Nauka hiszpańskiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z nauką języka hiszpańskiego.
cover

NAUKA HISZPAŃSKIEGO
– DLA KOGO I GDZIE?

1

Nauka języka hiszpańskiego cieszy się popularnością w naszej szkole. Wśród naszych kursantów są osoby, które:

 •  zostały skierowane na szkolenie przez pracodawcę
  (kursy firmowe hiszpańskiego, indywidualne
  lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie
  w Warszawie lub online);
 •  same podjęły decyzję o inwestycji w hiszpański
  (kursy indywidualne lub grupowe języka hiszpańskiego, z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

KURS HISZPAŃSKIEGO
– JAK DŁUGO?

1

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku hiszpańskim (np. prezentacja, przemówienie lub spotkanie z klientem hiszpańskojęzycznym)  kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem hiszpańskim kilka miesięcy. Pamiętaj, że praca nad konkretnym celem językowym nie może trwać latami.

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku hiszpańskim regularny dwusemestralny kurs języka hiszpańskiego.

WYBRAŁEŚ KURS HISZPAŃSKIEGO – CO DALEJ?

1

No dobrze. Podjąłeś decyzję. Bierzesz się za naukę hiszpańskiego! Wciąż jeszcze jednak zastanawiasz się, jak powinieneś się uczyć, by osiągnąć jak najlepsze efekty? Którą szkołę językową wybrać? Która metoda i forma nauki języka hiszpańskiego będzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu poświęcić na naukę języka obcego?

Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na te pytania. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

 • potrzebuje hiszpańskiego do pracy,
 • chce mówić płynniej po hiszpańsku,
 • chce, by kurs hiszpańskiego otworzył jej drzwi do kariery,
 • uwielbia podróżować i chce swobodnie kontaktować się z obcokrajowcami.

To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka hiszpańskiego, biznesowy lub branżowy.

Zbadamy też Twój obecny poziom języka hiszpańskiego – podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA NAUKA języka HISZPAŃSKIEGO?

Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

SPOTKANIA Z LEKTOREM

1

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę hiszpańskiego online indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka hiszpańskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

1

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs języka hiszpańskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki hiszpańskiego przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki języka hiszpańskiego.

BLENDED-LEARNING

1

Co, jeśli powyższe formy nauki hiszpańskiego nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka hiszpańskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka hiszpańskiego online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku hiszpańskim.

Idealna dla Ciebie szkoła hiszpańskiego w Warszawie

Szukasz szkoły hiszpańskiego w Warszawie, w której nauka języka obcego będzie przyjemna i skuteczna? Skrivanek dba o efektywność i dobrą atmosferę za pomocą nowoczesnych metod współpracy z uczestnikami. Wszystkie osoby biorące udział w kursie języka obcego mogą swobodnie korzystać z naszej platformy online, która została podzielona na kilka kategorii. Jedną z nich jest Strefa Kursanta. To miejsce, w którym umieszczamy wszystkie informacje dotyczące indywidualnych osiągnięć uczestników. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto, aby uzyskać dostęp do listy ocen, zrealizowanych zajęć czy informacji o obecności. W Strefie Kursanta znajdziesz też harmonogram zajęć z języka obcego, dzięki czemu na pewno nie zapomnisz, kiedy się one odbywają.

Platforma online to również sposób na prostą komunikację z lektorami. Nie musisz odwiedzać naszej szkoły hiszpańskiego w Warszawie, aby porozmawiać z osobą prowadzącą kurs języka hiszpańskiego – z łatwością zadasz dodatkowe pytania lub skonsultujesz kwestie organizacyjne przez internet. Tą samą drogą skontaktujesz się z naszymi koordynatorami.

Konto kursanta daje też dostęp do wielu pomocy dydaktycznych przygotowanych z myślą o uczestnikach. E-learning obejmuje między innymi testy i quizy oraz wirtualne lekcje języka obcego, które świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie podstawowych zajęć to prawdziwa gratka dla ambitnych kursantów! W części e-learningowej znajdują się także materiały z zajęć. Możesz po nie sięgnąć, jeśli nie uda Ci się dotrzeć na lekcje lub własne notatki okażą się niewystarczające.

nauka języka hiszpańskiego
nauka języka hiszpańskiego
nauka języka hiszpańskiego

Łatwe zarządzanie kursami hiszpańskiego dla firm

Oprócz części przeznaczonej dla kursantów na naszej platformie online znajdują się Strefa Lektora stworzona dla naszych pracowników oraz Strefa Firmy – dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się wykupić kursy hiszpańskiego dla swoich pracowników. Dzięki narzędziom udostępnionym w tym dziale łatwo sprawdzisz, czy nasza szkoła wywiązuje się z umowy i czy Twoi pracownicy rzeczywiście starają się aktywnie przyswoić język hiszpański. Warszawa jest zbyt dużym miastem, aby wszystkie sprawy formalne ustalać osobiście. Za pomocą konta firmowego możesz zarządzać swoimi danymi lub sprawdzać, ilu uczestników wzięło udział w poszczególnych zajęciach z języka obcego oraz jak kształtują się koszty. Moduł firmowy uzupełniliśmy także o opcję raportowania przydatną w wewnętrznych firmowych rozliczeniach i analizach.

Nasze doświadczenie nie pozostawia wątpliwości, że takie metody nauki hiszpańskiego dają wyśmienite rezultaty. Kursanci uczą się posługiwania językiem hiszpańskim w jego naturalnej, aktualnej formie i w kontekście współczesnej komunikacji.

Gwarancja skutecznej nauki hiszpańskiego w Warszawie

Na zajęciach dbamy o przyjazną atmosferę i dobre samopoczucie uczestników, a nierzadko wręcz doskonale się bawimy podczas odgrywania scenek czy wspólnego powtarzania hiszpańskich przebojów, co pomaga w nauczeniu się, jak mówić po hiszpańsku. Te przyjemne formy nauki hiszpańskiego idą jednak w parze z konsekwentnymi analizami skuteczności kursów. Na bieżąco śledzimy postępy kursantów w odniesieniu do przyjętego planu nauczania. Wszyscy uczestnicy biorą udział w testach okresowych, semestralnych oraz końcowych, a wraz z wynikami otrzymują wyczerpującą informację zwrotną od lektora. Dzięki temu każdy kursant dokładnie wie, jakie są jego mocne i słabe strony oraz na czym powinien się skupić.

Dla danej grupy staramy się dobrać program najlepiej spełniający oczekiwania uczestników. Dbamy też o to, aby każde zajęcia miały jasną strukturę kursanci dokładnie wiedzą, co jest celem zajęć i jakich nowych umiejętności nauczą się podczas kursu. Taka przejrzystość sprawia, że postępy w przyswajaniu języka hiszpańskiego są doskonale widoczne, a pokonywanie kolejnych etapów daje wiele satysfakcji.

Oprócz dumy i radości z nabytej wiedzy nasi kursanci otrzymują również namacalny dowód nowych umiejętności. Są nim certyfikaty potwierdzające, że uczestnik we wskazanym zakresie opanował język hiszpański. Warszawa jest pełna firm, które doceniają taki dokument podczas rekrutacji. Ponadto prowadzimy też zajęcia przygotowujące do międzynarodowych egzaminów językowych.

nauka hiszpańskiego
język hiszpański warszawa
szkoła hiszpańskiego warszawa

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Język hiszpański należy do rodziny języków romańskich i jest drugim (pierwszy to język angielski) najczęściej używanym językiem na świecie. Zgodnie z konstytucją Hiszpanii znajomość kastylijskiej odmiany języka hiszpańskiego to obowiązek każdego Hiszpana. Kursy stacjonarne oraz lekcje hiszpańskiego online umożliwiają poszerzenie liczbyosób posługujących się językiem hiszpańskim i jego upowszechnienie.

Ministatystyki

Szacuje się, że język hiszpański to język ojczysty dla około 500 mln ludzi. Są to przede wszystkim mieszkańcy Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, ale również Europy oraz Afryki Zachodniej. Kolejne 100–150 mln stanowią osoby uczące się w ramach kursów indywidualnych i grupowych kursów hiszpańskiego. Ponadto stosuje się go w roli języka urzędowego w wielu organizacjach politycznych, gospodarczych czy sportowych, między innymi w: ONZ, UNICEF, FIFA, UEFA oraz w Unii Europejskiej.

Minirozmówki w podróży

Podczas podróżowania po krajach hiszpańskojęzycznych z pewnością przyda się znajomość kilku podstawowych zwrotów:

Pomocy. – Ayuda. [aiuda]

Nie rozumiem. – No entiendo. [no entiendo]

Zgubiłem się. – Estoy perdido. [estoi perdido]

Gdzie jest szpital? – ¿Dónde está el hospital? [donde esta el ospital]

Gdzie jest najbliższy bankomat? – ¿Dónde está el cajero automático más cercano? [donde esta el cahero automatiko mas θerkano]

Gdzie jest dworzec kolejowy? – ¿Dónde está la estación de trenes? [donde esta la estaθion de trenes]

Dziękuję. – Gracias. [graθias]

Ciekawostki

Marka Chupa Chups pochodzi z Hiszpanii, a nazwa wywodzi się od czasownika chupar, co po hiszpańsku oznacza „ssać”. Logo popularnego lizaka zaprojektował sam Salvador Dalí. Podróżując po Meksyku lub Ameryce Łacińskiej, warto zwrócić uwagę na różne znaczenia określenia Gringo. Może ono oznaczać osobę, dla której hiszpański nie jest językiem ojczystym (w Ameryce Łacińskiej) lub być pogardliwym określeniem Amerykanina zza północnej granicy (w Meksyku). Hiszpanie mają dwuczłonowe nazwiska. Pierwszy człon odnosi się do pierwszego nazwiska ojca, a drugi do pierwszego nazwiska matki. Poznanie takich niuansów językowych umożliwi uczestniczenie w kursach konwersacyjnych z języka hiszpańskiego.

Miniprzewodnik

Hiszpanię kojarzy się głównie z corridą, słynną gonitwą byków w Pampelunie oraz bitwą na pomidory podczas święta La Tomatina w miasteczku Buñol w Walencji. Hiszpania to także największy producent oliwy i bananów.

Na Wyspach Kanaryjskich można usłyszeć język gwizdany, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast na przylądku Fisterra odkryjemy legendarny koniec ziemi. Miłośnicy boulderingu, czyli wspinaczki bez zabezpieczeń po wysokich, wolnostojących skałach, z pewnością odwiedzą Albarracin w Aragonii, a entuzjaści ciekawej architektury będą mogli podziwiać wiszące domy zbudowane na samej krawędzi klifu w mieście Cuenca.