British vs American English – Bilet w jedną stronę

Bilet w jedną stronę

Bilet w jedną stronę, czyli single ticket w brytyjskim angielskim (British English), to one-way ticket w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). Zazwyczaj jest to rodzaj pojedynczego biletu autobusowego (bus ticket) albo kolejowego (train ticket), który umożliwia przejazd danym środkiem transpotu (means of transport) z jednego konkretnego miejsca (place) do punktu docelowego (destination), czyli tylko w jedną stronę, bez możliwości powrotu (return). W ramach opłaty (fare) dostępne są (available) trzy podstawowe warianty (variants): pierwsza klasa (first class), biznesowa (business class) oraz ekonomiczna (economy class). W zależności od przewoźnika (carrier) mogą występować tylko niektóre opcje w zróżnicowanych cenach (prices), od najdroższej (the most expensive) do najtańszej (the cheapest). Niskie opłaty za przejazd (low fare) dotyczą przede wszystkim dzieci (children), młodzieży (youth), studentów (students) oraz osób starszych (elderly people).

 

Examples

British English: Single tickets allow you to travel to your destination, without returning.

American English: One-way tickets should be purchased before you board a train.

Przykłady

British English: Bilety w jedną stronę umożliwiają podróż do miejsca docelowego, bez powrotu.

American English: Bilety w jedną stronę powinny zostać zakupione zanim wsiądzie się do pociągu.

Bilet w jedną stronę
chatsimple