British vs American English – Kuchenka

kuchenka

Kuchenka, czyli cooker w brytyjskim angielskim (British English), to stove w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). To również jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia (equipment) kuchni (kitchen) w każdym gospodarstwie domowym (household). Spotykamy kuchenki zabudowane (built-in) w meble kuchenne, z oddzielnym piekarnikiem (split-level cooker), gazowe (gas), elektryczne (electric), czy obecnie bardzo popularne indukcyjne (induction). Dla miłośników (fans) wakacji pod namiotem (tent) dostępne są także kuchenki turystyczne (camping stoves) , a dla osób zabieganych – mikrofalowe (microwave). W zależności od rodzaju kuchenki, niezbędne jest posiadanie odpowiednich garnków (pots), patelni (frying pans) i przyborów kuchennych (kitchen utensils), służących do bezpiecznego przygotowywania jedzenia (food).

 

Examples

British English: There is a pot of home-made tomato soup on the cooker, try some.

American English: Please, put the kettle on the stove.

Przykłady

British English: Na kuchence jest garnek domowej zupy pomidorowej, spróbuj.

American English: Proszę, postaw czajnik na kuchence.

kuchenka
chatsimple