Nauka japońskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe

i osobiste związane z językiem japońskim.

NAUKA JAPOŃSKIEGO
— DLA KOGO I GDZIE?
 

Kursy japońskiego cieszą się coraz większą popularnością. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (firmowe kursy japońskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);

same podjęły decyzję o inwestycji w język japoński (kursy indywidualne lub grupowe języka japońskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

KURS JAPOŃSKIEGO
— JAK DŁUGO?
 

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku japońskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem) — kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem japońskim — kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się językiem japońskim — regularny kurs dwusemestralny.

WYBRAŁEŚ KURS JAPOŃSKIEGO
— CO DALEJ?
 

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę japońskiego! Jednak nadal zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Która metoda i forma nauki japońskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę japońskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI WYBRAĆ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE
 

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:
 
potrzebuje języka japońskiego do pracy (negocjacje, spotkania biznesowe),
chce mówić płynniej po japońsku,
chce, by kurs japońskiego otworzył jej drzwi do nowych obszarów działania,
uwielbia podróżować i chce swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami w języku japońskim.
To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.
 

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie ogólny, biznesowy lub branżowy kurs japońskiego.

Zbadamy też Twój obecny poziom znajomości języka japońskiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

Dlaczego warto uczyć się języka japońskiego?

Nauka podstaw języka japońskiego jest konieczna dla wszystkich osób planujących podróż do Japonii. Warto pamiętać o tym, że język angielski niewiele pomoże w komunikacji z miejscowymi — Japończycy bardzo słabo znają ten język.

Nauka japońskiego zaowocuje również w sytuacjach zawodowych. Wiele dużych międzynarodowych korporacji ma oddziały za granicą, więc nauka drugiego języka, takiego jak japoński, może stworzyć więcej możliwości pracy.

Minirozmówki w podróży

Z pewnością przyda się znajomość kilku użytecznych zwrotów, takich jak np.:

はい [hai] – tak
いいえ [iie] – nie
ありがとう [arigatō] – Dziękuję.
どういたしまして [dōitashimashite] – Proszę bardzo. Nie ma za co.

おはようございます [ohayō gozaimasu] – Dzień dobry (rano).
今日は [konnichiwa] – Dzień dobry (po południu).

じゃね [ja ne] – Cześć! Pa! (pożegnanie)

Kultura w pigułce

Japonia jest starożytną krainą o ciekawej historii i tradycjach. Ze względu na lokalizację i odcięcie od wpływów europejskich, amerykańskich i azjatyckich kraj ten wypracował własną, unikalną kulturę, w której bardzo ciężko odnaleźć jakiekolwiek wpływy z zewnątrz. Dlatego zwyczaje i tradycje w Japonii są tak różne w stosunku do tego, co znamy.

Warto wiedzieć!

Planując podróż do Japonii, trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Podróżowanie latem może być (ze względu na wysoką temperaturę i wilgotność) uciążliwe dla małych dzieci i osób starszych. Z tego powodu najlepsze pory roku dla turystów to wiosna i jesień.
  • Należy liczyć się z ogromnymi korkami na drogach i autostradach, w miejscach atrakcyjnych turystycznie (np. świątynie w okresie świąt), brakiem miejsc w komunikacji publicznej oraz hotelach, w określonych regionach, porach roku i miesiącach
  • Wiza nie jest wymagana w przypadku wyjazdów turystycznych trwających do 90 dni oraz wyjazdów służbowych (konferencje, spotkania biznesowe itp.).

Ciekawostka

W Japonii mieszka aż 127 milionów osób, i to na powierzchni niewiele większej niż ta zajmowana przez Polskę. Szczególnie duże zagęszczenie ludności jest oczywiście w dużych miastach. W Tokio jest to około 6363,90 os./km². Większość osób porusza się po mieście komunikacją publiczną, a zwłaszcza metrem. Tłumy są tak duże, że w godzinach szczytu pracownicy tokijskiego metra, nazywani oshiya dosłownie upychają pasażerów tak, aby do wagoników zmieściło się więcej osób.

5788

Justyna Różniecka

Koordynator ds. szkoleń językowych

5790

Aleksandra Śnitko

Key Account Manager