Nauka duńskiego.
Kursy językowe online. stacjonarne. dla firm. dla Ciebie.
SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
NAUKA DUŃSKIEGO
POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE, ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty. To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji.

Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka duńskiego, biznesowy lub branżowy. Zbadamy też Twój obecny poziom języka duńskiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

loga szkola grey
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań językowych lub sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawdź ofertę sklepu online.

Formularz kontaktowy

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Kursy duńskiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (firmowe kursy duńskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o inwestycji w język duński (kursy indywidualne lub grupowe języka duńskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę duńskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki duńskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na wyzwanie, jakim jest nauka języka duńskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku duńskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem duńskojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem duńskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w tym języku obcym – regularny dwusemestralny kurs języka duńskiego.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA?
Elastyczność
Formę oraz treść kursów z duńskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji celów, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz postępów w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udział w kursach duńskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ naukę duńskiego na platformie e-learningowej.

Wówczas uczysz się, kiedy masz na czas i ochotę poświęcić się nauce duńskiego. Platforma jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki języka duńskiego, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki duńskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę duńskiego online – indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka duńskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, dopasowuje do Ciebie proces nauki, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki języka duńskiego nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka duńskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka duńskiego online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach po duńsku, w których przećwiczysz przyswojone samodzielnie duńskie słownictwo.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
KURS JĘZYKA DUŃSKIEGO

Język duński należy, tak jak język angielski, do języków germańskich, jednak do grupy skandynawskiej. Jest to język urzędowy nie tylko w Danii, ale również na Wyspach Owczych i Grenlandii – duńskich terytoriach autonomicznych. Ponadto to jeden z bardziej popularnych języków obcych w Islandii, która przez długie lata należała do Danii. Wyróżniamy 3 główne dialekty języka duńskiego: jutlandzki, zelandzki i fioński. Sam język łatwo rozpoznać po charakterystycznych znakach: æ (tak zwanych „motylkach”), ø oraz å, przez co niekiedy łatwo pomylić go z norweskim. Języki te są sobie niezwykle bliskie. Za to odrobinę dalej jest duńskiemu do szwedzkiego.

Języka duńskiego można się nauczyć podczas kursu duńskiego organizowanego przez szkołę językową Skrivanek. Warto móc się pochwalić znajomością duńskiego w swoim CV.

Rodzimych użytkowników języka duńskiego na świecie jest około 5,6 miliona. Języki mniejszości w Danii to turecki oraz niemiecki. Na terytoriach zależnych, Wyspach Owczych oraz Grenlandii, używa się odpowiednio farerskiego i grenlandzkiego. Większa część Danii znajduje się na Półwyspie Jutlandzkim, a pozostałe terytorium kraju stanowią wyspy – ponad 400, z których 78 jest niezamieszkanych. Najbardziej popularnym środkiem transportu w Danii są rowery, których liczba dwukrotnie przewyższa ilość samochodów.

Nauka języka duńskiego wymaga czasu. Przed podróżą po Danii warto jednak przyswoić sobie choć kilka przydatnych zwrotów.

Pomocy. – Hjælp /jelp/

Nie rozumiem. – Jeg forstår ikke. /jaj fesztyr ikke./

Zgubiłem się. – Jeg faret vild. /jaj fart vild/

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? – Hvor er hospitalet / pengeautomat / togstation? /vur e hospitalt/lanjautomat/ torjstsaszjun/

Dziękuję. – Tak. /tak/

Dania (pełna nazwa: Królestwo Danii) jest obecnie najstarszą królewską monarchią konstytucyjną na świecie, liczącą sobie ponad 1000 lat, a głową państwa jest królowa Małgorzata II. Tradycyjnym świętem hucznie obchodzonym przez towarzyskich i rodzinnych Duńczyków jest powitanie lata, czyli Wieczór Świętojański. Ciekawym zwyczajem jest również Fastelavn, czyli tradycja budzenia rodziców przez dzieci „biciem rózgami”, która wypada w poniedziałek przed Środą Popielcową. Na terenie całego kraju można spotkać liczne pamiątki po Wikingach, a najwięcej w zrekonstruowanym miasteczku niedaleko Frederikssund.

Z całą pewnością warto odwiedzić stolicę Danii, czyli Kopenhagę, którą zamieszkiwał jeden z najbardziej znanych Duńczyków, bajkopisarz Hans Christian Andersen, oraz gdzie znajdują się piękne Ogrody Tivoli. Kolejnym znanym i lubianym miejscem jest Legoland, czyli kraina zabawy, mieszcząca się w Billund. LEGO to duńska firma, której nazwa pochodzi od słów leg godt, czyli „baw się dobrze”. Dla fanów muzyki strzałem w dziesiątkę może okazać się wycieczka do Roskilde, dawnej stolicy Danii, gdzie odbywa się coroczny festiwal muzyczny.

Najlepsze wędzone ryby można zjeść na wyspie Bornholm, a słoną lukrecję, uwielbianą przez Duńczyków, można kupić niemalże w każdym sklepie spożywczym.

W Danii deszcze i śniegi padają co drugi dzień, a mimo tego Duńczycy są uważani za najszczęśliwszy naród na świecie.

Żadne miejsce w Danii nie jest oddalone od morza o więcej niż 50 km.

W Danii w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest najwięcej laureatów Nagrody Nobla.

Duńczykiem z pochodzenia jest również założyciel Skype, Janus Friis, który zbudował swoją firmę od zera, a następnie odsprzedał ją Microsoft w 2011 roku.

Duńczycy są wiodącymi producentami wiatraków, którzy czerpią ponad 28% energii z turbin wiatrowych.

W Kopenhadze można przejść się najdłuższą i najstarszą ulicą dla pieszych, Strøget, która ma prawie 3,2 km długości.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Z przyjemnością przygotujemy ofertę kursów dla Twojej firmy.