British vs American English – Przyczepa kempingowa

przyczepa kempingowa

Przyczepa kempingowa, czyli caravan w brytyjskim angielskim (British English), to trailer w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). Jest to rodzaj pojazdu drogowego (road vehicle) na kołach (on wheels), bez własnego silnika (engine), który ciągnie (pull) za sobą np. samochód osobowy (passenger car), a który jest przeznaczony do mieszkania (living). Standardowa przyczepa jest wyposażona (equipped) w miejsca do spania (sleeping places), posiada niewielką łazienkę (bathroom), małą kuchenkę (cooker) oraz toaletę (toilet). Zwolennicy jazdy na rowerze (cycling) mocują z tyłu przyczepy specjalne bagażniki (cargo racks), na których mieści się nawet kilka rowerów (bicycles). Bezpieczne podróżowanie (travelling) z przyczepą wymaga przestrzegania przepisów bezpieczeństwa (safety regulations) oraz zasad ruchu drogowego (motoring regulations). Obecnie dla wielu osób podróżowanie z przyczepą stało się ciekawą alternatywą na letni urlop (summer holidays) i formą wspólnego spędzania czasu wolnego (spare time).

Examples

British English: Contemporary caravans offer a unique opportunity for family holidays.

American English: It is always much safer to park your trailer at a guarded trailer park.

Przykłady

British English: Współczesne przyczepy kempingowe oferują unikalną okazję na rodzinne wakacje.

American English: Zawsze jest bezpieczniej zaparkować przyczepę kempingową na strzeżonym kempingu.

przyczepa kempingowa