British vs American English – Sweter

sweter

Sweter, czyli pullover w brytyjskim angielskim (British English), to sweater w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). Ta często luźna (loose-fitting), posiadająca długie rękawy (sleeves), część garderoby (garment), jest noszona na torsie (torso), zazwyczaj na innych ubraniach (clothes), szczególnie przy niskich temperaturach, bowiem jej podstawową funkcją jest ochrona ciała przed zimnem. Obecnie niemal w każdej szafie, damskiej czy męskiej, znajdziemy przynajmniej kilka sztuk swetrów, począwszy od tych tradycyjnych wełnianych (woollen) kardiganów w szpic (V-neck cardigans), czy bardzo popularnych swetrów z okrągłym wycięciem pod szyją (round-necked sweaters), a na uniwersalnym golfie (polo neck sweater) skończywszy. Jednakże chyba najbardziej znanym rodzajem swetra nadal pozostaje model rozpinany (cardigan), który może być zarówno w klasyczne romby (agryle jumper), jak i w horyzontalne paski (striped).

Examples

British English: A knitted woollen pullover might be an excellent option in winter for elderly gentlemen.

American English: This fine woollen sweater will certainly keep you warm in cold days.

Przykłady

British English: Robiony na drutach, wełniany sweter może być doskonałą opcją na zimę dla starszych eleganckich panów.

American English: Ten świetny wełniany sweter będzie z pewnością cię grzał w zimowe dni.

sweter
chatsimple