British vs American English – Recepcja

recepcja

Recepcja, czyli reception w brytyjskim angielskim (British English), to front desk w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). To zazwyczaj bardzo widoczne (visible) miejsce (place) w hotelu (in a hotel), pensjonacie (guest house), na statku rejsowym (cruise ship), czy w centrum konferencyjnym (conference center) lub sportowym (sports center), które jest przeznaczone do przyjmowania gości (guests) i załatwiania wszelkich formalności (formalities) związanych z ich pobytem (stay). To tutaj spotkamy zawsze uśmiechniętych (smiling), miłych (nice) i pomocnych (helpful) pracowników (staff) w eleganckich (elegant) ubraniach służbowych (uniforms), którzy nas zameldują (check-in), wymeldują (check-out), dadzą wskazówki jak dotrzeć do danego miejsca (give directions), pomogą zamówić dodatkowe usługi (order extra services) oraz udzielą wszelkich niezbędnych informacji (give necessary information).

 

Examples

British English: The reception is just by the main entrance, in the hall.

American English: Go to the front desk and ask about an airport transfer schedule.

Przykłady

British English: Recepcja jest dokładnie przy głównym wejściu, w holu.

American English: Idź do recepcji i zapytaj o rozkład jazdy autobusów na lotnisko.

recepcja
chatsimple