SZKO艁A J臉ZYKOWA SKRIVANEK

Dlaczego warto uczy膰 si臋 j臋zyka francuskiego?

J臋zyk francuski nale偶y do rodziny j臋zyk贸w roma艅skich i wywodzi si臋 z 艂aciny. Jest jednym z 24 oficjalnych j臋zyk贸w Unii Europejskiej. Ponadto jest drugim j臋zykiem roboczym mi臋dzy innymi w: FIFA, NATO, ONZ. Francuski jest te偶 uznawany za trzeci w kolejno艣ci, najcz臋艣ciej nauczany i studiowany j臋zyk na 艣wiecie. Obecnie staj臋 si臋 r贸wnie偶 coraz bardziej popularny w komunikacji mi臋dzynarodowej. Ze wzgl臋du na swoj膮 melodyjno艣膰 francuski jest okre艣lany przez niekt贸rych jako j臋zyk mi艂o艣ci. P艂ynnego pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem francuskim mo偶na si臋 nauczy膰 na kursach francuskiego online lub zaj臋ciach stacjonarnych.

Odkryj nieograniczone mo偶liwo艣ci w biznesie i 偶yciu prywatnym, rozwijaj膮c swoje umiej臋tno艣ci komunikacyjne z naszymi wszechstronnymi kursami j臋zykowymi. Nasze kursy zapewniaj膮 nie tylko znajomo艣膰 j臋zyka, ale tak偶e narz臋dzia niezb臋dne do budowania mi臋dzynarodowych relacji i osi膮gania osobistego sukcesu w coraz bardziej globalizuj膮cym si臋 艣wiecie.
Maturalne
Konwersacyjne
Dla firm i Ciebie
Indywidualne
Online
Grupowe
0
kursant贸w w 2023
0
dost臋pnych j臋zyk贸w
0
zrealizowanych lekcji w 2023
Rozpocznij swoj膮 edukacyjn膮 podr贸偶 z nami i odkryj, jak p艂ynna znajomo艣膰 angielskiego mo偶e zmieni膰 Twoje 偶ycie. Nie czekaj, wype艂nij formularz lub sprawd藕 ofert臋 鉃★笍 kurs贸w z francuskiego 锔忊瓙 w naszym sklepie online

Aby wype艂ni膰 ten formularz, w艂膮cz obs艂ug臋 JavaScript w przegl膮darce.

Klikaj膮c 鈥濸rze艣lij鈥 akceptujesz zasady ochrony prywatno艣ci Skrivanek sp. z o.o.

Szukasz konkretnego kursu j臋zykowego? Sprawd藕 sklep szko艂y j臋zykowej.

NAUKA FRANCUSKIEGO DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

POMO呕EMY CI ZREALIZOWA膯 TWOJE ZA艁O呕ENIA J臉ZYKOWE, ABY艢 TY M脫G艁 OSI膭GN膭膯 SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Witaj w Skrivanek, gdzie ka偶dy – czy to dzia艂aj膮c indywidualnie, czy w grupie – znajdzie drog臋 do realizacji swoich cel贸w. Jeste艣my tutaj, aby wspiera膰 Ci臋 w drodze do osobistego i zawodowego sukcesu, oferuj膮c elastyczne kursy online dostosowane do Twoich potrzeb. Nasza oferta skierowana jest do os贸b na r贸偶nych poziomach zaawansowania i dostosowana jest do konkretnych bran偶y, co umo偶liwia nauk臋 francuskiego w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu.

Korzystaj膮c z naszych kurs贸w, zyskujesz dost臋p do najwy偶szej jako艣ci materia艂贸w edukacyjnych i mo偶liwo艣膰 pracy z do艣wiadczonymi lektorami. W Skrivanek wierzymy, 偶e nauka j臋zyk贸w otwiera przed Tob膮 艣wiat nowych mo偶liwo艣ci. Do艂膮cz do nas i odkryj, jak mo偶emy pom贸c Ci osi膮gn膮膰 Twoje cele. Twoja przysz艂o艣膰 rozpoczyna si臋 tutaj, w miejscu, gdzie pasja do nauki francuskiego i profesjonalizm 艂膮cz膮 si臋, tworz膮c idealne warunki dla Twojego rozwoju i osi膮gania sukces贸w.

Poszukujesz sposobu na zwi臋kszenie kompetencji j臋zykowych w swoim zespole? Szkolajezyk.pl oferuje wi臋cej ni偶 kursy j臋zykowe 鈥 to inwestycja w rozw贸j Twojej firmy. Nasze programy j臋zykowe, dostosowane do specyfiki bran偶owej, og贸lnej wiedzy biznesowej lub konkretnych potrzeb Twojego zespo艂u, s膮 kluczem do globalnego sukcesu. Dzi臋ki profesjonalnemu wsparciu i regularnemu raportowaniu post臋p贸w b臋dziesz na bie偶膮co z osi膮gni臋ciami swoich pracownik贸w. Przeprowadzimy r贸wnie偶 szczeg贸艂ow膮 analiz臋 poziomu j臋zykowego Twojego zespo艂u, wykorzystuj膮c rozmowy, testy online oraz narz臋dzie audytowe FOCUS, aby dostosowa膰 program nauczania do Waszych potrzeb. Zarezerwuj spotkanie online i odkryj, jak nasza oferta mo偶e wspiera膰 Tw贸j biznes. Razem przekroczymy barier臋 j臋zykow膮, otwieraj膮c drzwi do nowych mo偶liwo艣ci!

loga szkola grey
Opinie naszych uczni贸w i klient贸w
Ich pozytywne do艣wiadczenia 艣wiadcz膮 o skuteczno艣ci naszych metod i indywidualnym podej艣ciu.
Nasz cel to zapewnienie bogatej wiedzy i umiej臋tno艣ci komunikacji w j臋zyku obcym.

Mia艂em korepetycje z angielskiego dla programist贸w i jestem bardzo zadowolony. Na zaj臋cia ucz臋szcza艂em przez kilka miesi臋cy z olbrzymim entuzjazmem. Pan Karol (Korepetytor) przygotowywa艂 艣wietne materia艂y oraz prowadzi艂 zaj臋cia w bardzo ciekawy spos贸b. Opr贸cz angielskiego posiada wiedz臋 z najnowszych technologii, tak偶e by艂o co przerabia膰 pos艂uguj膮c si臋 angielskim

Bardzo jestem zadowolona z lekcji, lektor z kt贸rym mamy zaj臋cia jest bardzo zaanga偶owany i prowadzi zaj臋cia w ciekawy spos贸b. Na zajeciach robimy r贸偶norodne formaty kt贸re nie pozwalaj膮 na nud臋. Wyj膮tkowo uda艂o mi si臋 wi臋c podtrzyma膰 moj膮 wewn臋trzn膮 motywacj臋 i z tego si臋 najbardziej ciesz臋, bo jest to niezmiernie trudne Zaj臋cia mam ju偶 prawie rok, dwa razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej. Zaj臋cia s膮 w biurze zaraz po pracy wi臋c jest to du偶e u艂atwienie.

Mam przyjemno艣膰 wsp贸艂pracowa膰 ze Szko艂膮 J臋zykowa Skrivanek. Szko艂a oferuje ciekawe kursy , przygotowane do indywidualnych potrzeb kursant贸w. Jest rzeteln膮 i profesjonaln膮 firm膮, z kt贸r膮 wsp贸艂praca na ka偶dym etapie jest przyjemno艣ci膮. Polecam !

Z us艂ug Szko艂y J臋zykowej Skrivanek korzysta艂am w ramach zaj臋膰 grupowych, organizowanych przez firm臋, w kt贸rej pracowa艂am. Gdy poszukiwa艂am platformy e-learningowej do nauki j臋zyka, a nast臋pnie lektora do zaj臋膰 indywidualnych wybra艂am r贸wnie偶 Skrivanka. Doceniam bardzo dobry kontakt z firm膮 i otwarto艣膰 na klienta.

Wysoko oceniamy wsp贸艂prac臋 z zespo艂em szko艂y j臋zykowej Skrivanek pod k膮tem organizacji. administracji i komunikacji na poszczeg贸lnych etapach projektu. Polecamy szko艂臋 j臋zykow膮 Skrivanek jako rzetelnego partnera, kt贸ry 艣wiadczy oferowane us艂ugi z nale偶yt膮 staranno艣ci膮 oraz na najwy偶szym poziomie.

Stosowane rozwi膮zania oraz odpowiednio dobrana kadra lektorska korzystnie wp艂ywaj膮 na rozw贸j kompetencji j臋zykowych pracownik贸w bior膮cych udzia艂 w szkoleniach. Proces organizacji oraz administracji projektu umo偶liwia bardzo dobr膮 komunikacj臋 i realizacj臋 cel贸w biznesowych naszej organizacji.

Cenimy spos贸b monitorowania przebiegu procesu szkole艅 i sprawn膮 komunikacj臋 z zespo艂em szko艂y. Pracownicy biura za ka偶dym razem wspieraj膮 Dzia艂 HR w ustaleniu harmonogramu zaj臋膰 , dostosowuj膮c si臋 do naszych wytycznych i potrzeb. Pozostaj膮 te偶 w sta艂ym kontakcie z uczestnikami zaj臋膰 i s膮 otwarci na informacje zwrotne z ich strony.

SZKO艁A J臉ZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYR脫呕NIA
Elastyczno艣膰
Form臋 oraz tre艣膰 kurs贸w z francuskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zaj臋膰, grafiku, zada艅 domowych oraz materia艂贸w zrealizowanych podczas zaj臋膰.
Odwo艂anie zaj臋膰
Umo偶liwiamy bezp艂atne odwo艂anie zaj臋膰 na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji cel贸w, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz post臋p贸w w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udzia艂 w kursach francuskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skal膮 CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, kt贸ra k艂adzie nacisk na praktyczny trening kompetencji j臋zykowych podczas zaj臋膰.

J臋zyk francuski聽to niew膮tpliwie jeden z najpi臋kniejszych j臋zyk贸w 艣wiata: melodyczny i d藕wi臋czny. To r贸wnie偶 jeden z najwa偶niejszych j臋zyk贸w Unii Europejskiej. W naszej szkole organizujemy聽kursy francuskiego聽dla:

  • 聽firm, kt贸re decyduj膮 si臋 dofinansowa膰 nauk臋 francuskiego swoim pracownikom 鈥 indywidualne lub grupowe kursy j臋zyka francuskiego in-company, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online;
  • 聽os贸b, dla kt贸rych znajomo艣膰 francuskiego jest osobist膮 inwestycj膮 w przysz艂o艣膰 edukacyjn膮 lub zawodow膮 鈥斅kursy indywidualne聽lub grupowe j臋zyka francuskiego聽(z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podj膮艂e艣 decyzj臋. Chcesz zacz膮膰 nauk臋 francuskiego! Wci膮偶 jeszcze jednak zastanawiasz si臋, jak powiniene艣 si臋 uczy膰, by osi膮gn膮膰 jak najlepsze efekty. Kt贸r膮 szko艂臋 j臋zykow膮 wybra膰? Kt贸ra metoda i forma聽nauki francuskiego b臋dzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu po艣wi臋ci膰 na nauk臋 j臋zyka francuskiego?

Mamy nadziej臋, 偶e poni偶sze informacje pomog膮 odpowiedzie膰 na to pytanie. Mo偶esz te偶 skontaktowa膰 si臋 z nami, a my zaproponujemy Ci rozwi膮zanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i cel贸w.

To zale偶y od celu, kt贸ry chcesz osi膮gn膮膰.

Przygotowanie do聽wa偶nego wydarzenia w j臋zyku francuskim聽(np. prezentacja, networking lub spotkanie z klientem francuskoj臋zycznym) 鈥 kilka spotka艅 w ci膮gu miesi膮ca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie聽konkretnych wyzwa艅 osobistych lub zawodowych聽wymagaj膮cych pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem francuskim 鈥 kilka miesi臋cy. Oczywi艣cie na pocz膮tku musimy pozna膰 podstawy fonetyki, oswoi膰 si臋 ze specyficzn膮 wymow膮, ale szybko przekonasz si臋, 偶e jest to j臋zyk bardzo intuicyjny. Je艣li skupimy si臋 na konkretnych celach j臋zykowych,聽nauka francuskiego聽z pewno艣ci膮 nie b臋dzie trwa艂a latami!

Og贸lne doskonalenie swoich umiej臋tno艣ci w j臋zyku francuskim聽鈥 regularny kurs dwusemestralny.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Je艣li z g贸ry wiesz, 偶e nie b臋dziesz mia艂 czasu na regularne spotkania z lektorem, rozwa偶 kursy francuskiego na platformie e-learningowej.

Dzi臋ki metodzie inteligentnych powt贸rek ca艂y proces nauki francuskiego przebiega sprawniej, a proces skuteczno艣ci zapami臋tywania spe艂nia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomo偶e Ci ustali膰 plan nauki francuskiego, b臋dzie wyja艣nia艂 trudne dla Ciebie zagadnienia j臋zykowe, a tak偶e motywowa艂 Ci臋 do nauki francuskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Je艣li cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zaj臋cia stacjonarne lub nauk臋 francuskiego online indywidualnie lub w grupie.

Lektor j臋zyka francuskiego lub native speaker na bie偶膮co pracuje z Tob膮 nad konkretnym celem j臋zykowym, wykorzystuje materia艂y, kt贸re Ciebie dotycz膮, na bie偶膮co przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotka艅 dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, je艣li powy偶sze formy nauki francuskiego nie do ko艅ca Ci臋 przekonuj膮? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem j臋zyka francuskiego, ale obawiasz si臋, 偶e samodzielna nauka j臋zyka online nie przyniesie efekt贸w?

Blended-learning mo偶e by膰 rozwi膮zaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dost臋p do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie b臋dziesz wykonywa艂 膰wiczenia.

Dzi臋ki spotkaniom z lektorem skupisz si臋 na konwersacjach w j臋zyku francuskim.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Je艣li cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci聽zaj臋cia stacjonarne聽lub nauk臋 francuskiego聽online聽鈥 indywidualnie lub w grupie.

Lektor j臋zyka francuskiego lub native speaker na bie偶膮co pracuje z Tob膮 nad konkretnym celem j臋zykowym, wykorzystuje materia艂y, kt贸re Ciebie dotycz膮, na bie偶膮co przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotka艅 dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, je艣li powy偶sze formy聽nauki francuskiego聽nie do ko艅ca Ci臋 przekonuj膮? Nie masz czasu na regularne spotkania z聽lektorem j臋zyka francuskiego, ale obawiasz si臋, 偶e samodzielna聽nauka j臋zyka francuskiego聽z wykorzystaniem programu nie przyniesie efekt贸w?

Blended-learning聽mo偶e by膰 rozwi膮zaniem dla Ciebie.
Otrzymasz dost臋p do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie b臋dziesz wykonywa艂 膰wiczenia.

Dzi臋ki spotkaniom z lektorem skupisz si臋 na konwersacjach w j臋zyku francuskim.

SZKO艁A J臉ZYKOWA SKRIVANEK
KURS J臉ZYKA francuSKIEGO

Ludzki m贸zg funkcjonuje w spos贸b sprzyjaj膮cy skr贸tom my艣lowym i kategoryzowaniu element贸w poznawanego 艣wiata. To za艣 mo偶e prowadzi膰 do b艂臋d贸w poznawczych i powstawania przer贸偶nych stereotyp贸w i uprzedze艅. Z regu艂y nie lubimy lub obawiamy si臋 tego, czego nie znamy. Do danych kategorii przypisujemy zar贸wno ludzi, przedmioty, jak i rzeczy niematerialne. Decyzje podejmowane przez nas instynktownie najcz臋艣ciej wynikaj膮 z naszego do艣wiadczenia, wiedzy zdobytej w szkole i pracy, informacji wyczytanych w internecie lub przekazanych nam przez znajomych. Z l臋kiem podchodzimy cz臋sto do takich kwestii jak nauka nowego j臋zyka. Wiele os贸b rezygnuje z nauki j臋zyka obcego, obawiaj膮c si臋, 偶e np.聽nauka j臋zyka francuskiego聽przero艣nie ich mo偶liwo艣ci i czas nauki b臋dzie czasem straconym.

W trakcie naszego kursu obalamy mity i stereotypy dotycz膮ce nauki.聽J臋zyk francuski聽wcale nie jest o wiele trudniejszy do nauczenia si臋 ni偶 na przyk艂ad j臋zyk angielski lub j臋zyk niemiecki. Z nami przekonasz si臋,聽jak efektywny mo偶e by膰 kurs francuskiego. Warszawa聽to miasto, w kt贸rym funkcjonuje wiele szk贸艂 j臋zykowych. Jednak to w艂a艣nie w naszej szybko i sprawnie zaczniesz m贸wi膰 po francusku.

Wiele os贸b uwa偶a聽francusk膮 wymow臋聽za bardzo skomplikowan膮 i trudn膮 do nauczenia si臋. Jest to oczywi艣cie nieprawda. Przypominamy o wybitnych Polakach, kt贸rzy biegle pos艂ugiwali si臋 j臋zykiem francuskim: Maria Sk艂odowska-Curie, kt贸ra podj臋艂a studia na paryskim uniwersytecie, Fryderyk Chopin, kt贸ry przez wzgl臋dy polityczne i zawodowe wyemigrowa艂 na zach贸d, czy Adam Mickiewicz, kt贸ry na sta艂e osiad艂 w Pary偶u.

Poznanie podstaw fonetyki i ortografii, a nast臋pnie przyswojenie zbitek liter pozwala na intuicyjne wypowiadanie nieznanych nam jeszcze s艂贸w. Oczywi艣cie nie od razu Pary偶 zbudowano 鈥 opanowanie j臋zyka (takich kwestii jak w艂a艣nie聽fonetyka j臋zyka francuskiego聽czy gramatyka) wymaga wielu lekcji i konsekwencji.聽Dlatego w艂a艣nie polecamy nasze kursy francuskiego. Warszawa聽to miasto mo偶liwo艣ci, a na naszym聽kursie francuskiego聽wraz ze s艂ownictwem przyswoisz prawid艂ow膮 wymow臋. 艁atwo przyjdzie Ci r贸wnie偶 zapami臋tanie akcent贸w w s艂贸wkach.

Jak ju偶 wspomnieli艣my, ludzki m贸zg szuka skr贸t贸w. Dlatego tak ogromn膮 uwag臋 przywi膮zuje si臋 do tak zwanych fa艂szywych przyjaci贸艂.聽Folie聽nie oznacza wcale folii, a szale艅stwo, natomiast聽garniture聽to nie garnitur, tylko ok艂adzina,聽lis聽to lilia, a聽tata聽to ciocia. Skomplikowane? Z nami nie sprawi Ci to trudno艣ci. O wszelkich pu艂apkach j臋zykowych, kt贸re mog艂yby spowodowa膰 wiele stresu i wp臋dzi膰 w niezr臋czne sytuacje,聽poinformuj膮 Ci臋 lektorzy prowadz膮cy nasz kurs francuskiego. Warszawa聽s艂ynie z licznych 艣rodowisk wielokulturowych. Dzi臋ki temu wiedz臋 zdobyt膮 podczas naszego kursu mo偶esz z 艂atwo艣ci膮 sprawdzi膰 nie tylko na zaj臋ciach prowadzonych cz臋艣ciowo w j臋zyku polskim, ale i w rozmowie z rodowitymi Francuzami.

A bon entendeur salut. Jednym z najwi臋kszych problem贸w Polak贸w rozpoczynaj膮cych聽kurs j臋zykowy z francuskiego jest nieprawid艂owe nastawienie. M贸wi si臋, 偶e cz艂owiek 偶yje tyle razy, ile zna j臋zyk贸w 鈥 warto zatem poznawa膰 inne kultury i zacz膮膰 nauk臋 francuskiego, nawet je偶eli pocz膮tki b臋d膮 wydawa艂y si臋 trudne. Pos艂ugiwanie si臋 danym j臋zykiem pozwala nie tylko komunikowa膰 si臋 z osobami z innych kraj贸w, ale te偶 otwiera nam oczy na ca艂kowicie inn膮 kultur臋. W ka偶dym j臋zyku istniej膮 tak zwane s艂owa nieprzet艂umaczalne. Na przyk艂ad le d茅paysement聽oznacza uczucie, kt贸re dopada nas na obczy藕nie.聽Nasze lekcje francuskiego pomog膮 Ci zrozumie膰聽cho膰by to, dlaczego kogut sta艂 si臋 symbolem Francuz贸w.

Podczas kursu prowadzonego przez profesjonalnych lektor贸w ogromny nacisk k艂adziemy na 膰wiczenia praktyczne. Nauka j臋zyka musi trwa膰 鈥 nie wszystko rozumie si臋 od razu, jednak wszystko jest do zrozumienia. Im bogatszy staje si臋 zas贸b s艂ownictwa, tym szybciej idzie nauka. Prowadzony przez nasz膮 szko艂臋 j臋zykow膮 kurs jest przygotowany przez profesjonalist贸w z wieloletnim do艣wiadczeniem. Zatem do perfekcji opanowali oni pokonywanie barier dotycz膮cych m贸wienia czy pisania w obcym j臋zyku, kt贸re bywaj膮 zmor膮 niejednego pocz膮tkuj膮cego.

J臋zyk francuski聽nale偶y do rodziny j臋zyk贸w roma艅skich i wywodzi si臋 z 艂aciny. Jest jednym z 24 oficjalnych j臋zyk贸w Unii Europejskiej. Ponadto jest drugim j臋zykiem roboczym mi臋dzy innymi w: FIFA, NATO, ONZ.聽Francuski聽jest te偶 uznawany za trzeci w kolejno艣ci, najcz臋艣ciej nauczany i studiowany j臋zyk na 艣wiecie. Obecnie staj臋 si臋 r贸wnie偶 coraz bardziej popularny w komunikacji mi臋dzynarodowej. Ze wzgl臋du na swoj膮 melodyjno艣膰聽francuski聽jest okre艣lany przez niekt贸rych jako j臋zyk mi艂o艣ci. P艂ynnego pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem francuskim mo偶na si臋 nauczy膰 na聽kursach francuskiego online lub zaj臋ciach stacjonarnych.

Ponad 80 milion贸w os贸b na ca艂ym 艣wiecie u偶ywa聽j臋zyka francuskiego聽jako ojczystego, a kolejne 72 miliony u偶ytkownik贸w pos艂uguje si臋 nim na co dzie艅 jako drugim z kolei.聽Francuski聽jest wiod膮cym j臋zykiem urz臋dowym w 22 krajach, natomiast w wielu innych jest jednym z oficjalnych. Doskona艂膮 form膮 jego opanowania s膮聽zaj臋cia grupowe lub kursy indywidualne z lektorem polskim albo rodzimym u偶ytkownikiem j臋zyka francuskiego (locuteur natif). Pod wzgl臋dem liczby rodzimych u偶ytkownik贸w plasuje si臋 on na osiemnastym miejscu na 艣wiecie, po wietnamskim oraz korea艅skim.

Podczas podr贸偶y po krajach francuskoj臋zycznych z pewno艣ci膮 przyda si臋 znajomo艣膰 kilku podstawowych zwrot贸w:

Pomocy. 鈥 Au secours. [o s蓹.ku蕘]

Nie rozumiem. 鈥 Je ne comprends pas. [蕭蓹 n(蓹) k蓴虄.p蕘蓱虄 p蓱]

Zgubi艂em si臋. 鈥 Je suis perdu. [蕭蓹 swi p蓻蕘dy]

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? 鈥 O霉 est l鈥檋么pital / le distributeur de billets / la gare? [u 蓻 l蓴.pi.tal / dis.t蕘i.by.t艙蕘 d蓹 bi.j蓻 / la 伞a蕘/?]

Dzi臋kuj臋. 鈥 Merci. [m蓻蕘.si]

Wypr贸buj nasze rozm贸wki z j臋zyka francuskiego.

Zjawiskiem obserwowanym g艂贸wnie w艣r贸d francuskiej m艂odzie偶y jest u偶ywanie w j臋zyku m贸wionym slangu, tzw.聽verlan.聽Jego nazwa powsta艂a po zastosowaniu inwersji w wyrazie聽l鈥檈nvers聽(na odwr贸t), a tworzenie s艂贸w polega na przestawianiu kolejno艣ci sylab. W ten spos贸b zamiast聽merci聽us艂yszymy聽cimer,femme聽(kobieta) zamieni si臋 na聽meuf, a z聽m茅tro聽powstanie聽trom茅聽itd.聽Verlan聽jest tak偶e obecny w gazetowych komiksach, w telewizji czy muzyce. Mo偶esz nauczy膰 si臋 go na przyk艂ad w ramach聽kurs贸w stacjonarnych j臋zyka francuskiego og贸lnego z rodzimym u偶ytkownikiem j臋zyka (locuteur natif), kt贸ry umo偶liwi poznanie r贸偶nych odmian j臋zyka.

Kraje francuskoj臋zyczne to istny raj dla zwiedzaj膮cych. Warto odwiedzi膰 nie tylko stolic臋 i najwi臋ksze miasta, ale r贸wnie偶 pojecha膰 w inne zachwycaj膮ce zak膮tki.

FRANCJA 鈥 POLSKIE MIEJSCA

We Francji mo偶emy natrafi膰 na nazwy budz膮ce skojarzenia z Polsk膮, tak jak Place Stanislas, czyli plac w Nancy, kt贸ry zosta艂 nazwany na cze艣膰 kr贸la Polski Stanis艂awa Leszczy艅skiego, b臋d膮cego r贸wnie偶 inicjatorem budowy. Na Pere-Lachaise znajdziemy oko艂o 470 polskich grob贸w, a na Montmartre 60, co czyni z tych cmentarzy prawdziwie polskie nekropolie.

KANADA

W Kanadzie, gdzie r贸wnie偶 u偶ywa si臋聽j臋zyka francuskiego, przejedziemy si臋 najd艂u偶sz膮 na 艣wiecie autostrad膮 o d艂ugo艣ci ponad 7聽821 km, jak r贸wnie偶 najd艂u偶szym szlakiem rowerowym licz膮cym 23聽931 km. Mi艂o艣nicy w臋dkowania mog膮 wybra膰 si臋 nad Wielkie Jezioro Nied藕wiedzie, gdzie przewodnicy wska偶膮 im doskona艂e miejsca po艂owu ryb oraz najlepsze punkty obserwacji nied藕wiedzi grizzly.

WYBRZE呕E KO艢CI S艁ONIOWEJ

Wybrze偶e Ko艣ci S艂oniowej, to mniej znane, to na przyk艂ad miejscowo艣膰 Assinie, w kt贸rej atrakcj膮 turystyczn膮 jest Dipi Crocodile Farm. Wielbiciele krokodyli b臋d膮 mogli sp臋dzi膰 czas w parku mi臋dzy innymi w聽towarzystwie ma艂ych osobnik贸w tego gatunku.

Jeste艣 zainteresowany nasz膮 ofert膮?
Z przyjemno艣ci膮 przygotujemy ofert臋 kurs贸w dla Twojej firmy.
chatsimple