Kurs języka duńskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe

i osobiste związane z językiem duńskim.

DLA KOGO I GDZIE?

 

Kursy duńskiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (kursy firmowe duńskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);

same podjęły decyzję o inwestycji w język duński (kursy indywidualne lub grupowe języka duńskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

JAK DŁUGO?

 

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku duńskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem duńskojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem duńskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku duńskim – regularny kurs dwu semestralny.

CO DALEJ?

 

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę języka duńskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka duńskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę duńskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE
 

Każda z osób, która trafia do naszej szkoły chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:
 
potrzebują języka duńskiego do pracy (negocjacje, spotkania biznesowe, rozmowy telefoniczne),
 chcą mówić płynniej po duńsku,
chcą, by kurs języka duńskiego otworzył im drzwi do nowych obszarów biznesowych,
 uwielbiają podróżować i chcą swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami w języku duńskim.
To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.
 

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka duńskiego, biznesowy lub branżowy.

Zbadamy też Twój obecny poziom znajomości języka duńskiego – podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online

lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

7985

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ KURS JĘZYKA DUŃSKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę duńskiego online – indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka duńskiego lub native speaker – na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem rozważ naukę języka duńskiego na platformie e-learningowej.

Wówczas uczysz się, kiedy masz na to czas i ochotę. Platforma jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki języka duńskiego.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka duńskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów.

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku duńskim.

Dlaczego warto uczyć się języka duńskiego?

Duński należy do grupy skandynawskiej języków germańskich. Jest to język urzędowy nie tylko w Danii, ale również na Wyspach Owczych i Grenlandii – duńskich terytoriach autonomicznych. Ponadto to jeden z bardziej popularnych języków obcych w Islandii, która przez długie lata należała do Danii. Wyróżniamy 3 główne dialekty języka duńskiego: jutlandzki, zelandzki i fioński. Sam język łatwo rozpoznać po charakterystycznych znakach: æ (tak zwanych ,,motylkach”), ø oraz å, przez co niekiedy łatwo pomylić go z norweskim. Języki te są sobie niezwykle bliskie. Za to odrobinę dalej jest duńskiemu do szwedzkiego.

Mini statystyki

Rodzimych użytkowników języka duńskiego na świecie jest około 5,6 miliona. Języki mniejszości w Danii to turecki oraz niemiecki. Na terytoriach zależnych, Wyspach Owczych oraz Grenlandii, używa się odpowiednio farerskiego i grenlandzkiego. Większa część Danii znajduje się na Półwyspie Jutlandzkim, a pozostałe terytorium kraju stanowią wyspy, tj. ponad 400, z których 78 jest niezamieszkanych. Najbardziej popularnym środkiem transportu w Danii są rowery, których liczba dwukrotnie przewyższa ilość samochodów.

Mini rozmówki w podróży

Podróżując po Danii warto przyswoić sobie kilka przydatnych zwrotów.

Pomocy.                             Hjælp                    /jelp/

Nie rozumiem.                  Jeg forstår ikke.                /jaj fesztyr ikke./

Zgubiłem się.                     Jeg faret vild.      /jaj fart vild/

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy?              Hvor er hospitalet / pengeautomat / togstation?         /vur e hospitalt/lanjautomat/ torjstsaszjun/

Dziękuję.                             Tak                        /tak/

Kultura w pigułce

Dania, pełna nazwa Królestwo Danii, jest obecnie najstarszą królewską monarchią konstytucyjną na świecie, liczącą sobie ponad 1000 lat, a głową państwa jest królowa Małgorzata II. Tradycyjnym świętem hucznie obchodzonym przez towarzyskich i rodzinnych Duńczyków jest powitanie lata, czyli Wieczór Świętojański. Ciekawym zwyczajem jest również Fastelavn, czyli tradycja budzenia rodziców przez dzieci ‘’biciem rózgami’’, która wypada w poniedziałek przed środą popielcową. Na terenie całego kraju można spotkać liczne pamiątki po Wikingach, a najwięcej w zrekonstruowanym miasteczku niedaleko Frederikssund.

Mini przewodnik

Z całą pewnością warto odwiedzić stolicę Danii czyli, Kopenhagę, którą zamieszkiwał jeden z najbardziej znanych Duńczyków, bajkopisarz Hans Christian Andersen, oraz gdzie znajdują się piękne Ogrody Tivoli. Kolejnym znanym i lubianym miejscem jest Legoland, czyli kraina zabawy, mieszcząca się w Billund. LEGO to duńska firma, której nazwa pochodzi od słów leg godt, czyli baw się dobrze. Dla fanów muzyki, strzałem w dziesiątkę może okazać się wycieczka do Roskilde, dawnej stolicy Danii, gdzie odbywa się coroczny festiwal muzyczny.

Warto wiedzieć!

Najlepsze wędzone ryby można zjeść na wyspie Bornholm, a słoną lukrecję, uwielbianą przez Duńczyków, można kupić niemalże w każdym sklepie spożywczym.

W Danii deszcze i śniegi padają co drugi dzień, a mimo tego Duńczycy są uważani za najszczęśliwszy naród na świecie.

Żadne miejsce w Danii nie jest oddalone od morza o więcej niż 50 km.

W Danii, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, jest najwięcej laureatów Nagrody Nobla.

Duńczykiem z pochodzenia jest również założyciel Skype, Janus Friis, który zbudował swoją firmę od zera, a następnie odsprzedał ją Microsoft w 2011 roku.

Duńczycy są wiodącymi producentami wiatraków, którzy czerpią ponad 28% energii z turbin wiatrowych.

W Kopenhadze można przejść się najdłuższą i najstarszą ulicą dla pieszych, Strøget, która ma prawie 3,2 km długości.

9489

Mateusz Małachowski

Doradca klienta

5788

Justyna Różniecka

Koordynator ds. szkoleń językowych

5790

Aleksandra Śnitko

Key Account Manager

Ocena Google
4.9
Na podstawie 460 recenzji
×