British vs American English – Kod pocztowy

kod pocztowy

Kod pocztowy, czyli postcode w brytyjskim angielskim (British English), to zipcode w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). Zazwyczaj w skład kodu pocztowego wchodzi zestaw kilku liczb (numbers) oraz dużych liter (capital letters), które mogą być pisane łącznie albo z myślnikiem (dash). Umieszcza się go w widocznym miejscu razem z danymi osobowymi (personal data) i adresem (address) np. na kopercie (envelope), kartce pocztowej (postcard), przekazie pieniężnym (money transfer), paczce (parcel) czy przesyłce kurierskiej (courier shipment), aby ułatwić sortowanie (sorting) oraz dostarczanie (delivery) poczty (mail). Kod pocztowy wskazuje też listonoszowi (postman), lub kurierowi (courier), konkretny obszar (area), na którym mieszka odbiorca (receiver) przesyłki, bądź zwykłego listu (letter) czy też poleconego (registered letter), co pomaga w skutecznym roznoszeniu poczty do poszczególnych osób (individuals) czy instytucji (institutions).

 

Examples

British English: The most expensive area in London with the W8 postcode is said to be Kensington.

American English: One of the most recognizable zipcodes in America is 10007, which belongs to New York.

Przykłady

British English: Mówi się, że najdroższym terenem w Londynie z kodem pocztowym W8 jest Kensington.

American English: Jednym z najbardziej rozpoznawalnych kodów pocztowych w Ameryce jest 10007, który należy do Nowego Jorku.

kod pocztowy
chatsimple