Jak napisać życzenia wielkanocne?

Religijne życzenia wielkanocne – pełnych wiary w siłę Chrystusa, wesołego Alleluja

Czas Wielkanocy to szczególny okres w roku. Nadchodzi wiosna, pogoda znacznie się poprawia, a przyroda budzi się do życia. Jest to wyjątkowo rodzinny czas, który spędzamy przy świątecznym stole, odpoczywając i ciesząc się wspólnym towarzystwem.

Jak każde święto, także Wielkanoc ma swoje własne tradycje, takie jak: święcenie pokarmów, dzielenie się jajkiem czy malowanie pisanek. Jest to szczególny czas zwłaszcza dla chrześcijan, którzy przeżywają na nowo powrót Chrystusa zmartwychwstałego. Jednym ze zwyczajów, który wciąż pozostaje żywy, jest składanie życzeń wielkanocnych. Najpiękniejsze będą oczywiście te, które sam napiszesz. Jeśli jednak nie masz pomysłu lub czasu na ich wymyślanie, możesz skorzystać z propozycji zawartych w tym artykule.

Kiedy, jak i komu składać życzenia wielkanocne?

Życzenia na Wielkanoc najlepiej jest złożyć kilka dni przed samym świętem. Najładniejszym, ale też najbardziej czasochłonnym sposobem na ich przekazanie jest wysłanie własnoręcznie napisanej (albo nawet samodzielnie wykonanej) kartki okolicznościowej. Jeśli jednak napięty grafik nam na to nie pozwala, wyślijmy chociaż SMS-a lub e-maila do naszych najbliższych.

Co robić w sytuacji, gdy przypomnieliśmy sobie o życzeniach wielkanocnych w ostatnim momencie? Pamiętajmy, że możemy je złożyć nawet w niedzielę, pierwszego dnia świąt. Dzięki temu pokażemy naszym najbliższym, że są dla nas ważni.

To, że życzenia wielkanocne powinniśmy złożyć rodzinie i przyjaciołom, wydaje się oczywiste. Jeśli mamy jednak wystarczająco czasu i chęci, wyślijmy również wiadomość tym, z którymi utrzymujemy kontakty biznesowe: klientom, wspólnikom, współpracownikom. Pokażemy w ten sposób, że ich doceniamy, i sprawi to, że poczują się wyjątkowo.

Życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych możemy również złożyć naszym zagranicznym krewnym i przyjaciołom. Przykłady życzeń w języku niemieckim znajdziesz w tym artykule. Tego, jak składać życzenia wielkanocne w języku angielskim, francuskim lub włoskim, nauczysz się na jednym z naszych kursów językowych.

smacznego jajka
życzenia na święta wielkanocne
w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek

„Pogodnych Świąt Wielkanocnych” – krótkie życzenia

Krótkie życzenia wielkanocne idealnie nadają się do wysłania SMS-em. Dzięki nim pokażemy naszym najbliższym, że są dla nas ważni i że o nich pamiętamy. Co możemy napisać zamiast prostego „Wesołych Świąt Wielkanocnych!”? Poniżej prezentujemy kilka pomysłów:

 • Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzy [imię] wraz z rodziną.
 • Smacznego jajka, mokrego dyngusa i dużo czasu wolnego. Pięknej Wielkanocy życzy [imię]
 • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych życzy [imię]
 • Życzenia miłości, radości i pokoju z okazji Świąt Wielkanocnych przesyłają [imiona]
 • Miłych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół życzą [nazwisko rodziny]
 • Życzenia pięknych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności przesyła [imię] wraz z rodziną.
 • Przyjmij, proszę, moje najszczersze życzenia wielkanocne. Ciepłych, rodzinnych, pełnych wiary Świąt. Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami [imię]

Krótkie życzenia wielkanocne – wierszyki

Życzenia wielkanocne uzupełnione o krótkie wierszyki zachwycą wszystkich naszych bliskich. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, żeby je wymyślać samodzielnie, zapraszamy do wykorzystania naszych pomysłów:

 • Z okazji Wielkiej Nocy przyjmijcie te świąteczne pozdrowienia serdeczne. Jajka smacznego, dyngusa mokrego, ciasta słodkiego, stołu wykwintnego, a przede wszystkim czasu rodzinnie spędzonego.
 • Wielkanocnie życzymy wszystkiego najlepszego, życia zabawnego, wszelkich trosk pozbawionego i w radości obfitującego.
 • Spokoju świętego, szacunku wzajemnego, mieszkania własnego – pragnę Wam życzyć wszystkiego najlepszego.
 • Smacznego jajeczka wielkanocnego, słodkiego baranka cukrowego, wielkiego zająca czekoladowego, a przede wszystkim brzucha pojemnego życzy [imię] i rodzina.
 • Pisanek malowania, żurku gotowania, rodzinnego świętowania, a w Wielkanoc już tylko odpoczywania.
 • W sobotę koszyczka obfitego, w niedzielę śniadania uroczystego, w poniedziałek dyngusa mokrego, a przede wszystkim uśmiechu ciągłego.
 • Uroczystego śniadania rodzinnego i dnia świątecznego bajkowego. Radości mocy z okazji nadejścia Wielkanocy.

Poważne życzenia wielkanocne

Poniżej prezentujemy kompletne życzenia wielkanocne, które możesz wysłać osobie, z którą nie utrzymujesz bliskich kontaktów, np.: szefowi, koledze z pracy lub klientowi. Pomogą one kontynuować serdeczne stosunki biznesowe:

 • Z okazji Świąt Wielkanocy składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Niech ten czas będzie wypełniony miłością, życzliwością i odpoczynkiem w gronie najbliższych. Zdrowia i sukcesów zawodowych. Serdeczne pozdrowienia przesyła zespół firmy [nazwa firmy]
 • Proszę przyjąć nasze najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Radosnego, wiosennego nastroju, miłych spotkań z najbliższymi, dużo odpoczynku i suto zastawionych stołów. [Imiona]
 • Życzę Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosły radość, miłość i wzajemną życzliwość. Niech stworzą one doskonałą okazję do rodzinnego świętowania i przyniosą wiele radosnych spotkań. Z serdecznymi pozdrowieniami [imię i nazwisko]
 • Wszystkim naszym klientom przesyłamy najserdeczniejsze życzenia na Wielkanoc. Niech ten świąteczny czas przyniesie Państwu wiele, wypełnionych ciepłem i radością, rodzinnych chwil. Samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Pracownicy [nazwa firmy]

Najlepsze życzenia wielkanocne

Przygotowując uroczyste śniadanie wielkanocne, łatwo jest zapomnieć o złożeniu życzeń naszym najbliższym: rodzinie i przyjaciołom. Jeśli przypomniałeś sobie o nich w ostatnim momencie i nie masz czasu na wymyślenie ich treści, możesz skorzystać z naszych propozycji:

 • Kolorowych pisanek, wyjątkowo mokrego śmigusa-dyngusa, samych ciepłych wiosennych dni, wielu powodów do radości i serdecznych spotkań w gronie rodziny przy suto zastawionym wielkanocnym stole. Wesołych Świąt! Życzy [imię]
 • Przyjmij ode mnie te płynące prosto z serca życzenia wielkanocne. Dużo spokoju i czasu wolnego. Miłości oraz radości, nie tylko od święta. Cudownej pogody za oknem i niegasnącego uśmiechu na ustach. I siły do pokonywania wszelkich trudności. Twój/Twoja [imię]
 • Niech w te Święta Wielkanocne na niebie świeci słońce, a w Twoim sercu panują radość i pokój. Oby na Twojej twarzy gościł uśmiech, a świat odnosił się do Ciebie z życzliwością. Wszelkich sukcesów na gruncie prywatnym oraz zawodowym życzą [imiona]
 • Przyjmijcie od nas najpiękniejsze życzenia świąteczne. Zdrowej, pogodnej, rodzinnej Wielkanocy. Samych powodów do radości. Niech nigdy niczego Wam nie braknie, a życie rozpieszcza Was swoimi darami. Życzy rodzina [nazwisko]
 • Chciałbym, aby te życzenia wielkanocne wywołały uśmiech na Twej twarzy i przypomniały Ci, jak bardzo ważny jesteś dla mnie. Rodzinnej atmosfery, stołu pełnego kolorowych pisanek, mnóstwa słodkości, szalonego śmigusa-dyngusa, dużo wolnego czasu i prawdziwego odpoczynku od trudów dnia codziennego. Z serdecznymi pozdrowieniami Twój [imię]

„Pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych” – religijne życzenia

Wielkanoc to przede wszystkim święto religijne, podczas którego obchodzi się zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dlatego, wysyłając życzenia naszym pobożnym bliskim i znajomym, pamiętajmy o tym. Tego typu wiadomość nawiązująca do tradycji może brzmieć na przykład w taki sposób:

 • Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was miłością i pokojem. Aby zmartwychwstały Jezus umacniał Was w wierze i wspierał w drodze do świętości.
 • Alleluja! Oby te Święta Wielkanocne przyniosły radość i Boże błogosławieństwo. Pokoju i pogody ducha życzy [imię] wraz z rodziną.
 • Niech zmartwychwstały Jezus Chrystus wypełni Wasze serca miłością i nadzieją. Abyście każdego dnia umacniali się w wierze. Bożego błogosławieństwa życzy rodzina [nazwisko].
 • Życzę Ci wszelkiej radości i pogody ducha płynącej z faktu zmartwychwstania Pańskiego. Niech Bóg otoczy Cię swoją opieką i wypełni Twoje serce pokojem.
 • Szczęścia płynącego z radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych. Rodzinnej atmosfery i nadziei na to, że zmartwychwstały Jezus Chrystus obdarzy Was swoimi łaskami: wiarą oraz pokojem serca. Bożego błogosławieństwa w codziennych poczynaniach. Z okazji zbliżających się obchodów Wielkanocy życzy [imię]
 • Aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły wasze serca pokojem i radością. Życzę wszelkich łask Bożych i błogosławieństw od Chrystusa zmartwychwstałego.
 • W te Święta Wielkanocne pragnę życzyć Ci wszystkiego, co najpiękniejsze. Niech ten okres będzie czasem radosnego oczekiwania wypełnionym Bożym błogosławieństwem. Wesołego Alleluja! Życzy rodzina [nazwisko]
Religijne życzenia wielkanocne – pełnych wiary w siłę Chrystusa, wesołego Alleluja
Szczere życzenia na Wielkanoc – Wesołych Świąt, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań, smacznego jajka
Życzenia na Wielkanoc, życzenia wielkanocne – Świąt wesołych, kolorowych jajeczek, mokrego dyngusa, serdecznych spotkań w gronie rodziny

Życzenia na Święta Wielkanocne – o czym pamiętać?

Jeśli nasze życzenia wielkanocne skierowane są do osób, które dobrze znamy, spersonalizujmy je. Możemy odnieść się do ich życia, marzeń, pragnień. W ten sposób pokażemy, że zależy nam na nich. Dzięki takiej wiadomości poczują się oni docenieni i ważni. Życzmy zatem dzieciom sukcesów w szkole, studentom – udanej sesji, absolwentom – powodzenia w poszukiwaniu pracy, posiadaczom własnej firmy – osiągnięć na polu zawodowym, zapracowanym – odpoczynku i chwili dla siebie, rodzinom – ciepła i miłości.

Nasze życzenia wielkanocne

Drodzy Czytelnicy, Klienci i Przyjaciele! Także i my pragniemy wykorzystać tę okazję, aby złożyć Wam nasze najpiękniejsze życzenia. Niech ten czas spędzony w gronie rodziny będzie pełen ciepła i życzliwości, a spotkania przy świątecznym stole dadzą Wam wytchnienie od pośpiechu dnia codziennego. Samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Dużo zdrowia, radości i uśmiechu. Wszystkiego, co najlepsze życzy cały zespół agencji Skrivanek.

chatsimple