zyka francuskiego, przejedziemy si臋 najd艂u偶sz膮 na 艣wiecie autostrad膮 o d艂ugo艣ci ponad 7聽821 km, jak r贸wnie偶 najd艂u偶szym szlakiem rowerowym licz膮cym 23聽931 km. Mi艂o艣nicy w臋dkowania mog膮 wybra膰 si臋 nad Wielkie Jezioro Nied藕wiedzie, gdzie przewodnicy wska偶膮 im doskona艂e miejsca po艂owu ryb oraz najlepsze punkty obserwacji nied藕wiedzi grizzly.

WYBRZE呕E KO艢CI S艁ONIOWEJ

Wybrze偶e Ko艣ci S艂oniowej, to mniej znane, to na przyk艂ad miejscowo艣膰 Assinie, w kt贸rej atrakcj膮 turystyczn膮 jest Dipi Crocodile Farm. Wielbiciele krokodyli b臋d膮 mogli sp臋dzi膰 czas w parku mi臋dzy innymi w聽towarzystwie ma艂ych osobnik贸w tego gatunku.

Jeste艣 zainteresowany nasz膮 ofert膮?
Z przyjemno艣ci膮 przygotujemy ofert臋 kurs贸w dla Twojej firmy.