Skrivanek partnerem konferencji Wolters Kluwer

Wolters Kluwer

wolters kluwersXII edycja konferencji #Rozwiązania HR już za nami.

Wolters Kluwer, jesteśmy już z Wami piąty rok i jak zawsze jest inspirująco: wartościowe prezentacje i case studies, nowe trendy i kreatywne rozwiązania, a przede wszystkim interesujące rozmowy z przedstawicielami działów HR.

Cieszymy się, że jesteście tak otwarci na dyskusje – również o tym, jak wspierać pracowników w formie benefitów językowych, a jednocześnie budować spójną strategię językową w firmie.

Czynniki decydujące o sukcesie projektu

Wybór odpowiedniego rozwiązania czy dostawcy usług językowych to dopiero połowa sukcesu. To, co zaważy na sukcesie projektu, to:

  • KONCEPCJA, czyli wizja, jak zarządzać umiejętnościami językowymi pracowników. Warto zastanowić się, jak zoptymalizować proces weryfikacji językowej podczas rekrutacji, a następnie w jaki sposób zaplanować procesy szkoleniowe dla pracowników. Konkretny harmonogram działań z jasno wyznaczonymi ramami czasowymi oraz przejrzyste zasady dla pracowników to kluczowe aspekty, od których należy zacząć.
  • KOMUNIKACJA, czyli pomysł na to, jak przedstawić wizję projektu uczestnikom w sposób kreatywny i skuteczny – taki, który sprawi, że będą identyfikować się z jego celami. Często sam mail z informacją o planowanych szkoleniach językowych dla pracowników to za mało. Warto pomyśleć o inspirującej kampanii informacyjnej spójnej z kulturą organizacyjną firmy.
  • ADMINISTRACJA, czyli wsparcie Twoich codziennych obowiązków. Masz dość czasochłonnego zbierania list chętnych, ustalania harmonogramów, przygotowywania raportów? Warto skorzystać z narzędzi online, które upraszczają zarządzanie projektem.
  • MOTYWACJA, czyli dodatkowe działania, aby utrzymać motywację pracowników do nauki w trakcie całego projektu. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem „kontraktów” szkoleniowych, udostępnieniem strefy online dla uczestników, zapewnieniem dodatkowego wsparcia językowego i wdrożeniem elementu grywalizacji.
  • POMIAR POSTĘPÓW, czyli niezależna weryfikacja, która dostarczy firmie precyzyjnych informacji, czy zostały osiągnięte cele szkoleniowe i zakładany przyrost kompetencji językowych pracowników.

wolters kluwersTo nasza lista must-have przy realizacji każdego projektu szkoleniowego. A jak to wygląda w Twojej firmie?

Zapraszamy do kontaktu, jeśli temat rozwiązań językowych dla pracowników jest Ci bliski i chcesz zastanowić się, czy i jak można zoptymalizować procesy z nim związane.

A wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na Rozwiązaniach HR – szczerze polecamy! Kolejna edycja
w październiku 2020 roku

chatsimple