Nauka rosyjskiego w Skrivanku

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z językiem rosyjskim.
cover

NAUKA JĘZYKA rosyjskiego

1

Komunikuj się skutecznie po rosyjsku, rozwijaj swoje kompetencje, awansuj, wzmacniaj relacje oraz buduj zaufanie wśród współpracowników zagranicznych dzięki nauce języka rosyjskiego ze szkołą językową Skrivanek!

Sprawdź jak możemy Ci pomóc osiągnąć cele zawodowe oraz osobiste związane z nauką języka rosyjskiego!

Elastyczność – formę oraz treść kursów z rosyjskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta – każdy Kursant otrzymuje dostęp do swojego profilu, w którym znajdują się informacje na temat zajęć z języka rosyjskiego, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Bezpłatne odwołanie zajęć – umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Certyfikaty – udział w kursach rosyjskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Unikalna metoda EFFECTO – nasi lektorzy języka rosyjskiego pracują w oparciu o metodę opracowaną przez szkołę językową Skrivanek, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Poznaj naszą unikalną metodę nauczania

metoda effecto

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań językowych lub sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawdź ofertę sklepu online.

  Firma / Imię i Nazwisko (wymagane) Numer telefonu Adres email (wymagane) Temat Treść wiadomości captcha
  Zaufali nam:
  klienci szkoła językowa

  NAUKA ROSYJSKIEGO
  – DLA KOGO I GDZIE?

  1

  Język rosyjski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.  Kursy tego języka wybierają w naszej szkole osoby, które:

  • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (kursy firmowe rosyjskiego, indywidualne
   lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie
   w Warszawie lub online);
  •  same podjęły decyzję o inwestycji w rosyjski
   (kursy indywidualne lub grupowe języka rosyjskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

  KURS ROSYJSKIEGO
  – JAK DŁUGO?

  1

  To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

  Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku rosyjskim (np. negocjacje lub spotkanie z klientem rosyjskojęzycznym) — kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

  Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem rosyjskim — kilka miesięcy. Jeśli skupimy się na konkretnych celach językowych, nauka języka rosyjskiego z pewnością nie będzie trwała latami!

  Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku rosyjskim — regularny kurs dwusemestralny, który nauczy posługiwania się rosyjskim w życiu codziennym.

  WYBRAŁEŚ KURS ROSYJSKIEGO
  – CO DALEJ?

  1

  No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę rosyjskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki rosyjskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę?

  Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

  POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
  ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

  Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

  • potrzebuje rosyjskiego do pracy w takich branżach jak szeroko rozumiany biznes, IT, sektor bankowy i prawny, finanse, służby cywilne oraz wojsko,
  • chce swobodnie komunikować się z rosyjskojęzycznymi współpracownikami,
  • chce, by nauka rosyjskiego otworzyła jej drzwi do kariery i nowych obszarów biznesowych,

  To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki rosyjskiego i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

  W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka rosyjskiego, biznesowy lub branżowy.

  Zbadamy też Twój obecny poziom języka rosyjskiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

  JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA NAUKA ROSYJSKIEGO?

  Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

  SPOTKANIA Z LEKTOREM

  1

  Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę rosyjskiego online — indywidualnie lub w grupie.

  Lektor języka rosyjskiego, którego językiem ojczystym jest język polski, lub native speaker (osoba przygotowana do tego, żeby uczyć języka rosyjskiego) na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

  Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

  PLATFORMA E-LEARNINGOWA

  1

  Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs rosyjskiego na platformie e-learningowej.

  Wówczas uczysz się, kiedy masz na to czas i ochotę. Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki języka rosyjskiego przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania. Platforma stworzona dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem rosyjskim (poziomy A0–B1).

  BLENDED-LEARNING

  1

  Co, jeśli powyższe formy nauki języków nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka rosyjskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka rosyjskiego z wykorzystaniem programu nie przyniesie efektów?

  Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie – to połączenie samodzielnej nauki i współpracy z lektorem.

  Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

  Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku rosyjskim.

  Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?

  Nauka języka obcego to coś, co zawsze przynosi korzyści. Ale dlaczego warto się uczyć właśnie rosyjskiego?

  Język rosyjski należy do grupy języków wschodniosłowiańskich i jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie, Kazachstanie i na Białorusi. Ponadto jest on także używany w krajach, w których nie ma statusu oficjalnego, czyli między innymi w Uzbekistanie, na Łotwie, Ukrainie, Mołdawii, Litwie czy Estonii. Zajmując piąte miejsce na świecie pod względem ilości użytkowników, rosyjski zyskuje ciągle na popularności, o czym świadczy rosnąca liczba osób uczęszczających na kurs rosyjskiego. Dzięki nauce języka rosyjskiego i później jego znajomości możemy więc zyskać możliwość komunikacji z naprawdę dużą grupą ludzi.

  Ministatystyki

  Język rosyjski jest używany przez prawie 300 milionów ludzi, z czego około 150 mln osób posługuje się nim jako pierwszym językiem. Rosyjski to również jeden z pięciu oficjalnych i jednocześnie jeden z sześciu konferencyjnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych, którego można się skutecznie nauczyć w ramach tradycyjnych lekcji języka rosyjskiego.

  nauka rosyjskiego
  nauka rosyjskiego
  nauka rosyjskiego

  Minirozmówki w podróży

  Podczas podróży po terenach Federacji Rosyjskiej czy krajach byłego Związku Radzieckiego z pewnością przyda się znajomość kilku podstawowych zwrotów, takich jak np.:

  Pomocy. – Помогите мне. /Pomogite mnie!/

  Nie rozumiem. – Я не понимаю. /Ja ne ponimaju/

  Zgubiłem się. – Я потерялся. /Ja potjeralsja/

  Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? – Где находится больница / Банкомат/ Железнодорожная станция? /Gdje nahodjtsja balnica/ bankomat/ żeljeznorożnaja stancja/

  Dziękuję. – Благодарю вас/Спасибо. /blagadarju was/ spasiba/

  Wypróbuj nasze rozmówki z języka rosyjskiego.

  Język rosyjski – ciekawostki

  Współczesny język rosyjski posługuje się pismem zwanym grażdanką, czyli graficzną i uproszczoną odmianą cyrylicy, której można nauczyć się na lekcjach języka rosyjskiego z lektorem polskim lub rodowitym użytkownikiem. W języku tym nie występuje słowo „lub”, gdyż może prowadzić ono do nieporozumień. Rosyjskie mur, mur oznacza polskie „miau, miau”, a językiem ter na półwyspie Kola, posługuje się obecnie zaledwie dwóch starszych użytkowników. Co ciekawe, Rosjanie nie posługują się także słowem „proszę”.

  Miniprzewodnik

  Moskwa, czyli największe miasto w Europie, słynie z 33 drapaczy chmur oraz prawie 500 mostów i najlepszego systemu metra na świecie. U podnóży góry Ałtaj na Syberii warto zwiedzić zamarznięte grobowce, a w Petersburgu, zwanym Wenecją północy, zobaczyć najwyższy budowany obecnie wieżowiec w Europie, czyli Łachta Centr. Podróżując po Federacji Rosyjskiej, np. Koleją Transsyberyjską, należy pamiętać o istniejącej w Moskwie tzw. policji turystycznej, o występujących w Rosji 10 strefach czasowych oraz o 15 tajnych tzw. miastach zamkniętych, do których turyści nie mają wstępu. Warto pojechać także do Jekaterynburga, który należy do grona 12 idealnych miast świata według UNESCO, a porozumiewanie się z Rosjanami umożliwi nam znajomość ich języka ojczystego, którą można doskonalić na kursach konwersacyjnych podczas nauki z języka rosyjskiego. Już teraz zapisz się na kurs i rozpocznij naukę tego pięknego języka!