Pomysły na życzenia wielkanocne po niemiecku

Najserdeczniejsze pozdrowienia wielkanocne

Święta Wielkanocne to dla wielu osób ważny moment w roku i czas, który spędza się z rodziną. Malowanie pisanek wielkanocnych, wspólne śniadanie z najbliższymi i wysyłanie kartek z życzeniami to tylko niektóre z tradycji wielkanocnych.

Z pewnością niektórzy z Was mają niemieckojęzyczną rodzinę, bliskich lub po prostu znajomych, którym chcielibyście złożyć życzenia wielkanocne. Jednak jak złożyć życzenia wielkanocne po niemiecku? W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze słownictwo związane ze Świętami Wielkanocnymi w języku niemieckim oraz podamy pomysły na piękne życzenia wielkanocne po niemiecku.

Słownictwo związane z Wielkanocą

Na początek warto poznać podstawowe słownictwo, dzięki któremu poczujecie się pewniej w rozmowach o tematyce Świąt Wielkanocnych.

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych słówek:

 • das Ostern – Wielkanoc
 • die Osterwünsche – życzenia wielkanocne
 • das Fest – święto
 • feiern – świętować
 • Familie besuchen – odwiedzać rodzinę
 • das Osterei – pisanka
 • die Ostereiersuche – szukanie jajek wielkanocnych
 • Ostereier bemalen – malować pisanki
 • der Osterhase – zając wielkanocny
 • der Frühling – wiosna
 • das Osterlamm – baranek wielkanocny
 • das Küken – pisklę
 • das Nest – gniazdo
 • der Palmsonntag – Niedziela Palmowa
 • die Karwoche – Wielki Tydzień
 • das Osterspritzen – śmigus-dyngus
 • das Ostermahl – posiłek wielkanocny
 • das Osterfrühstück – śniadanie wielkanocne
 • der Osterkorb – święconka
 • das Körbchen – koszyczek
 • Frohe Ostern – Wesołych Świąt Wielkanocnych

Przykładowe życzenia wielkanocne po niemiecku

Jeśli już zapoznaliście się z wielkanocnym słownictwem, kolejnym krokiem są konkretne życzenia wielkanocne po niemiecku. W tej części tekstu znajdziecie przykładowe życzenia wielkanocne, które możecie złożyć osobiście, wysłać w wiadomości lub wpisać na kartkę świąteczną. Zamieszczamy tu zarówno dłuższe, jak i krótsze życzenia wielkanocne po niemiecku wraz z tłumaczeniami na język polski.

Życzenia wielkanocne po niemiecku:

Frohe Ostern! – Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wir wünschen Euch… – Życzymy Wam

Ich wünsche Dir… – Życzę Ci

Die allerbesten Ostergrüße von… Najlepsze życzenia wielkanocne od

Wir wünschen ein schönes Osterfest. – Życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych!

Ein schönes Osterfest wünschen… – Pięknego Święta Wielkanocnego życzą

Ich wünsche Dir frohe Ostern. – Życzę Ci szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Wir wünschen Euch frohe Ostern. – Życzymy Wam wesołych Świąt Wielkanocnych.

Ich wünsche Dir viel Spaß beim Eiersuchen! – Życzę Ci dużo radości z szukania jajek wielkanocnych!

Dir und Deiner Familie wünsche ich ein fröhliches und glückliches Osterfest! – Tobie i Twojej rodzinie życzę wesołych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zu Ostern möchte ich Dir glückliche Zeit im Familienkreis wünschen. – Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Ci życzenia radosnych chwil spędzonych w gronie rodziny.

Zum Osterfest wünsche ich Dir Freude, Glück und den Segen Gottes. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Ci szczęścia, radości i Bożego błogosławieństwa.

Frohes und gesundes Osterfest. – Szczęśliwych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Frühlingshafte Ostergrüße wünschen… – Wiosenne pozdrowienia wielkanocne wysyłają

Życzymy najpiękniejszych dni wielkanocnych
Najserdeczniejsze pozdrowienia wielkanocne
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych

Wiadomości – życzenia wielkanocne po niemiecku

Niektórzy preferują życzenia w formie dłuższych wiadomości. Poniżej podajemy przykłady gotowych życzeń wraz z tłumaczeniami. Idealnie sprawdzą się w SMS-ie lub na kolorowej kartce świątecznej. Możecie skorzystać z nich przy najbliższej okazji albo zainspirować się nimi i stworzyć własne życzenia wesołych Świąt Wielkanocnych.

Wir wünschen Euch frohe Ostern. Vor allem viel Freude und ein schönes Osterfest. Möge es Entspannung und Zufriedenheit bringen.

Tłumaczenie:

Życzymy Wam radosnych Świąt Wielkanocnych. Przede wszystkim dużo radości i pięknych Świąt Wielkanocnych. Oby przyniosły odpoczynek i zadowolenie.

Ich wünsche Euch von Herzen sehr: Frohes, gesundes Osternfest und viel Zeit im Familienkreis. Liebe Ostergrüße schickt

Tłumaczenie:

Z całego serca życzę Wam: radosnego i zdrowego świętowania Wielkanocy oraz dużo czasu w kręgu rodziny. Serdeczne pozdrowienia świąteczne wysyła

Wir wünschen Dir für Ostern einen fleißigen Osterhasen! Habe viel Spaß bei der Eiersuche! Liebste Ostergrüße von

Tłumaczenie:

Z okazji Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy życzyć Ci pracowitego zajączka wielkanocnego! Dużo zabawy podczas szukania jajek wielkanocnych! Serdeczne życzenia wielkanocne od

Dir und Deiner Familie wünsche ich wunderschöne Ostereier, Ruhe, Gesundheit und eine bunte Osterfeier. Viel Glück bei der Suche nach Ostereiern!

Tłumaczenie:

Życzę Ci i Twojej rodzinie pięknych pisanek, spokoju, zdrowia i kolorowej uczty wielkanocnej. Powodzenia w szukaniu jajek wielkanocnych!

Wir wünschen Dir und Deiner Familie ruhige und gesunde Osterfeiertage. Möge der Osterhase so manche Überraschung und bunte Ostereier für Euch bereiten.

Tłumaczenie:

Tobie i Twojej rodzinie życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. Oby świąteczny zając przygotował dla Was kolorowe pisanki i sporo niespodzianek.

Sentencje na Wielkanoc

Na koniec przygotowaliśmy dla Was kilka sentencji dotyczących Świąt Wielkanocnych po niemiecku. Jeśli macie ochotę, możecie dołączyć je do życzeń!

Dietrich Bonhoeffer: „Wer Ostern kennt, kann nicht verzweifeln” – Kto zna Wielkanoc, nie może zwątpić.

Clarence W. Hull: „Ostern besagt, dass man die Wahrheit ins Grab legen kann, dass sie aber nicht darin bleibt” – Wielkanoc pokazuje, że prawdę można złożyć do grobu, ale ona tam nie pozostanie.

Friedrich von Bodelschwingh:Im Licht der Ostersonne bekommen die Geheimnisse der Erde ein anderes Licht” – W promieniach wielkanocnego słońca tajemnice Ziemi zyskują nowe światło.

Martin Luther: „Bei uns ist alle Tage Ostern, nur dass man einmal im Jahr Ostern feiert”U nas każdy dzień jest Wielkanocą, z tym że Wielkanoc świętuje się raz w roku.

Życzenia wielkanocne w języku niemieckim

Wiecie już, jak życzyć wesołego Święta Wielkanocnego swoim bliskim z Niemiec, Austrii lub Szwajcarii. Mamy nadzieję, że artykuł przybliżył wam słownictwo związane ze Świętami Wielkanocnymi, a pomysły na życzenia wielkanocne wykorzystacie przy okazji kolejnych świąt. Możecie nawet w ramach ćwiczeń spróbować ułożyć własną świąteczną rymowankę po niemiecku.

Jeżeli zaś chcecie kompleksowo rozwinąć swoje umiejętności językowe z zakresu niemieckiego – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Wykwalifikowani lektorzy ze szkoły językowej Skrivanek prowadzą zarówno kursy dla firm, jak i zajęcia dla osób indywidualnych. Zachęcamy!

chatsimple