Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Zapisz się na kurs i poznaj język obcy

Nauka języków obcych stanowi obecnie podstawę edukacji najmłodszych i ustawicznego kształcenia dorosłych. Dzieci uczą się języka obcego od najmłodszych lat, a dorośli nieustannie zwiększają swoje kompetencje językowe. Zastanówmy się przez chwilę, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Rosnąca popularność turystyki zagranicznej, konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, zainteresowanie kulturą innych narodów. Co jeszcze sprawia, że coraz chętniej poznajemy języki inne niż rodzimy? Poniżej znajduje się lista powodów, dla których warto uczyć się języków obcych.

Powód 1: Witaj przygodo, czyli turystyka zagraniczna

Wyjeżdżamy za granicę coraz dalej i chętniej, a znajomość języka obcego sprawia, że podróżowanie staje się łatwiejsze, przyjemniejsze, a przede wszystkim pozwala się swobodnie komunikować z przedstawicielami narodów całego świata.

Bariera językowa powoduje lęk przed wyruszeniem w dalszą podróż, a osoby porozumiewające się tylko w jednym języku zwyczajnie boją się tego, że nie będą potrafiły odprawić się na lot albo złożyć zamówienia w restauracji.

Warto zauważyć, że mówienie w języku obcym wiąże się z przełamaniem pewnego strachu przed wypowiadaniem obco brzmiących słów, ale pokonanie własnych lęków daje ogromną satysfakcję i sprawia, że stajemy się bardziej pewni siebie, odważniejsi, a tym samym poprawia się nasza samoocena.

Jeżeli chcesz jednocześnie poznawać dany kraj i oswajać się z językiem jego mieszkańców, a Twoja znajomość tego języka jest niewielka, skorzystaj z opcji kursów zagranicznych.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych
Nauka języków obcych szansą na lepszą przyszłość
Ile języków znasz

Powód 2: Lepsza znajomość języka obcego = lepsza praca

Osoby posługujące się językiem obcym (a jeszcze lepiej językami obcymi) w stopniu komunikatywnym mają dużo większe szanse na rynku pracy. Ich CV wygląda bardziej imponująco, a jeśli podczas rozmowy o pracę wykażą się faktyczną biegłością w posługiwaniu się innym językiem, pracodawcy zobaczą w nich potencjał.

Osoby posługujące się biegle językami obcymi poradzą sobie w kontakcie z zagranicznymi klientami i partnerami biznesowymi, są więc bardziej atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy. Przeczytaj dowolne ogłoszenie o pracę – prawie w każdym znajdziesz wymagania związane ze znajomością języka angielskiego lub innego języka obcego.

Także osoby starające się o pracę za granicą, które znają język angielski i/lub język obowiązujący na terenie innego kraju, do którego się wybierają, mogą negocjować lepsze warunki zatrudnienia, a tym samym wyższą pensję od osób jednojęzycznych.

Nauka języków obcych kluczem do lepszej przyszłości
Nauka języka obcego jako sposób rozwiązywania problemów ze znalezieniem pracy
Opanowanie języka angielskiego jako metoda na podniesienie kwalifikacji pracowników

Powód 3: Przyjaciele na całym świecie

W dobie mediów społecznościowych i Internetu, za którego pomocą możemy się porozumieć z osobami mieszkającymi w dowolnym zakątku świata, znajomość języków obcych jest podstawą funkcjonowania na wielu popularnych portalach internetowych. Znajomość języka angielskiego okazuje się szczególnie przydatna, gdyż to praktycznie język międzynarodowy, otwierający drzwi do prawie całego świata.

Obecnie dzięki portalom społecznościowym możemy nawiązać znajomość z ludźmi mieszkającymi w różnych miejscach za granicą, a kontakt wyłącznie za pośrednictwem sieci może przemienić się z czasem w kontakt telefoniczny, a nawet w możliwość wyjazdu zagranicznego i zapoczątkowanie przygody, jaką jest podróżowanie.

Powód 4: rozwiń skrzydła, czyli poszerzanie granic działalności

Działasz aktywnie na Instagramie, Facebooku, Tik-Toku? Świetnie! Osiągniesz dużo lepsze rezultaty swoich działań, gdy zaczniesz zamieszczać różne treści w językach obcych, dzięki czemu dotrzesz do większej liczby odbiorców, a tym samym będziesz rozwijać działalność w coraz większym stopniu.

Znajomość języków obcych jest niezwykle przydatna także dla osób grających mniej lub bardziej zawodowo w gry online, w których instrukcje, bohaterowie itp. opisywani są najczęściej w języku angielskim. Także kontakt z innymi graczami, rozsianymi po całym świecie, może przynieść dużo satysfakcji, a posługiwanie się językiem obcym tylko go ułatwi.

Poznaj świat nauki języków obcych
Co jeszcze chcesz wiedzieć o nauce języków obcych
Zapisz się na kurs i poznaj język obcy

Powód 5: zawsze możesz zacząć uczyć się języków obcych

Języki obce to wspaniały sposób na hobby, realne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeżeli zawsze chciałeś spróbować nauki języka obcego, ale znalazłeś na to czas dopiero po czterdziestce albo na emeryturze, tym lepiej dla Ciebie. Można się uczyć w każdym wieku, a po jakimś czasie systematycznej nauki, będziesz mógł pochwalić się nowymi umiejętnościami, poznasz kulturę danego kraju i nawiążesz nowe znajomości.

Nie bój się, że nie poradzisz sobie z wkuwaniem słówek. Ucząc się, ćwiczysz umysł i nie chodzi tu tylko o lepszą pamięć, ale o ogólne zmuszanie umysłu do wysiłku innego niż podczas pracy czy codziennych zajęć, co jest dla niego bardzo korzystne.

Warto uczyć się języków obcych ciągle, nawet gdy znasz już podstawy czy zdarzyło Ci się pracować w międzynarodowej firmie. Zawsze można lepiej poznać język, który Cię fascynuje, a na naukę nigdy nie jest a późno.

Jeśli marzysz o tym, by nauczyć się angielskiego, hiszpańskiego lub innego języka obcego, zapoznaj się z ofertą szkoły językowej Skrivanek.

chatsimple