Business English ze Skrivankem

certyfikowane egzaminy Business English

Zastanawiasz się, czym jest Business English? A może chcesz się dowiedzieć, jakie potencjalne korzyści mogą płynąć z jego nauki? W tym artykule uzyskasz odpowiedzi na powyższe pytania. Dowiesz się też, w jaki sposób możesz nabyć, a następnie potwierdzić swoją wiedzę z zakresu międzynarodowego języka biznesu. Sprawdź!

Business English to nic innego jak język angielski wzbogacony o pewne aspekty języka biznesu. Kurs z zakresu tej odmiany języka jest przeznaczony dla osób, które chcą się sprawnie komunikować w środowisku biznesowym. Umiejętności językowe zdobyte na szkoleniach z języka angielskiego biznesowego okazują się przydatne nie tylko na rynku pracy, ale także w codziennych sytuacjach – np. w brytyjskim bądź amerykańskim sklepie czy urzędzie. Warto również zaznaczyć, że wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego, aby móc przystąpić do nauki Business English.

Co to jest Business English?

Business English, czyli język angielski biznesowy, jest terminem określającym jedną z kategorii języka angielskiego. Koncentruje się ona na zagadnieniach z zakresu finansów, marketingu czy księgowości. Kurs angielskiego biznesowego umożliwia zdobycie umiejętności językowych związanych przede wszystkim z funkcjonowaniem w międzynarodowym biznesie. W dzisiejszych czasach korporacje wymagają od swoich potencjalnych pracowników biegłego posługiwania się w środowisku pracy językiem angielskim, zwłaszcza właśnie w odmianie Business English.

Nauka języka angielskiego biznesowego – czy to tylko słownictwo?

Kurs Business English obejmuje nie tylko szeroki zakres słownictwa angielskiego związanego z branżą biznesową, ale także ćwiczenia rozwijające podstawowe umiejętności językowesłuchanie, pisanie, mówienie i czytanie. Podczas kursu uczysz się również m.in. poprawnego pisania maili czy raportów po angielsku. Dzięki temu, że uczestnicy zajęć poznają słownictwo z zakresu biznesowej odmiany języka oraz zdobywają umiejętność odpowiedniego prowadzenia prezentacji w języku angielskim, zyskują oni także większą pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim nawet w bardziej stresujących sytuacjach, np. na spotkaniu biznesowym ze współpracownikami z zagranicy.

nauka Business English
kurs Business English
certyfikowane egzaminy Business English

Samodzielna nauka czy profesjonalne kursy?

Zastanawiasz się, jaką metodę nauki wybrać? Masz dwie główne opcje – samodzielną naukę lub kurs organizowany przez szkołę językową.

Kurs językowy

Kurs z angielskiego biznesowego jest z reguły płatny i obejmuje między innymi takie zagadnienia jak phrasal verbs z zakresu biznesu, finansów i rachunkowości, business reading, writing, speaking and listening oraz negocjacje biznesowe.

Lekcje na poziomach Pre-intermediate (A2) i Intermediate (B1) prowadzone są zazwyczaj przez lektora polskiego, specjalisty z zakresu języka angielskiego. Native speakerów najczęściej deleguje się do prowadzenia zajęć na poziomie Upper-intermediate (B2), Advanced (C1) i wyższym.

Profesjonalne kursy Business English pozwalają na doskonalenie umiejętności w praktyce pod okiem doświadczonego nauczyciela. Ze względu na koszty i inne czynniki niektórzy decydują się jednak na samodzielną naukę.

Zapisz się już dziś na kurs business english w Skrivanku!

kurs Business English
520,00 5.200,00 

Samodzielna nauka

W Internecie można znaleźć blogi językowe, na których ich autorzy publikują różne ćwiczenia z zakresu Business English. Są one jednak przygotowywane głównie w języku angielskim, zatem jest to znacznie lepsza opcja dla osób na poziomie Intermediate lub wyższym.

Samodzielna nauka wymaga dobrej organizacji i sumienności, a także umiejętności zarządzania swoim czasem. Ucząc się w pojedynkę, możesz znacznie szybciej się zniechęcić i zrezygnować, dlatego ten sposób podnoszenia kompetencji językowych nie sprawdzi się u wszystkich. Jeśli więc czujesz, że potrzebujesz specjalisty, który pomoże Ci w opanowaniu angielskiego biznesowego, wybierz profesjonalne kursy dostępne online.

Czy warto przystąpić do egzaminów Business English?

Większość osób rozpoczyna naukę Business English z myślą o rozwoju osobistym. Jeżeli chcesz w ten sposób także wzbogacić swoje CV w kontekście przyszłej pracy zawodowej, dobrym pomysłem będzie weryfikacja zdobytych umiejętności poprzez przystąpienie do odpowiedniego egzaminu i uzyskanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka na określonym poziomie.

Cambridge English Qualifications proponuje trzy rodzaje certyfikowanych egzaminów BEC. Każdy z nich potwierdza wiedzę z zakresu Business English adekwatnie do poziomu znajomości języka. Kolejnym egzaminem, organizowanym przez London Chamber of Commerce and Industry International Qualifications (LCCI IQ), jest English for Business, dostępny na wszystkich poziomach, od A1 do C2. Niezależnie od tego, który z tych egzaminów wybierzesz, certyfikat uzyskany po jego ukończeniu będzie dodatkowym atutem podnoszącym Twoją wartość na rynku pracy.

Business English ze szkołą językową Skrivanek

Jeśli chcesz opanować Business English i kompleksowo przygotować się do jednego z egzaminów potwierdzających jego znajomość, wybierz kurs prowadzony przez szkołę językową Skrivanek. Oferujemy kompleksowe szkolenia językowe dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i umiejętności. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów!