SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK

Dlaczego warto uczyć się języka duńskiego?

J─Özyk du┼äski┬ánale┼╝y, tak jak j─Özyk angielski, do j─Özyk├│w germa┼äskich, jednak do grupy skandynawskiej. Jest to j─Özyk urz─Ödowy nie tylko w Danii, ale r├│wnie┼╝ na Wyspach Owczych i Grenlandii ÔÇô du┼äskich terytoriach autonomicznych. Ponadto to jeden z bardziej popularnych j─Özyk├│w obcych w Islandii, kt├│ra przez d┼éugie lata nale┼╝a┼éa do Danii. Wyr├│┼╝niamy 3 g┼é├│wne dialekty j─Özyka du┼äskiego: jutlandzki, zelandzki i fio┼äski. Sam j─Özyk ┼éatwo rozpozna─ç po charakterystycznych znakach:┬á├Ž┬á(tak zwanych ÔÇ×motylkachÔÇŁ),┬á├Ş┬áoraz┬á├ą, przez co niekiedy ┼éatwo pomyli─ç go z norweskim. J─Özyki te s─ů sobie niezwykle bliskie. Za to odrobin─Ö dalej jest du┼äskiemu do szwedzkiego.

J─Özyka du┼äskiego┬ámo┼╝na si─Ö nauczy─ç podczas kursu du┼äskiego organizowanego przez szko┼é─Ö j─Özykow─ů Skrivanek. Warto m├│c si─Ö pochwali─ç┬áznajomo┼Ťci─ů du┼äskiego┬áw swoim CV.

Odkryj nieograniczone mo┼╝liwo┼Ťci w biznesie i ┼╝yciu prywatnym, rozwijaj─ůc swoje umiej─Ötno┼Ťci komunikacyjne z naszymi wszechstronnymi kursami j─Özykowymi. Nasze kursy zapewniaj─ů nie tylko znajomo┼Ť─ç j─Özyka, ale tak┼╝e narz─Ödzia niezb─Ödne do budowania mi─Ödzynarodowych relacji i osi─ůgania osobistego sukcesu w coraz bardziej globalizuj─ůcym si─Ö ┼Ťwiecie.
Maturalne
Konwersacyjne
Dla firm i Ciebie
Indywidualne
Online
Grupowe
0
kursant├│w w 2023
0
dost─Öpnych j─Özyk├│w
0
zrealizowanych lekcji w 2023
Rozpocznij swoj─ů edukacyjn─ů podr├│┼╝ z nami i odkryj, jak p┼éynna znajomo┼Ť─ç j─Özyka du┼äskiego mo┼╝e zmieni─ç Twoje ┼╝ycie. Nie czekaj, wype┼énij formularz lub sprawd┼║ ofert─Ö Ô×í´ŞĆ kurs├│w z du┼äskiego ´ŞĆÔşÉ w naszym sklepie online.

Aby wype┼éni─ç ten formularz, w┼é─ůcz obs┼éug─Ö JavaScript w przegl─ůdarce.

Klikaj─ůc ÔÇ×Prze┼ŤlijÔÇŁ akceptujesz zasady ochrony prywatno┼Ťci Skrivanek sp. z o.o.

Szukasz konkretnego kursu językowego? Sprawdź sklep szkoły językowej.

NAUKA DUŃSKIEGO DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

POMO┼╗EMY CI ZREALIZOWA─ć TWOJE ZA┼üO┼╗ENIA J─śZYKOWE, ABY┼Ü TY M├ôG┼ü OSI─äGN─ä─ć SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Witaj w Skrivanku, gdzie ka┼╝dy ÔÇô czy to dzia┼éaj─ůc indywidualnie, czy w grupie ÔÇô znajdzie drog─Ö do realizacji swoich cel├│w. Jeste┼Ťmy tutaj, aby wspiera─ç Ci─Ö w drodze do osobistego i zawodowego sukcesu, oferuj─ůc elastyczne kursy online dostosowane do Twoich potrzeb. Nasza oferta skierowana jest do os├│b na r├│┼╝nych poziomach zaawansowania i dostosowana jest do konkretnych bran┼╝y, co umo┼╝liwia nauk─Ö du┼äskiego w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu.

Korzystaj─ůc z naszych kurs├│w, zyskujesz dost─Öp do najwy┼╝szej jako┼Ťci materia┼é├│w edukacyjnych i mo┼╝liwo┼Ť─ç pracy z do┼Ťwiadczonymi lektorami. W Skrivanku wierzymy, ┼╝e nauka j─Özyk├│w ÔÇô w tym nauka j─Özyka du┼äskiego ÔÇô otwiera przed Tob─ů ┼Ťwiat nowych mo┼╝liwo┼Ťci. Do┼é─ůcz do nas i odkryj, jak mo┼╝emy pom├│c Ci osi─ůgn─ů─ç Twoje cele. Twoja przysz┼éo┼Ť─ç rozpoczyna si─Ö tutaj, w miejscu, gdzie pasja do nauki j─Özyka i profesjonalizm ┼é─ůcz─ů si─Ö, tworz─ůc idealne warunki dla Twojego rozwoju i osi─ůgania sukces├│w.

Poszukujesz sposobu na zwi─Ökszenie kompetencji j─Özykowych w swoim zespole? Szkolajezyk.pl oferuje wi─Öcej ni┼╝ kursy j─Özykowe ÔÇô to inwestycja w rozw├│j Twojej firmy. Nasze programy j─Özykowe, dostosowane do specyfiki bran┼╝owej, og├│lnej wiedzy biznesowej lub konkretnych potrzeb Twojego zespo┼éu, s─ů kluczem do globalnego sukcesu. Dzi─Öki profesjonalnemu wsparciu i regularnemu raportowaniu post─Öp├│w b─Ödziesz na bie┼╝─ůco z osi─ůgni─Öciami swoich pracownik├│w. Przeprowadzimy r├│wnie┼╝ szczeg├│┼éow─ů analiz─Ö poziomu j─Özykowego Twojego zespo┼éu, wykorzystuj─ůc rozmowy, testy online oraz narz─Ödzie audytowe FOCUS, aby dostosowa─ç program nauczania do Waszych potrzeb. Zarezerwuj spotkanie online i odkryj, jak nasza oferta mo┼╝e wspiera─ç Tw├│j biznes. Razem przekroczymy barier─Ö j─Özykow─ů, otwieraj─ůc drzwi do nowych mo┼╝liwo┼Ťci!

loga szkola grey
Opinie naszych uczni├│w i klient├│w
Ich pozytywne do┼Ťwiadczenia ┼Ťwiadcz─ů o skuteczno┼Ťci naszych metod i indywidualnym podej┼Ťciu.
Nasz cel to zapewnienie bogatej wiedzy i umiej─Ötno┼Ťci komunikacji w j─Özyku obcym.

Mia┼éem korepetycje z angielskiego dla programist├│w i jestem bardzo zadowolony. Na zaj─Öcia ucz─Öszcza┼éem przez kilka miesi─Öcy z olbrzymim entuzjazmem. Pan Karol (Korepetytor) przygotowywa┼é ┼Ťwietne materia┼éy oraz prowadzi┼é zaj─Öcia w bardzo ciekawy spos├│b. Opr├│cz angielskiego posiada wiedz─Ö z najnowszych technologii, tak┼╝e by┼éo co przerabia─ç pos┼éuguj─ůc si─Ö angielskim

Bardzo jestem zadowolona z lekcji, lektor z kt├│rym mamy zaj─Öcia jest bardzo zaanga┼╝owany i prowadzi zaj─Öcia w ciekawy spos├│b. Na zajeciach robimy r├│┼╝norodne formaty kt├│re nie pozwalaj─ů na nud─Ö. Wyj─ůtkowo uda┼éo mi si─Ö wi─Öc podtrzyma─ç moj─ů wewn─Ötrzn─ů motywacj─Ö i z tego si─Ö najbardziej ciesz─Ö, bo jest to niezmiernie trudne Zaj─Öcia mam ju┼╝ prawie rok, dwa razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej. Zaj─Öcia s─ů w biurze zaraz po pracy wi─Öc jest to du┼╝e u┼éatwienie.

Mam przyjemno┼Ť─ç wsp├│┼épracowa─ç ze Szko┼é─ů J─Özykowa Skrivanek. Szko┼éa oferuje ciekawe kursy , przygotowane do indywidualnych potrzeb kursant├│w. Jest rzeteln─ů i profesjonaln─ů firm─ů, z kt├│r─ů wsp├│┼épraca na ka┼╝dym etapie jest przyjemno┼Ťci─ů. Polecam !

Z us┼éug Szko┼éy J─Özykowej Skrivanek korzysta┼éam w ramach zaj─Ö─ç grupowych, organizowanych przez firm─Ö, w kt├│rej pracowa┼éam. Gdy poszukiwa┼éam platformy e-learningowej do nauki j─Özyka, a nast─Öpnie lektora do zaj─Ö─ç indywidualnych wybra┼éam r├│wnie┼╝ Skrivanka. Doceniam bardzo dobry kontakt z firm─ů i otwarto┼Ť─ç na klienta.

Wysoko oceniamy wsp├│┼éprac─Ö z zespo┼éem szko┼éy j─Özykowej Skrivanek pod k─ůtem organizacji. administracji i komunikacji na poszczeg├│lnych etapach projektu. Polecamy szko┼é─Ö j─Özykow─ů Skrivanek jako rzetelnego partnera, kt├│ry ┼Ťwiadczy oferowane us┼éugi z nale┼╝yt─ů staranno┼Ťci─ů oraz na najwy┼╝szym poziomie.

Stosowane rozwi─ůzania oraz odpowiednio dobrana kadra lektorska korzystnie wp┼éywaj─ů na rozw├│j kompetencji j─Özykowych pracownik├│w bior─ůcych udzia┼é w szkoleniach. Proces organizacji oraz administracji projektu umo┼╝liwia bardzo dobr─ů komunikacj─Ö i realizacj─Ö cel├│w biznesowych naszej organizacji.

Cenimy spos├│b monitorowania przebiegu procesu szkole┼ä i sprawn─ů komunikacj─Ö z zespo┼éem szko┼éy. Pracownicy biura za ka┼╝dym razem wspieraj─ů Dzia┼é HR w ustaleniu harmonogramu zaj─Ö─ç , dostosowuj─ůc si─Ö do naszych wytycznych i potrzeb. Pozostaj─ů te┼╝ w sta┼éym kontakcie z uczestnikami zaj─Ö─ç i s─ů otwarci na informacje zwrotne z ich strony.

SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA?
Elastyczno┼Ť─ç
Form─Ö oraz tre┼Ť─ç kurs├│w z du┼äskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji cel├│w, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz post─Öp├│w w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udzia┼é w kursach du┼äskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skal─ů CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Kursy du┼äskiego ciesz─ů si─Ö du┼╝─ů popularno┼Ťci─ů┬áw naszej szkole. W┼Ťr├│d naszych kursant├│w s─ů osoby, kt├│re:

  • zosta┼éy skierowane na szkolenie przez pracodawc─Ö (firmowe┬ákursy du┼äskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub┬áonline);
  • same podj─Ö┼éy decyzj─Ö o inwestycji w j─Özyk du┼äski (kursy indywidualne┬álub grupowe j─Özyka du┼äskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podj─ů┼ée┼Ť decyzj─Ö. Bierzesz si─Ö za┬ánauk─Ö du┼äskiego! Wci─ů┼╝ jeszcze jednak zastanawiasz si─Ö, jak powiniene┼Ť si─Ö uczy─ç, by osi─ůgn─ů─ç jak najlepsze efekty? Kt├│r─ů szko┼é─Ö j─Özykow─ů wybra─ç? Kt├│ra metoda i forma┬ánauki du┼äskiego┬áb─Ödzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu po┼Ťwi─Öci─ç na wyzwanie, jakim jest┬ánauka j─Özyka du┼äskiego?

Mamy nadziej─Ö, ┼╝e poni┼╝sze informacje pomog─ů odpowiedzie─ç na te pytania. Mo┼╝esz te┼╝ skontaktowa─ç si─Ö z nami, a my zaproponujemy Ci rozwi─ůzanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i cel├│w.

To zale┼╝y od celu, kt├│ry chcesz osi─ůgn─ů─ç.

Przygotowanie do┬áwa┼╝nego zadania w j─Özyku du┼äskim┬á(np. prezentacja, przem├│wienie lub spotkanie z klientem du┼äskoj─Özycznym) ÔÇô kilka spotka┼ä w ci─ůgu miesi─ůca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie┬ákonkretnych wyzwa┼ä osobistych lub zawodowych┬áwymagaj─ůcych pos┼éugiwania si─Ö┬áj─Özykiem du┼äskim┬áÔÇô kilka miesi─Öcy. Pami─Ötaj, ┼╝e praca nad konkretnym celem j─Özykowym nie mo┼╝e trwa─ç latami.

Og├│lne doskonalenie swoich umiej─Ötno┼Ťci w tym j─Özyku obcym┬áÔÇô regularny dwusemestralny┬ákurs j─Özyka du┼äskiego.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Je┼Ťli z g├│ry wiesz, ┼╝e nie b─Ödziesz mia┼é czasu na regularne spotkania z lektorem, rozwa┼╝ kurs du┼äskiego na platformie e-learningowej.

Dzi─Öki metodzie inteligentnych powt├│rek ca┼éy proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczno┼Ťci zapami─Ötywania spe┼énia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomo┼╝e Ci ustali─ç plan nauki, b─Ödzie wyja┼Ťnia┼é trudne dla Ciebie zagadnienia j─Özykowe, a tak┼╝e motywowa┼é Ci─Ö do nauki du┼äskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Je┼Ťli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zaj─Öcia stacjonarne lub nauk─Ö du┼äskiego online ÔÇö indywidualnie lub w grupie.

Lektor j─Özyka du┼äskiego lub native speaker ÔÇö na bie┼╝─ůco pracuje z Tob─ů nad konkretnym celem j─Özykowym, wykorzystuje materia┼éy, kt├│re Ciebie dotycz─ů, na bie┼╝─ůco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, je┼Ťli powy┼╝sze formy nauki nie do ko┼äca Ci─Ö przekonuj─ů? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem j─Özyka du┼älskiego, ale obawiasz si─Ö, ┼╝e samodzielna nauka j─Özyka du┼äskiego online nie przyniesie efekt├│w?

Blended-learning mo┼╝e by─ç rozwi─ůzaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku duńskim.

SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK
KURS J─śZYKA DU┼âSKIEGO

Rodzimych u┼╝ytkownik├│w┬áj─Özyka du┼äskiego┬ána ┼Ťwiecie jest oko┼éo 5,6 miliona. J─Özyki mniejszo┼Ťci w Danii to turecki oraz niemiecki. Na terytoriach zale┼╝nych, Wyspach Owczych oraz Grenlandii, u┼╝ywa si─Ö odpowiednio farerskiego i grenlandzkiego. Wi─Öksza cz─Ö┼Ť─ç Danii znajduje si─Ö na P├│┼éwyspie Jutlandzkim, a pozosta┼ée terytorium kraju stanowi─ů wyspy ÔÇô ponad 400, z kt├│rych 78 jest niezamieszkanych. Najbardziej popularnym ┼Ťrodkiem transportu w Danii s─ů rowery, kt├│rych liczba dwukrotnie przewy┼╝sza ilo┼Ť─ç samochod├│w.

Nauka j─Özyka du┼äskiego┬áwymaga czasu. Przed podr├│┼╝─ů po Danii warto jednak przyswoi─ç sobie cho─ç kilka przydatnych zwrot├│w.

Pomocy. ÔÇô Hj├Žlp /jelp/

Nie rozumiem. ÔÇô Jeg forst├ąr ikke. /jaj fesztyr ikke./

Zgubi┼éem si─Ö. ÔÇô Jeg faret vild. /jaj fart vild/

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? ÔÇô Hvor er hospitalet / pengeautomat / togstation? /vur e hospitalt/lanjautomat/ torjstsaszjun/

Dzi─Ökuj─Ö. ÔÇô Tak. /tak/

Dania (pe┼éna nazwa: Kr├│lestwo Danii) jest obecnie najstarsz─ů kr├│lewsk─ů monarchi─ů konstytucyjn─ů na ┼Ťwiecie, licz─ůc─ů sobie ponad 1000 lat, a g┼éow─ů pa┼ästwa jest kr├│lowa Ma┼égorzata II. Tradycyjnym ┼Ťwi─Ötem hucznie obchodzonym przez towarzyskich i rodzinnych Du┼äczyk├│w jest powitanie lata, czyli Wiecz├│r ┼Üwi─Ötoja┼äski. Ciekawym zwyczajem jest r├│wnie┼╝ Fastelavn, czyli tradycja budzenia rodzic├│w przez dzieci ÔÇ×biciem r├│zgamiÔÇŁ, kt├│ra wypada w poniedzia┼éek przed ┼Ürod─ů Popielcow─ů. Na terenie ca┼éego kraju mo┼╝na spotka─ç liczne pami─ůtki po Wikingach, a najwi─Öcej w zrekonstruowanym miasteczku niedaleko Frederikssund.

Z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů warto odwiedzi─ç stolic─Ö Danii, czyli Kopenhag─Ö, kt├│r─ů zamieszkiwa┼é jeden z najbardziej znanych Du┼äczyk├│w, bajkopisarz Hans Christian Andersen, oraz gdzie znajduj─ů si─Ö pi─Ökne Ogrody Tivoli. Kolejnym znanym i lubianym miejscem jest Legoland, czyli kraina zabawy, mieszcz─ůca si─Ö w Billund. LEGO to du┼äska firma, kt├│rej nazwa pochodzi od s┼é├│w┬áleg godt, czyli ÔÇ×baw si─Ö dobrzeÔÇŁ. Dla fan├│w muzyki strza┼éem w dziesi─ůtk─Ö mo┼╝e okaza─ç si─Ö wycieczka do Roskilde, dawnej stolicy Danii, gdzie odbywa si─Ö coroczny festiwal muzyczny.

Najlepsze w─Ödzone ryby mo┼╝na zje┼Ť─ç na wyspie Bornholm, a s┼éon─ů lukrecj─Ö, uwielbian─ů przez Du┼äczyk├│w, mo┼╝na kupi─ç niemal┼╝e w ka┼╝dym sklepie spo┼╝ywczym.

W Danii deszcze i ┼Ťniegi padaj─ů co drugi dzie┼ä, a mimo tego Du┼äczycy s─ů uwa┼╝ani za najszcz─Ö┼Ťliwszy nar├│d na ┼Ťwiecie.

┼╗adne miejsce w Danii nie jest oddalone od morza o wi─Öcej ni┼╝ 50 km.

W Danii w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest najwięcej laureatów Nagrody Nobla.

Du┼äczykiem z pochodzenia jest r├│wnie┼╝ za┼éo┼╝yciel Skype, Janus Friis, kt├│ry zbudowa┼é swoj─ů firm─Ö od zera, a nast─Öpnie odsprzeda┼é j─ů Microsoft w 2011 roku.

Du┼äczycy s─ů wiod─ůcymi producentami wiatrak├│w, kt├│rzy czerpi─ů ponad 28% energii z turbin wiatrowych.

W Kopenhadze mo┼╝na przej┼Ť─ç si─Ö najd┼éu┼╝sz─ů i najstarsz─ů ulic─ů dla pieszych, Str├Şget, kt├│ra ma prawie 3,2 km d┼éugo┼Ťci.

Jeste┼Ť zainteresowany nasz─ů ofert─ů?
Z przyjemno┼Ťci─ů przygotujemy ofert─Ö kurs├│w dla Twojej firmy.
chatsimple