Nauka czeskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe

i osobiste związane z nauką czeskiego.

NAUKA CZESKIEGO
— DLA KOGO I GDZIE?
 

Nauka angielskiego cieszy się największą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę
(kursy firmowe czeskiego, indywidualne
lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie
w Warszawie lub online);
 
same podjęły decyzję o inwestycji w czeskie
(kursy indywidualne lub grupowa nauka czeskiego,
z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie
lub Lublinie, online).

KURS CZESKIEGO
— JAK DŁUGO?
 

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku czeskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem) kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem czeskim kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku czeskim regularny kurs dwusemestralny.

WYBRAŁEŚ KURS CZESKIEGO
— CO DALEJ?
 

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę czeskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki czeskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE
 

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:
 
potrzebuje czeskiego do pracy,
chce mówić płynniej po czesku,
chce czuć się pewniej podczas small talk po czesku,
uwielbia podróżować i chce swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami.
 
To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.
 

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka czeskiego, biznesowy lub branżowy.

Zbadamy też Twój obecny poziom języka angielskiego podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA NAUKA CZESKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę czeskiego online indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka czeskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs czeskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki czeskiego.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka czeskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku angielskim.

Dlaczego warto uczyć się języka czeskiego?

Dźwięk języka czeskiego wywołuje uśmiech na twarzach Polaków. Bawią nas zwroty, które pozornie przypominają język polski, co sprawia, że traktujemy czeski z przymrużeniem oka i rzadko wybieramy go jako język obcy do nauki. Jest to jednak błąd, a nauka czeskiego może być bardzo opłacalna. Należy pamiętać, że czeski jest językiem biznesu- wiele ważnych światowych firm (mowa głównie o przemyśle samochodowym) ma swoje siedziby właśnie w Czechach..

Dużo polskich firm na stałe współpracuje z importerami i eksporterami z Czech, co sprawia, że osoby znające oba języki mogą liczyć na naprawdę świetne oferty pracy.

Pomyśl o zwiększeniu swojej konkurencyjności na rynku pracy i postaw na naukę języka czeskiego w szkole językowej Skrivanek!

Ministatystyki

Według Banku Światowego Czechy należą do 31 najbogatszych krajów świata pod względem dochodów na jednego mieszkańca. Bezrobocie jest od dłuższego czasu na niskim poziomie, znacznie poniżej średniej krajów rozwiniętych. Na podstawie danych Institute for Economics and Peace zawartych w Global Peace Index Czechy są 10. najbezpieczniejszym krajem świata pod względem zagrożenia wojną i występowania przestępczości fizycznej.

Warto również wspomnieć, że Czechy są jednym z trzech (obok Niemiec i Wielkiej Brytanii) głównych krajów, do których Polska eksportuje swoje towary, co stanowi naprawdę dobry powód aby poważnie rozważyć naukę języka czeskiego na kursie językowym.

Minirozmówki w podróży

Podczas podróży do Czech warto znać kilka podstawowych zwrotów, takich jak np.:

ano – tak
ne – nie
Dĕkuji lub Dĕkuju – Dziękuję.
Není zač / lub / Za málo / lub / Rádo se stalo – Proszę bardzo / Nie ma za co
Prosίm – Proszę

Ahoj! – Cześć! (powitanie)
Čau! – Pa!

Miniprzewodnik

Będąc w Pradze- stolicy kraju- warto odwiedzić: Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha (św. Adalberta), Złotą Uliczkę oraz Most Karola.

Czechy Środkowe to obszar słynący z zamków. Warto tam zobaczyć: Karlštejn – słynny zamek króla Karola IV, Koivoklátsko – zamek otoczony rezerwatem przyrody (UNESCO) oraz Konopišti – stary zamek w malowniczym otoczeniu.

Fani skoków narciarskich powinni wybrać się w Karkonosze i zobaczyć słynną skocznię mamucią w Harrachovie.

Czechy są pięknym krajem, który warto odwiedzić. Przed zaplanowaniem podróży pomyśl również o nauce języka czeskiego- dzięki znajomości języka lepiej poznasz ten wspaniały kraj oraz jego mieszkańców.

5788

Justyna Różniecka

Koordynator ds. szkoleń językowych

5790

Aleksandra Śnitko

Key Account Manager