Znaki zodiaku po angielsku

znaki zodiaku po angielsku

Horoskopy i znaki zodiaku mają długą historię i różne odmiany. Warto chociażby wspomnieć, że zupełnie inne od tych spotykanych na co dzień np. w gazetach czy Internecie są chińskie znaki zodiaku. W tym tekście skupimy się jednak na tych, których nazwy w języku polskim są raczej powszechnie znane. Ale jakimi słowami nazywamy znaki zodiaku po angielsku? Przypomnijmy sobie!

Znaki zodiaku, którymi posługują się twórcy popularnych horoskopów, swoje nazwy – prawdopodobnie nadane im już przez starożytnych Sumerów – biorą od konstelacji. Niektórzy przyjmują, że wszystkie osoby mające dany znak zodiaku (zodiac sign) posiadają również konkretne, typowe cechy charakteru (personality traits), np. przyjmuje się, że osoby spod znaku wagi są dowcipne i towarzyskie, a „lwy” cechuje pewność siebie i wysoka ambicja. Osądzenie, czy jest to prawda, pozostawiamy jednak każdemu do własnego uznania.

Znaki zodiaku po angielsku – lista

Oto nazwy znaków zodiaku po angielsku (zodiac signs):

 • Aquarius – Wodnik,
 • Pisces – Ryby,
 • Aries – Baran,
 • Taurus – Byk,
 • Gemini – Bliźnięta,
 • Cancer – Rak,
 • Leo – Lew,
 • Virgo – Panna,
 • Libra – Waga,
 • Scorpio – Skorpion,
 • Sagittarius – Strzelec,
 • Capricorn – Koziorożec.

Wśród nazw, jakie mają znaki zodiaku po angielsku i po polsku, dominują zwierzęta. Nie jest trudno zauważyć, że nazwy znaków zodiaku w języku angielskim pochodzą z łaciny – więc chociaż lwa jako zwykłe zwierzę określimy słowem lion, to już w przypadku nazwy znaku zodiaku właściwa będzie forma leo.

znaki zodiaku po angielsku
znaki zodiaku po angielsku
znaki zodiaku po angielsku

Znaki zodiaku po angielsku – daty

Aby poznać swój znak zodiaku, a także sprawdzić swój horoskop, wystarczy dysponować dzienną i miesięczną datą swojego urodzenia:

 • Aquarius (Wodnik) – January 20 – February 18 (20.01-18.02)
 • Pisces (Ryby) – February 19 – March 20 (19.02-20.03)
 • Aries (Baran) – March 21 – April 19 (21.03-19.04)
 • Taurus (Byk) – April 20 – May 20 (20.04-20.05)
 • Gemini (Bliźnięta) – May 21 – June 20 (21.05-20. 06)
 • Cancer (Rak) – June 21 – July 22 (21.06-22.07)
 • Leo (Lew) – July 23 – August 22 (23.07-22.08)
 • Virgo (Panna) – August 23 – September 22 (23.08-22.09)
 • Libra (Waga) – September 23 – October 22 (23.09-22.10)
 • Scorpio (Skorpion) – October 23 – November 21 (23.10-21.11)
 • Sagittarius (Strzelec) – November 22 – December 21 (22.11–21.12)
 • Capricorn (Koziorożec) – December 22 – January 19 (22.12-19.01).

Znaki zodiaku – cztery żywioły

Znaki zodiaku można również pogrupować według czterech podstawowych żywiołów. A jak się nazywają w języku angielskim żywioły, z którymi związane są znaki zodiaku?

Water signs – znaki zodiaku żywiołu wody

Do znaków zodiaku żywiołu wodywater signs – należą: Rak (Cancer), Skorpion (Scorpio) i Ryby (Pisces).

Znaki powietrza – air signs

Do tej grupy należą znaki zodiaku po angielsku nazywane: Gemini, Libra i Aquarius, czyli Bliźnięta, Waga i Wodnik.

Earth signs – znaki ziemi

W języku angielskim znaki ziemi to: Taurus, Virgo i Capricorn – Byk, Panna i Koziorożec.

Znaki ognia – fire signs

Związane z żywiołem ognia znaki zodiaku po angielsku to: Aries, Leo i Sagittarius – Baran, Lew i Strzelec.

Horoskop i znaki zodiaku po angielsku

Wiedza o tym, jak się nazywają znaki zodiaku po angielsku, przydaje nam się przede wszystkim wtedy, gdy chcemy sprawdzić swój horoskop albo dowiedzieć się czegoś, na temat konstelacji o tych samych nazwach. Nawet jeśli takie zainteresowania są nam dalekie i nie wierzymy, aby z samego posługiwania się datami i nazwami znaków zodiaku dało się np. określić, czy będziemy mieli szczęście w miłości, warto zapamiętać podane tutaj wyrazy, aby po prostu poszerzyć swój zasób słownictwa w języku angielskim.

chatsimple