Kurs języka norweskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe

i osobiste związane z językiem norweskim.

DLA KOGO I GDZIE?

 

Kursy norweskiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (kursy firmowe norweskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);

same podjęły decyzję o inwestycji w język norweski (kursy indywidualne lub grupowe języka norweskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

JAK DŁUGO?

 

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku norweskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem norweskojęzycznym) – kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem norweskim – kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku norweskim – regularny kurs dwu semestralny.

CO DALEJ?

 

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę języka norweskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka norweskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę norweskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE
 

Każda z osób, która trafia do naszej szkoły chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:
 
potrzebują języka norweskiego do pracy (negocjacje, spotkania biznesowe, rozmowy telefoniczne),
chcą mówić płynniej po norwesku,
chcą, by kurs języka norweskiego otworzył im drzwi do nowych obszarów biznesowych,
uwielbiają podróżować i chcą swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami w języku norweskim.
To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.
 

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka norweskiego,
biznesowy lub branżowy
.

Zbadamy też Twój obecny poziom znajomości języka norweskiego – podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online
lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

7985

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ KURS JĘZYKA NORWESKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę norweskiego online – indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka norweskiego lub native speaker – na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem rozważ naukę języka norweskiego na platformie e-learningowej.

Wówczas uczysz się, kiedy masz na to czas i ochotę. Platforma jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki języka norweskiego.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka norweskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów.

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku norweskim.

Dlaczego warto uczyć się języka norweskiego?

Norweski należy do grupy skandynawskiej języków germańskich, który posiada dwa, współistniejące, oficjalne warianty (bokmål i nynorsk). Obecnie, zarówno znaczki pocztowe jak i pisma (dokumenty) urzędowe nadal muszą funkcjonować w tych dwóch wersjach językowych. Współczesny norweski nie posiada standardu wymowy, zatem żeby się go dobrze nauczyć warto zapisać się na profesjonalny kurs konwersacyjny (ogólny lub specjalistyczny).

Mini statystyki

Każda norweska komuna (gmina) wybiera jakiego języka używa oficjalnie w pismach. I tak 158 z nich wybrało bokmål, a 113 nynorsk. Ponad 150 komun jest neutralnych językowo. Prócz tego język norweski charakteryzuje niezwykle duża liczba dialektów, bo około 400. Często sami Norwegowie nie potrafią ich do końca zrozumieć, ale w większości przypadków są w stanie szybko przestawić się z własnego na jeden z urzędowych, czyli bokmål lub nynorsk.

Mini rozmówki w podróży

Podróżując po Norwegii warto przyswoić sobie kilka przydatnych zwrotów, np.:

Pomocy.                             Hjelp.                                   /jelp/

Nie rozumiem.                  Jeg forstår ikke.                /jaj fesztyr ikke./

Zugbiłem się.                     Jeg gikk meg vill.               /jaj jik maj vil/

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? Hvor er sykehus / minibank / toget stasjon? /vur er sikehus/minibank/ torjet staszjun/

Dziękuję.                             /Takk/                                 /tak/

Kultura w pigułce

Język norweski preferuje formę zwrotną „ty” zamiast Pan/Pani, co jest przejawem równości społecznej. Brak tu dosłownego odpowiednika wyrazu „proszę”. Zamiast tego, na końcu zdania, umieszcza się słowo takk, oznaczające „dziękuję”. Zatem, jeśli chcemy o coś poprosić, tak naprawdę dziękujemy za to. Innym ciekawym przykładem jest słowo pålegg, którym w języku norweskim określa się wszystko to, co kładzie się na kanapkę (poza masłem) i oznacza dosłownie ,,leży na’’, a słowo to jest nieprzetłumaczalne na większość języków (istnieje w innych językach skandynawskich).

Mini przewodnik

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Norwegii jest tak zwany Język Trolla (Trolltunga), czyli płaski, kilkunastometrowy głaz wiszący wysoko nad jeziorem, z którego rozciąga się magiczny krajobraz.

W kwietniu lub maju warto odwiedzić Oslo, gdzie w tym czasie trwają obchody Russ, czyli świętuje się zakończenie liceum, które trwa półtora miesiąca. Zwieńczeniem jego obchodów jest wielki pochód w dniu Święta Konstytucji, czyli 17 maja, w którym absolwenci paradują w specjalnych strojach ( russeklær), których kolor zależy od profilu klasy. Podróżując po Norwegii warto też przejechać się najdłuższym drogowym tunelem na świecie, czyli Laerdal, który ma 24 km. Nie sposób też nie zobaczyć słynnych norweskich Fiordów czy Wodospadu Siedmiu Sióstr.

Warto wiedzieć!

Popularną atrakcją Norwegii jest isbading, czyli kąpiel w lodowatej wodzie.

Norweskie prawo Allemannstretten umożliwia rozbijanie namiotu prawie wszędzie, z wyjątkiem prywatnych posesji, czy w niewielkiej odległości od zabudowań.

Sezon turystyczny w Norwegii trwa od końca maja do połowy sierpnia, kiedy to zamykane są muzea i obiekty noclegowe.

Zorzę polarną można zaobserwować na północy kraju w okresie jesienno-zimowym, najlepiej w październiku, a przełom czerwca i lipca to czas białych nocy.

Trasa kolejowa z Oslo do Bergen uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych i stromych.

Za najszybszy i najlepszy środek transportu nadal uznaje się prom.

Pogoda w Norwegii bywa kapryśna, więc dobrze jest zaopatrzyć się zarówno w lżejszą, jak i cieplejszą garderobę oraz stosowne obuwie.

9489

Mateusz Małachowski

Doradca klienta

5788

Justyna Różniecka

Koordynator ds. szkoleń językowych

5790

Aleksandra Śnitko

Key Account Manager

Ocena Google
4.9
Na podstawie 460 recenzji
×