Od czego zacząć naukę angielskiego?

jak rozpocząć naukę języka angielskiego

Wielu z nas często zastanawia się, od czego zacząć naukę angielskiego. Nie ma w tym nic dziwnego. Mimo istnienia mnóstwa książek oraz stron internetowych ciężko jest zdecydować, co będzie dla nas najlepsze. Znasz metody nauki i masz dostęp do materiałów, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chętnie Ci pomożemy.

Ustal sobie cel oraz nagrodę, którą otrzymasz za zdobyte umiejętności językowe

W ten sposób Twoja motywacja do zdobywania nowych umiejętności znacznie się zwiększy. Zastanów się, dlaczego chcesz się uczyć. Może biegła znajomość języka obcego pomoże Ci zdobyć awans? A może planujesz przeprowadzkę i chcesz płynnie porozumiewać się z mieszkańcami danego kraju? Wybierz jedną rzecz, która da Ci siłę do działania.

Zaplanuj naukę angielskiego

Jeśli masz już wyznaczony cel, to czas na dobry plan. Bez względu na to, czy chcesz uczyć się języka samodzielnie, czy zapisać do szkoły, zastanów się, ile czasu dziennie jesteś w stanie na to poświęcić. Określ, w jakie dni możesz chodzić na lekcje oraz czy każdego dnia uda Ci się wygospodarować chociaż 10 minut dziennie. Zapisz wszystko w kalendarzu i ściśle trzymaj się planu.

nauka angielskiego od czego zacząć

Zacznij od początku

Nawet mając w sobie dużo motywacji, nie bierz się za rozwiązywanie zadań trudnych lub wychodzących poza zakres poziomu podstawowego. W ten sposób szybko się zniechęcisz. Kiedy zaczynasz uczyć się języka angielskiego, wybierz sto lub dwieście najczęściej używanych słów. Należą do nich wyrazy: ja, on, ona, pani, pan, mój, jej, jego, ale także zaimki pytające: kto?, co?, kiedy?. Warto nauczyć się również cyfr od 1 do 10 oraz łączników zdań.

Wykonaj kolejny krok

Jeśli udało Ci się już opanować słowa i zwroty dla początkujących, to najwyższy czas wypróbować je w praktyce. Mimo tego, że brzmi banalnie, to przełamanie bariery wcale nie jest takie proste. Przez długi czas będzie Ci się wydawało, że umiesz jeszcze zbyt mało, aby zaryzykować. Jednak nie ma się czego bać, spróbuj obejrzeć krótką bajkę po angielsku, a następnie opowiedz jej treść na głos. Następnie odtwórz ją z lektorem i przekonaj się, ile zrozumiałeś.

Nie zwlekaj z nauką angielskiego!

Skoro wiesz już, jak zabrać się za język angielski dla początkujących, to nie zwlekaj. Wykorzystaj swoją motywację i zacznij od razu. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność i trzymanie się ułożonego wcześniej planu. O wiele łatwiej poświęcić na naukę pół godziny dziennie niż kilka godzin w weekend, a częste powtarzanie słówek pozwoli Ci je bez problemu zapamiętać. Jeśli chcesz jeszcze szybciej zobaczyć efekty, to dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie się do szkoły językowej w Warszawie i utrwalanie zdobytej wiedzy w domu.

chatsimple