Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty. To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji.
Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka japońskiego, biznesowy lub branżowy. Zbadamy też Twój obecny poziom języka japońskiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

Formularz kontaktowy
Kursy japońskiego cieszą się coraz większą popularnością. Wśród naszych kursantów są osoby, które:
- zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (firmowe kursy japońskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
- same podjęły decyzję o inwestycji w język japoński (indywidualne lub grupowe kursy języka japońskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).
No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę japońskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki japońskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę japońskiego?
Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.
To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.
Przygotowanie do ważnego zadania w języku japońskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.
Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się japońskim – lekcje japońskiego odbywające się cyklicznie przez kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.
Ogólne doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się językiem japońskim – regularny dwusemestralny kurs języka japońskiego.
PLATFORMA E-LEARNINGOWA
Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ naukę języka japońskiego na platformie e-learningowej.
Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki przebiega sprawniej, a skuteczność zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.
Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki japońskiego.
SPOTKANIA Z LEKTOREM
Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę języka japońskiego online – indywidualnie lub w grupie.
Lektor języka japońskiego, którego językiem ojczystym jest język polski, lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.
Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.
BLENDED-LEARNING
Co, jeśli powyższe formy nauki języka nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka japońskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka japońskiego online nie przyniesie efektów.
Nauka języka obcego w formie blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.
Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia i poświęcał nauce japońskiego tyle czasu, ile będziesz chciał i mógł.
Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku japońskim.
Nauka podstaw języka japońskiego jest konieczna dla wszystkich osób planujących podróż do Japonii. Warto pamiętać o tym, że język angielski niewiele pomoże w komunikacji z miejscowymi – Japończycy bardzo słabo znają ten język.
Nauka języka japońskiego zaowocuje również w sytuacjach zawodowych. Wiele dużych międzynarodowych korporacji ma oddziały za granicą, więc nauka drugiego języka, takiego jak język japoński, może stworzyć więcej możliwości pracy.
Na naukę języków obcych, w tym japońskiego, trzeba poświęcić sporo czasu. Na początek jednak z pewnością przyda się znajomość kilku użytecznych zwrotów, takich jak np.:
はい [hai] – tak
いいえ [iie] – nie
ありがとう [arigatō] – Dziękuję.
どういたしまして [dōitashimashite] – Proszę bardzo. Nie ma za co.
おはようございます [ohayō gozaimasu] – Dzień dobry (rano).
今日は [konnichiwa] – Dzień dobry (po południu).
じゃね [ja ne] – Cześć! Pa! (pożegnanie)
Japonia jest starożytną krainą o ciekawej historii i tradycjach. Ze względu na lokalizację i odcięcie od wpływów europejskich, amerykańskich i azjatyckich kraj ten wypracował własną, unikalną kulturę, w której bardzo ciężko odnaleźć jakiekolwiek wpływy z zewnątrz. Dlatego zwyczaje i tradycje w Japonii są tak różne w stosunku do tego, co znamy.
Planując podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:
- Podróżowanie latem może być (ze względu na wysoką temperaturę i wilgotność) uciążliwe dla małych dzieci i osób starszych. Z tego powodu najlepsze pory roku dla turystów to wiosna i jesień.
- Należy liczyć się z ogromnymi korkami na drogach i autostradach, w miejscach atrakcyjnych turystycznie (np. świątynie w okresie świąt), brakiem miejsc w komunikacji publicznej oraz hotelach, w określonych regionach, porach roku i miesiącach
- Wiza nie jest wymagana w przypadku wyjazdów turystycznych trwających do 90 dni oraz wyjazdów służbowych (konferencje, spotkania biznesowe itp.).
W Japonii mieszka aż 127 milionów osób, i to na powierzchni niewiele większej niż ta zajmowana przez Polskę. Szczególnie duże zagęszczenie ludności jest oczywiście w dużych miastach. W Tokio jest to około 6363,90 os./km². Większość osób porusza się po mieście komunikacją publiczną, a zwłaszcza metrem. Tłumy są tak duże, że w godzinach szczytu pracownicy tokijskiego metra, nazywani oshiya dosłownie upychają pasażerów tak, aby do wagoników zmieściło się więcej osób.