Umiejętności Jutra, czyli co się liczy na współczesnym rynku pracy?

Nowe kompetencje to szansa na nowe zatrudnienie.
Nowe kompetencje to szansa na nowe zatrudnienie.

Internet zdominował rynek pracy i nie chodzi tu tylko o to, że większość firm prowadzi rekrutację głównie w trybie online. W sieci powstaje coraz więcej miejsc pracy, a tym samym pojawiają się nowe możliwości rozwoju kariery zawodowej.

Wśród licznych kursów online co jakiś czas realizowany jest program Umiejętności Jutra, który ma zwiększyć szanse na zdobycie umiejętności umożliwiających zatrudnienie w obszarze marketingu internetowego. Jest to związane zarówno z poszerzeniem dotychczasowej wiedzy, jak i nauczeniem się nowego zawodu praktycznie od podstaw.

Cele programu Umiejętności Jutra

Program ma na celu wprowadzenie uczestników w świat marketingu internetowego. Po ukończeniu 8-tygodniowego kursu uczestnicy otrzymują certyfikat, który jest potwierdzeniem zdobycia przez nich nowych umiejętności i kompetencji. Taki certyfikat to kolejny dokument, jaki można umieścić w CV czy na portalach ułatwiających poszukiwanie pracy.

Program jest skierowany nie tylko do młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają karierę, ale także do tych, którzy chcą spróbować swoich sił w zupełnie nowej branży. Zmiana pracy na inną to czasem najlepsza decyzja zawodowa, jaką można podjąć.

Program Umiejętności Jutra to szansa na karierę w marketingu internetowym
Dzięki programowi możliwe jest zdobycie nowych umiejętnośc
Udział w programie może być początkiem sukcesu w zupełnie nowej branży.

Program jest też szansą na powrót do pracy po dłuższej nieobecności, np. chorobie czy urlopie wychowawczym. Z założenia ma wspomagać aktywizację zawodową kobiet, zwłaszcza w obszarze marketingu internetowego.

Dodatkowo możliwość nauki online umożliwia pogodzenie zdobywania wiedzy i nabywania nowych kompetencji z byciem mamą. A w dalszej perspektywie być może pozwoli na przekazanie bliskim radosnej nowiny: wreszcie znalazłam stabilną pracę! I to jako specjalistka w dziedzinie marketingu internetowego!

Praca w marketingu internetowym

Wśród trafiających na rynek ofert pracy wciąż pojawiają się te dotyczące marketingu internetowego i to we wszystkich jego obszarach, począwszy od tworzenia tekstów marketingowych na strony internetowe, a skończywszy na szeroko pojętej działalności w zakresie gromadzenia, analizy i wizualizacji danych.

Zarządzanie danymi to prężnie rozwijająca się gałąź marketingu internetowego, gdyż obecnie okazuje się, że dane gromadzone przez różne firmy i instytucje stanowią swoisty kapitał na przyszłość i mogą być traktowane w kategoriach inwestycji.

Nowe umiejętności mogą rozpocząć nową karierę
Program Umiejętności Jutra to dodatkowe wsparcie dla świeżo upieczonych absolwentów uczelni.
Poznaj branżę marketingu internetowego.

W wielu firmach zajmujących się aktywnością w sieci przywiązuje się dużą wagę nie tylko do gromadzenia, ale także do wizualizacji danych, czyli umiejętności ich zaprezentowania, a tym samym wykorzystania w praktyce.

Wizualizacja danych to między innymi umiejętność ich przedstawienia w formie graficznej, np. w postaci tabel, diagramów czy wykresów, co umożliwia ich dokładniejszą analizę, dostrzeganie istniejących między nimi powiązań itd.

Co można zyskać dzięki programowi Umiejętności Jutra?

Program umożliwia poznanie nowej dziedziny wiedzy od podstaw i nabycie kompetencji potrzebnych w dalszej samodzielnej pracy. Nauka online to gwarancja elastycznego podejścia, a także samodzielnego wyboru pory, miejsca i czasu nauki.

Poznawanie zagadnień związanych z marketingiem internetowym stwarza wiele możliwości i ścieżek rozwoju. Jest to dziedzina, która rozwija się w zawrotnym tempie, wciąż powstają nowe obszary działalności, z których każdy zainteresowany może wybrać coś dla siebie.

Na zakończenie programu uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający nabyte kompetencje i kwalifikacje. Dzięki programowi możliwe jest nawiązanie kontaktu ze specjalistami z branży, a tym samym zwiększenie szans na płatny staż w organizacjach pozarządowych czy świecie mediów społecznościowych, a nawet na pracę w wymienionych miejscach.

Daj sobie szansę na lepszą pracę

Tzw. umiejętności jutra oznaczają wszystko, co w przyszłości będzie się liczyć na rynku pracy. Udział w programach pomagających zdobywać te umiejętności to szansa nie tylko dla absolwentów wyższych uczelni, ale także dla tych, którzy rozważają zmianę dotychczasowej ścieżki rozwoju.

Należysz do tej drugiej grupy? Myślisz albo marzysz o zmianie dotychczasowej pracy? Nie czekaj z tym do emerytury! Poznaj nowe kierunki działalności, poznaj specjalistów z zakresu aktywności w Internecie, poznaj umiejętności jutra!

Znajomość języków obcych zawsze będzie się mieścić w ramach tzw. umiejętności jutra. Jeśli interesuje Cię szkolenie z zakresu języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i wielu innych, zapoznaj się z naszą ofertą.

Obrazy znajdujące się w tekście zostały wygenerowane przy pomocy AI.

chatsimple