British vs American English – Spodnie

spodnie

Spodnie, czyli trousers w brytyjskim angielskim (British English), to pants w amerykańskiej wersji języka angielskiego (American English). Dawniej noszone głównie przez eleganckich panów (gentlemen), obecnie stanowią uniwersalną część garderoby (garment) używaną przez przedstawicieli o różnej pozycji społecznej (walks of life). Wygodę (comfort) noszenia spodni doceniają również kobiety, które mogą przebierać w różnych fasonach, począwszy od szerokich pumpów (clamdiggers), poprzez rybaczki (Capri pants) czy ogrodniczki (dungarees), a na typowych rurkach (slim-fit pants) kończąc. Amatorzy jazdy konnej (horse riding) wybiorą zapewne bryczesy (britches), zwolennicy rozwiązań praktycznych (usefulness) postawią na bojówki (combat trousers), a sportowcy docenią spodnie dresowe (sweatpants). A wszyscy, niezależnie od płci czy wieku, szczególnie w lecie (summer) chętnie ubiorą szorty (shorts).

Examples

British English: Trousers are back again in fashion and black is the colour of the season.

American English: There is a wide selection of fashionable pants in the men’s department.

Przykłady

British English: Spodnie znowu są modne i czarny jest kolorem tego sezonu.

American English: Szeroki wybór modnych spodni jest w dziale męskim.

spodnie
chatsimple