Nauka duńskiego

Sprawd┼║, jak mo┼╝emy Ci pom├│c osi─ůgn─ů─ç Twoje cele zawodowe
i osobiste zwi─ůzane z j─Özykiem du┼äskim.
cover

NAUKA J─śZYKA Du┼äskiego

1

Komunikuj si─Ö skutecznie po du┼äsku, rozwijaj swoje kompetencje, awansuj, wzmacniaj relacje oraz buduj zaufanie w┼Ťr├│d wsp├│┼épracownik├│w zagranicznych dzi─Öki nauce j─Özyka du┼äskiego ze szko┼é─ů j─Özykow─ů Skrivanek!

Sprawd┼║ jak mo┼╝emy Ci pom├│c osi─ůgn─ů─ç cele zawodowe oraz osobiste zwi─ůzane z nauk─ů j─Özyka du┼äskiego!

Elastyczno┼Ť─ç ÔÇô form─Ö oraz tre┼Ť─ç kurs├│w z du┼äskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta ÔÇô ka┼╝dy Kursant otrzymuje dost─Öp do swojego profilu, w kt├│rym znajduj─ů si─Ö informacj─Ö na temat zaj─Ö─ç z j─Özyka du┼äskiego, grafiku, zada┼ä domowych oraz materia┼é├│w zrealizowanych podczas zaj─Ö─ç.
Bezp┼éatne odwo┼éanie zaj─Ö─ç ÔÇô umo┼╝liwiamy bezp┼éatne odwo┼éanie zaj─Ö─ç na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Certyfikaty ÔÇô udzia┼é w kursach du┼äskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skal─ů CEFR.
Unikalna metoda EFFECTO ÔÇô nasi lektorzy j─Özyka du┼äskiego pracuj─ů w oparciu o metod─Ö opracowan─ů przez szko┼é─Ö j─Özykow─ů Skrivanek, kt├│ra k┼éadzie nacisk na praktyczny trening kompetencji j─Özykowych podczas zaj─Ö─ç.

Poznaj nasz─ů unikaln─ů metod─Ö nauczania

metoda effecto

Je┼Ťli jeste┼Ť zainteresowany wsp├│┼éprac─ů, chcesz dowiedzie─ç si─Ö wi─Öcej na temat naszych rozwi─ůza┼ä j─Özykowych lub sprawdzi─ç, czy s─ů one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawd┼║ ofert─Ö sklepu online.

  Firma / Imi─Ö i Nazwisko (wymagane) Numer telefonu Adres email (wymagane) Temat Tre┼Ť─ç wiadomo┼Ťci
  Zaufali nam:
  klienci szkoła językowa

  NAUKA DU┼âSKIEGO ÔÇô
  DLA KOGO I GDZIE?

  1

  Kursy du┼äskiego ciesz─ů si─Ö du┼╝─ů popularno┼Ťci─ů┬áw naszej szkole. W┼Ťr├│d naszych kursant├│w s─ů osoby, kt├│re:

  • zosta┼éy skierowane na szkolenie przez pracodawc─Ö (firmowe┬ákursy du┼äskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podj─Ö┼éy decyzj─Ö o inwestycji w j─Özyk du┼äski (kursy indywidualne lub grupowe j─Özyka du┼äskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

  KURS DU┼âSKIEGO ÔÇô
  JAK DŁUGO?

  1

  To zale┼╝y od celu, kt├│ry chcesz osi─ůgn─ů─ç.

  Przygotowanie do┬áwa┼╝nego zadania w j─Özyku du┼äskim (np. prezentacja, przem├│wienie lub spotkanie z klientem du┼äskoj─Özycznym) ÔÇô kilka spotka┼ä w ci─ůgu miesi─ůca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

  Realizowanie┬ákonkretnych wyzwa┼ä osobistych lub zawodowych wymagaj─ůcych pos┼éugiwania si─Ö j─Özykiem du┼äskim ÔÇô kilka miesi─Öcy. Pami─Ötaj, ┼╝e praca nad konkretnym celem j─Özykowym nie mo┼╝e trwa─ç latami.

  Og├│lne doskonalenie swoich umiej─Ötno┼Ťci w tym j─Özyku obcym ÔÇô regularny dwusemestralny kurs j─Özyka du┼äskiego.

  WYBRAŁEŚ KURS DUŃSKIEGO
  ÔÇô CO DALEJ?

  1

  No dobrze. Podj─ů┼ée┼Ť decyzj─Ö. Bierzesz si─Ö za┬ánauk─Ö du┼äskiego! Wci─ů┼╝ jeszcze jednak zastanawiasz si─Ö, jak powiniene┼Ť si─Ö uczy─ç, by osi─ůgn─ů─ç jak najlepsze efekty? Kt├│r─ů szko┼é─Ö j─Özykow─ů wybra─ç? Kt├│ra metoda i forma┬ánauki du┼äskiego b─Ödzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu po┼Ťwi─Öci─ç na wyzwanie, jakim jest nauka j─Özyka du┼äskiego?

  Mamy nadziej─Ö, ┼╝e poni┼╝sze informacje pomog─ů odpowiedzie─ç na te pytania. Mo┼╝esz te┼╝ skontaktowa─ç si─Ö z nami, a my zaproponujemy Ci rozwi─ůzanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i cel├│w.

  POMO┼╗EMY CI ZREALIZOWA─ć TWOJE CELE J─śZYKOWE,
  ABY┼Ü TY M├ôG┼ü OSI─äGN─ä─ć SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

  Ka┼╝da z os├│b, kt├│re trafiaj─ů do naszej szko┼éy, chce zrealizowa─ç sw├│j w┼éasny cel zawodowy b─ůd┼║ osobisty:

  • potrzebuje j─Özyka du┼äskiego do pracy (negocjacje, spotkania biznesowe),
  • chce m├│wi─ç p┼éynniej po du┼äsku,
  • chce, by kurs du┼äskiego otworzy┼é jej drzwi do nowych obszar├│w dzia┼éania,
  • uwielbia podr├│┼╝owa─ç i chce swobodnie kontaktowa─ç si─Ö z obcokrajowcami w j─Özyku du┼äskim.

  To w┼éa┼Ťnie od sprecyzowania Twojego celu j─Özykowego zaczynamy nasz─ů wsp├│┼éprac─Ö. Ma to ogromny wp┼éyw na Twoj─ů motywacj─Ö do nauki du┼äskiego i to, ┼╝e wytrwasz w swoim postanowieniu. P├│┼║niej wsp├│┼étworzymy ten proces. Ty masz sw├│j cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jeste┼Ť. Jednym s┼éowem, ca┼éy czas trzymamy r─Ök─Ö na pulsie.

  W zale┼╝no┼Ťci od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs og├│lny j─Özyka du┼äskiego, biznesowy kurs j─Özykowy lub bran┼╝owe lekcje du┼äskiego.

  Zbadamy te┼╝ Tw├│j obecny poziom znajomo┼Ťci j─Özyka du┼äskiego ÔÇô podczas rozmowy ustnej, za pomoc─ů testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narz─Ödzia do audyt├│w j─Özykowych FOCUS.

  JAK B─śDZIE WYGL─äDA┼ü TW├ôJ KURS DU┼âSKIEGO?

  Kolej na okre┼Ťlenie formy szkolenia. Jak my┼Ťlisz, kt├│ra opcja b─Ödzie dla Ciebie najwygodniejsza?

  SPOTKANIA Z LEKTOREM

  1

  Je┼Ťli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zaj─Öcia stacjonarne lub nauk─Ö du┼äskiego online ÔÇô indywidualnie lub w grupie.

  Lektor j─Özyka du┼äskiego lub native speaker na bie┼╝─ůco pracuje z Tob─ů nad konkretnym celem j─Özykowym, dopasowuje do Ciebie proces nauki, wykorzystuje materia┼éy, kt├│re Ciebie dotycz─ů, na bie┼╝─ůco przekazuje Ci feedback.

  Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

  PLATFORMA E-LEARNINGOWA

  1

  Je┼Ťli z g├│ry wiesz, ┼╝e nie b─Ödziesz mia┼é czasu na regularne spotkania z lektorem, rozwa┼╝ nauk─Ö du┼äskiego na platformie e-learningowej.

  W├│wczas uczysz si─Ö, kiedy masz na czas i ochot─Ö po┼Ťwi─Öci─ç si─Ö nauce du┼äskiego. Platforma jest dost─Öpna 24h na dob─Ö z dowolnego miejsca z dost─Öpem do internetu.

  Nasz tutor online pomo┼╝e Ci ustali─ç plan nauki j─Özyka du┼äskiego, b─Ödzie wyja┼Ťnia┼é trudne dla Ciebie zagadnienia j─Özykowe, a tak┼╝e motywowa┼é Ci─Ö do nauki du┼äskiego.

  BLENDED-LEARNING

  1

  Co, je┼Ťli powy┼╝sze formy nauki j─Özyka du┼äskiego nie do ko┼äca Ci─Ö przekonuj─ů? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem j─Özyka du┼äskiego, ale obawiasz si─Ö, ┼╝e samodzielna nauka du┼äskiego online nie przyniesie efekt├│w?

  Blended-learning mo┼╝e by─ç rozwi─ůzaniem dla Ciebie.

  Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

  Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach po duńsku, w których przećwiczysz przyswojone samodzielnie duńskie słownictwo.

  Dlaczego warto uczyć się języka duńskiego?

  J─Özyk du┼äski nale┼╝y, tak jak j─Özyk angielski, do j─Özyk├│w germa┼äskich, jednak do grupy skandynawskiej. Jest to j─Özyk urz─Ödowy nie tylko w Danii, ale r├│wnie┼╝ na Wyspach Owczych i Grenlandii ÔÇô du┼äskich terytoriach autonomicznych. Ponadto to jeden z bardziej popularnych j─Özyk├│w obcych w Islandii, kt├│ra przez d┼éugie lata nale┼╝a┼éa do Danii. Wyr├│┼╝niamy 3 g┼é├│wne dialekty j─Özyka du┼äskiego: jutlandzki, zelandzki i fio┼äski. Sam j─Özyk ┼éatwo rozpozna─ç po charakterystycznych znakach: ├Ž (tak zwanych ÔÇ×motylkachÔÇŁ), ├Ş oraz ├ą, przez co niekiedy ┼éatwo pomyli─ç go z norweskim. J─Özyki te s─ů sobie niezwykle bliskie. Za to odrobin─Ö dalej jest du┼äskiemu do szwedzkiego.

  J─Özyka du┼äskiego mo┼╝na si─Ö nauczy─ç podczas kursu du┼äskiego organizowanego przez szko┼é─Ö j─Özykow─ů Skrivanek. Warto m├│c si─Ö pochwali─ç znajomo┼Ťci─ů du┼äskiego w swoim CV.

  Ministatystyki

  Rodzimych u┼╝ytkownik├│w j─Özyka du┼äskiego na ┼Ťwiecie jest oko┼éo 5,6 miliona. J─Özyki mniejszo┼Ťci w Danii to turecki oraz niemiecki. Na terytoriach zale┼╝nych, Wyspach Owczych oraz Grenlandii, u┼╝ywa si─Ö odpowiednio farerskiego i grenlandzkiego. Wi─Öksza cz─Ö┼Ť─ç Danii znajduje si─Ö na P├│┼éwyspie Jutlandzkim, a pozosta┼ée terytorium kraju stanowi─ů wyspy ÔÇô ponad 400, z kt├│rych 78 jest niezamieszkanych. Najbardziej popularnym ┼Ťrodkiem transportu w Danii s─ů rowery, kt├│rych liczba dwukrotnie przewy┼╝sza ilo┼Ť─ç samochod├│w.

  Minirozm├│wki w podr├│┼╝y

  Nauka j─Özyka du┼äskiego wymaga czasu. Przed podr├│┼╝─ů po Danii warto jednak przyswoi─ç sobie cho─ç kilka przydatnych zwrot├│w.

  Pomocy. ÔÇô Hj├Žlp /jelp/

  Nie rozumiem. ÔÇô Jeg forst├ąr ikke. /jaj fesztyr ikke./

  Zgubi┼éem si─Ö. ÔÇô Jeg faret vild. /jaj fart vild/

  Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? ÔÇô Hvor er hospitalet / pengeautomat / togstation? /vur e hospitalt/lanjautomat/ torjstsaszjun/

  Dzi─Ökuj─Ö. ÔÇô Tak. /tak/

  nauka duńskiego
  nauka duńskiego

  Kultura w pigułce

  Dania (pe┼éna nazwa: Kr├│lestwo Danii) jest obecnie najstarsz─ů kr├│lewsk─ů monarchi─ů konstytucyjn─ů na ┼Ťwiecie, licz─ůc─ů sobie ponad 1000 lat, a g┼éow─ů pa┼ästwa jest kr├│lowa Ma┼égorzata II. Tradycyjnym ┼Ťwi─Ötem hucznie obchodzonym przez towarzyskich i rodzinnych Du┼äczyk├│w jest powitanie lata, czyli Wiecz├│r ┼Üwi─Ötoja┼äski. Ciekawym zwyczajem jest r├│wnie┼╝ Fastelavn, czyli tradycja budzenia rodzic├│w przez dzieci ÔÇ×biciem r├│zgamiÔÇŁ, kt├│ra wypada w poniedzia┼éek przed ┼Ürod─ů Popielcow─ů. Na terenie ca┼éego kraju mo┼╝na spotka─ç liczne pami─ůtki po Wikingach, a najwi─Öcej w zrekonstruowanym miasteczku niedaleko Frederikssund.

  Miniprzewodnik

  Z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů warto odwiedzi─ç stolic─Ö Danii, czyli Kopenhag─Ö, kt├│r─ů zamieszkiwa┼é jeden z najbardziej znanych Du┼äczyk├│w, bajkopisarz Hans Christian Andersen, oraz gdzie znajduj─ů si─Ö pi─Ökne Ogrody Tivoli. Kolejnym znanym i lubianym miejscem jest Legoland, czyli kraina zabawy, mieszcz─ůca si─Ö w Billund. LEGO to du┼äska firma, kt├│rej nazwa pochodzi od s┼é├│w leg godt, czyli ÔÇ×baw si─Ö dobrzeÔÇŁ. Dla fan├│w muzyki strza┼éem w dziesi─ůtk─Ö mo┼╝e okaza─ç si─Ö wycieczka do Roskilde, dawnej stolicy Danii, gdzie odbywa si─Ö coroczny festiwal muzyczny.

  Warto wiedzie─ç!

  Najlepsze w─Ödzone ryby mo┼╝na zje┼Ť─ç na wyspie Bornholm, a s┼éon─ů lukrecj─Ö, uwielbian─ů przez Du┼äczyk├│w, mo┼╝na kupi─ç niemal┼╝e w ka┼╝dym sklepie spo┼╝ywczym.

  W Danii deszcze i ┼Ťniegi padaj─ů co drugi dzie┼ä, a mimo tego Du┼äczycy s─ů uwa┼╝ani za najszcz─Ö┼Ťliwszy nar├│d na ┼Ťwiecie.

  ┼╗adne miejsce w Danii nie jest oddalone od morza o wi─Öcej ni┼╝ 50 km.

  W Danii w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest najwięcej laureatów Nagrody Nobla.

  Du┼äczykiem z pochodzenia jest r├│wnie┼╝ za┼éo┼╝yciel Skype, Janus Friis, kt├│ry zbudowa┼é swoj─ů firm─Ö od zera, a nast─Öpnie odsprzeda┼é j─ů Microsoft w 2011 roku.

  Du┼äczycy s─ů wiod─ůcymi producentami wiatrak├│w, kt├│rzy czerpi─ů ponad 28% energii z turbin wiatrowych.

  W Kopenhadze mo┼╝na przej┼Ť─ç si─Ö najd┼éu┼╝sz─ů i najstarsz─ů ulic─ů dla pieszych, Str├Şget, kt├│ra ma prawie 3,2 km d┼éugo┼Ťci.