Branża księgowość – specjalistyczny kurs księgowości w języku angielskim.

cover

Firma oferująca usługi księgowości dla firm o różnych profilach działalności od ponad 10 lat.

WYZWANIA

Szukaliśmy szkoły, która zaoferuje nam wsparcie, abyśmy mogli rozszerzyć działalność o zagranicznych kontrahentów. Co to dokładnie oznaczało dla nas? Zależało nam na wykwalifikowanej kadrze, z odpowiednim doświadczeniem w księgowości, a także dopasowanym programie nauczania. Nie nauce z podręcznika z kadrą, która akurat jest dostępna i dojedzie do naszej lokalizacji. Próbowaliśmy takiego podejścia przez kilka lat i niestety bez większych sukcesów.

ROZWIĄZANIA

Biorąc pod uwagę cele biznesowe oraz założenia i oczekiwania klienta zaoferowaliśmy kurs księgowości po angielsku w formie online. Głównym założeniem było dobranie lektorów z kwalifikacjami oraz doświadczeniem w dziedzinie księgowości. Kolejny krok, to stworzenie indywidulanie dopasowanego programu dydaktycznego przez metodyka szkoły i wybranych lektorów. Zadaniem kadry było skupienie się, przede wszystkim na rozwijaniu kompetencji językowych niezbędnych do skutecznego funkcjonowaniu na rynku usług księgowych, poszerzaniu słownictwa specjalistycznego z tej dziedziny oraz doskonaleniu samodzielnej i profesjonalnej komunikacji w środowisku pracy. Klientowi zależało na stałym monitorowaniu przebiegu procesu nauki, dlatego każda ze wskazanych osób miała dostęp do strefy firmy, a dodatkowo opracowaliśmy wzór miesięcznych raportów, jakie opiekun metodyczny ze szkoły przesyłał klientowi.

KORZYŚCI

Zespół szkoły językowej Skrivanek podpowiedział nam wprost, że warto rozważyć rozwiązanie online, aby móc dobrać najlepszą kadrę dla naszych pracowników i że przełoży się to na pomyślność realizacji planowanego projektu. Po kilku latach nieudanych prób, stwierdziliśmy, że nie mamy nic do stracenia. Okazało się, że decydując się na opcję online mieliśmy lektorów nie tylko z odpowiednimi kwalifikacjami, ale też doświadczeniem i zainteresowaniami z naszej branży. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kadry prowadzącej. Doceniamy możliwość włączania materiałów własnych podczas zajęć. Dzięki tym działaniom szkoły cały proces wdrożenia, a następnie realizacji tego kursu przebiegł sprawnie i efektywnie. Pracownicy, którzy wzięli udział w projekcie są samodzielni w komunikacji mówionej i pisanej. Podjęliśmy już współpracę z dwoma zagranicznymi firmami. Polecamy szkołę Skrivanek tym, którym zależy na sukcesie w swoim biznesie.