British vs American English – Sukienka

sukienka

Sukienka, czyli dress w brytyjskim angielskim (British English), to gown w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). Niezależnie od tego, czy ubierze ją elegancka (posh) dama z Anglii czy Ameryki, to jest to jeden z bardziej popularnych elementów damskiej garderoby (garment) noszony na co dzień lub od święta. Sukienki damskie występują w różnych długościach (mini, midi, maxi), we wszystkich możliwych kolorach (colours) i wzorach (patterns), oraz mogą byś zarówno luźne (loose-fitting) jak i dopasowane (skin-tight). Wśród standardowych modeli wyróżniamy np. kopertowe (wrap dress), ołówkowe (pencil dress), czy trapezowe (A-line dress). Ze względu na okazje sukienki można podzielić np. na codzienne (regular dress), wyjściowe (party dress), koktajlowe (coctail dress) czy balowe (ball dress).

Examples

British English: An evening dress from a high street fashion designer can cost a fortune.

American English: The 2021 MTV Video Music Awards viewers have been surprised by extraordinary gowns and amazing outfits presented by some celebrities.

Przykłady

British English: Wieczorowa suknia od drogiego projektanta mody może kosztować fortunę.

American English: Widzowie Nagród Muzycznych MTV 2021 zostali zaskoczeni nadzwyczajnymi sukniami i niesamowitymi strojami zaprezentowanymi przez niektórych celebrytów.

sukienka
chatsimple