Specjalistyczne kursy języka niemieckiego

cover

Klient branży przemysłowej. Od ponad 20 lat działa na polskim rynku, a od trzech lat realizuje projekty z partnerami z Niemiec.

WYZWANIA

Klient po przejęciu przez firmę z Niemiec potrzebował wsparcia dla personelu w zakresie języka niemieckiego. Wielu z nich miało w szybkim czasie rozpocząć komunikację w mowie lub piśmie w nieznanym dotychczas języku obcym.

ROZWIĄZANIA

Doradziliśmy naszemu nowemu klientowi wybór różnych rozwiązań w ramach tego projektu. Dla części pracowników wdrożone zostały indywidualne kursy w trybie intensywnym, a dla pozostałych rozpoczęliśmy regularne szkolenia w grupach.

Cały program nauczania został dostosowany do celu biznesowego pracodawcy oraz wymagań dotyczących zakresu wykorzystania języka niemieckiego przez poszczególnych pracowników. Zajęcia realizowane były z różną intensywnością, ale główny nacisk w procesie nauczania kładziono na samodzielną komunikację kursantów.

PODSUMOWANIE

„Jesteśmy zadowoleni z podjętej współpracy i osiągniętych celów Nasz personel stopniowo i szybko zaczął wykorzystywać język niemiecki w codziennej pracy. Dzięki temu mogliśmy wydajnej realizować nowe zlecenia. Dużo wysiłku naszego zespołu oraz całej szkoły Skrivanek, ale możemy samodzielnie i efektywnie współpracować z zagranicznym partnerem”.