Nauka japońskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z językiem japońskim.
cover

NAUKA JAPOŃSKIEGO –
DLA KOGO I GDZIE?

1

Kursy japońskiego cieszą się coraz większą popularnością. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (firmowe kursy japońskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o inwestycji w język japoński (kursy indywidualne lub grupowe języka japońskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

KURS JAPOŃSKIEGO –
JAK DŁUGO?

1

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku japońskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem japońskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się językiem japońskim – regularny kurs dwusemestralny.

WYBRAŁEŚ KURS JAPOŃSKIEGO
– CO DALEJ?

1

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę japońskiego! Jednak nadal zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Która metoda i forma nauki japońskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę japońskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI WYBRAĆ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

  • potrzebuje języka japońskiego do pracy (negocjacje, spotkania biznesowe),
  • chce mówić płynniej po japońsku,
  • chce, by kurs japońskiego otworzył jej drzwi do nowych obszarów działania,
  • uwielbia podróżować i chce swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami w języku japońskim.

To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie ogólny, biznesowy lub branżowy kurs japońskiego.

Zbadamy też Twój obecny poziom znajomości języka japońskiego – podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

Dlaczego warto uczyć się języka japońskiego?

Nauka podstaw języka japońskiego jest konieczna dla wszystkich osób planujących podróż do Japonii. Warto pamiętać o tym, że język angielski niewiele pomoże w komunikacji z miejscowymi – Japończycy bardzo słabo znają ten język.

Nauka japońskiego zaowocuje również w sytuacjach zawodowych. Wiele dużych międzynarodowych korporacji ma oddziały za granicą, więc nauka drugiego języka, takiego jak japoński, może stworzyć więcej możliwości pracy.

Minirozmówki w podróży

nauka japońskiegoZ pewnością przyda się znajomość kilku użytecznych zwrotów, takich jak np.:

はい [hai] – tak
いいえ [iie] – nie
ありがとう [arigatō] – Dziękuję.
どういたしまして [dōitashimashite] – Proszę bardzo. Nie ma za co.

おはようございます [ohayō gozaimasu] – Dzień dobry (rano).
今日は [konnichiwa] – Dzień dobry (po południu).

じゃね [ja ne] – Cześć! Pa! (pożegnanie)

Kultura w pigułce

Japonia jest starożytną krainą o ciekawej historii i tradycjach. Ze względu na lokalizację i odcięcie od wpływów europejskich, amerykańskich i azjatyckich kraj ten wypracował własną, unikalną kulturę, w której bardzo ciężko odnaleźć jakiekolwiek wpływy z zewnątrz. Dlatego zwyczaje i tradycje w Japonii są tak różne w stosunku do tego, co znamy.

Warto wiedzieć!

Planując podróż do Japonii, trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Podróżowanie latem może być (ze względu na wysoką temperaturę i wilgotność) uciążliwe dla małych dzieci i osób starszych. Z tego powodu najlepsze pory roku dla turystów to wiosna i jesień.
  • Należy liczyć się z ogromnymi korkami na drogach i autostradach, w miejscach atrakcyjnych turystycznie (np. świątynie w okresie świąt), brakiem miejsc w komunikacji publicznej oraz hotelach, w określonych regionach, porach roku i miesiącach
  • Wiza nie jest wymagana w przypadku wyjazdów turystycznych trwających do 90 dni oraz wyjazdów służbowych (konferencje, spotkania biznesowe itp.).

Ciekawostka

W Japonii mieszka aż 127 milionów osób, i to na powierzchni niewiele większej niż ta zajmowana przez Polskę. Szczególnie duże zagęszczenie ludności jest oczywiście w dużych miastach. W Tokio jest to około 6363,90 os./km². Większość osób porusza się po mieście komunikacją publiczną, a zwłaszcza metrem. Tłumy są tak duże, że w godzinach szczytu pracownicy tokijskiego metra, nazywani oshiya dosłownie upychają pasażerów tak, aby do wagoników zmieściło się więcej osób.