10 powodów, by uczyć się języka angielskiego

10 powodów by uczyć się języka angielskiego

Dlaczego warto uczyć się angielskiego, np. na kursach stacjonarnych bądź online? Przedstawiamy 10 najważniejszych powodów!

Angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie

W aż 60 ze 196 krajów język angielski ma status języka urzędowego. W sumie posługuje się nim około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie.

nauka angielskiego

Angielski otworzy przed Tobą więcej możliwości

Angielski pomoże Ci komunikować się z ludźmi nie tylko jeśli podróżujesz do krajów, gdzie jest językiem oficjalnym – jest bowiem także lingua franca w wielu innych miejscach.

Angielski sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjny dla potencjalnych pracodawców

Angielski zwiększy Twoje szanse na awans lub znalezienie lepszej pracy w międzynarodowych korporacjach. Jest to również język biznesu, obsługi klienta, sprzedaży, IT, marketingu i komunikacji.

Angielski to Twój bilet wstępu na najlepsze uniwersytety na świecie

Język angielski jest również językiem szkolnictwa wyższego. Najlepsze uniwersytety na świecie to uczelnie anglojęzyczne.

Angielski jest językiem największych dzieł światowej literatury

Angielski pomoże Ci lepiej docenić dorobek najbardziej znanych autorów dzięki możliwości lektury w oryginale.

Dzięki angielskiemu zyskasz lepszy dostęp do kultury popularnej

Muzyka i kino opierają się głównie na języku angielskim. Najlepsze hity ekranowe powstają w języku angielskim, a najbardziej chwytliwe utwory mają anglojęzyczne teksty.

Angielski umożliwia Ci uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach i wydarzeniach

Najważniejsze wydarzenia sportowe i międzynarodowe konferencje odbywają się w języku angielskim.

Angielski ma prosty alfabet, bez liter tworzonych przy użyciu znaków diakrytycznych

Alfabet angielski jest łatwy do opanowania. Zamiast skomplikowanych znaków lub złożonych symboli znajdziemy tu jedynie proste litery.

Angielski daje szerszy dostęp do wiedzynauka angielskiego

55% stron internetowych redagowanych jest po angielsku. Jest to również język nauki i technologii: 95% artykułów specjalistycznych powstaje w języku angielskim.

Nauka angielskiego to fantastyczne intelektualne wyzwanie

Nierzadko zawiłe zasady gramatyczne, niespodzianki w wymowie oraz olbrzymie zasoby leksykalne sprawiają, że nauka angielskiego to przygoda, którą warto przeżyć.

Na podstawie strony internetowej Oxford-Royal

Sprawdź naszą ofertę: szkoły angielskiego Warszawa centrum