SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Język niemiecki należy do rodziny języków germańskich i jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. Standardowy język niemiecki Hochdeutsch oparty jest na Biblii Marcina Lutra, a ta z kolei na języku mówionym z Górnej Saksonii i Turyngii. Pod względem gospodarczym Niemcy znajdują się w czołówce państw na świecie, dlatego też znajomość języka niemieckiego jest ceniona na rynku pracy. Dzięki temu popularność kursów niemieckiego stale rośnie wśród potencjalnych kursantów.

Rozwiń skrzydła w biznesie i życiu prywatnym z naszymi kursami językowymi!
Maturalne
Konwersacyjne
Dla firm i Ciebie
Indywidualne
Online
Grupowe
0
kursantów w 2023
0
dostępnych języków
0
zrealizowanych lekcji w 2023
Napisz do nas!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Klikając „Prześlij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Szukasz konkretnego kursu językowego? Sprawdź sklep szkoły językowej.

NAUKA NIEMIECKIEGO DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE ZAŁOŻENIA JĘZYKOWE, ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE!

Witaj w Skrivanek, gdzie każdy – czy to działając indywidualnie, czy w grupie – znajdzie drogę do realizacji swoich celów. Jesteśmy tutaj, aby wspierać Cię w drodze do osobistego i zawodowego sukcesu, oferując elastyczne kursy online dostosowane do Twoich potrzeb. Nasza oferta skierowana jest do osób na różnych poziomach zaawansowania i dostosowana jest do konkretnych branży, co umożliwia naukę w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu.

Korzystając z naszych kursów, zyskujesz dostęp do najwyższej jakości materiałów edukacyjnych i możliwość pracy z doświadczonymi lektorami. W Skrivanek wierzymy, że nauka języków otwiera przed Tobą świat nowych możliwości. Dołącz do nas i odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Twoja przyszłość rozpoczyna się tutaj, w miejscu, gdzie pasja do nauki i profesjonalizm łączą się, tworząc idealne warunki dla Twojego rozwoju i osiągania sukcesów.

Poszukujesz sposobu na zwiększenie kompetencji językowych w swoim zespole? Szkolajezyk.pl oferuje więcej niż kursy językowe – to inwestycja w rozwój Twojej firmy. Nasze programy językowe, dostosowane do specyfiki branżowej, ogólnej wiedzy biznesowej lub konkretnych potrzeb Twojego zespołu, są kluczem do globalnego sukcesu. Dzięki profesjonalnemu wsparciu i regularnemu raportowaniu postępów będziesz na bieżąco z osiągnięciami swoich pracowników. Przeprowadzimy również szczegółową analizę poziomu językowego Twojego zespołu, wykorzystując rozmowy, testy online oraz narzędzie audytowe FOCUS, aby dostosować program nauczania do Waszych potrzeb. Zarezerwuj spotkanie online i odkryj, jak nasza oferta może wspierać Twój biznes. Razem przekroczymy barierę językową, otwierając drzwi do nowych możliwości!

loga szkola grey
Opinie naszych uczniów i klientów
Ich pozytywne doświadczenia świadczą o skuteczności naszych metod i indywidualnym podejściu.
Nasz cel to zapewnienie bogatej wiedzy i umiejętności komunikacji w języku obcym.

Miałem korepetycje z angielskiego dla programistów i jestem bardzo zadowolony. Na zajęcia uczęszczałem przez kilka miesięcy z olbrzymim entuzjazmem. Pan Karol (Korepetytor) przygotowywał świetne materiały oraz prowadził zajęcia w bardzo ciekawy sposób. Oprócz angielskiego posiada wiedzę z najnowszych technologii, także było co przerabiać posługując się angielskim

Bardzo jestem zadowolona z lekcji, lektor z którym mamy zajęcia jest bardzo zaangażowany i prowadzi zajęcia w ciekawy sposób. Na zajeciach robimy różnorodne formaty które nie pozwalają na nudę. Wyjątkowo udało mi się więc podtrzymać moją wewnętrzną motywację i z tego się najbardziej cieszę, bo jest to niezmiernie trudne Zajęcia mam już prawie rok, dwa razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej. Zajęcia są w biurze zaraz po pracy więc jest to duże ułatwienie.

Mam przyjemność współpracować ze Szkołą Językowa Skrivanek. Szkoła oferuje ciekawe kursy , przygotowane do indywidualnych potrzeb kursantów. Jest rzetelną i profesjonalną firmą, z którą współpraca na każdym etapie jest przyjemnością. Polecam !

Z usług Szkoły Językowej Skrivanek korzystałam w ramach zajęć grupowych, organizowanych przez firmę, w której pracowałam. Gdy poszukiwałam platformy e-learningowej do nauki języka, a następnie lektora do zajęć indywidualnych wybrałam również Skrivanka. Doceniam bardzo dobry kontakt z firmą i otwartość na klienta.

Wysoko oceniamy współpracę z zespołem szkoły językowej Skrivanek pod kątem organizacji. administracji i komunikacji na poszczególnych etapach projektu. Polecamy szkołę językową Skrivanek jako rzetelnego partnera, który świadczy oferowane usługi z należytą starannością oraz na najwyższym poziomie.

Stosowane rozwiązania oraz odpowiednio dobrana kadra lektorska korzystnie wpływają na rozwój kompetencji językowych pracowników biorących udział w szkoleniach. Proces organizacji oraz administracji projektu umożliwia bardzo dobrą komunikację i realizację celów biznesowych naszej organizacji.

Cenimy sposób monitorowania przebiegu procesu szkoleń i sprawną komunikację z zespołem szkoły. Pracownicy biura za każdym razem wspierają Dział HR w ustaleniu harmonogramu zajęć , dostosowując się do naszych wytycznych i potrzeb. Pozostają też w stałym kontakcie z uczestnikami zajęć i są otwarci na informacje zwrotne z ich strony.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
CO NAS WYRÓŻNIA
Elastyczność
Formę oraz treść kursów z angielskiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta
Informacje na temat zajęć, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Odwołanie zajęć
Umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Strefa firmy
Monitoring realizacji celów, ankiety satysfakcji, raporty frekwencji oraz postępów w jednym miejscu.
Certyfikaty
Udział w kursach angielskiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Metoda Effecto
Metoda, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. 128 milionów ludzi używa go jako języka ojczystego. Zaraz po angielskim jest to też drugi pod względem popularności język w Polsce. Zauważają to:

  •  firmy, które kierują do nas swoich pracowników na kursy języka niemieckiego in-company (indywidualne lub grupowe, nauka niemieckiego w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  •  osoby, dla których niemiecki to podstawa do realizowania celów międzynarodowej współpracy i rozpoczynają w naszej szkole kursy indywidualne lub grupowe języka niemieckiego — z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online.

Zachęcony do rozpoczęcia nauki niemieckiego? Świetnie — okazji do wykorzystania znajomości języka niemieckiego z pewnością Ci nie zabraknie. Teraz tylko zdecyduj, jak chcesz rozwijać swoje umiejętności, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Która metoda i forma nauki niemieckiego będzie dla Ciebie odpowiednia?

Skontaktuj się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku niemieckim (np. udział w targach, przemówienie lub spotkanie z klientem niemieckojęzycznym) — kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem niemieckim — kilka miesięcy. Po niemiecku mówi się, że Der Teufel ist nich so schwarz, wie man ihn malt — nie taki diabeł straszny, jak go malują. Przekonasz się, że niemiecki wcale nie jest taki trudny. Jeśli skupimy się na konkretnych aspektach, z pewnością nie będzie trwała latami!

Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku niemieckim — regularny kurs dwusemestralny.

PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs angielskiego na platformie e-learningowej.

Dzięki metodzie inteligentnych powtórek cały proces nauki przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

Nasz tutor online, pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki angielskiego.

SPOTKANIA Z LEKTOREM

Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę angielskiego online indywidualnie lub w grupie.

Lektor języka angielskiego lub native speaker na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

BLENDED-LEARNING

Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka angielskiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka online nie przyniesie efektów?

Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku angielskim.

SZKOŁA JĘZYKOWA SKRIVANEK
KURS JĘZYKA niemiecKIEGO

Język niemiecki jest istotny zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Osoby poszukujące zatrudnienia z pewnością docenią dodatkowe korzyści i możliwości rozwoju oferowane przez przedsiębiorstwo. Nauka niemieckiego jest jedną z takich korzyści. Jeśli organizujesz dla swoich pracowników wysokiej jakości kursy, zwiększasz swoją szansę na znalezienie ambitnych i zaangażowanych kandydatów.

Kursy językowe stały się stałym elementem korporacyjnego krajobrazu — obok kart sportowych, prywatnej opieki medycznej, owocowych poniedziałków. Po podobne rozwiązania coraz częściej sięgają małe i średnie przedsiębiorstwa, które wprawdzie nie oferują takich szkoleń we własnych placówkach, ale w różnym stopniu pokrywają ich koszty. Co powiesz na to, aby zafundować swoim pracownikom kurs niemieckiego? Warszawa, dzięki obecności metra i gęstej sieci połączeń tramwajowych oraz autobusowych, sprzyja takim rozwiązaniom. Na nasze kursy językowe codziennie docierają osoby zatrudnione w firmach działających na obszarze całej stolicy.

Z pewnością nieraz podczas szkolnej lub uniwersyteckiej edukacji było Ci dane doświadczyć tego, że samo słuchanie nauczyciela czy lektora nie daje pożądanych efektów. Podczas lekcji albo wykładu wydaje się, że wszystko jest zrozumiałe. Jednak dopiero wówczas, gdy wiedza ta jest potrzebna, okazuje się, że niewiele udało się zapamiętać. Właśnie dlatego tak ważne jest aktywne przyswajanie nowych informacji.

Stałym elementem zajęć w naszej szkole języka niemieckiego jest czynny udział kursantów w zajęciach. Nie ma mowy o biernym słuchaniu i usypiającym notowaniu nowych słówek. Uczestnicy zajęć uczą się nowego materiału podczas ćwiczeń odwołujących się do konkretnych sytuacji. Zachęcamy kursantów do powtarzania, interakcji i konwersacji z wykorzystaniem poznanych właśnie wyrażeń i reguł. Na zajęciach często odgrywamy scenki z życia codziennego i zawodowego, aby stymulować proces naturalnego przyswajania języka.

Podobną rolę pełnią pytania otwarte. Lektorzy prowadzący nasze kursy niemieckiego prowokują uczestników do samodzielnego analizowania i poszukiwania odpowiedzi. Zadaniem lektora jest przede wszystkim naprowadzanie kursantów na właściwą ścieżkę nauki.

Czy nauka może być przyjemna? Uważamy, że kursy językowe nie tylko mogą, ale wręcz muszą przebiegać w przyjaznej atmosferze. W takich warunkach każdy może czuć się swobodnie, bez skrępowania zadawać pytania, a i motywacji do wzięcia udziału w kolejnych lekcjach nigdy nie brakuje.

Nasza szkoła niemieckiego w Warszawie stosuje wiele form urozmaicania zajęć. Zachęcamy do brania udziału w ćwiczeniach z wykorzystaniem różnorodnych środków przekazu — prasy, internetu, radia oraz telewizji. Sięgamy też po niemiecką muzykę i teledyski oraz literaturę. Dla uprzyjemnienia zajęć często wykorzystujemy muzykę jako tło podczas ćwiczeń, a czasem nawet wspólnie śpiewamy niemieckie piosenki.

Na naszych zajęciach poczujesz się swobodnie również dzięki niewielkim grupom. Zajęcia prowadzone są zwykle dla 4–8 osób. Dzięki temu żaden z uczestników nie musi zmagać się ze stresem towarzyszącym publicznym wystąpieniom. Zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość spersonalizowanego podejścia do każdego ucznia. Lektor jest w stanie kolejno skupić się na każdym uczestniku, zauważyć popełniane przez niego błędy i pomóc w ich poprawieniu — niemal tak samo jak na korepetycjach. Natomiast jeśli zależy Ci na wykorzystaniu uwagi nauczyciela w 100%, zachęcamy do zamawiania lekcji indywidualnych.

Nasi kursanci otrzymują dostęp do intuicyjnej platformy online, która pozwala między innymi na łatwe zorganizowanie nauki, przygotowanie się na kolejne zajęcia oraz kontrolowanie harmonogramu. Chcesz dokładnie sprawdzić, jak idzie Ci dotychczasowa nauka niemieckiego? Zaloguj się do strefy kursanta i przeanalizuj swoje oceny oraz zrealizowane zajęcia. A może masz dodatkowe pytania do lektora? Przez naszą platformę łatwo skontaktujesz się z osobą prowadzącą kurs oraz koordynatorami szkoły. Wszystkie dokumenty związane z płatnościami za lekcje również są dostępne online.

Ważną częścią naszego serwisu internetowego jest też oferta e-learningowa. Jeśli chcesz jak najszybciej przyswoić niemieckie słówka, gramatykę czy nowe wyrażenia, skorzystaj z dostępnych na platformie testów, quizów oraz wirtualnych lekcji. Znajdziesz tutaj również materiały z zajęć, które ułatwią ugruntowanie zdobytej wiedzy.

Dla przedsiębiorców i kadry menadżerskiej przygotowaliśmy osobną zakładkę — strefę firmy. Umożliwia ona sprawdzenie frekwencji na zajęciach, liczby uczestników oraz kosztów. Za pomocą naszej platformy wygenerujesz też niezbędne raporty dotyczące kursów.

Język niemiecki należy do rodziny języków germańskich i jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. Standardowy język niemiecki Hochdeutsch oparty jest na Biblii Marcina Lutra, a ta z kolei na języku mówionym z Górnej Saksonii i Turyngii. Pod względem gospodarczym Niemcy znajdują się w czołówce państw na świecie, dlatego też znajomość języka niemieckiego jest ceniona na rynku pracy. Dzięki temu popularność kursów niemieckiego stale rośnie wśród potencjalnych kursantów.

Niemiecki to język ojczysty dla ponad 105 milionów ludzi. Jako językiem obcym posługuje się nim ponad 20 milionów osób, które ukończyły kursy niemieckiego ogólnego lub biznesowego. W Niemczech, Austrii, Belgii czy Luksemburgu niemiecki jest językiem urzędowym, a pod względem liczby rodzimych użytkowników plasuje się on na dziesiątym miejscu na świecie. Dzięki technologii informatycznej dostępna jest nauka niemieckiego online oraz stacjonarnie kursy konwersacyjne języka niemieckiego.

Podczas podróży po krajach niemieckojęzycznych z pewnością przyda się znajomość kilku podstawowych zwrotów:

Pomocy. – Hilfe. [ˈhɪlfə]

Nie rozumiem. – Ich verstehe nicht. [ɪç fɛɐ̯ˈʃteːən nɪçt]

Zgubiłem się. – Ich kam vom Weg ab. [ɪç kaːm vom vɛk ap]

Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? – Wo ist der Krankenhaus / Geldautomat / Bahnhof? [voː ɪst deːɐ̯ ˈkʀaŋkn̩ˌhaʊ̯s /ˈɡɛltʔaʊ̯toˌmaːt / baːnˌhoːf]

Dziękuję. – Danke. [ˈdaŋkə]

Wypróbuj nasze rozmówki z języka niemieckiego.

Język niemiecki jest do tego stopnia zróżnicowany regionalnie, że niektóre dialekty bywają czasami klasyfikowane nawet jako odrębne języki. Co ciekawe, pozornie identyczne rzeczowniki mogą mieć różne znaczenie i różną liczbę mnogą w zależności od przypisanego im rodzajnika. Na przykład wyraz das Band — die Bänder (tasiemka), die Band — die Bands (zespół muzyczny), der Band — die Bände (tom). O tym i innych fascynujących niuansach tego języka można dowiedzieć się na kursach niemieckiego z lektorem polskim lub rodzimym użytkownikiem (Muttersprachler).

Kraje niemieckojęzyczne to istny raj dla podróżnych. Miłośnicy piwa wezmą udział w słynnym festiwalu Oktoberfest, który od ponad 100 lat odbywa się w okolicach Monachium. Natomiast Berlin i okolice zapraszają na karaoke do Mauerparku, na spacer do malowniczego Ogrodu Świata (Garten der Welt), czy do odwiedzenia byłej amerykańskiej stacji zwiadowczej Teufelsberg. Miłośnicy egzotycznych ryb będą je mogli podziwiać w AquaDom, a wielbiciele trampolin mogą sobie do woli poskakać w JUMP House.

Austria to nie tylko słynne centrum Wiednia i Prater, ale i mniej uczęszczane miejsca, takie jak na przykład pierwsza wegetariańska restauracja z gwiazdką Michelin (Tian) czy coraz bardziej popularny street food z różnie przyrządzanymi kiełbasami (KasekrainerBratwurst czy Frankfurter). To również możliwość wizyty w kawiarni Vollpension, gdzie tak zwane babcie do wynajęcia przygotowują świeże wypieki.

Kraje niemieckojęzyczne to kraje nad wyraz interesujące, o bogatej historii i kulturze. Nauka niemieckiego ułatwi rozpoczęcie fascynującej przygody z kulturą naszych zachodnich sąsiadów.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Z przyjemnością przygotujemy ofertę kursów dla Twojej firmy.
chatsimple