Nauka francuskiego w Skrivanku

Sprawd藕, jak mo偶emy Ci pom贸c osi膮gn膮膰 Twoje cele zawodowe i osobiste zwi膮zane聽z nauk膮 j臋zyka francuskiego.
cover

NAUKA J臉ZYKA FRANCUSKIEGO

1

Komunikuj si臋 skutecznie po francusku, rozwijaj swoje kompetencje, awansuj, wzmacniaj relacje oraz buduj zaufanie w艣r贸d wsp贸艂pracownik贸w zagranicznych dzi臋ki nauce j臋zyka francuskiego ze szko艂膮 j臋zykow膮 Skrivanek!

Sprawd藕 jak mo偶emy Ci pom贸c osi膮gn膮膰 cele zawodowe oraz osobiste zwi膮zane z nauk膮 j臋zyka francuskiego!

Elastyczno艣膰 鈥 form臋 oraz tre艣膰 kurs贸w z francuskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta 鈥 ka偶dy Kursant otrzymuje dost臋p do swojego profilu, w kt贸rym znajduj膮 si臋 informacje na temat zaj臋膰 z j臋zyka francuskiego, grafiku, zada艅 domowych oraz materia艂贸w zrealizowanych podczas zaj臋膰.
Bezp艂atne odwo艂anie zaj臋膰 鈥 umo偶liwiamy bezp艂atne odwo艂anie zaj臋膰 na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Certyfikaty 鈥 udzia艂 w kursach francuskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skal膮 CEFR.
Unikalna metoda EFFECTO 鈥 nasi lektorzy j臋zyka francuskiego pracuj膮 w oparciu o metod臋 opracowan膮 przez szko艂臋 j臋zykow膮 Skrivanek, kt贸ra k艂adzie nacisk na praktyczny trening kompetencji j臋zykowych podczas zaj臋膰.

Poznaj nasz膮 unikaln膮 metod臋 nauczania

metoda effecto

Je艣li jeste艣 zainteresowany wsp贸艂prac膮, chcesz dowiedzie膰 si臋 wi臋cej na temat naszych rozwi膮za艅 j臋zykowych lub sprawdzi膰, czy s膮 one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawd藕 ofert臋 sklepu online.

Aby wype艂ni膰 ten formularz, w艂膮cz obs艂ug臋 JavaScript w przegl膮darce.
Zaufali nam:
klienci szko艂a j臋zykowa

NAUKA FRANCUSKIEGO
鈥 DLA KOGO I GDZIE?

1

J臋zyk francuski聽to niew膮tpliwie jeden z najpi臋kniejszych j臋zyk贸w 艣wiata: melodyczny i d藕wi臋czny. To r贸wnie偶 jeden z najwa偶niejszych j臋zyk贸w Unii Europejskiej. W naszej szkole organizujemy聽kursy francuskiego聽dla:

  • 聽firm, kt贸re decyduj膮 si臋 dofinansowa膰 nauk臋 tego j臋zyka swoim pracownikom 鈥 indywidualne lub grupowe聽kursy j臋zyka francuskiego in-company, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online;
  • 聽os贸b, dla kt贸rych znajomo艣膰 francuskiego jest osobist膮 inwestycj膮 w przysz艂o艣膰 edukacyjn膮 lub zawodow膮 鈥斅kursy indywidualne聽lub grupowe j臋zyka francuskiego聽(z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

KURS FRANCUSKIEGO
鈥 JAK D艁UGO?

1

To zale偶y od celu, kt贸ry chcesz osi膮gn膮膰.

Przygotowanie do聽wa偶nego wydarzenia w j臋zyku francuskim聽(np. prezentacja, networking lub spotkanie z klientem francuskoj臋zycznym) 鈥 kilka spotka艅 w ci膮gu miesi膮ca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie聽konkretnych wyzwa艅 osobistych lub zawodowych聽wymagaj膮cych pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem francuskim 鈥 kilka miesi臋cy. Oczywi艣cie na pocz膮tku musimy pozna膰 podstawy fonetyki, oswoi膰 si臋 ze specyficzn膮 wymow膮, ale szybko przekonasz si臋, 偶e jest to j臋zyk bardzo intuicyjny. Je艣li skupimy si臋 na konkretnych celach j臋zykowych, nauka francuskiego z pewno艣ci膮 nie b臋dzie trwa艂a latami!

Og贸lne doskonalenie swoich umiej臋tno艣ci w j臋zyku francuskim聽鈥 regularny kurs dwusemestralny.

WYBRA艁E艢 KURS FRANCUSKIEGO
鈥 CO DALEJ?

1

No dobrze. Podj膮艂e艣 decyzj臋. Bierzesz si臋 za聽nauk臋 francuskiego! Wci膮偶 jeszcze jednak zastanawiasz si臋, jak powiniene艣 si臋 uczy膰, by osi膮gn膮膰 jak najlepsze efekty. Kt贸r膮 szko艂臋 j臋zykow膮 wybra膰? Kt贸ra metoda i forma聽nauki francuskiego聽b臋dzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu po艣wi臋ci膰 na nauk臋?

Mamy nadziej臋, 偶e poni偶sze informacje pomog膮 odpowiedzie膰 na to pytanie. Mo偶esz te偶 skontaktowa膰 si臋 z nami, a my zaproponujemy Ci rozwi膮zanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i cel贸w.

POMO呕EMY CI ZREALIZOWA膯 TWOJE CELE J臉ZYKOWE,
ABY艢 M脫G艁 OSI膭GN膭膯 SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

Ka偶da z os贸b, kt贸re trafiaj膮 do naszej szko艂y, chce w trakcie nauki j臋zyka francuskiego zrealizowa膰 sw贸j w艂asny cel zawodowy b膮d藕 osobisty:

  • potrzebuje francuskiego do pracy, np. do komunikacji z francuskoj臋zycznymi wsp贸艂pracownikami czy prze艂o偶onymi,
  • chce czu膰 si臋 pewniej podczas spotka艅 po francusku w firmie i na arenie mi臋dzynarodowej,
  • chce, by nauka francuskiego otworzy艂a jej drzwi do kariery,
  • podr贸偶uje po ca艂ym 艣wiecie i chce swobodnie komunikowa膰 si臋 cho膰by w takich krajach jak Francja, Szwajcaria, Luksemburg, Belgia, Monako, Kanada czy dalekie kraje Afryki
  • chce przeprowadzi膰 si臋 do Francji i m贸c swobodnie pos艂ugiwa膰 si臋 j臋zykiem w codziennym 偶yciu.

To w艂a艣nie od sprecyzowania Twojego celu j臋zykowego zaczynamy nasz膮 wsp贸艂prac臋. Ma to ogromny wp艂yw na Twoj膮 motywacj臋 do nauki i to, 偶e wytrwasz w swoim postanowieniu. P贸藕niej wsp贸艂tworzymy ten proces. Ty masz sw贸j cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jeste艣. Jednym s艂owem, ca艂y czas trzymamy r臋k臋 na pulsie.

W zale偶no艣ci od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie聽nauk臋 j臋zyka francuskiego 鈥 kurs og贸lny, biznesowy lub bran偶owy.

Zbadamy te偶 Tw贸j obecny poziom j臋zyka francuskiego 鈥 podczas rozmowy ustnej, za pomoc膮 testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narz臋dzia do audyt贸w j臋zykowych FOCUS.

JAK B臉DZIE WYGL膭DA艁A TWOJA NAUKA FRANCUSKIEGO?

Kolej na okre艣lenie formy szkolenia. Jak my艣lisz, kt贸ra opcja b臋dzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

1

Je艣li cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zaj臋cia stacjonarne lub nauk臋 francuskiego online 鈥 indywidualnie lub w grupie.

Lektor j臋zyka francuskiego lub native speaker na bie偶膮co pracuje z Tob膮 nad konkretnym celem j臋zykowym, wykorzystuje materia艂y, kt贸re Ciebie dotycz膮, na bie偶膮co przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotka艅 dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

1

Je艣li z g贸ry wiesz, 偶e nie b臋dziesz mia艂 czasu na regularne spotkania z lektorem, rozwa偶 lekcje francuskiego na platformie e-learningowej.

Dzi臋ki metodzie inteligentnych powt贸rek platformy SuperMemo ca艂y proces uczenia si臋 francuskiego przebiega sprawniej, a proces skuteczno艣ci zapami臋tywania spe艂nia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online pomo偶e Ci ustali膰 plan nauki, b臋dzie wyja艣nia艂 trudne dla Ciebie zagadnienia j臋zykowe, a tak偶e motywowa艂 Ci臋 do nauki francuskiego.

BLENDED-LEARNING

1

Co, je艣li powy偶sze formy nauki francuskiego nie do ko艅ca Ci臋 przekonuj膮? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem j臋zyka francuskiego, ale obawiasz si臋, 偶e samodzielna nauka j臋zyka francuskiego z wykorzystaniem programu nie przyniesie efekt贸w?

Blended-learning mo偶e by膰 rozwi膮zaniem dla Ciebie.
Otrzymasz dost臋p do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie b臋dziesz wykonywa艂 膰wiczenia.

Dzi臋ki spotkaniom z lektorem skupisz si臋 na konwersacjach w j臋zyku francuskim.

Nauka francuskiego w Warszawie

Ludzki m贸zg funkcjonuje w spos贸b sprzyjaj膮cy skr贸tom my艣lowym i kategoryzowaniu element贸w poznawanego 艣wiata. To za艣 mo偶e prowadzi膰 do b艂臋d贸w poznawczych i powstawania przer贸偶nych stereotyp贸w i uprzedze艅. Z regu艂y nie lubimy lub obawiamy si臋 tego, czego nie znamy. Do danych kategorii przypisujemy zar贸wno ludzi, przedmioty, jak i rzeczy niematerialne. Decyzje podejmowane przez nas instynktownie najcz臋艣ciej wynikaj膮 z naszego do艣wiadczenia, wiedzy zdobytej w szkole i pracy, informacji wyczytanych w internecie lub przekazanych nam przez znajomych. Z l臋kiem podchodzimy cz臋sto do takich kwestii jak nauka nowego j臋zyka. Wiele os贸b rezygnuje z nauki j臋zyka obcego, obawiaj膮c si臋, 偶e np. nauka j臋zyka francuskiego przero艣nie ich mo偶liwo艣ci i czas nauki b臋dzie czasem straconym.

W trakcie naszego kursu obalamy mity i stereotypy dotycz膮ce nauki. J臋zyk francuski wcale nie jest o wiele trudniejszy do nauczenia si臋 ni偶 na przyk艂ad j臋zyk angielski lub j臋zyk niemiecki. Z nami przekonasz si臋, jak efektywny mo偶e by膰 kurs francuskiego. Warszawa to miasto, w kt贸rym funkcjonuje wiele szk贸艂 j臋zykowych. Jednak to w艂a艣nie w naszej szybko i sprawnie zaczniesz m贸wi膰 po francusku.

Poprawna wymowa

Wiele os贸b uwa偶a francusk膮 wymow臋 za bardzo skomplikowan膮 i trudn膮 do nauczenia si臋. Jest to oczywi艣cie nieprawda. Przypominamy o wybitnych Polakach, kt贸rzy biegle pos艂ugiwali si臋 j臋zykiem francuskim: Maria Sk艂odowska-Curie, kt贸ra podj臋艂a studia na paryskim uniwersytecie, Fryderyk Chopin, kt贸ry przez wzgl臋dy polityczne i zawodowe wyemigrowa艂 na zach贸d, czy Adam Mickiewicz, kt贸ry na sta艂e osiad艂 w Pary偶u.

Poznanie podstaw fonetyki i ortografii, a nast臋pnie przyswojenie zbitek liter pozwala na intuicyjne wypowiadanie nieznanych nam jeszcze s艂贸w. Oczywi艣cie nie od razu Pary偶 zbudowano 鈥 opanowanie j臋zyka (takich kwestii jak w艂a艣nie fonetyka j臋zyka francuskiego czy gramatyka) wymaga wielu lekcji i konsekwencji. Dlatego w艂a艣nie polecamy nasze kursy francuskiego. Warszawa to miasto mo偶liwo艣ci, a na naszym kursie francuskiego wraz ze s艂ownictwem przyswoisz prawid艂ow膮 wymow臋. 艁atwo przyjdzie Ci r贸wnie偶 zapami臋tanie akcent贸w w s艂贸wkach.

Kurs francuskiego w Warszawie

Jak ju偶 wspomnieli艣my, ludzki m贸zg szuka skr贸t贸w. Dlatego tak ogromn膮 uwag臋 przywi膮zuje si臋 do tak zwanych fa艂szywych przyjaci贸艂. Folie nie oznacza wcale folii, a szale艅stwo, natomiast garniture to nie garnitur, tylko ok艂adzina, lis to lilia, a tata to ciocia. Skomplikowane? Z nami nie sprawi Ci to trudno艣ci. O wszelkich pu艂apkach j臋zykowych, kt贸re mog艂yby spowodowa膰 wiele stresu i wp臋dzi膰 w niezr臋czne sytuacje, poinformuj膮 Ci臋 lektorzy prowadz膮cy nasz kurs francuskiego. Warszawa s艂ynie z licznych 艣rodowisk wielokulturowych. Dzi臋ki temu wiedz臋 zdobyt膮 podczas naszego kursu mo偶esz z 艂atwo艣ci膮 sprawdzi膰 nie tylko na zaj臋ciach prowadzonych cz臋艣ciowo w j臋zyku polskim, ale i w rozmowie z rodowitymi Francuzami.

Nauka j臋zyka francuskiego od podstaw

A bon entendeur salut. Jednym z najwi臋kszych problem贸w Polak贸w rozpoczynaj膮cych kurs j臋zykowy z francuskiego jest nieprawid艂owe nastawienie. M贸wi si臋, 偶e cz艂owiek 偶yje tyle razy, ile zna j臋zyk贸w 鈥 warto zatem poznawa膰 inne kultury i rozpocz膮膰 nauk臋, nawet je偶eli pocz膮tki b臋d膮 wydawa艂y si臋 trudne. Pos艂ugiwanie si臋 danym j臋zykiem pozwala nie tylko komunikowa膰 si臋 z osobami z innych kraj贸w, ale te偶 otwiera nam oczy na ca艂kowicie inn膮 kultur臋. W ka偶dym j臋zyku istniej膮 tak zwane s艂owa nieprzet艂umaczalne. Na przyk艂ad le d茅paysement oznacza uczucie, kt贸re dopada nas na obczy藕nie. Nasze lekcje francuskiego pomog膮 Ci zrozumie膰 cho膰by to, dlaczego kogut sta艂 si臋 symbolem Francuz贸w.

Praktyka czyni mistrza

Podczas kursu prowadzonego przez profesjonalnych lektor贸w ogromny nacisk k艂adziemy na 膰wiczenia praktyczne. Nauka j臋zyka musi trwa膰 鈥 nie wszystko rozumie si臋 od razu, jednak wszystko jest do zrozumienia. Im bogatszy staje si臋 zas贸b s艂ownictwa, tym szybciej idzie nauka. Prowadzony przez nasz膮 szko艂臋 j臋zykow膮 kurs jest przygotowany przez profesjonalist贸w z wieloletnim do艣wiadczeniem. Zatem do perfekcji opanowali oni pokonywanie barier dotycz膮cych m贸wienia czy pisania w obcym j臋zyku, kt贸re bywaj膮 zmor膮 niejednego pocz膮tkuj膮cego.

nauka francuskiego
kurs francuskiego warszawa
nauka francuskiego

Dlaczego warto uczy膰 si臋 j臋zyka francuskiego?

J臋zyk francuski nale偶y do rodziny j臋zyk贸w roma艅skich i wywodzi si臋 z 艂aciny. Jest jednym z 24 oficjalnych j臋zyk贸w Unii Europejskiej. Ponadto jest drugim j臋zykiem roboczym mi臋dzy innymi w: FIFA, NATO, ONZ. Francuski jest te偶 uznawany za trzeci w kolejno艣ci, najcz臋艣ciej nauczany i studiowany j臋zyk na 艣wiecie. Obecnie staj臋 si臋 r贸wnie偶 coraz bardziej popularny w komunikacji mi臋dzynarodowej. Ze wzgl臋du na swoj膮 melodyjno艣膰 francuski jest okre艣lany przez niekt贸rych jako j臋zyk mi艂o艣ci. P艂ynnego pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem francuskim mo偶na si臋 nauczy膰 na kursach francuskiego online lub zaj臋ciach stacjonarnych.

Ministatystyki

Ponad 80 milion贸w os贸b na ca艂ym 艣wiecie u偶ywa j臋zyka francuskiego jako ojczystego, a kolejne 72 miliony u偶ytkownik贸w pos艂uguje si臋 nim na co dzie艅 jako drugim z kolei. Francuski jest wiod膮cym j臋zykiem urz臋dowym w 22 krajach, natomiast w wielu innych jest jednym z oficjalnych. Doskona艂膮 form膮 jego opanowania s膮 zaj臋cia grupowe lub kursy indywidualne z lektorem polskim albo rodzimym u偶ytkownikiem j臋zyka francuskiego (locuteur natif). Pod wzgl臋dem liczby rodzimych u偶ytkownik贸w plasuje si臋 on na osiemnastym miejscu na 艣wiecie, po wietnamskim oraz korea艅skim.

Minirozm贸wki w podr贸偶y

Podczas podr贸偶y po krajach francuskoj臋zycznych z pewno艣ci膮 przyda si臋 znajomo艣膰 kilku podstawowych zwrot贸w:

Pomocy. 鈥 Au secours. [o s蓹.ku蕘]

Nie rozumiem. 鈥 Je ne comprends pas. [蕭蓹 n(蓹) k蓴虄.p蕘蓱虄 p蓱]

Zgubi艂em si臋. 鈥 Je suis perdu. [蕭蓹 swi p蓻蕘dy]

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? 鈥 O霉 est l鈥檋么pital / le distributeur de billets / la gare? [u 蓻 l蓴.pi.tal / dis.t蕘i.by.t艙蕘 d蓹 bi.j蓻 / la 伞a蕘/?]

Dzi臋kuj臋. 鈥 Merci. [m蓻蕘.si]

Wypr贸buj nasze rozm贸wki z j臋zyka francuskiego.

Ciekawostki

Zjawiskiem obserwowanym g艂贸wnie w艣r贸d francuskiej m艂odzie偶y jest u偶ywanie w j臋zyku m贸wionym slangu, tzw. verlan. Jego nazwa powsta艂a po zastosowaniu inwersji w wyrazie l鈥檈nvers (na odwr贸t), a tworzenie s艂贸w polega na przestawianiu kolejno艣ci sylab. W ten spos贸b zamiast merci us艂yszymy cimer, femme (kobieta) zamieni si臋 na meuf, a z m茅tro聽powstanie trom茅 itd. Verlan jest tak偶e obecny w gazetowych komiksach, w telewizji czy muzyce. Mo偶esz nauczy膰 si臋 go na przyk艂ad w ramach kurs贸w stacjonarnych j臋zyka francuskiego og贸lnego z rodzimym u偶ytkownikiem j臋zyka (locuteur natif), kt贸ry umo偶liwi poznanie r贸偶nych odmian j臋zyka.

Miniprzewodnik

Kraje francuskoj臋zyczne to istny raj dla zwiedzaj膮cych. Warto odwiedzi膰 nie tylko stolic臋 i najwi臋ksze miasta, ale r贸wnie偶 pojecha膰 w inne zachwycaj膮ce zak膮tki.

Francja 鈥 polskie miejsca

We Francji mo偶emy natrafi膰 na nazwy budz膮ce skojarzenia z Polsk膮, tak jak Place Stanislas, czyli plac w Nancy, kt贸ry zosta艂 nazwany na cze艣膰 kr贸la Polski Stanis艂awa Leszczy艅skiego, b臋d膮cego r贸wnie偶 inicjatorem budowy. Na Pere-Lachaise znajdziemy oko艂o 470 polskich grob贸w, a na Montmartre 60, co czyni z tych cmentarzy prawdziwie polskie nekropolie.

Kanada

W Kanadzie, gdzie r贸wnie偶 u偶ywa si臋 j臋zyka francuskiego, przejedziemy si臋 najd艂u偶sz膮 na 艣wiecie autostrad膮 o d艂ugo艣ci ponad 7聽821 km, jak r贸wnie偶 najd艂u偶szym szlakiem rowerowym licz膮cym 23聽931 km. Mi艂o艣nicy w臋dkowania mog膮 wybra膰 si臋 nad Wielkie Jezioro Nied藕wiedzie, gdzie przewodnicy wska偶膮 im doskona艂e miejsca po艂owu ryb oraz najlepsze punkty obserwacji nied藕wiedzi grizzly.

Wybrze偶e Ko艣ci S艂oniowej

Wybrze偶e Ko艣ci S艂oniowej, to mniej znane, to na przyk艂ad miejscowo艣膰 Assinie, w kt贸rej atrakcj膮 turystyczn膮 jest Dipi Crocodile Farm. Wielbiciele krokodyli b臋d膮 mogli sp臋dzi膰 czas w parku mi臋dzy innymi w聽towarzystwie ma艂ych osobnik贸w tego gatunku.