Nauka norweskiego.
Kursy językowe online. stacjonarne. dla firm. dla Ciebie.
SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
NAUKA NORWESKIEGO
POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE, ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty. To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji.

Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka norweskiego, biznesowy lub branżowy. Zbadamy też Twój obecny poziom języka norweskiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

loga szkola grey
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań językowych lub sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawdź ofertę sklepu online.

Formularz kontaktowy

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Kursy norweskiego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole. Każdemu zainteresowanemu dajemy możliwość nauki norweskiego. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

  • zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę (kursy firmowe norweskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • same podjęły decyzję o tym, że nauka języka obcego, jakim jest norweski, to coś, w co warto zainwestować (dostępne są dla nich kursy indywidualne lub grupowe języka norweskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego zadania w języku norweskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem norweskojęzycznym)  kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem norweskim  kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w tym języku  regularny kurs dwusemestralny.

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę norweskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka norweskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę norweskiego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA?
Elastyczność
Formę oraz treść kursów z norweskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji celów, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz postępów w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udział w kursach norweskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ naukę norweskiego na platformie e-learningowej.

Wówczas poświęcasz nauce norweskiego tyle czasu, ile możesz i chcesz. Platforma jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki norweskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci takie opcje jak stacjonarna nauka norweskiego lub kurs online  indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka norweskiego – taki, którego językiem ojczystym jest język polski, lub native speaker  na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, dostosowuje tempo nauki do Twoich potrzeb, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka norweskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka norweskiego online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia, ucząc się norweskiej gramatyki i poświęcając czas nauce słówek.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w norweskim, które pozwolą wykorzystać w praktyce poznane słówka. Podczas zajęć prowadzący będzie odpowiadał na zadawane pytania i pomoże Ci wypracować prawidłową wymowę.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
KURS JĘZYKA NORWESKIEGO

Norweski należy do grupy skandynawskiej języków germańskich, który posiada dwa współistniejące oficjalne warianty (bokmål i nynorsk). Obecnie zarówno znaczki pocztowe, jak i pisma (dokumenty) urzędowe nadal muszą funkcjonować w tych dwóch wersjach językowych. Współczesny norweski nie posiada standardu wymowy, więc żeby się go dobrze nauczyć, warto zapisać się na profesjonalny kurs konwersacyjny (ogólny lub specjalistyczny).

Nauka norweskiego niesie za sobą wiele korzyści. Język ten może przydać się w kontaktach służbowych, nawiązywaniu znajomości z Norwegami, a także podczas podróży. Dzięki nauce języka norweskiego ze szkołą językową Skrivanek można stać się pasjonatem lub pasjonatką języka norweskiego.

Każda norweska komuna (gmina) wybiera, jakiego języka używa oficjalnie w pismach. I tak 158 z nich wybrało bokmål, a 113 nynorsk. Ponad 150 komun jest neutralnych językowo. Prócz tego język norweski charakteryzuje niezwykle duża liczba dialektów, bo około 400. Często sami Norwegowie nie potrafią ich do końca zrozumieć, ale w większości przypadków są w stanie szybko przestawić się z własnego na jeden z urzędowych, czyli bokmål lub nynorsk.

Nauka języka norweskiego to coś, na co trzeba poświęcić pewną ilość czasu. Przed podróżą po Norwegii warto przyswoić sobie jednak chociaż kilka przydatnych zwrotów, np.:

Pomocy. – Hjelp. /jelp/

Nie rozumiem. – Jeg forstår ikke. /jaj fesztyr ikke./

Zugbiłem się. – Jeg gikk meg vill. /jaj jik maj vil/

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? – Hvor er sykehus / minibank / toget stasjon? /vur er sikehus/minibank/ torjet staszjun/

Dziękuję. – Takk. /tak/

Język norweski preferuje formę zwrotną „ty” zamiast Pan/Pani, co jest przejawem równości społecznej. Brak tu dosłownego odpowiednika wyrazu „proszę”. Zamiast tego na końcu zdania umieszcza się słowo takk, oznaczające „dziękuję”. Zatem, jeśli chcemy o coś poprosić, tak naprawdę dziękujemy za to. Innym ciekawym przykładem jest słowo pålegg, którym w języku norweskim określa się wszystko to, co kładzie się na kanapkę (poza masłem) i oznacza dosłownie „leży na”, a słowo to jest nieprzetłumaczalne na większość języków (istnieje w innych językach skandynawskich).

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Norwegii jest tak zwany Język Trolla (Trolltunga), czyli płaski, kilkunastometrowy głaz wiszący wysoko nad jeziorem, z którego rozciąga się magiczny krajobraz.

W kwietniu lub maju warto odwiedzić Oslo, gdzie w tym czasie trwają obchody Russ, czyli świętuje się zakończenie liceum, które trwa półtora miesiąca. Zwieńczeniem jego obchodów jest wielki pochód w dniu Święta Konstytucji, czyli 17 maja, w którym absolwenci paradują w specjalnych strojach (russeklær), których kolor zależy od profilu klasy. Podczas podróży po Norwegii warto też przejechać się najdłuższym drogowym tunelem na świecie, czyli Laerdal, który ma 24 km. Nie sposób też nie zobaczyć słynnych norweskich Fiordów czy Wodospadu Siedmiu Sióstr.

Popularną atrakcją Norwegii jest isbading, czyli kąpiel w lodowatej wodzie.

Norweskie prawo Allemannstretten umożliwia rozbijanie namiotu prawie wszędzie, z wyjątkiem prywatnych posesji czy w niewielkiej odległości od zabudowań.

Sezon turystyczny w Norwegii trwa od końca maja do połowy sierpnia, kiedy to zamykane są muzea i obiekty noclegowe.

Zorzę polarną można zaobserwować na północy kraju w okresie jesienno-zimowym, najlepiej w październiku, a przełom czerwca i lipca to czas białych nocy.

Trasa kolejowa z Oslo do Bergen uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych i stromych.

Za najszybszy i najlepszy środek transportu nadal uznaje się prom.

Pogoda w Norwegii bywa kapryśna, więc dobrze jest zaopatrzyć się zarówno w lżejszą, jak i cieplejszą garderobę oraz stosowne obuwie.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Z przyjemnością przygotujemy ofertę kursów dla Twojej firmy.