Learn & Explore

Chcesz udoskonalić swoje kompetencje językowe?
Chciałbyś nauczyć się nowych słów z języka obcego?
Rozpocznij naukę ze szkołą językową Skrivanek!
cover

Wypełnij formularz, a zostaniesz przekierowany do strony, z której będziesz mógł pobrać interesujące Cię e-booki.

Dzięki naszym bezpłatnym materiałom edukacyjnym dowiesz się między innymi:

• dlaczego warto uczyć się języka angielskiego,
  • jak szybciej uczyć się języka docelowego,
  • w jaki sposób rozwijać podstawowe sprawności językowe,
  • jak w praktyce realizować różne funkcje językowe,

oraz wzbogacisz swój zasób słownictwa języka angielskiego.

Wypełnij formularz, a zostaniesz skierowany do strony, gdzie będziesz mógł pobrać interesujące Cię e-booki. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami edukacyjnymi do pobrania. Wierzymy, że znacznie ułatwią naukę angielskiego.

Kolorowanki do druku

ZAPRASZAMY DO POBIERANIA NASZYCH KOLOROWANEK I CIESZENIA SIĘ RADOSNĄ TWÓRCZOŚCIĄ!
nauka pisania liter
kolorowanki zwierzęta – doskonały sposób na zabawne zajęcie
kolorowanki do druku dla chłopców
kolorowanki do druku dla dziewczyn 10

Coś kreatywnego, czyli kolorowanki do druku dla młodszych i starszych

Rodzice często zastanawiają się, w jaki sposób zorganizować czas swoim dzieciom, tak żeby zabawa była nie tylko ciekawa, ale też twórcza i rozwijająca. Wszystkim rodzicom, którzy mają podobny dylemat, polecamy nasze darmowe kolorowanki edukacyjne dla dzieci.

„Mamo, nudzę się!” to zdanie, które każdy rodzic chce słyszeć jak najrzadziej. Co jednak robić, gdy wieczory stają się coraz dłuższe albo gdy pada deszcz i nie można wyjść na zewnątrz? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty kolorowanek dla najmłodszych i nie tylko.

Dlaczego warto zainteresować dziecko kolorowankami?

To ważne, by rozwijać w dziecku potrzebę spędzania czasu w sposób kreatywny od najmłodszych lat. Kolorowanie obrazków jest jedną z propozycji na rozwinięcie różnorodnych przydatnych umiejętności podczas świetnej zabawy, a więc łączy to, co przyjemne, z tym, co pożyteczne.

Zastanówmy się nad zaletami kolorowania jako umiejętności. Dlaczego kolorowanki uważa się za doskonałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych?

Rozwijają zdolności motoryczne dziecka

Prawidłowy trening ręki, a także sposób trzymania kredek i flamastrów to umiejętności, które pomagają w późniejszej nauce pisania. Dzieci spędzające wiele czasu na rysowaniu i malowaniu szybciej uczą się pisać, piszą staranniej i mają mniej problemów z nauką. Dlatego już w żłobku i przedszkolu nauczyciele kładą duży nacisk na udział dzieci w różnorakich zajęciach plastycznych. Kolorowanka może stać się najlepszą towarzyszką dziecięcych zabaw, a samo kolorowanie sposobem na przezwyciężenie nudy.

Wpływają na kreatywność i wyobraźnię

Czarno-biały obrazek mający tylko kontury to dla dziecka punkt wyjścia do uruchomienia kopalni pomysłów na to, jakimi barwami go wypełnić. Pokolorowanie obrazka to także nauka poznawcza: dziecko rozpoznaje na rysunkach elementy świata zewnętrznego i nazywa je.

Dodatkowo kolorowanki wymagają poświęcenia pewnego czasu na ich ukończenie, ale pomalowany obrazek da dziecku satysfakcję i poczucie spełnienia oraz informację, że jest ono w stanie doprowadzać do końca rozpoczynane zadania.

Uczą rozróżniania kolorów

Rozpoznawanie barw często sprawia trudność małym dzieciom. Kolorowanie pomaga im nazywać kolory, dopasowywać konkretne barwy do danej malowanki, orientować się, czy przygotowały kredki we wszystkich kolorach, których będą potrzebować.

Pomagają niwelować stres i wyciszają

Darmowe kolorowanki do druku to także sposób na uspokojenie umysłu po ciężkim dniu, mogą zatem stanowić świetny przykład wyciszającej zabawy przed snem. Malowanki mają też tę niezaprzeczalną zaletę, że zmuszają do spędzenia dłuższej chwili w jednym miejscu, stanowią zatem trening przed późniejszym siedzeniem w szkolnej ławce.

Także dorośli po latach wracają do kolorowania właśnie po to, by w otoczeniu kolorowanek znaleźć chwilę spokoju i wyciszenia, odstresować się, zapomnieć na moment o otaczającym świecie i za pomocą kredek stworzyć własną przestrzeń złożoną z różnych kolorów. Wymaga to tylko zaopatrzenia się w kolorowanki i wciśnięcia w komputerze polecenia ich druku.

Są sposobem na wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców

Kolorowanki nie bez powodu są popularną rozrywką zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Na domowej drukarce możesz wyczarować dla małych chłopców i dziewczynek fantastyczny plac zabaw, do którego wypełnienia wystarczą zwykłe kredki.

Malowanki są sposobem na oderwanie dziecko od różnego rodzaju ekranów, czyli komputera, tabletu czy gier wideo. Kolorowanka przekona dziewczynki i chłopców, że można spędzać czas inaczej niż na oglądaniu bajek i graniu w gry na smartfonie.

Jakie malowanki proponować dzieciom?

Ulubieni bohaterowie kolorowanek do wydruku

Dzieciom na pewno spodobają się kolorowanki z ulubionymi postaciami z bajek, zwłaszcza że kolorowanki po wydruku najczęściej zawierają obrazki w dużych formatach, a kolorowanie powiększonej Elsy czy Supermana z pewnością można zaliczyć do przyjemności.

Różne formy kolorowanek do druku

Dzieci wbrew pozorom uwielbiają kreatywne zabawy i nie zawsze będzie je interesowało zwykłe kolorowanie. Alternatywą pozostają kolorowanki, w których trzeba np. połączyć kropki, by samodzielnie stworzyć kontury do pomalowania albo te zawierające legendę z cyferkami odpowiadającymi poszczególnym kolorom i obszarom do wypełnienia. Taka kolorowanka wymaga też od dzieci, by poznały i utrwaliły cyfry, ma zatem dodatkowy walor edukacyjny.

Jeśli udało nam się przekonać Cię o dużym znaczeniu kolorowanek dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka, przejrzyj zawartość tej strony i zobacz tematyczne kolorowanki, jakie przygotowaliśmy dla młodszych i starszych dzieci. Nie pozostaje Wam nic innego niż wydrukować i pomalować. Dobrej zabawy!