Nauka niemieckiego

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc osiągnąć Twoje cele zawodowe
i osobiste związane z nauką niemieckiego.
cover

NAUKA JĘZYKA niemieckiego

1

Komunikuj się skutecznie po niemiecku, rozwijaj swoje kompetencje, awansuj, wzmacniaj relacje oraz buduj zaufanie wśród współpracowników zagranicznych dzięki nauce języka niemieckiego ze szkołą językową Skrivanek!

Sprawdź jak możemy Ci pomóc osiągnąć cele zawodowe oraz osobiste związane z nauką języka niemieckiego!

Elastyczność – formę oraz treść kursów z niemieckiego dopasowujemy zawsze do Twoich potrzeb.
Strefa kursanta – każdy Kursant otrzymuje dostęp do swojego profilu, w którym znajdują się informacje na temat zajęć z języka niemieckiego, grafiku, zadań domowych oraz materiałów zrealizowanych podczas zajęć.
Bezpłatne odwołanie zajęć – umożliwiamy bezpłatne odwołanie zajęć na 24 godziny przed planowanym spotkaniem.
Certyfikaty – udział w kursach niemieckiego zostanie potwierdzony certyfikatem zgodnym ze skalą CEFR.
Unikalna metoda EFFECTO – nasi lektorzy języka niemieckiego pracują w oparciu o metodę opracowaną przez szkołę językową Skrivanek, która kładzie nacisk na praktyczny trening kompetencji językowych podczas zajęć.

Poznaj naszą unikalną metodę nauczania

metoda effecto

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań językowych lub sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy, napisz do nas lub sprawdź ofertę sklepu online.

  Firma / Imię i Nazwisko (wymagane) Numer telefonu Adres email (wymagane) Temat Treść wiadomości captcha
  Zaufali nam:
  klienci szkoła językowa
  NAUKA NIEMIECKIEGO
  — DLA KOGO I GDZIE?
  1

  Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. 128 milionów ludzi używa go jako języka ojczystego. Zaraz po angielskim jest to też drugi pod względem popularności język w Polsce. Zauważają to:

  •  firmy, które kierują do nas swoich pracowników na kursy języka niemieckiego in-company (indywidualne lub grupowe, nauka niemieckiego w miejscu pracy, w naszej siedzibie w Warszawie lub online);
  •  osoby, dla których niemiecki to podstawa do realizowania celów międzynarodowej współpracy i rozpoczynają w naszej szkole kursy indywidualne lub grupowe języka niemieckiego — z dojazdem do ucznia, w naszych salach w Warszawie lub Lublinie, online.
  KURS NIEMIECKIEGO
  — JAK DŁUGO?
  1

  To zależy od celu, który chcesz osiągnąć.

  Przygotowanie do ważnego wydarzenia w języku niemieckim (np. udział w targach, przemówienie lub spotkanie z klientem niemieckojęzycznym) — kilka spotkań w ciągu miesiąca (2-6) lub 1-dniowe warsztaty.

  Realizowanie konkretnych wyzwań osobistych lub zawodowych wymagających posługiwania się językiem niemieckim — kilka miesięcy. Po niemiecku mówi się, że Der Teufel ist nich so schwarz, wie man ihn malt — nie taki diabeł straszny, jak go malują. Przekonasz się, że niemiecki wcale nie jest taki trudny. Jeśli skupimy się na konkretnych aspektach, z pewnością nie będzie trwała latami!

  Ogólne doskonalenie swoich umiejętności w języku niemieckim — regularny kurs dwusemestralny.

  WYBRAŁEŚ KURS NIEMIECKIEGO
  — CO DALEJ?
  1

  Zachęcony do rozpoczęcia nauki niemieckiego? Świetnie — okazji do wykorzystania znajomości języka niemieckiego z pewnością Ci nie zabraknie. Teraz tylko zdecyduj, jak chcesz rozwijać swoje umiejętności, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Która metoda i forma nauki niemieckiego będzie dla Ciebie odpowiednia?

  Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą odpowiedzieć na to pytanie. Możesz też skontaktować się z nami, a my zaproponujemy Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

  POMOŻEMY CI ZREALIZOWAĆ TWOJE CELE JĘZYKOWE,
  ABYŚ TY MÓGŁ OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE ZAWODOWE I OSOBISTE

  Każda z osób, które trafiają do naszej szkoły, chce zrealizować swój własny cel zawodowy bądź osobisty:

  • potrzebuje niemieckiego do pracy,
  • chce czuć się pewniej podczas targów w krajach niemieckojęzycznych,
  • chce, by nauka języka niemieckiego otworzyła jej drzwi do kariery,
  • podróżuje po całym świecie i chce swobodnie komunikować się choćby w takich krajach jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein i Luksemburg i wiele innych.

  To właśnie od sprecyzowania Twojego celu językowego zaczynamy naszą współpracę. Ma to ogromny wpływ na Twoją motywację do nauki i to, że wytrwasz w swoim postanowieniu. Później współtworzymy ten proces. Ty masz swój cel, a my towarzyszymy Ci w jego realizacji. Pomagamy, regularnie informujemy, na jakim etapie jego realizacji jesteś. Jednym słowem, cały czas trzymamy rękę na pulsie.

  W zależności od Twoich potrzeb zorganizujemy dla Ciebie kurs ogólny języka niemieckiego, biznesowy lub branżowy.

  Zbadamy też Twój obecny poziom języka niemieckiego — podczas rozmowy ustnej, za pomocą testu online lub z wykorzystaniem kompleksowego narzędzia do audytów językowych FOCUS.

  JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA NAUKA NIEMIECKIEGO?

  Kolej na określenie formy szkolenia. Jak myślisz, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza?

  SPOTKANIA Z LEKTOREM
  1

  Jeśli cenisz sobie kontakt z lektorem, zazwyczaj proponujemy Ci zajęcia stacjonarne lub naukę niemieckiego online — indywidualnie lub w grupie.

  Lektor języka niemieckiego lub native speaker — na bieżąco pracuje z Tobą nad konkretnym celem językowym, wykorzystuje materiały, które Ciebie dotyczą, na bieżąco przekazuje Ci feedback.

  Terminy i miejsce spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb.

  PLATFORMA E-LEARNINGOWA
  1

  Jeśli z góry wiesz, że nie będziesz miał czasu na regularne spotkania z lektorem, rozważ kurs niemieckiego na platformie e-learningowej.

  Dzięki metodzie inteligentnych powtórek platformy SuperMemo cały proces nauki niemieckiego przebiega sprawniej, a proces skuteczności zapamiętywania spełnia nasze oczekiwania.

  Nasz tutor online pomoże Ci ustalić plan nauki, będzie wyjaśniał trudne dla Ciebie zagadnienia językowe, a także motywował Cię do nauki niemieckiego.

  BLENDED-LEARNING
  1

  Co, jeśli powyższe formy nauki nie do końca Cię przekonują? Nie masz czasu na regularne spotkania z lektorem języka niemieckiego, ale obawiasz się, że samodzielna nauka języka z wykorzystaniem programu nie przyniesie efektów.

  Blended-learning może być rozwiązaniem dla Ciebie.

  Otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie samodzielnie będziesz wykonywał ćwiczenia.

  Dzięki spotkaniom z lektorem skupisz się na konwersacjach w języku niemieckim.

  Szkoła niemieckiego — Warszawa

  kurs niemieckiego warszawaJęzyk niemiecki jest istotny zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Osoby poszukujące zatrudnienia z pewnością docenią dodatkowe korzyści i możliwości rozwoju oferowane przez przedsiębiorstwo. Nauka niemieckiego jest jedną z takich korzyści. Jeśli organizujesz dla swoich pracowników wysokiej jakości kursy, zwiększasz swoją szansę na znalezienie ambitnych i zaangażowanych kandydatów.

  Kursy językowe stały się stałym elementem korporacyjnego krajobrazu — obok kart sportowych, prywatnej opieki medycznej, owocowych poniedziałków. Po podobne rozwiązania coraz częściej sięgają małe i średnie przedsiębiorstwa, które wprawdzie nie oferują takich szkoleń we własnych placówkach, ale w różnym stopniu pokrywają ich koszty. Co powiesz na to, aby zafundować swoim pracownikom kurs niemieckiego? Warszawa, dzięki obecności metra i gęstej sieci połączeń tramwajowych oraz autobusowych, sprzyja takim rozwiązaniom. Na nasze kursy językowe codziennie docierają osoby zatrudnione w firmach działających na obszarze całej stolicy.

  Nauka niemieckiego — aktywna, czyli skuteczna

  Z pewnością nieraz podczas szkolnej lub uniwersyteckiej edukacji było Ci dane doświadczyć tego, że samo słuchanie nauczyciela czy lektora nie daje pożądanych efektów. Podczas lekcji albo wykładu wydaje się, że wszystko jest zrozumiałe. Jednak dopiero wówczas, gdy wiedza ta jest potrzebna, okazuje się, że niewiele udało się zapamiętać. Właśnie dlatego tak ważne jest aktywne przyswajanie nowych informacji.

  Stałym elementem zajęć w naszej szkole języka niemieckiego jest czynny udział kursantów w zajęciach. Nie ma mowy o biernym słuchaniu i usypiającym notowaniu nowych słówek. Uczestnicy zajęć uczą się nowego materiału podczas ćwiczeń odwołujących się do konkretnych sytuacji. Zachęcamy kursantów do powtarzania, interakcji i konwersacji z wykorzystaniem poznanych właśnie wyrażeń i reguł. Na zajęciach często odgrywamy scenki z życia codziennego i zawodowego, aby stymulować proces naturalnego przyswajania języka.

  szkoła języka niemieckiego warszawaPodobną rolę pełnią pytania otwarte. Lektorzy prowadzący nasze kursy niemieckiego prowokują uczestników do samodzielnego analizowania i poszukiwania odpowiedzi. Zadaniem lektora jest przede wszystkim naprowadzanie kursantów na właściwą ścieżkę nauki.

  Kurs niemieckiego – dobra atmosfera

  Czy nauka może być przyjemna? Uważamy, że kursy językowe nie tylko mogą, ale wręcz muszą przebiegać w przyjaznej atmosferze. W takich warunkach każdy może czuć się swobodnie, bez skrępowania zadawać pytania, a i motywacji do wzięcia udziału w kolejnych lekcjach nigdy nie brakuje.

  Nasza szkoła niemieckiego w Warszawie stosuje wiele form urozmaicania zajęć. Zachęcamy do brania udziału w ćwiczeniach z wykorzystaniem różnorodnych środków przekazu — prasy, internetu, radia oraz telewizji. Sięgamy też po niemiecką muzykę i teledyski oraz literaturę. Dla uprzyjemnienia zajęć często wykorzystujemy muzykę jako tło podczas ćwiczeń, a czasem nawet wspólnie śpiewamy niemieckie piosenki.

  Na naszych zajęciach poczujesz się swobodnie również dzięki niewielkim grupom. Zajęcia prowadzone są zwykle dla 4–8 osób. Dzięki temu żaden z uczestników nie musi zmagać się ze stresem towarzyszącym publicznym wystąpieniom. Zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość spersonalizowanego podejścia do każdego ucznia. Lektor jest w stanie kolejno skupić się na każdym uczestniku, zauważyć popełniane przez niego błędy i pomóc w ich poprawieniu — niemal tak samo jak na korepetycjach. Natomiast jeśli zależy Ci na wykorzystaniu uwagi nauczyciela w 100%, zachęcamy do zamawiania lekcji indywidualnych.

  Wygodny serwis online

  szkoła niemieckiego warszawaNasi kursanci otrzymują dostęp do intuicyjnej platformy online, która pozwala między innymi na łatwe zorganizowanie nauki, przygotowanie się na kolejne zajęcia oraz kontrolowanie harmonogramu. Chcesz dokładnie sprawdzić, jak idzie Ci dotychczasowa nauka niemieckiego? Zaloguj się do strefy kursanta i przeanalizuj swoje oceny oraz zrealizowane zajęcia. A może masz dodatkowe pytania do lektora? Przez naszą platformę łatwo skontaktujesz się z osobą prowadzącą kurs oraz koordynatorami szkoły. Wszystkie dokumenty związane z płatnościami za lekcje również są dostępne online.

  Ważną częścią naszego serwisu internetowego jest też oferta e-learningowa. Jeśli chcesz jak najszybciej przyswoić niemieckie słówka, gramatykę czy nowe wyrażenia, skorzystaj z dostępnych na platformie testów, quizów oraz wirtualnych lekcji. Znajdziesz tutaj również materiały z zajęć, które ułatwią ugruntowanie zdobytej wiedzy.

  Dla przedsiębiorców i kadry menadżerskiej przygotowaliśmy osobną zakładkę — strefę firmy. Umożliwia ona sprawdzenie frekwencji na zajęciach, liczby uczestników oraz kosztów. Za pomocą naszej platformy wygenerujesz też niezbędne raporty dotyczące kursów.

  Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

  Język niemiecki należy do rodziny języków germańskich i jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. Standardowy język niemiecki Hochdeutsch oparty jest na Biblii Marcina Lutra, a ta z kolei na języku mówionym z Górnej Saksonii i Turyngii. Pod względem gospodarczym Niemcy znajdują się w czołówce państw na świecie, dlatego też znajomość języka niemieckiego jest ceniona na rynku pracy. Dzięki temu popularność kursów niemieckiego stale rośnie wśród potencjalnych kursantów.

  Ministatystyki

  Niemiecki to język ojczysty dla ponad 105 milionów ludzi. Jako językiem obcym posługuje się nim ponad 20 milionów osób, które ukończyły kursy niemieckiego ogólnego lub biznesowego. W Niemczech, Austrii, Belgii czy Luksemburgu niemiecki jest językiem urzędowym, a pod względem liczby rodzimych użytkowników plasuje się on na dziesiątym miejscu na świecie. Dzięki technologii informatycznej dostępna jest nauka niemieckiego online oraz stacjonarnie kursy konwersacyjne języka niemieckiego.

  Minirozmówki w podróży

  Podczas podróży po krajach niemieckojęzycznych z pewnością przyda się znajomość kilku podstawowych zwrotów:

  Pomocy. – Hilfe. [ˈhɪlfə]

  Nie rozumiem. – Ich verstehe nicht. [ɪç fɛɐ̯ˈʃteːən nɪçt]

  Zgubiłem się. – Ich kam vom Weg ab. [ɪç kaːm vom vɛk ap]

  Gdzie jest szpital / bankomat / dworzec kolejowy? – Wo ist der Krankenhaus / Geldautomat / Bahnhof? [voː ɪst deːɐ̯ ˈkʀaŋkn̩ˌhaʊ̯s /ˈɡɛltʔaʊ̯toˌmaːt / baːnˌhoːf]

  Dziękuję. – Danke. [ˈdaŋkə]

  Wypróbuj nasze rozmówki z języka niemieckiego.

  Ciekawostki

  Język niemiecki jest do tego stopnia zróżnicowany regionalnie, że niektóre dialekty bywają czasami klasyfikowane nawet jako odrębne języki. Co ciekawe, pozornie identyczne rzeczowniki mogą mieć różne znaczenie i różną liczbę mnogą w zależności od przypisanego im rodzajnika. Na przykład wyraz das Banddie Bänder (tasiemka), die Banddie Bands (zespół muzyczny), der Banddie Bände (tom). O tym i innych fascynujących niuansach tego języka można dowiedzieć się na kursach niemieckiego z lektorem polskim lub rodzimym użytkownikiem (Muttersprachler).

  Miniprzewodnik

  Kraje niemieckojęzyczne to istny raj dla podróżnych. Miłośnicy piwa wezmą udział w słynnym festiwalu Oktoberfest, który od ponad 100 lat odbywa się w okolicach Monachium. Natomiast Berlin i okolice zapraszają na karaoke do Mauerparku, na spacer do malowniczego Ogrodu Świata (Garten der Welt), czy do odwiedzenia byłej amerykańskiej stacji zwiadowczej Teufelsberg. Miłośnicy egzotycznych ryb będą je mogli podziwiać w AquaDom, a wielbiciele trampolin mogą sobie do woli poskakać w JUMP House.

  Austria to nie tylko słynne centrum Wiednia i Prater, ale i mniej uczęszczane miejsca, takie jak na przykład pierwsza wegetariańska restauracja z gwiazdką Michelin (Tian) czy coraz bardziej popularny street food z różnie przyrządzanymi kiełbasami (Kasekrainer, Bratwurst czy Frankfurter). To również możliwość wizyty w kawiarni Vollpension, gdzie tak zwane babcie do wynajęcia przygotowują świeże wypieki.

  Kraje niemieckojęzyczne to kraje nad wyraz interesujące, o bogatej historii i kulturze. Nauka niemieckiego ułatwi rozpoczęcie fascynującej przygody z kulturą naszych zachodnich sąsiadów.