Kolorowanki ze zwierzętami

Zapraszamy do pobierania naszych kolorowanek
i cieszenia się radosną twórczością!

Witamy na naszej stronie, poświęconej kolorowankom ze zwierzętami dla dzieci. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dostarczyć Ci zbiór uroczych i edukacyjnych wzorów, które wprowadzą Twoje dziecko w fascynujący świat zwierząt. Nasze kolorowanki są dostępne do pobrania i druku, umożliwiając Twojemu maluchowi odkrywanie różnorodnych gatunków zwierząt i rozwijanie swojej kreatywności. Nasza kolekcja obejmuje zwierzęta z całego świata – od dzikiej dżungli po pola i ocean. Dzięki naszym kolorowankom Twoje dziecko będzie miało nie tylko radość z kolorowania, ale również możliwość nauki i zrozumienia różnorodności natury. Zapraszamy do przeglądania naszych wzorów i doświadczania przygody z kolorowaniem zwierząt. Pobierz nasze kolorowanki i daj swojemu dziecku szansę na twórczą i inspirującą zabawę!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj na e-mail dostęp do wersji do druku do naszych kolorowanek i literek do nauki pisania!
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki do druku zwierzęta
kolorowanki zwierzęta – doskonały sposób na zabawne zajęcie

Kolorowanki ze zwierzętami

Kolorowanki ze zwierzętami to nie tylko świetna forma rozrywki, ale przede wszystkim nieoceniona pomoc edukacyjna. Wypełniając kontury obrazków, Twoje dziecko wszechstronnie się rozwija. Pomóż mu rozwijać swoje pasje z kolorowankami ze zwierzętami!

Starsze dzieci ucieszą się z czystych kolorowanek, pudełka kredek i chwili na zabawę. Młodszym uczniom kolorowanki pomogą zapamiętać nazwy zwierząt i spełnić się kreatywnie. Dzieci na każdym etapie nauki wczesnoszkolnej będą miały mnóstwo frajdy, bawiąc się naszymi obrazkami.

Rozwój umiejętności motorycznych

Kolorowanie wspomaga rozwój motoryki małej i koordynacji oko-ręka. Precyzyjne wypełnianie konturów wymaga od dziecka skupienia i precyzji. Wkrótce przydadzą mu się one do rozwoju nowych umiejętności, m.in. do nauki pisania. Im mniejsze szczegóły do pokolorowania, tym większe wyzwanie dla małych dłoni. Przy regularnej zabawie kolorowankami dzieci zauważalnie poprawiają swoje zdolności manualne. To dla nich duża pomoc nie tylko w szkole, ale również w codziennym życiu.

Zwierzęta całego świata na kolorowankach

Kolorowanki stanowią wspaniałą zachętę do „podróży” w najdalsze zakątki świata. To idealna okazja do poznawania różnorodnego królestwa zwierząt. Na wyciągnięcie ręki są żyrafy z afrykańskiej sawanny, czarno-białe pingwiny królewskie i orangutany wspinające się na drzewa Borneo. Wykorzystaj ten moment, aby opowiedzieć, jakie niesamowite stworzenia mieszkają na naszej planecie.

Dziecko kolorujące obrazek z pawianem chętnie dowie się, jakie są cechy charakterystyczne tej małpy, gdzie mieszka i czym się żywi. Podczas kolorowania lwa młody człowiek nie tylko rozwinie swoje umiejętności manualne, ale na pewno zaciekawi go również, dlaczego ten dumny kot jest powszechnie uważany za króla zwierząt.

Wykorzystaj kolorowanki, aby opowiedzieć ciekawskiemu dziecku, że różne gatunki zwierząt mają unikalne potrzeby, preferencje i zachowania. Pomoże to młodemu człowiekowi w rozwijaniu empatii i szacunku do wszystkich stworzeń. Możesz również poruszyć temat zagrożonych gatunków i ochrony przyrody. Na pewno wywiąże się z tego ciekawa rozmowa podczas wypełniania konturów pandy, orangutana czy nosorożca. To Ty możesz zamienić kolorowanie w niezapomnianą lekcję biologii, ekologii i szacunku dla naszej planety.

Kolorowanki dla całej rodziny

Kolorowanki, chociaż tradycyjnie kojarzone głównie z rozrywką dla dzieci, to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych. Czarno-białe kontury zdobywają serca kolejnych dorosłych, stając się formą relaksu i doskonałym narzędziem do budowania więzi rodzinnych.

Rysowanie i kolorowanie to atrakcyjne zajęcie dla wszystkich członków rodziny, niezależnie od wieku. W końcu każdy ma w sobie coś z artysty! Wspólne pokolorowanie obrazka ze zwierzętami stwarza okazję do rozmowy, współpracy i dzielenia się kreatywnymi pomysłami. Dzieci mogą uczyć się od rodziców i starszego rodzeństwa, podpatrując techniki i metody, które same zastosują w przyszłości.

25 zaskakujących ciekawostek o zwierzętach

Wspólne kolorowanie to świetny sposób do snucia opowieści o zwierzętach i otaczającym nas świecie przyrody. Brakuje Ci inspiracji? Przygotowaliśmy 25 ciekawostek, które na pewno zaskoczą Twojego malucha.

Niektóre żółwie oddychają… tylną częścią ciała. Aby zaczerpnąć powietrza, podpływają do powierzchni tyłem na przód.

Homar to królewskie zwierzę, nie tylko dlatego, że często pojawiał się na stołach królów. Jego krew ma arystokratyczny kolor… niebieski.

Jeśli myślisz, że leniwce to prawdziwe śpiochy, to wiedz, że ślimaki biją je na głowę. Te mięczaki mogą spać nawet przez 3 lata.

Ośmiornice mają aż 3 serca. Dwa z nich pompują krew przez skrzela, nabierając tlen, który później jest rozprowadzany po całym ciele głowonoga przez ruchy trzeciego serca.

Żyrafy mają bardzo długie szyje, ale tyle samo kręgów szyjnych co ludzie, czyli siedem.

Gdyby w świecie rekinów istnieli dentyści, byliby bezrobotni. Jeśli tym rybom wypada jakiś ząb, inny po prostu wyrasta na jego miejscu.

Kolibry są jedynymi ptakami, które potrafią latać do tyłu. Potrafią również wstrzymać lot, dosłownie zawisając w powietrzu.

Zające i króliki, choć są do siebie podobne, to 2 różne zwierzaki. Zające są dużo większe, mają dłuższe uszy i kończyny.

Sowy mogą obracać głowę nawet o 270 stopni, ale nie mogą poruszać oczami. Obserwujący otoczenie ptak robi piorunujące wrażenie, gdy jego szyje nagle wykonuje niemal pełny obrót.

Każdy człowiek ma własny, niepodrabialny odcisk palca, a każda zebra… unikalny wzór pasów.

Antylopa impala potrafi skoczyć na wysokość do 3 metrów. To tak jakby z miejsca wskoczyła na pierwsze piętro. Z rozbiegu zwierzę, całkiem bez przygotowania, pokonuje 10 metrów odległości. Ludzki rekord świata w skoku w dal, osiągnięty po latach pracy, wynosi 8,95 metra.

Pingwiny cesarskie są największym gatunkiem pingwina. Samce tego gatunku są wyjątkowo troskliwymi ojcami. Opiekują się jajem przez zimę, podczas gdy samica wyrusza na poszukiwanie pożywienia dla całej rodziny.

Koale spędzają prawie cały swój czas na drzewach. Po każdym posiłku potrzebują od 18 do 20 godzin snu. Zostaje im naprawdę niewiele czasu na bieganie po ziemi. Zwłaszcza że za bieganiem nie przepadają. To jedne z najwolniejszych zwierząt świata.

Słoń nie potrafi skakać. Nawet jeśli jest bardzo zadowolony, jego masa uniemożliwia wykonywanie tak gwałtownych ruchów.

Mimo że tytuł najlepszego przyjaciela człowieka niemal bezdyskusyjnie należy do psa, konie również chciałyby zostać docenione. Przez tysiące lat wspólnego życia zwierzę to nauczyło się rozróżniać ludzkie emocje przez ton głosu, dotyk czy sposób zachowania.

Motyle próbują jedzenie…odnóżami. Właśnie tam znajdują się ich receptory smakowe. Co więcej, najprawdopodobniej czują smak bardziej intensywnie niż my, ponieważ ich receptory są około 200 razy silniejsze niż nasze kubki smakowe.

Nosorożce to prawdziwi krótkowidze, ponieważ niemal nie widzą na odległość. Ich słaby wzrok pozwala im dostrzec jedynie to, co znajduje się do 50 metrów od nich. W zamian natura obdarowała je doskonałym węchem i słuchem.

Ludzi jest na świecie nieco ponad 8 miliardów, komarów – 110 bilionów, a mrówek – nawet 20 biliardów. Najprawdopodobniej codziennie spotykasz więcej owadów niż ludzi… Nawet jeśli nie ruszasz się z miasta.

Pająk nie jest owadem; należy do grupy zwierząt o nazwie pajęczaki. Od osy, pszczoły i komara odróżnia go między innymi liczba odnóży – ma ich dokładnie 8.

Gdybyś wziął udział w konkursie „kto później mrugnie” z wężem, na pewno byś przegrał. Te gady nie potrafią mrugać, nawet gdyby chciały. Powód jest bardzo prosty – nie mają powiek, a ich oczy chroni przeźroczysta łuska.

Kolekcja kolorowanek do wydruku za darmo

Nasza kolekcja kolorowanek do wydruku poleca się nie tylko w deszczowe dni. Wystarczy kliknąć wybrany obrazek, ściągnąć go na komputer i wydrukować na domowej drukarce. Bez względu na to, czy Twoje dziecko jest fanem dzikich zwierząt, uroczych domowych pupili czy mieszkańców głębin – nasza kolekcja zawiera urocze stworzenia, który przyciągną jego uwagę. Zapisz sobie naszą stronę na później, aby nie zagubiła się wśród innych.

chatsimple