Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego

Niemiecki, obok angielskiego, stanowi drugi w kolejności popularny język obcy, który ma wielu zwolenników wśród osób uczących się i którego chętnie uczą się Polacy, np. uczęszczając na kurs niemieckiego w Warszawie lub w ramach profesjonalnych szkoleń organizowanych w miejscu pracy.

Dobra znajomość języka niemieckiego zdaniem analityków rynku pracy może znacznie zwiększyć szanse zawodowe, ponieważ zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych branż, w tym informatyków, lekarzy czy inżynierów, posługujących się biegle tym językiem jest wciąż bardzo duże.

Czy warto uczyć się niemieckiego?

Oczywiście, że tak. Nauka niemieckiego, jak każdego języka obcego, rozwija intelekt, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, poszerza horyzonty myślowe oraz ułatwia obcowanie z innymi kulturami. Dodatkowo znajomość języka niemieckiego zwiększa realne szanse na znalezienie interesującej pracy nie tylko w Niemczech, Unii Europejskiej, ale i w Austrii czy w Szwajcarii.

Co zyskujesz dzięki nauce?

dlaczego warto uczyć się niemieckiego

Jest wiele istotnych korzyści płynących z nauki czy ze znajomości języka niemieckiego jako drugiego, ponieważ dwujęzyczność zazwyczaj umożliwia szybszy sukces zawodowy i zwiększa możliwości na rynku pracy, dając lepszą szansę na znalezienie interesującej pracy, a tym samym na bardziej atrakcyjne warunki zatrudnienia, oraz znacząco ułatwia osiąganie wyznaczonych celów.

Mówi się, że osoby dwujęzyczne mają bardziej rozwiniętą empatię i są w znacznie większym stopniu otwarte na nowe wyzwania i doświadczenia, nie tylko zawodowe, ale i w życiu prywatnym, oraz chętniej podróżują, mają większą wyobraźnię i łatwiej podejmują kluczowe dla siebie decyzje.

Znajomość języka niemieckiego daje szansę podjęcia wymarzonych studiów czy mieszkania za granicą oraz korzystania z międzynarodowego dorobku kulturowego. Nie zapominajmy również o tym, że jego nauka może sprawiać wiele przyjemności, a tym samym dawać dużo osobistej satysfakcji.

Jak uczyć się niemieckiego?

Najprostszym rozwiązaniem będzie najpierw określenie swoich indywidualnych celów, a następnie zapisanie się na profesjonalny kurs w szkole językowej w Warszawie i skorzystanie z bogatej oferty zajęć grupowych lub indywidualnych, prowadzonych przez doświadczonych lektorów polskich lub rodzimych użytkowników języka niemieckiego. Są one organizowane w sposób tradycyjny lub zdalny, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii czy platformy e-learningowej, co sprzyja lepszej personalizacji zarówno metod, jak i treści nauczania.

Skuteczną naukę na właściwym poziomie zaawansowania umożliwi przystąpienie do pisemnego i ustnego testu poziomującego lub audytu kompetencji, który da pełny obraz aktualnych umiejętności kursanta i ułatwi precyzyjny dobór odpowiednich form nauki i ściśle dopasowanych materiałów kursowych, spełniających oczekiwania oraz potrzeby osoby uczącej się.

Nauka niemieckiego — liczy się systematyczność!dlaczego warto uczyć się niemieckiego

Równie ważne będą też systematyczna nauka poza zajęciami i samodzielna praca w domu, której skuteczność można dodatkowo wzmocnić poprzez konwersacje na Skype czy za pośrednictwem innych komunikatorów, zainstalowanie ciekawej aplikacji do nauki niemieckiego na telefon, słuchanie ulubionej stacji radiowej czy oglądanie filmów w telewizji w oryginale, np. z opcją włączonych napisów oraz czytanie interesujących blogów, wpisów na forach lub w mediach społecznościowych.

Każda forma dodatkowej aktywności przyniesie wymierne efekty pod warunkiem, że osobiste zaangażowanie, wraz z motywacją i determinacją kursanta, zostaną utrzymane na stałym, odpowiednio wysokim poziomie w trakcie całego procesu nauczania i uczenia się.