Nauka rosyjskiego w Skrivanku

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z językiem rosyjskim.
cover
NAUKA ROSYJSKIEGO
— DLA KOGO I GDZIE?
1

Język rosyjski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.  Kursy tego języka wybierają w naszej szkole osoby, które:

 • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (kursy firmowe rosyjskiego, indywidualne
  lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie
  w Warszawie lub online);
 •  same podjęły decyzję o inwestycji w rosyjski
  (kursy indywidualne lub grupowe języka rosyjskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).
KURS ROSYJSKIEGO
— JAK DŁUGO?
1

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku rosyjskim (np. negocjacje lub spotkanie z klientem rosyjskojęzycznym) — kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem rosyjskim — kilka miesięcy. Jeśli skupimy się na konkretnych celach językowych, nauka rosyjskiego z pewnością nie będzie trwała latami!

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku rosyjskim — regularny kurs dwusemestralny.

WYBRAŁEŚ KURS ROSYJSKIEGO
— CO DALEJ?
1

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę rosyjskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki rosyjskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

 • potrzebuje rosyjskiego do pracy w takich branżach jak szeroko rozumiany biznes, IT, sektor bankowy i prawny, finanse, służby cywilne oraz wojsko,
 • chce swobodnie komunikować się z rosyjskojęzycznymi współpracownikami,
 • chce, by nauka rosyjskiego otworzyła jej drzwi do kariery i nowych obszarów biznesowych,

To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka rosyjskiego, biznesowy lub branżowy.

Zbadamy też Twój obecny poziom języka rosyjskiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA NAUKA ROSYJSKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM
1

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę rosyjskiego online — indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka rosyjskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA
1

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs rosyjskiego na platformie e-learningowej.

Wówczas uczysz się, kiedy masz na to czas i ochotę. Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania. Platforma stworzona dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem rosyjskim (poziomy A0–B1).

BLENDED-LEARNING
1

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka rosyjskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka rosyjskiego z wykorzystaniem programu nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku rosyjskim.

Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?

Język rosyjski należy do grupy języków wschodniosłowiańskich i jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie, Kazachstanie i na Białorusi. Ponadto jest on także używany w krajach, w których nie ma statusu oficjalnego, czyli między innymi w Uzbekistanie, na Łotwie, Ukrainie, Mołdawii, Litwie czy Estonii. Zajmując piąte miejsce na świecie pod względem ilości użytkowników, język rosyjski zyskuje ciągle na popularności, o czym świadczy rosnąca ilość osób uczęszczających na kurs rosyjskiego.

Ministatystyki

Język rosyjski jest używany przez prawie 300 milionów ludzi, z czego około 150 mln osób posługuje się nim jako pierwszym językiem. Rosyjski to również jeden z pięciu oficjalnych i jednocześnie jeden z sześciu konferencyjnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych, którego można się skutecznie nauczyć w ramach tradycyjnych lekcji języka rosyjskiego.

Minirozmówki w podróży

Podczas podróży po terenach Federacji Rosyjskiej czy krajach byłego Związku Radzieckiego z pewnością przyda się znajomość kilku podstawowych zwrotów, takich jak np.:

Pomocy.                           Помогите мне.                                   /Pomogite mnie!/

Nie rozumiem.               Я не понимаю.                                   /Ja ne ponimaju/

Zgubiłem się.                  Я потерялся.                                       /Ja potjeralsja/

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy?

Где находится больница / Банкомат/ Железнодорожная станция ? /Gdje nahodjtsja balnica/ bankomat/ żeljeznorożnaja stancja/

Dziękuję.                          Благодарю вас/Спасибо.              / blagadarju was/ spasiba/

Wypróbuj nasze rozmówki z języka rosyjskiego.

Język rosyjski — ciekawostki

Współczesny język rosyjski posługuje się pismem zwanym grażdanką, czyli graficzną i uproszczoną odmianą cyrylicy, której można nauczyć się na lekcjach języka rosyjskiego z lektorem polskim lub rodowitym użytkownikiem. W języku tym nie występuje słowo „lub”, gdyż może prowadzić ono do nieporozumień. Rosyjskie mur, mur oznacza polskie „miau, miau”, a językiem ter na półwyspie Kola, posługuje się obecnie zaledwie dwóch starszych użytkowników. Co ciekawe, Rosjanie nie posługują się także słowem „proszę”.

Miniprzewodnik

Moskwa, czyli największe miasto w Europie, słynie z 33 drapaczy chmur oraz prawie 500 mostów i najlepszego systemu metra na świecie. U podnóży góry Ałtaj na Syberii warto zwiedzić zamarznięte grobowce, a w Petersburgu, zwanym Wenecją północy, zobaczyć najwyższy budowany obecnie wieżowiec w Europie, czyli Łachta Centr. Podróżując po Federacji Rosyjskiej, np. Koleją Transsyberyjską, należy pamiętać o istniejącej w Moskwie tzw. policji turystycznej, o występujących w Rosji 10 strefach czasowych oraz o 15 tajnych tzw. miastach zamkniętych, do których turyści nie mają wstępu. Warto pojechać także do Jekaterynburga, który należy do grona 12 idealnych miast świata według UNESCO, a porozumiewanie się z Rosjanami umożliwi nam znajomość ich języka ojczystego, którą można doskonalić na kursach konwersacyjnych podczas nauki z języka rosyjskiego.