British vs American English – Łóżeczko dziecięce

Łóżeczko dziecięce

Łóżeczko dziecięce, czyli cot w brytyjskim angielskim (British English), to crib w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). Jest to rodzaj łóżka (bed) z wysokimi bokami (high sides), które jest przeznaczone do spania dla dzieci (babies) od momentu urodzenia (birth) do około 3 lat. Zapewnia ono noworodkom (newborns) i małym dzieciom (children) bezpieczeństwo (safety), ponieważ boczne listewki (slats) zabezpieczają (protect) je przed wypadnięciem (falling out). Łóżeczko dziecięce jest zazwyczaj wykonane z wysokiej klasy (high quality) drewna (wood) i jest wyposażone w specjalny materac (mattress). Na jego ramie można zamontować (fix) karuzelę dla niemowląt (mobile), a do środka włożyć kolorową, bawełnianą (cotton) pościel (bedding) z prześcieradłem (sheet), mięciutkim (soft) kocykiem (blanket) oraz poduszeczką (pillow). Warto też pamiętać o umieszczeniu w nim ulubionej przytulanki (soft toy) albo puszystego (fluffy) pluszaka (plush toy).

 

Examples

British English: The best possible mattress for a cot is usually made from natural fibers.

American English: Moveable sides in this model of a crib allow parents to handle the child easily.

Przykłady

British English: Najlepszy możliwy materac do łóżeczka dziecięcego jest zwykle zrobiony z naturalnego włókna.

American English: Ruchome ścianki w tym modelu łóżeczka dziecięcego pozwalają rodzicom na łatwe zajmowanie się dzieckiem.

Łóżeczko dziecięce
chatsimple