Kolorowanki dla dziewczynek i chłopców

Zapraszamy do pobierania naszych kolorowanek
i cieszenia się radosną twórczością!

Witamy na naszej stronie, dedykowanej kolorowankom dla dziewczynek. Cieszymy się, że możemy dostarczyć Ci zbiór kreatywnych i uroczych wzorów, które zachwycą Twoje małe artystki. Nasze kolorowanki są dostępne do pobrania i druku, umożliwiając Twojemu dziecku niezapomniane chwile twórczej zabawy. Nasza kolekcja obejmuje szeroki wybór tematów, od baśniowych księżniczek po urocze zwierzątka, zapewniając różnorodność i inspirację. Zachęcamy Cię do przeglądania naszych wzorów i wspólnego tworzenia niepowtarzalnych dzieł sztuki z Twoją córką.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj na e-mail dostęp do wersji do druku do naszych kolorowanek i literek do nauki pisania!
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
kolorowanki do druku dla dziewczyn 2
kolorowanki do druku dla dziewczyn 3
kolorowanki do druku dla dziewczyn 4
kolorowanki do druku dla dziewczyn 5
kolorowanki do druku dla dziewczyn 6
kolorowanki do druku dla dziewczyn 7
kolorowanki do druku dla dziewczyn 8
kolorowanki do druku dla dziewczyn 9
kolorowanki do druku dla chłopców
kolorowanki do druku dla dziewczyn 10
kolorowanki do druku dla chłopców
kolorowanki do druku dla chłopców

Kolorowanki dla dziewczynek, czyli kreatywny sposób na wolny czas

Dziewczynki, te małe i te troszkę większe, zazwyczaj uwielbiają kolorowanki. W czym tkwi fenomen kolorowanek i dlaczego czasem warto pomalować wydrukowany świat nie tylko „na żółto i na niebiesko”?

Kolorowanki mają wiele zalet. Są świetną alternatywą dla zabawy na wolnym powietrzu, zwłaszcza gdy pogoda nie dopisuje. Dzieci mogą się przy nich wyciszyć i zrelaksować, a rodzice zyskują chwilę dla siebie. Nie ma się co dziwić, że darmowe kolorowanki do wydruku to hit Internetu.

Dlaczego warto się zaprzyjaźnić z kolorowankami?

Kolorowanki dla dziewczynek i chłopców mają też inne zalety niż te wymienione powyżej. Są sposobem na to, by się bawić, a przy okazji rozwijać kreatywność i usprawniać rękę. Zmuszają dziecko do skupienia i przebywania przez chwilę w jednym miejscu, a także koncentracji na wykonywaniu jednej czynności naraz, co bardzo przydaje się później w szkole.

Co ważne, kolorowanka przyzwyczaja dzieci do tego, że myślą i planują, co powinny zrobić dalej. Maluch musi się przy tym skupić na jednej aktywności, co nie jest proste w dzisiejszym świecie, w którym dzieci od najmłodszych lat robią wiele rzeczy naraz, co raczej nie sprzyja skupieniu. Darmowe kolorowanki do wydruku to też pretekst do tego, by dzieci oderwały się od komputerów, telewizorów i smartfonów, a jest to bardzo pożądane u najmłodszych. To świetny sposób na wyciszającą zabawę przed snem.

Darmowe kolorowanki do wydruku to także okazja do tego, by spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Nie wiesz, jak przekonać dziecko do kolorowania obrazków? Daj mu dobry przykład. Wydrukuj darmowe kolorowanki dla dziewczynek i chłopców, wyciągnij kredki i pokoloruj obrazek. Dziecko z pewnością szybko do Ciebie dołączy. A jak wiadomo, wspólnie spędzany czas to najlepszy budulec więzi między rodzicem a dzieckiem.

Co by tu pomalować?

Częstym tematem kolorowanek pozostają bohaterowie bajek. Śpiąca Królewna, Mała Syrenka, Kopciuszek, jednorożce, a także cała Kraina Lodu – to galeria znanych i lubianych postaci z bajek i kolorowanek dla dziewczynek. Wcielić się w postać księżniczki to przecież marzenie prawie każdej dziewczynki.

Nie tylko z księżniczkami

Wbrew obiegowej opinii dziewczynki interesują się nie tylko postaciami z bajek, ale wybierają obrazki do malowania zróżnicowane tematycznie, zatem szukają nie tylko kolorowanek z księżniczkami i Barbie. A jakie malowanki do druku dla dzieci znajdziesz na naszej stronie?

Superbohaterowie

Kolorowanka zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Czyż nie każdy z nas chciał kiedyś zostać superbohaterem i ocalić świat chociaż jeden raz, choćby tylko w świecie marzeń?

Scenki „z życia wzięte”

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, ale też odtwarzać scenki z własnego życia. Dziewczynki uwielbiają zatem zabawę w mamy i dom, a kolorowanki dla dziewczynek przedstawiające dziecięcy pokoik albo bawiące się dzieci będą kontynuacją tych zabaw.

Świat przyrody

Nie tylko dziewczynki, ale dzieci w ogóle bardzo interesują się otaczającym światem, a przyroda dostarcza im ciągle nowych przeżyć i pobudza do stawiania kolejnych pytań. Kolorowanki, na których przedstawiony jest świat przyrody, mają zatem dodatkowy walor edukacyjny. Oczywiście nie zaszkodzi, jeśli elementem tego świata od czasu do czasu stanie się jednorożec lub inna postać ze świata fantastyki.

Dziewczynki i chłopcy w różnym wieku uwielbiają kolorowanki. Także coraz więcej dorosłych wraca do tej zabawy z dzieciństwa, zwłaszcza że kolorowanki pomagają uspokoić umysł, który zazwyczaj obciążany jest zbyt wieloma bodźcami. Kolorowanka pomoże nam się odprężyć i zrelaksować, co w codziennym zabieganym świecie jest bardzo potrzebne.

Jeśli interesują Cię darmowe kolorowanki dla dziewczynek, odwiedź naszą stronę. Znajdziesz na niej gotowe do wydruku malowanki, które z pewnością zainteresują dzieciaki. Wydrukuj kolorowanki z ulubionymi postaciami i zapewnij swoim podopiecznym fantastyczną rozrywkę.

chatsimple