Jak szybko nauczyć się języka obcego?

10 powodów by uczyć się języka angielskiego

Opanowanie języka obcego (angielskiego, hiszpańskiego czy innego) wymaga poświęcenia pewnej ilości czasu. Jak zrobić to szybko? Przedstawiamy 10 wskazówek na to, jak usprawnić ten proces.

Zainwestuj w dobre materiały do nauki

jak szybko nauczyć się języka obcegoKup dobry słownik uznanego wydawnictwa, a także przystępne kompendium gramatyczne w swoim języku ojczystym. Do zapamiętywania słówek przydadzą się również kolorowe karteczki samoprzylepne.

Zorganizuj się

Kup segregator, w którym uporządkujesz swoje materiały i podzielisz je na różne kategorie. Używaj przekładek, aby sensownie pogrupować swoje notatki.

Przeznacz wystarczającą ilość czasu na regularną naukę

Zaplanuj, ile czasu poświęcisz każdego dnia na naukę języka. Regularnie odrabiaj prace domowe i sprawdzaj, czego się dotychczas nauczyłeś.

Rozmawiaj przez Skype z native speakerem

Zawieraj znajomości z obcokrajowcami i rozmawiaj z native speakerami przez Skype tak często, jak to możliwe. Szybko pokonasz strach przed mówieniem i poprawisz swoje umiejętności językowe.

Znajdź osobę, z którą będziesz mógł uczyć się wspólnie

Druga osoba może pomóc Ci w nauce słówek i sprawdzaniu zdobytej wiedzy. Dzięki wspólnej pracy będziesz mieć więcej okazji do ćwiczenia konwersacji i używania języka do prawdziwej komunikacji.

Eksperymentuj z językiem docelowym

Poznawaj różne warianty słów i łącz je, tworząc nowe kolokacje i frazy. Bądź kreatywny i nie bój się popełniać błędów. Nikt nie jest idealny.

Słuchaj radia, oglądaj filmy i czytaj książki w oryginale

Uważnie wsłuchuj się w brzmienie języka docelowego; wychwytuj nowe słowa podczas słuchania wiadomości lub oglądania filmów z napisami. Aby przyzwyczaić się do języka obcego, czytaj w języku docelowym i doceniaj piękno jego sformułowań.

Korzystaj z Internetu tak często, jak to możliwe

Eksploruj Internet w poszukiwaniu dodatkowych tematów i rzetelnych zasobów językowych. Wykorzystuj materiały do nauki z różnych źródeł – również po to, aby poszerzyć własne horyzonty.

Znajdź i pobierz na swój telefon aplikacje do nauki języka

Wykorzystuj w pełni swój smartfon, instalując przydatne aplikacje do nauki w różnych sytuacjach – np. w drodze do pracy.

Nagrywaj się

Sprawdzaj i monitoruj swoją wymowę, nagrywając własny głos. Usłysz, jak brzmisz, kiedy mówisz w języku obcym.

chatsimple