Jak złożyć życzenia noworoczne po angielsku?

Lovely February, stress free April, happy December

Jak złożyć życzenia noworoczne po angielsku?

Przełom grudnia i stycznia to wyjątkowy czas, w którym żegnamy się ze starym rokiem i witamy nadchodzący. Tradycyjnie składamy sobie wtedy noworoczne życzenia. Najczęściej przybierają one formę pisemną: e-maila, listu albo kartki okolicznościowej.

Życzenia noworoczne po polsku składamy każdej zimy. Jesteśmy do nich przyzwyczajeni i wiemy, jak powinny one wyglądać. Wiele razy bowiem pisaliśmy do naszych bliskich, znajomych i współpracowników, aby życzyć im wszystkiego dobrego w tym okresie. Co jednak w wypadku, gdy chcielibyśmy pozdrowić kogoś, kto nie posługuje się naszym językiem ojczystym? Jeżeli pragniesz złożyć życzenia noworoczne po angielsku, ale nie wiesz jak to zrobić, zapoznaj się z naszym artykułem. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię wątpliwości.

O czym trzeba pamiętać, pisząc noworoczne życzenia po angielsku?

Zanim zaczniemy myśleć nad treścią naszych życzeń, powinniśmy wybrać ich adresata oraz zastanowić się, co chcemy mu przekazać. Więzy łączące nas z nim warunkują to, jak będzie wyglądała nasza wiadomość. Niezależnie od tego, do kogo się zwracamy, powinna ona być serdeczna oraz napisana w pozytywnym i szczerym tonie.

Należy zwrócić uwagę na to, czy kartka okolicznościowa, na której piszemy, jest estetyczna oraz czy ilustracje na niej się znajdujące są odpowiednie. Nie składajmy życzeń noworocznych na kartce wielkanocnej! Jeśli mamy czas i chęci, pokuśmy się o własnoręczne stworzenie takiej pocztówki. Na pewno zostanie to docenione przez odbiorcę.

Sam tekst może być napisany odręcznie lub wydrukowany, nie powinniśmy jednak zapomnieć o własnoręcznym podpisie. Doda to osobistego charakteru naszej wiadomości.

Noworoczne życzenia (New Year’s wishes) – przykłady

Znajdziesz tutaj przykładowe życzenia noworoczne po angielsku wraz z ich polskim tłumaczeniem. Są one bardzo uniwersalne, możesz wykorzystać je w każdej sytuacji. Typowe powinszowania dotyczą szczęścia, zdrowia i sukcesu. Jeśli jednak piszesz do bliskiej osoby, warto byłoby je nieco spersonalizować. Dzięki temu adresat Twojej wiadomości poczuje się naprawdę doceniony, a sama wiadomość zostanie zapamiętana.

Życzenia szczęścia: I wish you very happy New Year!

Poniżej znajdują się najbardziej uniwersalne życzenia szczęścia. Możesz wykorzystać je niezależnie od tego, jaki stosunek łączy cię z adresatem:

Happy New Year! Szczęśliwego Nowego Roku!

Very happy New Year to you and your family! – Najszczęśliwszego Nowego Roku dla Ciebie i Twojej rodziny!

I wish that you have a great New Year! – Życzę Ci wspaniałego Nowego Roku!

Lots of good wishes for the New Year! Mnóstwo dobrych życzeń z okazji Nowego Roku!

Hope you have a happy New Year! – Niech Twój Nowy Rok będzie szczęśliwy!

Here is wishing you a lovely New Year! – Życzymy Ci miłego Nowego Roku!

This coming new year I’m wishing you all that is beautiful! – W nadchodzącym nowym roku życzę Ci wszystkiego, co najpiękniejsze!

Życzenia zdrowia: Wishing you lots of health!

Jeśli ważne jest dla nas, aby nasze życzenia noworoczne po angielsku zawierały życzenia zdrowia, możemy je sformułować w następujący sposób:

I’m wishing you a year of health and happiness! – Życzę Ci roku pełnego zdrowia i szczęścia!

I hope you have a very happy new year filled with joy, health and prosperity! – Życzę Ci szczęśliwego nowego roku wypełnionego radością, zdrowiem i dostatkiem!

I hope you have a healthy and happy new year! – Życzę Ci zdrowego i radosnego nowego roku!

Życzenia sukcesu: May you achieve your desired success!

Jeśli uważamy, że nasze życzenia noworoczne powinny zawierać również życzenia sukcesu, możemy użyć któregoś z poniższych przykładów:

I hope you have a happy and prosperous new year! – Życzę Ci szczęśliwego i dostatniego nowego roku!

May you have a spectacular new year! – Niech Twój nowy rok będzie spektakularny!

I wish you a lot of success in the new year! – Życzę Ci wielu sukcesów w nowym roku!

May the new year bring you a lot of success! – Niech nowy rok przyniesie Ci wiele sukcesów!

Special New Year's wish
Lovely February, stress free April, happy December
Believe in your intentions

Prywatne życzenia noworoczne po angielsku

Jeśli chcemy złożyć życzenia noworoczne osobom z naszego najbliższego otoczenia, zastanówmy się, jak spersonalizować ich treść. Nie powinno to być trudne – przecież znamy osobę, do której piszemy. Zanim zaczniemy, musimy zastanowić się, co jest ważne dla naszego adresata i jakie słowa mogłyby wywołać uśmiech na jego twarzy. W tego typu wiadomościach możemy wykazać się dużą poufałością.

Poniżej znajduje się kilka przykładów, które mogą posłużyć za wzór dla twoich życzeń noworocznych. Nie przepisuj ich jednak słowo w słowo, dodaj coś od siebie!

Wishing you a happy and prosperous new year. May all your dreams come true. Best of luck! – Życzę Ci radosnego i dostatniego nowego roku. Spełnienia wszystkich marzeń. Pomyślności!

May your year be filled with joy and good cheer. Wishing you that all your aspirations come true. Have a lovely new year! – Niech Twój rok będzie wypełniony radością i beztroską. Oby wszystkie Twoje dążenia się spełniły. Cudownego nowego roku!

Hope this coming year will bring you lots of new opportunities, joy and peace. May you live up to your dreams! I wish you happy New Year! – Życzę Ci, aby nadchodzący rok przyniósł Ci wiele nowych możliwości, radość oraz pokój. Obyś spełnił Twoje marzenia! Radosnego Nowego Roku!

Możemy również wykazać się odrobiną humoru lub ironii

I hope the new year will be better for you than this one! – Oby nadchodzący rok był lepszy dla Ciebie niż ten!

I won’t wish you more successes because you have had too many. Happy New Year! – Nie będę Ci życzył sukcesów, ponieważ osiągnąłeś już zbyt wiele. Szczęśliwego Nowego Roku!

May all your problems last as long as your New Year’s resolutions! – Oby wszystkie Twoje problemy trwały tyle, ile postanowienia noworoczne!

Jak zakończyć list z życzeniami?

Wysyłając list zawierający życzenia noworoczne po angielsku, powinniśmy zakończyć go w serdeczny sposób. Można to zrobić tak:

Loads of love! – Przesyłam dużo miłości!

Sending you lots of love and joy! – Wysyłam Ci dużo miłości i radości!

Have a wonderful January! – Wspaniałego stycznia!

Let the celebration begin! – Niech świętowanie się rozpocznie!

Życzenia noworoczne i świąteczne

Jeśli wiemy, że nasz adresat obchodzi również święta Bożego Narodzenia, możemy połączyć życzenia świąteczne z noworocznymi i wysłać jedną kartkę, list lub e-mail. Warto wówczas zrobić to już w połowie grudnia.

Przykładowe życzenia noworoczne i świąteczne mogą brzmieć w ten sposób:

Merry Christmas and Happy New Year! Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Warmest wishes for Christmas and a wonderful new year! – Najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i wspaniałego Nowego Roku!

We are wishing you love and joy this Christmas. May the upcoming new year be special to you. With love from the (family name). – Życzymy wam miłości i radości z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niech nadchodzący rok będzie dla was wyjątkowy. Pozdrowienia od (nazwisko rodziny).

Życzenia noworoczne po angielsku dla osoby wierzącej

Jeśli składamy życzenia noworoczne osobie religijnej i chcemy uszanować jej wiarę, możemy wykorzystać poniższe zwroty:

Bless you! – Niech Cię Bóg błogosławi.

God bless you in the new year! – Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym roku!

May the new year be blessed with peace and joy! – Niech nowy rok będzie pobłogosławiony pokojem oraz radością!

May God give you strength to overcome your past year failures. – Niech Bóg da Ci siłę, aby przezwyciężyć zeszłoroczne niepowodzenia.

May you rediscover new strength and faith within you. – Życzę Ci, żebyś na nowo odkrył w sobie siłę i wiarę.

Biznesowe życzenia noworoczne po angielsku

Nowy Rok jest świetną okazją do zacieśnienia biznesowych kontaktów. Wysyłając życzenia naszym pracownikom, współpracownikom, partnerom czy klientom, poprawiamy wizerunek naszej firmy. Dlatego też nie powinniśmy robić tego byle jak. Zanim zaczniemy myśleć nad treścią naszych wiadomości, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

Składając życzenia noworoczne w środowisku biznesowym, należy posługiwać się oficjalnym językiem. Jeśli nasze powinszowania z okazji Nowego Roku łączą się z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia, powinniśmy używać neutralnych zwrotów. Zamiast Merry Christmas (Wesołych Świąt) napiszemy więc Happy holidays (Radosnych świąt) lub Happy holiday season (Radosnego sezonu świątecznego). Należy uważać, aby nie obrazić uczuć religijnych adresata, nie każdy bowiem obchodzi święta Bożego Narodzenia. Możemy uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli znamy osobę, do której piszemy osobiście i mamy stuprocentową pewność, że wyznaje ona konkretną religię. Wówczas napisanie: Happy Christmas (Wesołych Świąt) lub Happy Hanukkah (Wesołej Chanuki) nie będzie błędem.

Przykładowe biznesowe życzenia noworoczne

Życzenia noworoczne skierowane do osoby, z którą łączy nas praca, mogą wyglądać w ten sposób:

We wish you happy holidays and prosperous new year. We are looking forward to our further collaboration in the coming year. All the best! – Życzymy Państwu radosnych świąt i dostatniego nowego roku. Mamy nadzieję na dalszą współpracę w nadchodzącym roku. Wszystkiego, co najlepsze!

We would like to take this opportunity to express our gratitude for your collaboration. Thank you for being with us. We wish you a happy new year ahead. – Chcielibyśmy wykorzystać tę okazję, aby wyrazić naszą wdzięczność za Państwa współpracę. Dziękujemy za bycie z nami. Życzymy Państwu szczęśliwego nowego roku.

Happy New Year! Our team at (name of the company) would like to wish you a lot of prosperity and successes, not only in business, but in your private lives as well. Let us use this opportunity to thank you for your collaboration. We are looking forward to working together in the upcoming new year. Szczęśliwego Nowego Roku! Zespół (nazwa firmy) pragnie życzyć Państwu dużo dostatku i sukcesów, nie tylko w biznesie, ale również w życiu prywatnym. Chcielibyśmy wykorzystać tę okazję, aby podziękować za dotychczasową współpracę. Mamy nadzieję, że będzie ona trwała w nadchodzącym roku.

Życzenia noworoczne biznesowe – Pomyślnego Nowego Roku!
Wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!
This new year may all your dreams come true!

Nasze życzenia noworoczne

Życzymy Wam, aby wskazówki zawarte w tym artykule okazały się przydatne i abyście przy ich pomocy bez problemu stworzyli własne wiadomości w języku angielskim. To wcale nie jest takie trudne! Niech Wasze słowa wypełnione ciepłem i serdecznością pójdą w świat.

Jeżeli chcecie poćwiczyć pisanie życzeń noworocznych pod okiem profesjonalnego nauczyciela i opanować również inne zagadnienia związane z językiem angielskim – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty kursów językowych. Dostępne są zajęcia dla osób prywatnych, a także angielski dla firm.

chatsimple