Nauka czeskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z nauką czeskiego.
cover

NAUKA CZESKIEGO
– DLA KOGO I GDZIE?

1

Nauka języka czeskiego cieszy się coraz większą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

 •  zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę
  (kursy firmowe czeskiego, indywidualne
  lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie
  w Warszawie lub online);
 •  same podjęły decyzję o inwestycji w lekcje czeskiego
  (kursy indywidualne lub grupowa nauka języka czeskiego,
  z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie
  lub Lublinie, online).

Chcesz nauczyć się czeskiego? Zapoznaj się z naszą ofertą!

KURS CZESKIEGO
– JAK DŁUGO?

1

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku czeskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem)  kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem czeskim  kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami, ale w bardzo krótkim czasie nie opanujesz też kompleksowo języka.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności posługiwania się czeskim regularny dwusemestralny kurs języka czeskiego.

WYBRAŁEŚ KURS CZESKIEGO
– CO DALEJ?

1

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę czeskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki czeskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

 • potrzebuje czeskiego do pracy,
 • chce mówić płynniej po czesku,
 • chce czuć się pewniej podczas small talk po czesku,
 • uwielbia podróżować i chce swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami.

To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka czeskiego, biznesowy lub branżowy.

Zbadamy też Twój obecny poziom języka czeskiego podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

nauka czeskiego online
140,00 6.400,00 
JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA NAUKA CZESKIEGO?
Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

1

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę czeskiego online indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka czeskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

1

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs czeskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki czeskiego.

BLENDED-LEARNING

1

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka czeskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku czeskim.

Dlaczego warto uczyć się języka czeskiego?

Dźwięk języka czeskiego wywołuje uśmiech na twarzach Polaków. Bawią nas zwroty, które pozornie przypominają język polski, co sprawia, że traktujemy język czeski z przymrużeniem oka i rzadko wybieramy go jako język obcy do nauki. Jest to jednak błąd – nauka czeskiego może być bardzo opłacalna i łatwiejsza dla osoby, która ma już opanowany język polski. Należy pamiętać, że język czeski jest językiem biznesu – wiele ważnych światowych firm (mowa głównie o przemyśle samochodowym) ma swoje siedziby właśnie w Czechach.

Dużo polskich firm na stałe współpracuje z importerami i eksporterami z Czech, co sprawia, że osoby znające oba języki mogą liczyć na naprawdę świetne oferty pracy.

Pomyśl o zwiększeniu swojej konkurencyjności na rynku pracy i postaw na naukę języka czeskiego w szkole językowej Skrivanek!

Ministatystyki

Według Banku Światowego Czechy należą do 31 najbogatszych krajów świata pod względem dochodów na jednego mieszkańca. Bezrobocie jest od dłuższego czasu na niskim poziomie, znacznie poniżej średniej krajów rozwiniętych. Na podstawie danych Institute for Economics and Peace zawartych w Global Peace Index Czechy są 10. najbezpieczniejszym krajem świata pod względem zagrożenia wojną i występowania przestępczości fizycznej.

Warto również wspomnieć, że Czechy są jednym z trzech (obok Niemiec i Wielkiej Brytanii) głównych krajów, do których Polska eksportuje swoje towary, co stanowi naprawdę dobry powód, aby poważnie rozważyć naukę języka czeskiego na kursie językowym.

nauka czeskiego
nauka czeskiego
nauka czeskiego

Minirozmówki w podróży

Przed podróżą do Czech warto zadbać przynajmniej o podstawowy zasób słownictwa i poznać kilka podstawowych zwrotów, takich jak np.:

Ano – tak
Ne – nie
Dĕkuji lub Dĕkuju. – Dziękuję.
Není zač / lub / Za málo / lub / Rádo se stalo. – Proszę bardzo / Nie ma za co.
Prosίm. – Proszę.
Ahoj! – Cześć! (powitanie)
Čau! – Pa!

Miniprzewodnik

Będąc w Pradze – stolicy kraju – warto odwiedzić: Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha (św. Adalberta), Złotą Uliczkę oraz Most Karola.

Czechy Środkowe to obszar słynący z zamków. Warto tam zobaczyć: Karlštejn – słynny zamek króla Karola IV, Koivoklátsko – zamek otoczony rezerwatem przyrody (UNESCO) oraz Konopišti – stary zamek w malowniczym otoczeniu.

Fani skoków narciarskich powinni wybrać się w Karkonosze i zobaczyć słynną skocznię mamucią w Harrachovie.

Czechy są pięknym krajem, który warto odwiedzić. Przed zaplanowaniem podróży pomyśl również o nauce czeskiego – dzięki znajomości języka lepiej poznasz ten wspaniały kraj oraz jego mieszkańców.