SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

J─Özyk hiszpa┼äski nale┼╝y do rodziny j─Özyk├│w roma┼äskich i jest drugim (pierwszy to┬áj─Özyk angielski)┬ánajcz─Ö┼Ťciej u┼╝ywanym j─Özykiem na ┼Ťwiecie. Zgodnie z konstytucj─ů Hiszpanii znajomo┼Ť─ç kastylijskiej odmiany┬áj─Özyka hiszpa┼äskiego┬áto obowi─ůzek ka┼╝dego Hiszpana.┬áKursy stacjonarne┬áoraz┬álekcje hiszpa┼äskiego online umo┼╝liwiaj─ů poszerzenie liczby os├│b pos┼éuguj─ůcych si─Ö j─Özykiem hiszpa┼äskim i jego upowszechnienie.

Odkryj nieograniczone mo┼╝liwo┼Ťci w biznesie i ┼╝yciu prywatnym, rozwijaj─ůc swoje umiej─Ötno┼Ťci komunikacyjne z naszymi wszechstronnymi kursami j─Özykowymi. Nasze kursy zapewniaj─ů nie tylko znajomo┼Ť─ç j─Özyka, ale tak┼╝e narz─Ödzia niezb─Ödne do budowania mi─Ödzynarodowych relacji i osi─ůgania osobistego sukcesu w coraz bardziej globalizuj─ůcym si─Ö ┼Ťwiecie.
Maturalne
Konwersacyjne
Dla firm i Ciebie
Indywidualne
Online
Grupowe
0
kursant├│w w 2023
0
dost─Öpnych j─Özyk├│w
0
zrealizowanych lekcji w 2023
Rozpocznij swoj─ů edukacyjn─ů podr├│┼╝ z nami i odkryj, jak p┼éynna znajomo┼Ť─ç angielskiego mo┼╝e zmieni─ç Twoje ┼╝ycie. Nie czekaj, wype┼énij formularz lub sprawd┼║ ofert─Ö Ô×í´ŞĆ kurs├│w z hiszpa┼äskiego ´ŞĆÔşÉ w naszym sklepie online

Aby wype┼éni─ç ten formularz, w┼é─ůcz obs┼éug─Ö JavaScript w przegl─ůdarce.

Klikaj─ůc ÔÇ×Prze┼ŤlijÔÇŁ akceptujesz zasady ochrony prywatno┼Ťci Skrivanek sp. z o.o.

Szukasz konkretnego kursu językowego? Sprawdź sklep szkoły językowej.

NAUKA HISZPAŃSKIEGO DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

POMO┼╗EMY CI ZREALIZOWA─ć TWOJE ZA┼üO┼╗ENIA J─śZYKOWE, ABY┼Ü TY M├ôG┼ü OSI─äGN─ä─ć SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Witaj w Skrivanek, gdzie ka┼╝dy – czy to dzia┼éaj─ůc indywidualnie, czy w grupie – znajdzie drog─Ö do realizacji swoich cel├│w. Jeste┼Ťmy tutaj, aby wspiera─ç Ci─Ö w drodze do osobistego i zawodowego sukcesu, oferuj─ůc elastyczne kursy online dostosowane do Twoich potrzeb. Nasza oferta skierowana jest do os├│b na r├│┼╝nych poziomach zaawansowania i dostosowana jest do konkretnych bran┼╝y, co umo┼╝liwia nauk─Ö w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu.

Korzystaj─ůc z naszych kurs├│w, zyskujesz dost─Öp do najwy┼╝szej jako┼Ťci materia┼é├│w edukacyjnych i mo┼╝liwo┼Ť─ç pracy z do┼Ťwiadczonymi lektorami. W Skrivanek wierzymy, ┼╝e nauka j─Özyka hiszpa┼äskiego i innych j─Özyk├│w otwiera przed Tob─ů ┼Ťwiat nowych mo┼╝liwo┼Ťci. Do┼é─ůcz do nas i odkryj, jak mo┼╝emy pom├│c Ci osi─ůgn─ů─ç Twoje cele. Twoja przysz┼éo┼Ť─ç rozpoczyna si─Ö tutaj, w miejscu, gdzie pasja do nauki i profesjonalizm ┼é─ůcz─ů si─Ö, tworz─ůc idealne warunki dla Twojego rozwoju i osi─ůgania sukces├│w.

Poszukujesz sposobu na zwi─Ökszenie kompetencji j─Özykowych w swoim zespole? Szkolajezyk.pl oferuje wi─Öcej ni┼╝ kursy j─Özykowe ÔÇô to inwestycja w rozw├│j Twojej firmy. Nasze programy j─Özykowe, dostosowane do specyfiki bran┼╝owej, og├│lnej wiedzy biznesowej lub konkretnych potrzeb Twojego zespo┼éu, s─ů kluczem do globalnego sukcesu. Dzi─Öki profesjonalnemu wsparciu i regularnemu raportowaniu post─Öp├│w b─Ödziesz na bie┼╝─ůco z osi─ůgni─Öciami swoich pracownik├│w. Przeprowadzimy r├│wnie┼╝ szczeg├│┼éow─ů analiz─Ö poziomu j─Özykowego Twojego zespo┼éu, wykorzystuj─ůc rozmowy, testy online oraz narz─Ödzie audytowe FOCUS, aby dostosowa─ç program nauczania do Waszych potrzeb. Zarezerwuj spotkanie online i odkryj, jak nasza oferta mo┼╝e wspiera─ç Tw├│j biznes. Razem przekroczymy barier─Ö j─Özykow─ů, otwieraj─ůc drzwi do nowych mo┼╝liwo┼Ťci!

loga szkola grey
Opinie naszych uczni├│w i klient├│w
Ich pozytywne do┼Ťwiadczenia ┼Ťwiadcz─ů o skuteczno┼Ťci naszych metod i indywidualnym podej┼Ťciu.
Nasz cel to zapewnienie bogatej wiedzy i umiej─Ötno┼Ťci komunikacji w j─Özyku obcym.

Mia┼éem korepetycje z angielskiego dla programist├│w i jestem bardzo zadowolony. Na zaj─Öcia ucz─Öszcza┼éem przez kilka miesi─Öcy z olbrzymim entuzjazmem. Pan Karol (Korepetytor) przygotowywa┼é ┼Ťwietne materia┼éy oraz prowadzi┼é zaj─Öcia w bardzo ciekawy spos├│b. Opr├│cz angielskiego posiada wiedz─Ö z najnowszych technologii, tak┼╝e by┼éo co przerabia─ç pos┼éuguj─ůc si─Ö angielskim

Bardzo jestem zadowolona z lekcji, lektor z kt├│rym mamy zaj─Öcia jest bardzo zaanga┼╝owany i prowadzi zaj─Öcia w ciekawy spos├│b. Na zajeciach robimy r├│┼╝norodne formaty kt├│re nie pozwalaj─ů na nud─Ö. Wyj─ůtkowo uda┼éo mi si─Ö wi─Öc podtrzyma─ç moj─ů wewn─Ötrzn─ů motywacj─Ö i z tego si─Ö najbardziej ciesz─Ö, bo jest to niezmiernie trudne Zaj─Öcia mam ju┼╝ prawie rok, dwa razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej. Zaj─Öcia s─ů w biurze zaraz po pracy wi─Öc jest to du┼╝e u┼éatwienie.

Mam przyjemno┼Ť─ç wsp├│┼épracowa─ç ze Szko┼é─ů J─Özykowa Skrivanek. Szko┼éa oferuje ciekawe kursy , przygotowane do indywidualnych potrzeb kursant├│w. Jest rzeteln─ů i profesjonaln─ů firm─ů, z kt├│r─ů wsp├│┼épraca na ka┼╝dym etapie jest przyjemno┼Ťci─ů. Polecam !

Z us┼éug Szko┼éy J─Özykowej Skrivanek korzysta┼éam w ramach zaj─Ö─ç grupowych, organizowanych przez firm─Ö, w kt├│rej pracowa┼éam. Gdy poszukiwa┼éam platformy e-learningowej do nauki j─Özyka, a nast─Öpnie lektora do zaj─Ö─ç indywidualnych wybra┼éam r├│wnie┼╝ Skrivanka. Doceniam bardzo dobry kontakt z firm─ů i otwarto┼Ť─ç na klienta.

Wysoko oceniamy wsp├│┼éprac─Ö z zespo┼éem szko┼éy j─Özykowej Skrivanek pod k─ůtem organizacji. administracji i komunikacji na poszczeg├│lnych etapach projektu. Polecamy szko┼é─Ö j─Özykow─ů Skrivanek jako rzetelnego partnera, kt├│ry ┼Ťwiadczy oferowane us┼éugi z nale┼╝yt─ů staranno┼Ťci─ů oraz na najwy┼╝szym poziomie.

Stosowane rozwi─ůzania oraz odpowiednio dobrana kadra lektorska korzystnie wp┼éywaj─ů na rozw├│j kompetencji j─Özykowych pracownik├│w bior─ůcych udzia┼é w szkoleniach. Proces organizacji oraz administracji projektu umo┼╝liwia bardzo dobr─ů komunikacj─Ö i realizacj─Ö cel├│w biznesowych naszej organizacji.

Cenimy spos├│b monitorowania przebiegu procesu szkole┼ä i sprawn─ů komunikacj─Ö z zespo┼éem szko┼éy. Pracownicy biura za ka┼╝dym razem wspieraj─ů Dzia┼é HR w ustaleniu harmonogramu zaj─Ö─ç , dostosowuj─ůc si─Ö do naszych wytycznych i potrzeb. Pozostaj─ů te┼╝ w sta┼éym kontakcie z uczestnikami zaj─Ö─ç i s─ů otwarci na informacje zwrotne z ich strony.

SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA
Elastyczno┼Ť─ç
Form─Ö oraz tre┼Ť─ç kurs├│w z hiszpa┼äskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji cel├│w, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz post─Öp├│w w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udzia┼é w kursach hiszpa┼äskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skal─ů CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Nauka j─Özyka hiszpa┼äskiego cieszy si─Ö popularno┼Ťci─ů┬áw naszej szkole. W┼Ťr├│d naszych kursant├│w s─ů osoby, kt├│re:

  • ┬ázosta┼éy skierowane na szkolenie przez pracodawc─Ö (kursy firmowe hiszpa┼äskiego, indywidualne lub grupowe, w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  • ┬ásame podj─Ö┼éy decyzj─Ö o inwestycji w hiszpa┼äski (kursy indywidualne┬álub grupowe j─Özyka hiszpa┼äskiego,┬áz dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online).

No dobrze. Podj─ů┼ée┼Ť decyzj─Ö. Bierzesz si─Ö za┬ánauk─Ö hiszpa┼äskiego! Wci─ů┼╝ jeszcze jednak zastanawiasz si─Ö, jak powiniene┼Ť si─Ö uczy─ç, by osi─ůgn─ů─ç jak najlepsze efekty? Kt├│r─ů szko┼é─Ö j─Özykow─ů wybra─ç? Kt├│ra metoda i forma┬ánauki j─Özyka hiszpa┼äskiego┬áb─Ödzie dla Ciebie odpowiednia? Ile czasu po┼Ťwi─Öci─ç na nauk─Ö j─Özyka obcego?

Mamy nadziej─Ö, ┼╝e poni┼╝sze informacje pomog─ů odpowiedzie─ç na te pytania. Mo┼╝esz te┼╝ skontaktowa─ç si─Ö z nami, a my zaproponujemy Ci rozwi─ůzanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i cel├│w.

To zale┼╝y od celu, kt├│ry chcesz osi─ůgn─ů─ç.

Przygotowanie do┬áwa┼╝nego wydarzenia w j─Özyku hiszpa┼äskim┬á(np. prezentacja, przem├│wienie lub spotkanie z klientem hiszpa┼äskoj─Özycznym)┬áÔÇô┬ákilka spotka┼ä w ci─ůgu miesi─ůca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie┬ákonkretnych wyzwa┼ä osobistych lub zawodowych┬áwymagaj─ůcych pos┼éugiwania si─Ö j─Özykiem hiszpa┼äskim┬áÔÇô┬ákilka miesi─Öcy. Pami─Ötaj, ┼╝e praca nad konkretnym celem j─Özykowym nie mo┼╝e trwa─ç latami.

Og├│lne doskonalenie swoich umiej─Ötno┼Ťci w j─Özyku hiszpa┼äskim┬áÔÇô┬áregularny dwusemestralny┬ákurs j─Özyka hiszpa┼äskiego

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Je┼Ťli z g├│ry wiesz, ┼╝e nie b─Ödziesz mia┼é czasu na regularne spotkania z lektorem, rozwa┼╝ kurs hiszpa┼äskiego na platformie e-learningowej.

Dzi─Öki metodzie inteligentnych powt├│rek ca┼éy proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczno┼Ťci zapami─Ötywania spe┼énia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomo┼╝e Ci ustali─ç plan nauki, b─Ödzie wyja┼Ťnia┼é trudne dla Ciebie zagadnienia j─Özykowe, a tak┼╝e motywowa┼é Ci─Ö do nauki hiszpa┼äskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Je┼Ťli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zaj─Öcia stacjonarne lub nauk─Ö hiszpa┼äskiego online ÔÇö indywidualnie lub w grupie.

Lektor j─Özyka hiszpa┼äskiego lub native speaker ÔÇö na bie┼╝─ůco pracuje z Tob─ů nad konkretnym celem j─Özykowym, wykorzystuje materia┼éy, kt├│re Ciebie dotycz─ů, na bie┼╝─ůco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, je┼Ťli powy┼╝sze formy nauki nie do ko┼äca Ci─Ö przekonuj─ů? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem j─Özyka hiszpa┼äskiego, ale obawiasz si─Ö, ┼╝e samodzielna nauka j─Özyka online nie przyniesie efekt├│w?

Blended-learning mo┼╝e by─ç rozwi─ůzaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku hiszpańskim.

SZKO┼üA J─śZYKOWA SKRIVANEK
KURS J─śZYKA hiszpa┼äSKIEGO

Szukasz szko┼éy hiszpa┼äskiego w Warszawie, w kt├│rej nauka j─Özyka obcego b─Ödzie przyjemna i skuteczna?┬áSkrivanek dba o efektywno┼Ť─ç i dobr─ů atmosfer─Ö za pomoc─ů nowoczesnych metod wsp├│┼épracy z uczestnikami. Wszystkie osoby bior─ůce udzia┼é w kursie j─Özyka obcego mog─ů swobodnie korzysta─ç z naszej platformy online, kt├│ra zosta┼éa podzielona na kilka kategorii. Jedn─ů z nich jest Strefa Kursanta. To miejsce, w kt├│rym umieszczamy wszystkie informacje dotycz─ůce indywidualnych osi─ůgni─Ö─ç uczestnik├│w. Wystarczy, ┼╝e zalogujesz si─Ö na swoje konto, aby uzyska─ç dost─Öp do listy ocen, zrealizowanych zaj─Ö─ç czy informacji o obecno┼Ťci. W Strefie Kursanta znajdziesz te┼╝ harmonogram zaj─Ö─ç z j─Özyka obcego, dzi─Öki czemu na pewno nie zapomnisz, kiedy si─Ö one odbywaj─ů.

Platforma online to r├│wnie┼╝ spos├│b na prost─ů komunikacj─Ö z lektorami.┬áNie musisz odwiedza─ç naszej szko┼éy hiszpa┼äskiego w Warszawie, aby porozmawia─ç z osob─ů prowadz─ůc─ů┬ákurs j─Özyka hiszpa┼äskiego┬áÔÇô z ┼éatwo┼Ťci─ů zadasz dodatkowe pytania lub skonsultujesz kwestie organizacyjne przez internet. T─ů sam─ů drog─ů skontaktujesz si─Ö z naszymi koordynatorami.

Konto kursanta daje te┼╝ dost─Öp do wielu pomocy dydaktycznych przygotowanych z my┼Ťl─ů o uczestnikach. E-learning obejmuje mi─Ödzy innymi testy i quizy oraz wirtualne lekcje j─Özyka obcego, kt├│re ┼Ťwietnie sprawdzaj─ů si─Ö jako uzupe┼énienie podstawowych zaj─Ö─ç┬áÔÇö┬áto prawdziwa gratka dla ambitnych kursant├│w! W cz─Ö┼Ťci e-learningowej znajduj─ů si─Ö tak┼╝e materia┼éy z zaj─Ö─ç. Mo┼╝esz po nie si─Ögn─ů─ç, je┼Ťli nie uda Ci si─Ö dotrze─ç na lekcje lub w┼éasne notatki oka┼╝─ů si─Ö niewystarczaj─ůce.

Nie musisz wyje┼╝d┼╝a─ç z kraju, aby poczu─ç potrzeb─Ö poznania nowego j─Özyka. Szczeg├│lnie je┼Ťli chodzi o jeden z najpopularniejszych j─Özyk├│w na ┼Ťwiecie. Z angielskim stykamy si─Ö codziennie w kontaktach z lud┼║mi, ale nie tylko. Jest on obecny w telewizji, ksi─ů┼╝kach, reklamach, sloganach, nazwach firm i produkt├│w. Angielskie frazy zast─Öpuj─ů nieraz swoje polskie odpowiedniki, wprowadzaj─ůc zam─Öt w┼Ťr├│d os├│b, kt├│re nie znaj─ů j─Özyka angielskiego. Dobrze by┼éoby wiedzie─ç, co oznaczaj─ů tak popularne, cz─Östo powtarzane zwroty, jak ÔÇ×sensitiveÔÇŁ na opakowaniach ┼Ťrodk├│w do prania czy ÔÇ×spring/summerÔÇŁ, gdy mowa o kolekcjach odzie┼╝y w sklepach, prawda? Niezrozumienie mo┼╝e by─ç uci─ů┼╝liwie, a czasami nawet znacz─ůco utrudni─ç ┼╝ycie. Takich przyk┼éad├│w mo┼╝na poda─ç niezliczon─ů ilo┼Ť─ç.

Wniosek jest jeden: kurs angielskiego w Warszawie to bardzo praktyczny i życiowy prezent dla samego siebie.

Opr├│cz cz─Ö┼Ťci przeznaczonej dla kursant├│w na naszej platformie online znajduj─ů si─Ö Strefa Lektora stworzona dla naszych pracownik├│w oraz Strefa Firmy ÔÇô┬ádla przedsi─Öbiorc├│w, kt├│rzy zdecydowali si─Ö wykupi─ç kursy hiszpa┼äskiego dla swoich pracownik├│w. Dzi─Öki narz─Ödziom udost─Öpnionym w tym dziale ┼éatwo sprawdzisz, czy nasza szko┼éa wywi─ůzuje si─Ö z umowy i czy Twoi pracownicy rzeczywi┼Ťcie┬ástaraj─ů si─Ö aktywnie przyswoi─ç j─Özyk hiszpa┼äski. Warszawa jest zbyt du┼╝ym miastem, aby wszystkie sprawy formalne ustala─ç osobi┼Ťcie. Za pomoc─ů konta firmowego mo┼╝esz zarz─ůdza─ç swoimi danymi lub sprawdza─ç, ilu uczestnik├│w wzi─Ö┼éo udzia┼é w poszczeg├│lnych zaj─Öciach z j─Özyka obcego oraz jak kszta┼étuj─ů si─Ö koszty. Modu┼é firmowy uzupe┼énili┼Ťmy tak┼╝e o opcj─Ö raportowania┬áÔÇö┬áprzydatn─ů w wewn─Ötrznych firmowych rozliczeniach i analizach.

Nasze do┼Ťwiadczenie nie pozostawia w─ůtpliwo┼Ťci, ┼╝e takie metody┬ánauki hiszpa┼äskiego┬ádaj─ů wy┼Ťmienite rezultaty. Kursanci ucz─ů si─Ö pos┼éugiwania j─Özykiem hiszpa┼äskim w jego naturalnej, aktualnej formie i w kontek┼Ťcie wsp├│┼éczesnej komunikacji.

Na zaj─Öciach dbamy o przyjazn─ů atmosfer─Ö i dobre samopoczucie uczestnik├│w, a nierzadko wr─Öcz doskonale si─Ö bawimy podczas odgrywania scenek czy wsp├│lnego powtarzania hiszpa┼äskich przeboj├│w, co pomaga w nauczeniu si─Ö, jak m├│wi─ç po hiszpa┼äsku. Te przyjemne formy┬ánauki hiszpa┼äskiego┬áid─ů jednak w parze z konsekwentnymi analizami skuteczno┼Ťci kurs├│w. Na bie┼╝─ůco ┼Ťledzimy post─Öpy kursant├│w w odniesieniu do przyj─Ötego planu nauczania. Wszyscy uczestnicy bior─ů udzia┼é w testach okresowych, semestralnych oraz ko┼äcowych, a wraz z wynikami otrzymuj─ů wyczerpuj─ůc─ů informacj─Ö zwrotn─ů od lektora. Dzi─Öki temu ka┼╝dy kursant dok┼éadnie wie, jakie s─ů jego mocne i s┼éabe strony oraz na czym powinien si─Ö skupi─ç.

Dla danej grupy staramy si─Ö dobra─ç program najlepiej spe┼éniaj─ůcy oczekiwania uczestnik├│w. Dbamy te┼╝ o to, aby ka┼╝de zaj─Öcia mia┼éy jasn─ů struktur─Ö┬áÔÇö┬ákursanci dok┼éadnie wiedz─ů, co jest celem zaj─Ö─ç i jakich nowych umiej─Ötno┼Ťci naucz─ů si─Ö podczas kursu.┬áTaka przejrzysto┼Ť─ç sprawia, ┼╝e post─Öpy w przyswajaniu j─Özyka hiszpa┼äskiego s─ů doskonale widoczne, a pokonywanie kolejnych etap├│w daje wiele satysfakcji.

Opr├│cz dumy i rado┼Ťci z nabytej wiedzy nasi kursanci otrzymuj─ů r├│wnie┼╝ namacalny dow├│d nowych umiej─Ötno┼Ťci. S─ů nim certyfikaty potwierdzaj─ůce,┬á┼╝e uczestnik we wskazanym zakresie opanowa┼é j─Özyk hiszpa┼äski. Warszawa jest pe┼éna firm, kt├│re doceniaj─ů taki dokument┬ápodczas rekrutacji. Ponadto prowadzimy te┼╝ zaj─Öcia przygotowuj─ůce do mi─Ödzynarodowych egzamin├│w j─Özykowych.

J─Özyk hiszpa┼äski nale┼╝y do rodziny j─Özyk├│w roma┼äskich i jest drugim (pierwszy to┬áj─Özyk angielski)┬ánajcz─Ö┼Ťciej u┼╝ywanym j─Özykiem na ┼Ťwiecie. Zgodnie z konstytucj─ů Hiszpanii znajomo┼Ť─ç kastylijskiej odmiany┬áj─Özyka hiszpa┼äskiego┬áto obowi─ůzek ka┼╝dego Hiszpana.┬áKursy stacjonarne┬áoraz┬álekcje hiszpa┼äskiego online┬áumo┼╝liwiaj─ů poszerzenie liczbyos├│b pos┼éuguj─ůcych si─Ö j─Özykiem hiszpa┼äskim i jego upowszechnienie.

Szacuje si─Ö, ┼╝e┬áj─Özyk hiszpa┼äski┬áto j─Özyk ojczysty dla oko┼éo 500 mln ludzi. S─ů to przede wszystkim mieszka┼äcy Ameryki P├│┼énocnej, ┼Ürodkowej i Po┼éudniowej, ale r├│wnie┼╝ Europy oraz Afryki Zachodniej. Kolejne 100ÔÇô150 mln stanowi─ů osoby ucz─ůce si─Ö w ramach┬ákurs├│w┬áindywidualnych i grupowych kurs├│w hiszpa┼äskiego. Ponadto stosuje si─Ö go w roli j─Özyka urz─Ödowego w wielu organizacjach politycznych, gospodarczych czy sportowych, mi─Ödzy innymi w: ONZ, UNICEF, FIFA, UEFA oraz w Unii Europejskiej.

Podczas podr├│┼╝owania po krajach hiszpa┼äskoj─Özycznych z pewno┼Ťci─ů przyda si─Ö znajomo┼Ť─ç kilku podstawowych zwrot├│w:

Pomocy. ÔÇô Ayuda. [aiuda]

Nie rozumiem. ÔÇô No entiendo. [no entiendo]

Zgubi┼éem si─Ö. ÔÇô Estoy perdido. [estoi perdido]

Gdzie jest szpital? ÔÇô ┬┐D├│nde est├í el hospital? [donde esta el ospital]

Gdzie jest najbli┼╝szy bankomat? ÔÇô ┬┐D├│nde est├í el cajero autom├ítico m├ís cercano? [donde esta el cahero automatiko mas ╬Şerkano]

Gdzie jest dworzec kolejowy? ÔÇô ┬┐D├│nde est├í la estaci├│n de trenes? [donde esta la esta╬Şion de trenes]

Dzi─Ökuj─Ö. ÔÇô Gracias. [gra╬Şias]

Marka Chupa Chups pochodzi z Hiszpanii, a nazwa wywodzi si─Ö od czasownika┬áchupar, co po hiszpa┼äsku oznacza ÔÇ×ssa─çÔÇŁ. Logo popularnego lizaka zaprojektowa┼é sam Salvador Dal├ş. Podr├│┼╝uj─ůc po Meksyku lub Ameryce ┼üaci┼äskiej, warto zwr├│ci─ç uwag─Ö na r├│┼╝ne znaczenia okre┼Ťlenia┬áGringo. Mo┼╝e ono oznacza─ç osob─Ö, dla kt├│rej hiszpa┼äski nie jest j─Özykiem ojczystym (w Ameryce ┼üaci┼äskiej) lub by─ç pogardliwym okre┼Ťleniem Amerykanina zza p├│┼énocnej granicy (w Meksyku). Hiszpanie maj─ů dwucz┼éonowe nazwiska. Pierwszy cz┼éon odnosi si─Ö do pierwszego nazwiska ojca, a drugi do pierwszego nazwiska matki. Poznanie takich niuans├│w j─Özykowych umo┼╝liwi uczestniczenie w┬ákursach konwersacyjnych z j─Özyka hiszpa┼äskiego.

Hiszpani─Ö kojarzy si─Ö g┼é├│wnie z corrid─ů, s┼éynn─ů gonitw─ů byk├│w w Pampelunie oraz bitw─ů na pomidory podczas ┼Ťwi─Öta La Tomatina w miasteczku Bu├▒ol w Walencji. Hiszpania to tak┼╝e najwi─Ökszy producent oliwy i banan├│w.

Na Wyspach Kanaryjskich mo┼╝na us┼éysze─ç j─Özyk gwizdany, kt├│ry zosta┼é wpisany na list─Ö ┼Ťwiatowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast na przyl─ůdku Fisterra odkryjemy legendarny koniec ziemi. Mi┼éo┼Ťnicy boulderingu, czyli wspinaczki bez zabezpiecze┼ä po wysokich, wolnostoj─ůcych ska┼éach, z pewno┼Ťci─ů odwiedz─ů Albarracin w Aragonii, a entuzja┼Ťci ciekawej architektury b─Öd─ů mogli podziwia─ç wisz─ůce domy zbudowane na samej kraw─Ödzi klifu w mie┼Ťcie Cuenca.

Jeste┼Ť zainteresowany nasz─ů ofert─ů?
Z przyjemno┼Ťci─ů przygotujemy ofert─Ö kurs├│w dla Twojej firmy.
chatsimple